16
  • mikloss
    #1
    Erre szokták azt mondani, hogy Nagyon Király!
  • smv
    #2
    Ez tényleg jó cucc :)
  • Stiff
    #3
    Kiváncsi leszek mikor, és milyen áron lehet majd ezt idehaza kapni! Az a 279 dolláros váz nem túl nagy tétel, de vajon ahhoz még mit kell venned hogy használhasd?
  • Mister
    #4
    a szoftvert...
  • kricsi
    #5
    Nem semmi...
  • Brainpumper
    #6
    Egy kompakt gép nem képes egyhelyből ekkorát zoomolni, ehhez távcsöves teleobjektívek kellenek. Ráadásul az egyes öszefűzött képek között időbeli eltéré is van ami megintcsak probléma lehet. Egyébként jó dolog, támogatom, csak ne mondják azt hogy olcsó.
  • wanek
    #7
    Ettől nem ájultam el.
    Ez viszont nagyon komoly!
  • duke
    #8
    Es mi nyomogatja a gombot a gepen ? Mert az sem lehet egyszeru mindenfele gephez illeszteni.
  • Requiem88
    #9
    nekem leginkább ez a szellem faszi tetszik a képen :D
  • nickb
    #10
    Ok és ebben mi a hír?

    A képen is ott a link az Autopano-hoz, vagy van ingyenes panorámaszoftvert a hugin is. Összesen csak annyit kell csinálni hogy a képek fedjék egymást, a szoftver összerakja őket és kész teljesen mindegy milyen géppel csináltad a képeket. Aki képtelen egymást fedő képeket készíteni annak találták ki ezt a szerkezetet, 279 dollárba kerül a bénaság/hülyeség...
  • metaljesus
    #11
    ez a kép olyan mintha a gta-ból pottyant volna ide :)
  • Cat #12
    "Ráadásul az egyes öszefűzött képek között időbeli eltérés is van ami megintcsak probléma lehet"

    Nézd meg a cikkbe illesztett képet: a bal oldali oratorony bal oldali orája 15 órát mutat, a jobb oldalija 15:03-mat, a kép jobb felén lévő pedig 15:10-et.
  • Dömsödi
    #13
    Kizárolag mozdulatlan tájképekhez jó.
    Már én is gondolkoztam azon, hogy mi lenne, ha egy fényképezőgép egyszerre a másodperc tört része alatt több képet készítene. Ezeket összerakva egy nagyobb felbontású kép születhetne. (A kéz picit remegne)
  • gpeeter
    #14
    És ez majd mégjobban sérti a személyiségi jogokat. :P
  • wolruf
    #15
    Annó a nokia 6600-hoz találtam egy ilyen szoftvert, ami a VGA kamera által késített 4 vagy több fotót gyúrta eggyé, és az eredmény egy 1280x1024-es kép lett, meglepően jó minőségben. Pontosan ezt a kézremegés elvet használta, általában egy képhez kb. 1-2 másodpercig fotózott és utána 5-7 mp-ig dolgozott rajta. Jópofa volt, annó használtam emiatt :)
  • Librarian
    #16
    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön! :DDD
    Egyébként tetszik, néha én is csinálok panorámaképeket a telómmal. Hangulatos visszanézni őket. :D