165
-bármilyen segítő szándék vagy ötlet jól jön-
  • Nevem senki
    #1
    Kezd megint hideg lenni. Tudtommal idén még nem fagyott meg senki. Bár ki tudja.
  • Frosty01
    #2
    és milyen segítő szándékra gondolsz?
  • tigeroo
    #4
    nem értem meg a hajléktalanokat..
  • Nevem senki
    #6
    Általában ezeknek az embereknek semmijük nincs. Az egyik már attól elsírta magát, hogy odanyújtottam a kezemet (meg mertem fogni az övét). Ha valakinek ötlete lenne, ismer olyanokat, akik esetleg segíteni tudnának (és nem küldik el az embert a sunyiba) alapanyagokkal. Zártszelvény, ponyva, búrkolólemez, egy használható kályha. Ez emberek életét mentheti meg.
  • Nevem senki
    #7
    ez is egy segítség, majd elmondom nekik - köszi
  • Nevem senki
    #8
    egyszer aludj kint mínusz 10, nem plusz 5 fokban, akkor majd megérted
  • Vlala #10
    Azért ez nem egészen ígyvan. Tavaly HÓ nem volt, HIDEG azonban igen. És az emberek nem a hótól fagynak meg.

    Senki #1: Ez a szándék nagyon szép, csak vigyázzatok, nehogy visszaéljenek vele.
  • tigeroo
    #11
    ahhoz előbb elkéne innom a vagyont
  • tigeroo
    #12
    és mégis mit vennél el tőlük?
  • Nevem senki
    #13
    én egyszer(!) lekéstem egy éjjeli vonatot Ausztriában, és kint voltam éjjel. Reggelre azt hittem meghalok, pedig csak minusz2-3 volt.
  • tigeroo
    #14
    remélem januárban emlékezni fogsz erre a kijelentésedre:))
    olyan fagyok lesznek hogy ihajj
  • Nevem senki
    #15
    Beszéltem jópárral (diplomással és segédmunkással egyaránt). Volt akit bankkölcsön, volt akit a válás tett híd alá. Kevesebben tehetnek róla, mint ahányan igen - tapasztalat.
  • Nevem senki
    #16
    Volt aki már úgy elitta az agyát, hogy csak ordított. Baszki, az is csak egy ember. Kutyamenhely bezzeg van annyi, hogy Dunát lehetne rekeszteni vele
  • tigeroo
    #17
    jó ezt elismerem. inkább nem akarok flémet.
    de nem értem, én nyáron majd' két hetet voltam napszámban, dolgozni keményen csak azért hogy wow feltöltőkártyát vegyek (hálát adok istennek hogy csak ennyi a "szükségletem")
    szóval nem értem hogy képtelenek valami munkát találni..:(
    szomorú tény, de sajnos valakiknek ez jutott az életből..
    nagyvárosban látok pirosnál 1-1 emberkét szórólapokkal, de én nem szoktam nekik aprót adni..valahogy a tehetetlenségük nem tetszik.. de lehet hogy én nem látom jól a dolgokat
  • Nevem senki
    #20
    Még fiatal lehetsz. Akinek már lefagyott a lábaújja, az nem tud dolgozni, csak csoszogni. Izületi bajai vannak mindnek, ehhez elég egyetlen fagysérülés. Büdösek, kiábrándúltak. Van aki így is talál munkát 100/1.
  • SHADOWEYES7
    #21
    Várjuk az értelmes és segítő hozzászólásokat.
    Az első olyan megnyilvánulásnál kivágom az illetőt ami sérti a fórum szabályait!
  • Nevem senki
    #22
    Köszönöm Mirk, Narxis, ColdFire.

    Szerintem a reklám az, ha valaki nyereségszerzésből kíván széles körben pubblikálni valamit. Nekem csak pénzembe és időmben van az , hogy olyan embereknek próbálok segítséget szerezni, akik SEMMILYEN módon nem képesek érvényesíteni magukat.
  • haxoror
    #23
    Én is így vagyok ezzel.
  • Obi Wan
    #24
    Detto.
  • Bucser
    #25
    Jahh de menhelyre meg nem akarnak maguktól bemenni. Fél, hogy meglopják... Akik egymás között is lopnak annak hogy segítsen az ember?

