66
  • Aviak
    #1
    Csak nekem tűnik eléggé zanzásnak a felvétel a kráter széle körül?
  • NEXUS6
    #2
    Szerintem minnyá jőn Dévid Ducsovnyi, aztán mintát vesz a vízből, aztán pillanatokon belül szörnyek tenyésztődnek ki belőle, mint a Zevolúsönben.;)
  • Vorpal
    #3
    fura blur van körülötte - PS el kivették AZUFÓKAt
  • Archenemy
    #4
    A kep ugy nez ki, mintha tobb kepbol lenne osszerakva. Jol lathato a homalyos-szethuzott, es az eles-osszesurusodott texturak kozti ellentet.

    Elobb ir, aztan gondolkodik olvtarsak kedveert nem azt mondom, hogy barmit is titkolnak, csak azt, hogy szerintem ez egy tobb reszletbol osszerakott foto, ennyi.
  • Chris XT
    #5
    Ha a képre ránagyítunk, jól láthatóan van 6 csík, amelyek mentén olyan mintha össze lenne nyomva a kép, illetve mint egy durva jpeg tömörítés, csakhogy csak a vonalak mentén.
  • assdf
    #6
    Biztos ezt is a mars szonda csinálta amit itt teszteltek aztán igy lett panoráma kép...
    Vagy lehet hogy pont egy félresikerült mars szonda kráterét látjuk :D
  • Requiem88
    #7
    amúgy tényleg meg van buherálva... nagyítsátok ki és nézzétek meg jobban.
    egyébként szerintem azzal a meteorral idegen, mikroméretű életformák jöttek a földre akik bejutottak annak a 200 embernek az agyába, és lassan felemésztik őket, és szaporodni fognak bennük. aztán új áldozatot keresnek, és kiirtják a földet.
  • Cat #8
    ne a képen rugózzatok már... itt van millió fotó még:
    http://news.google.com/news?hl=en&ned=us&ncl=1120936547&q=&ie=UTF-8&imv=1
  • SötétBarom
    #9
    Némmá, pont ez van a blikk hátulján :|
  • DompR
    #10
    Jözzek a Zerg, a Borg, meg a Zélilyen egyszerre! Futááás
  • DjDano
    #11
    Komolyan úgy csináltok mint ha egy meteorit becsapódása hihetetlen, földönkívüli dolog lenne....
  • dronkZero
    #12
    Hát földönkívülinek földönkívüli...
  • kricsi
    #13
    Most ásták bele magukat a földba a lények!!!:)

    Majd mint a "Világok harca" c. filmben kijönnek is pufffff.
  • BiTee
    #14
    A belinkelt képeken már nincs ilyen elmosódás... csak ez hibádzik.. hm..
    Egyébként nem értem hogy az az arc aki mondta h a meteoritok nem tartalmazhatnak semmi féle gázt, az ezt mégis honnan tudja ilyen biztosan.. ismer minden a világegyetemben hánykolódó objektumot... meg miért hazudoznának azok a falusiak? azt se tudják hogy azt a meteort eszik e vagy isszák..
  • Tinman #15
    Roliika... neked mi a véleményed az ügyről?

    Többiek: Nem röhög, nem gonoszkodásból kérdeztem
  • balee66
    #16
    Az a baj, hogy nem vették ki a vízből a zokszigént....
    Pedig meg lett mondva minden helyi lakosnak, hogy a kráterben lévő vízben ne fürgyé' le, de azé is....
  • Anteris
    #17
    elég egyszerű népek laknak arrafelé. Gyakorlatilag bármilyen misztikus dolgot azonnal bekajálnak.
  • superxaba
    #18
    Ez egy nemigaz.
    Meteorit Peruban és itt nem hallaccott, akkor az egy csel.
    Vagy Bush, vagy Bin Laden.
    De hogy csel, az biztooos!
  • L3zl13
    #19
    A kráter olyan kicsi, hogy a becsapódott meteoritnak, ha az volt, nagyon kicsinek kellett lennie. Ha fagyott gázból lett volna, vagy zárványokban fagyott gázt tartalmazott volna, akkor a hőtől még a légkör magasabb részein elpárolgott volna, illetve a hirtelen elpárolgó gáz szétvetette volna a meteoritot.
    Ezzel együtt pedig (legalábbis a hír szerint) senki nem mondta, hogy "a meteoritok nem tartalmazhatnak semmi féle gázt".

    "meg miért hazudoznának azok a falusiak? azt se tudják hogy azt a meteort eszik e vagy isszák.."
    Talán épp ezért találtak ki olyan dolgokat, amelyek ellentmondanak az eddigi megfigyeléseknek... :D
    És hogy miért? Lehet, hogy tévedtek. Lehet, hogy feltünési viszketegségük van, és kicsit kiszinezték a történenet. Ki tudja. Nem állítom, hogy biztosan hazudtak, de nem is alapoznék új tudományos elméletet kizárólag az ő szavukra.
  • Gladiator
    #20
    A rosszabb minőségű objektíveknek szokásuk elmosni és/vagy sötétebben ábrázolni a kép sarkait.
  • Epikurosz
    #21
    Lehet, hogy mobiltelefonnal csinálták a fotót.
  • Epikurosz
    #22
    Amúgy, kb. egy hete belinkeltem ide a hírt.
    Az SG-éknek ennyi időbe tellett cikekt írni belőle.
    Ha lettek volna emberevő ufók, már meg is ehettek volna minket ez idő alatt.
  • Epikurosz
    #23
    Bocsika, csak tegnapelőtt linkeltem be a hírt. Valahogy többnek tűnt.
  • Loverman
    #24
    miért is nem írtál te cikket belőle?
  • Epikurosz
    #25
    Hoppá!
    Ne csámcsogjatok a képen:
    BBC videjó itt.

