20
Puzzle Quest - Challenge of the Warlords
  • Seth
    #1
    Nem tudom ki hallott már erről a gyöngyszemről( konzolosok előnyben ^^)
    Tegnap akadtam rá véletlen a demójára és annyira lekötött mint mostanában semmi :D
    Tulajdonképpen egy feltúrbózott Bejeweled-ről van szó , biztos mindenki ismeri valamilyen formában ( 2 gyémánt felcserélésével kell létrehozni 3 vagy több elemből álló sort, oszlopot,amik aztán eltűnnek,a felettük lévők pedig lepotyognak.

    Namost a csavar ebben a játékban az hogy rpg elemekkel ruházták fel. Rendes sztorija van, a csaták ilyen bejeweled formában zajlanak. Karakterünk tapasztalati pontot kap, fejlődik, felszereléseket vásárolhatunk, lehet varázsolni,amik befolyásolják a "csatát", sebzik az ellent, kastélyunkat fejleszthetjük stb.
    Egyszerű 2d megjelenítés semmi csicsa, karakterportrék animések

    Szóval ajánlom mindenkinek, nagyon addiktív, a játéktesztelő oldalak nagy része 90% feletti értékelést adott rá
    Demo az oldaláról tölthető, a teljes játék is asszem 19 dodóért, a bolti változat vmikor okt végén jön ki


    Homepage
  • Tinman #2
    Sok sztorim van Puzzle Questről, de előbb a véleményem.
    Remek ötvözése az RPG-nek és a gyémántos logikai játékoknak, ráadásul úgy, hogy története van. Nagyon rá lehet kattanni, meg ugyan olyan gyorsan lehet letenni.
    Sokáig pl. Wc-re is vittem

    Én személy szerint NDS-en majdnem végigtoltam /kimentésem még megvan/, de akkor hagytam abba, amikor szó szerint, kiesett 2 alkalommal az NDS a kezemből mert belealudtam fényes nappal. Ez talán az én hibám, talán játéké, de az tény, hogy a vége felé olyan unalmas és hosszú csaták vannak az újratermelődő ellenfelek miatt, hogy mélyrepülésen esik át a kezdetben nagyszerű hangulat.
    A zenéje -mások szerint és szerintem is- nagyon dallamos, de túlságosan nyugtató, ez is hozzájárul ahhoz, hogy remekül lehet rajta aludni.

    2 kép az NDS verzióból:


  • Seth
    #3
    Egyelőre még [lelkes] állapotban vagyok ^^
  • Lyan Kyj
    #4
    ÁÁÁ, tegnap egész véletlenül bukkantam rá a kedvenc casual játékokat felvonultató oldalamon (bár szerintem ez a játék nem az^^, csak a "gyémántos logikai" része miatt került fel), és addikt lettem! Hihetetlen jó!!!! Ha végigvittem, akkor csaták indulhatnak:)
  • Jocisan
    #5
    World Map!
    Gamempire.extra.hu
  • Jocisan
    #6
    Tápolás, Help, Tulajdonságok, .............STB.
    Gamempire.extra.hu
  • Zack92
    #7
    Sziasztok...felraktam ezt a játékot (teljes)...elindítom és ezt a hibaüzenetet kapom. Ezt. :S
    Vki tud segíteni?
  • Seth
    #8
    Kijött a következő rész, a Puzzle Quest Galactrix. Este kipróbáltam. Egyelőre jobban tetszik mint a Warlords, több lehetőség van(nyersanyag bányászat,kódfeltörés,fegyverkészítés,persze mindez ugyanúgy az alap csatákhoz hasonlóan folyik,csak mások a szabályok,de jó ötletnek tartom őket)A térkép hatalmas így első ránézésre, van vagy 50 helyszín,azokon belül meg még vagy 5-6.A karaktermenedzsment hasonlóan megy mint az elődben, szintet lép(ekkor skill pontokat lehet szétosztani különböző képességek között), cuccokat vehetünk neki.A csaták hosszabbak lettek,mert az alap energián kívül még a hajók pajzsát is le kell verni.
  • RZoli89
    #9
    Nemtudja vki hogy a friendly egységek miért támadnak meg? Zöld galaxis, belépek és 70%-ban Encounter-t ír ki. Ha kinyírom akkor meg megy le diplomácia velük.
  • Seth
    #10
    Van a rakományod közt vmi amit nem szeretnek(utolsó az eladási sorban).Add el
  • RaveAir
    #11
    A múlt héten sikerült ezzel a játékkal addikttá tennem a feleségemet. :)
    Én magam még csak pár órát töltöttem vele, de azt hiszem, hogy elég hosszú lesz, mire sikerül végigvinni.
  • HErBY30y
    #12
    Sziasztok. Valaki leírná nekem, hogy ha kigyűjtök 3 vagy több "gyémántot" és az eltünik, AKKOR HONNAN TUDNI melyik irányból fognak behúllani az újjak? Jól jönne hisz mikor olyan van, hogy mindet el kell tüntetni...azokat a pályákat meg se tudom így csinálni:(:(:(
  • Colton
    #13
    csá!

    mér van az hogyha elinditom a jatekot egyszerűen megfagy? fekete kép és nem ragál csak a jól bevált modszer-re crtl-alt-del. nem tud valaki valalmi gyógymodot?
  • Takimate
    #14
    és itt a második rész ! :)
  • Cassell
    #15
    Jó volt a 2. rész is pont most vittem végig csak egy kicsit zavart, hogy a végén level 50-en túl nem lehet fejlődni, így az utolsó szinten meg a végén a Gorgon leölése után már hiába kaptam Exp-et...pedig az összes side questet meg sem csináltam!
  • JonasSandor
    #16
    Készül a folytatása gyerekek.
  • JonasSandor
    #17
    Március 1.-jén jön ki, de eléggé sanszos, hogy csak hülye örlibe ami eléggé szar.
  • JonasSandor
    #18
    Kipróbáljátok majd kedden?
  • JonasSandor
    #19
    Na ez se olyan lesz mint a 2 volt kár érte.
  • JonasSandor
    #20
    Így kár volt visszatérnie, ekkora hulladékot is ritkán látni.