    Aki nem akarja, hogy segítsenek rajta azon nem lehet segíteni...
    Elérzékenyüolni meg el lehet, de néha érdemes elgondolkodni azon, hogy hogyan jut el odáig az illető.
  • Dzsini
    #26
    http://www.lam.hu/folyoiratok/lam/0501/13.htm
  • Dzsini
    #27
    ne reggelizés közben nézzétek meg...
  • RedRiot
    #28
    Azt el kell ismerni hogy sokan vannak akik nem tehetnek arról hogy lecsúsznak, és a hajléktalan-létből nehéz kimászni. Ki akar mosdatlan, kialvatlan, beteg embereket alkalmazni?

    Volt vmi kezdeményezés, amikor gyermekes hajléktalancsaládoknak adtak lepattant házakat egy elnéptelenedő kisközségben. Elmenekültek onnan az emberek, már senki sem vette volna meg a házakat: ők meg kaptak fedelet a fejük fölé, nem sajnáltam tőlük.

    OK, nem a legszebb házak, kevés a közelben a munkahely stb, de ingyen megkapták. Én 20 éves hitelt törlesztek egy kis panel után, nem örülnék neki, ha vkik ingyen jobbat kapnának.

    Más: azokat viszont, akik a buszon hánynak, összefosva szállnak fel, a farkukat mutogatva vizelnek az Örs vezér tér közepén - ezeket nem tudom embernek tekinteni. Csövesek közt is láttam már olyat, aki a megpróbáltatások ellenére is éveken át ember maradt. Van aki sosem volt az, azokat nem sajnálom egy percig sem.

  • Bucser
    #29
    Nem beszélve arról amikor egy üveg piáért képesek összeverni egymást.... Meg odajön hozzád mondod neki, hogy veszel neki kaját vagy adsz neki ruhát erre közli veled, hogy ő inkább pénzt kérne....
  • nagykispeter
    #30
    Azért ez nem mindre igaz!
    Nemrég a Tesconál tőllem is kért pénzt az eggyik.
    Pénzt nem adtam,de kapott egy zsemlét aminek nagyon örült.Nembeszélve arról hogy nem volt részeg.
    Amelyik részeg meg bunkó azt én is elküldöm a fenébe.
  • Met
    #31
    Azt nem értem, hogy aki ennyire segíteni akar rajtuk az miért nem fogadja be őket a lakásába?

    A másik, hogy csak az nem talál munkát aki nem akar.
  • akyyy
    #32
    azért az függ hogy ki hol lakik. de szvsz a topik tsak a pesti hajléktalanokról szól, arra valóban igazad van.
  • Rundstedt17
    #33
    Ez nem igaz.A kapitalista rendszer velejárója a munkanélküliség..ez törvényszerű...
  • Max7
    #34
    Pénzt egyik hajléktalannak sem adok! Azzal csak rontok a helyzetén!

    -Ugyanis a pénzből a többsége mit vesz?
    -Piát!
    -A pia miben segít?
    -Nem érzi a hideget!
    -és az miért jó?
    -Semmiért ugyanis a lába ugyan úgy le fog fagyni!
    -Mi van ha nem kap pénzt és nem vesz belölle pénzt?
    -Jobb esetben hajlandó bemenni egy menekült szállóra!
    -Roszabb esetben érzi hogy baj van és az ösztönei küzdenek és elmegy egy elhagyatott helyre pl egy gyárba ahol tüzet rak és túléli!

    Nem a hajléktalanokat kell támogatni hanem az őket segítő ellenörzött szervezeteket! Lásd itt!

    És ez sem kell hogy feltétlenül pénzbeni jutatás legyen! Pl nálunk (nem reklám) a METRO áruháznál (aszem 9 ker de az illatos út melleti metro) vannak kihelyezve konténerek a vöröskereszt által és a kinőtt ruhákat meg azokat amiket már nem használunk be lehet ide dobni amit fertőtlenítenek és a rászorulók között szétosztják!

    Nálunk pl több családtag selejtezett és idehozták zsákokba a ruhát mi meg mikor mentünk vásárolni elvittük! Semmibe nem került mert még pont oda mentünk!

    Amúgy a mai világban mindeki elmehet egy otthonba mindenki kérhet munkanélküli segélyt és ha nem koszos nem büdös és nem alkoholista akkor talál munkát! olyan nincs hogy nem talál!