    Amúgy rájöttem a rossz képminőségre:

    Valaki screenshoto csinált a tévéhíradóból, azért ilyen a kép!
    Egy rejtéllyel kevesebb.:-)

    Maradjatok velem, mert hamarosan beszúrok két jópofa képet!

  • Epikurosz
    #26
    mer lusta vok.
  • Epikurosz
    #27
    és íme a beharangozott képek:

    Itt egy helybéli falusi őslakos látható, amint mutatja, hogy fáj a feje a becsapódott ménkő által kifújt gőzöktől:

    Megesett a szívem rajta. :-)

    Emitt pedig a helybéli sherlock Holmes látható, amint megvizsgálja a meteorit maradványait. Vajon ki lehet a gyilkos?



  • Nethyrrea
    #28
    jó, és arra nemgondoltak hogy esetleg a meteorit véletlenül egy geológiailag aktív pontba csapódott be és ezzel kicsit megpiszkálta a folyamatokat?
  • Epikurosz
    #29
    A címben feltett kérdésre megvan a válasz: nem ámítás, igenis meteorit volt.
    Itt van a hír, és bár csapnivaló a spanyol nyelvtudásom, de ennyit még én is megértettem.
    "Científicos que acudieron a la comunidad de Carancas, en el distrito de Desaguadero (Puno), certificaron que el objeto luminoso que cayó desde el cielo el último sábado fue un meteorito, informó la vulcanóloga Luisa Macedo, representante del Instituto Geológico, Minero y Metalúrgico (Ingemmet)."

    Desdemona!!!
  • Epikurosz
    #30
    Nézrd meg te is a Google térképén a becsapódás helyét.
  • Epikurosz
    #31
    És íme a perui roliika kommentárja:
    "Debe ser resto de alguna "Basura Espacial"...Gracias a Dios no cayo sobre una vivienda. El gobierno Peruano debe investigar, establecer procedencia del UFO y en caso de ser "Basura" exigir indemnización a la potencia mundial responsable."

    Szerinte UFÓ volt. :-))
  • Cat #32
    És igaza is van. Ugyanis az annyit jelent, hogy azonosítatlan repülő tárgy. Minden levegőben lévő dolog, amiről nem tudják hogy micsoda, az ufo.
  • Zocsi
    #33
    Nem tudom, de szvsz ez a cikk tele van ellentmondásokkal. Itt akadtam ki:
    "Larry Grossman, a Chicago Egyetem geofizikusa, hozzátéve, hogy sokszor a meteoritok sokkal messzebb, akár több ezer kilométerrel távolabb csapódnak be annál, ahova a szemlélődők teszik a landolási pontot"
    Mivaaan? több ezer kilóméter? Én látom, hogy becsapódik vmi, és közben nem is Bp-mellett vágódott be, hanem Angliában??
    Meg hogy kézzel ásták a gödröt, vagy hogy a földmozgás miatt alakult ki? Hihhető.
    További dilemma számomra, ha jön egy "kő" az Űrből és jól felizzik a légkörben, kvázi elpárolog, akkor pl. ha magas vastartalmú, akkor miért nincs szaga? Az égett vas igencsak büdös, meghát a föld is elpárolog egy pillanatra a becsapódáskor.
    Itt inkább arról van szó sztem, hogy történt vmi, vagy történnek valamik és a tudálékos emberek nem tudják megmagyarázni és most kissé dilettáns módon hülyébbnél hülyébb hülyeségeket állítanak.

    U.I.: a kráter lekattintásához meg használhattak vna. jobb mobilt is... Lejárt már a vga kamcsis éra. Píssz
  • Cat #34
    Itt hol az ellentmondás?

    "Én látom, hogy becsapódik vmi, és közben nem is Bp-mellett vágódott be, hanem Angliában"
    Pontosan erre gondolt. Aztán arrafelé mentek, ahol a becsapodást sejtették, és láttak egy krátert, ami bugyogott. Ebből arra következtetnek, hogy ott csapodott be, míg a kutató szerint ez egyáltalán nem biztos.
  • Soundmaker
    #35
    Megjüttek a Traszfórmerek, Megatron halálos vírust szórt szét mikor megérkezett, az Örök szikra pedig a falu alatt van elrejtve
  • NEXUS6
    #36
    Az a szitu, hogy jöttek a kísértetek egy ősi szétrobbant bojgó maradványába zárva, és majd most mindenkiből, meg a fődbű is elszíjják a zéletrőt. Láttam erről egy fantasztikusan jó tudományós filmet, az utolsó fantaszmagória vagy mivót a címe!;)
  • floatr
    #37
    A biblia is kb hasonló eseteket dolgoz fel, csak hinni kell benne...
  • nemetho
    #38
    Ha még valaki nem említette...
    Azt a lehetőséget sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy esetlegesen egy biológiai fegyver kipróbálásáról legyen szó. Manapság ezek szinte bárhová eljuttathatóak és a közelmúltban is láthattuk, hogy előszeretettel próbálgatják háborúkban...
  • nemetho
    #39
    Az esemény előtt egy-két nappal "látott látomásom", mely alapján

    templom rombolása
    mérgek szivárgása
    ki magasra tör megmarad
    kardok csattogása
    rossznak pusztulása
    álom volt csak és elmarad
  • L3zl13
    #40
    Tévedsz. Ez esetben az UFO szó jelentése Unidentified Falling Object. :D