24
McDonáldsz elődje, a magyar népbüfé!
  • Voltan
    #1
    No, aki még emlkszik erre az étkezdére, és a régi pesti gyorsétkezdékre Pl. "Paprika" az szóljon! És főként mesélje el, hogy mi van ma a helyükön!
  • hykao #2
    "Ha erre harapsz, ennél maradsz!" :))) Volt valami ilyesmi reklám Flipper öcsivel! :)))

    Paprikára is emlékszem, valahol a Szabadság-híd lábánál is volt egy (pesti oldal), ott ettem párszor.
  • hykao #3
    Meg is van! :) KATT
  • hykao #4
    Hmm, de mintha a Paprikának is lett volna reklámja... Pa-pa-pa-pa-paprika...vagy valami ilyesmi. :)
  • Borg
    #5
    Sopronban is volt City Grill, csak aztán vele szemben nyitott a mcdonalds :) Talán ha 1 évig volt meg utána.. most valami pizzéria van ott asszem.
  • Voltan
    #6
    Jaja. :D
    Finom kaják voltak ott is. Paprikás csirek, palacsinta. Hmmm.
    Kár, hogy már nincs, tényleg jó volt.
  • JAG1
    #7
    A Váci utcában volt az első, ha jól emlékszem és meglepően sokáig megvolt.
    A Sopronival ellentétben ez sokáig bírta a szemben lévő mekivel a versenyt.
    Sztem olyan 2004 környékén mondta be az unalmast, de javítsatok, ha tévedek.
  • [Walaki]D`Lair
    #8
    Keszthelyen is volt egy City Grill, sőt ott a mai napig megvan a felirat, csak természetesen már más van helyette...
  • [Walaki]D`Lair
    #9
    csíííírke falatok...:D:D:D
  • Apus
    #10
    Nagyon kamáztam a City Grillt, meg ami a mai westend helyén volt. Asszem 26 üzlet, legalább a fele kajás. Volt külön csirkés, gofris, fagyis, sok hamburgeres. rengeteget kajoltam ott, aztán be a játékterembe flipperezni :)
  • hykao #11
    Elektromos krokodilt kifelejtetted, na az is ott volt! :)
  • munka_gorilla
    #12
    Indul a Paprika, pa-pa-pa-pa-PAPRIKA!
    Az Andrássy úton volt egy, ha jól emlékszem...?
  • FragStaR
    #13
    Mikor nyitott az első meki Mo. -n ?
  • Borg
    #14
    1988
  • Apus
    #15
    Krokodil rokz :) csomó kazit vettem ott, az eladó meg egy elég fura pali volt :D
  • Unreal1942
    #16
    Valaim Western udvarnak nevezték asszem :) forró habos kakaó is volt :P
  • kisviku
    #17
    A City Grill Szent István körúti helyén jelenleg a Szeráj van.
    A Paprika étterem, ami utcánk végén volt, most a Kieselbach galéria van.

    Amúgy nagyon jó volt mindkettő.Olcsó,finom,nekünk magyaroknak bőven elég volt.Csak aztán bejött a "nagy nyugat" és megjelent a mekdonálc...így sajnos szép lassan kimúltak az itthoniak.Nekem hiányoznak.
  • Taranov
    #18
    És lehet tudni, hogy melyik volt az, illetve mit lehetett akkor venni benne?
  • hykao #19
    Váci utcai. Saláták még tuti nem voltak. Hamburger, sajtburger, hasábburgonya, kóla, talán fagyik stb. - az ilyen alap dolgok.
  • Borg
    #20
    Van wikipedia, onnan vettem én is. Ott valami régiposta utcát irnak.
  • Borg
    #21
    Jaja, a nyúlkaja-mánia csak később jött.
  • hykao #22
    Az az! A Régi posta utca keresztezi a Vácit.
  • Voltan
    #23
    A Szeráj helyén nem Paprika volt? Én úgy emlékszem...
    Amúgy teljesen igazad van. A mai kínálatban bőven elférnének. És a normális emberek között biztosan népszerűbb lenne, mint a mekdonác. A Paprika tutira. De talán a City is. Persze a hülye fiatalok nem járnának oda, mert az ugye nem "trendi". Mikor jönnek már rá, hogy a mekdonác sem az??? (Vagy legalábbis gáz.)
  • Apus
    #24
    nem jönnek rá soha, mert az im meg a többi értelmes lap azt írja, hogy a meki a trendy. Pedig fényévekre van a Citytől, ott legalább rétes is volt :)