118
Munchkin
  • tigeroo
    #1
    Üdv! nos, láttam hogy még nincs ilyen téma, pedig szívesen beszélgetnék róla:D
    Szóval ez egy ilyen humoros szerepjáték, ami még a hardcore játékosokat is meg tudja nevettetni (sokszor magát a fantasy műfajt figurázza ki).
    A játék célja: eljutni 1-es szintű átlagemberből 10-es szintű félistenné. Bármi áron (akár a barátaidat is feláldozva)
    Nekem ma meséltek erről az agymenésről, hát nemtudom:D Ha minden jól megy akkor hétvégén fogok vele majd játszani..
    Más kipróbálta már?
  • Nuki
    #2
    Igen, és a hír igaz, hogy halálra röhögöd magad egy darab játék után is :)

    Szerepjátékoztál-e valaha? :)

    +fav!!

    Szerk: hozzátenném, amit mondjuk a hivatalos oldalról is tudni lehet:
    Van egy alacsomag, és kettő kiegészítő.
    Igazából mindegyikből egyet érdemes venni, és összekeverni a paklit. Amúgy nagyon egyszerű játszani vele :)
  • gyuri12
    #3
    +fav:)

    honnan lehet letölteni?:D
  • tigeroo
    #4
    D&D-hez hasonló "papír" RPG-vel még sohasem. barátaimmal hoztam fel ezt a témát, ők mondták hogy van ez a cucc, ami nagyon jó kezdésnek (mivel annyira nem mélyül el a dolgokban,tehát gyürük ura szintű "tudás" elég hozzá)
    amugy pc-n kedvelem az ilyen fantasy rpg-ket
  • tigeroo
    #5
    ez társasjáték!:)))
    de amugy a lapokat énis megnézném valahol:)
  • Nuki
    #6
    Tudod mi az a KM (vagy DM)? (mert van egy pár lap, ami arra a bizonyos KM-re hivatkozik, és a poén megértéséhez szükséges:)
    (amúgy szerkesztettem a hsz-t)
  • Nuki
    #7
    Ne! Ez úgy izgalmas, hogy a játék közben látod meg őket... no meg persze így garantált hogy az asztal alá röhögöd magad ;D
  • tigeroo
    #8
    "vettem a lapot" :D
    annyira nem ismerem ezeket a dolgokat,de úgy döntöttem hogy szeretnék kicsit elmélyülni ezekben a játékokban.. úgyis jön a rossz idő, a téli estéken lesz mivel ökörködni majd:)
  • gyuri12
    #9
    (nem véletlenül raktam oda a ":D" jelet)

    beszerezni hol lehet?:)
  • Nuki
    #10
    KM a játékmester, "Kalandmester" (vagy angolul DM = DungeonMaster).
    Ő meséli a kalandot, olyan mint a Gyűrűk Urának Tolkien: ő írja a történetet, a karatkereknek ő mondja meg mi történik, stb...

    Szóval például az a lap aminek az a neve hogy "Kifizetted a KM pizzáját" valójában szerepjátékos alapokon nyugszik, ami ugye azt jelenti, hogy benyaltál a történetírónak egy kis játékbeli pozitív juttatás miatt... :D
  • Nuki
    #11
    Játékboltokban azt hiszem... :) (de idhívok valakit, aki megvette az én társaságomnak ezt a játékot)
  • light00
    #12
    Oh, emlegetnek. :D
    Nos ha bármilyen szerepjátékos bolt közelében jártok, biztos lehet ott kapni. Pesten lehet kapni pl Sárkánytüzben (ahol vettem) Ferenc körút 44 (42? 46? :S nemtom :S) tutira biztosan. Ott mindig van készleten.
  • gyuri12
    #13
    húú de jó,Szolnokon egy sincs:/
  • light00
    #14
    És igen, a poénok fele szerepjátékos alapokon nyugszik, igy ha sohasem szerepjátékoztál, szerintem neten kicsit mélyedj bele az alapokba, hogy 100%ban élvezni tudd a játékot ;)
  • Nuki
    #15
    Semmilyen játékbolt, társasjátékbolt, Tesco, akármi?
  • light00
    #16
    Google a barátod :)
  • Lammer
    #17
    "ahol vettem"
    akarodmondani --> VETTUK!
  • Shiwo
    #18
    viszont van hasonló elmeborult szerepjáték, ami nem "társasjáték"... Gallia névre hallgat, lényegében Asterix és Obelix "világa"..sajnos még nem volt hozzá szerencsém, de haver mesélt róla, hogy irgalmatlan elmebeteg rpg :D
  • gyuri12
    #19
    tesco van,meg vmilyen játékbolt:)
  • Nuki
    #20
    "Helyismeret" a barátod. :)
  • Nuki
    #21
    Na látod. Irány kerékpárral el oda.
  • gyuri12
    #22
    a biciklit hagyjuk:D