    Nemrég családi válságba került egy ismerősöm édesapja meghalt akivel nem tartotta a kapcsolatot és otthon a nevelőapjával is csak a problémák voltak odaköltözött és érdekes lejebb adta az igényeit és talált munkát, félre tette a büszkeségét és bement az önkormányzathoz és lás csodát kapott segélyt, félretette ismét a büszkeségét és bement a családsegítőkhöz és lásd a tartozás 70%-át álja az álam (milliós öszegről van szó)

    Épp hogy megél de a létfentartáshoz szükséges dolgokat megkapja illetve előteremti! Szóval azok akik kéregetnek az autósoron azokat lenézem és nem adok neki mert azzal az erővel eltudna menni szórolapozni is ugyan úgy az autók között fele akkora órabérrel mint egy normális ember és már többet keresne mint kéregetéssel!

    Szal én sajnálom őket de meg is vetem! (Igaz nem vagyok isten hogy pálcát törjek felettük, de talpra lehet álni ha akarja az ember)
  • Vegas
    #35
    huh ha nekem adnál pénzt én nem pénzt vennék rajta hanem memóriát és oda adnám a hajléktalanoknak
  • Vegas
    #36
    én cigit szoktam adni, multkor nyultam az apróért és inkább cigit kért a srác :o
  • Matte
    #37
    nagy butaságot mondtál.....
    "kutyamnehely bezzeg van annyi.....".......ezt nem gondolhatod komolyan..Van az ember, ugyebár a világ "ura", igenis segítsenek azokon a fajokon, amiket mi teszünk tönkre, mi dobunk ki az utcára.
    Ha az ember lett a vezér, vállalja ami vele jár
  • caseih9400
    #38
    nincs kedvem hajléktalanokon segíteni...:)
  • B0B0
    #39
    Nem csodálom!

    Én csak annyit fűzök hozzá a témához:
    Ugye koldulni azt tudnak, de ha kaját adsz neki (ugye a szokásos szolgen, hogy "éhes vagyok") akkor elküld a retekbe (ennél durvább kifejezésekkel). Ez 90 %-uknál így van. Erről ennyit! El kéne menni dolgozni! (és ne mondja senki, hogy nem tudnak, mert csak akarni kell, aki meg azt mondja, hogy azért nem veszik föl sehova, mert ápolatlan, arra meg csak annyit, hogy csak Bp-en vagy 10 helyen van fürdőhely a számukra!)
  • Lewis Hamilton
    #40
    Majd ha at én tandijamat kifizeti hejettem más akkor segítek egyébként sz*rom le őket
  • joe14
    #41
    üres szavak, és lám mennyi adomány gyült össze nemis tudom mit gondoltál,hogy itt a 14-16 évesek majd felhúznak neked 1 házat, vagy lessz multi miliomos ismerőse és ot lesz a számládon a lóvé?
    pfff
  • joe14
    #42
    Egyébként is elmegy mindenki mellettük mivel még mosdani sem képesek, és nem azon múlik,hogy nem tudna hanem igénytelen , és a bor előréb való.
  • Rundstedt17
    #43
    Valóban ott tart a liberális ideológia hogy az állatot sajnálni kell míg az embert egyáltalán nem.Off:elborzasztó amikor egy pár nem vállal gyereket és tulajdonképpen a kutyával helyetesítik a gyereket...
  • Sir Quno Jedi
    #44
    Jaja és a kutya hálásabb is. Nekem már két kutyám is van, akiket kidobtak fekete zsákban meghalni stb. pár év különbséggel fogadtuk be őket és mondhatom, bármennyi pénzembe és fáradtságba is kerültek azóta (nem semmi pénzbe vannak), azt nem sajnáltam.

    Emberekkel már fenntartásaim vannak. Azoknak akaratuk van és akaratuk ellenére NEM tudsz nekik segíteni. Azt csak ők maguk tehetnék meg, de ugye ezt könnyebb mondani, mint megtenni...
  • Prank
    #45
    igazából többet keresnek kéregetéssel, mint mi munkával...
    mondjuk a közlekedési lámpáknál koldulók kapnak egy százast 5 percenként, akkor az órabérük 1200 Ft és ebből még csak nem is adóznak