    mennyibe kerül kb?
  • 0Fritz0
    #23
    Ennyibe
  • 0Fritz0
    #24
    Itt meg a kiegészítők ára található.
  • gyuri12
    #25
    drágábbra számítottam:O
  • light00
    #26
    nem én irtam :P
    szövegértésböl már tényleg bukás lesz
  • Lyan Kyj
    #27
    Itt meg a társasjáték topik
  • Nuki
    #28
    Nem áraszthatjuk el munchkin-spammel a társasjáték topikot, úgyhogy szerintem nem baj, hogy külön meg lett nyitva.
  • Lyan Kyj
    #29
    nem is azért linkeltem, hanem infótartalma miatt. Jópár hasznos link van arrafelé.
  • Nuki
    #30
    Ja, elnézést hölgyem! ^^
  • Lammer
    #31
    te mirol beszelsz, milyen tenyleges bukasrol??? ne egesd mar magadat!
    "ahol vettem"

    ezt hogy lehet mashogy ertelmezni? minthogy E/1 -> VETTEM... ??? (ami teves, hisz 2en vettuk a tarsasagnak meg, nemigaz?)
    aruld mar el, plz kivancsian varom...
  • Nuki
    #32
    Muszáj mindenbe belekötnöd? :|

    Én írtam így hogy "aki megvette" és ő csak erre válszolt, ezzel azt akarta mondani hogy én rontottam el az egészet amikor így írtam, ennyi -.-
  • Lammer
    #33
    total zsir lenyegtelen, hogy csurod-csavarod(hivatkozok az anyam baratnojenek kutyajanak a szeretojere)... azt irta, hogy VETTEM! PONT... ennyi...
  • gyuri12
    #34
    fejezzétek abba
  • Nuki
    #35
    És kit érdekel?
    Az a társaság akinél számítasz, tudja hogy te és ő vettétek meg. Ez a lényeg.
    A többi már csak szpem, és egy két vitatkozó, akadéskodó user marad...
  • Nuki
    #36
    Oké abbahagytuk.
  • Lammer
    #37
    sorry en csak helyesbitettem, en kerek elnezest, hogy rosszul irt le valamit(nagy mellennyel), es aztan meg engem olt le, mert nem ertettem, hogy most TI mire gondoltok
    en kertem elnezest, de tenyleg!
  • tigeroo
    #38
    peace!:)
    mondjatok valami szépet egymásról :DD
  • Nuki
    #39
    Inkább majd számolj be ha túl vagy első máncskinozós élményeden :)
  • piros mogyi
    #40
    Teljesen jó kártyajáték. a férjemmel játszom rendszeresen és neki is bejött. Pedig neki semmiyen alapképzetsége nincs szerepjáték terén. Télleg zétröhögi magát az ember. Egy problémám van vele: Nem egyenletes a játékmenet. Értem ez alatt, hogy a 3-as szintig vért izzadsz, de kb. 6-7 -től meg baromi könnyen megvan a 10. szint. Mi úgy kompenzáljuk a dolgot, hogy húszig játszuk.