61
Milyen tudományos témájú könyvet olvasol?
  • blackgamer
    #1
    Sziasztok!

    Hasznosnak tartom egy könyvajánló topik létrehozását, mert egyes témákban sokszor több könyv is elérhető és itt választ kaphatunk hogy melyiket érdemes beszerezni.
    Ezenkívül a tudományos fórumrész látogatóit is összehozza, jobban megismerjük kit melyik téma foglalkoztat éppen, melyben van otthon.

    Én jelenleg James Gleick - Káosz című könyvét olvasom.
    Olvasmányosan írja le a káosz megismerését tudománytörténeti formában. Laikusok számára jól érthetően.
  • NonsenS
    #2
    Einstein: A Relativitás elmélete
    Vagy valami hasonló a címe. Einstein írta elméletéről úgy, hogy még
    a laikusoknak se okozzon komoly gondot megértése.


    Amúgy jó topic!

    Egyébként már előre látom a tudományos vitát, mikor megjönnek az Egely könyvek. De inkább menjen is az előző mondat a süllyesztőbe!
  • Kaszi46
    #3
    :DDD Ahogy megláttam a topikot, jöttem egyböl ajánlani a "káosz egy új...." c. könyvet. Nem gondoltam volna, hogy pont ez lesz az első ajánlás.:P Amúgy nagyon jó köny, én már kétszer elolvastam.

    Egy másik alapmű: Stephen W. Hawking - Az idő rövid története(a brief history of time from the big bang to black holes)



    A jelenkor egyik legnagyobb fizikusának tartott lángelme leghíresebb és legnépszerűbb könyve a világegyetem titkairól mesél

    Ha létezik olyan kategória, hogy tudományos bestseller, akkor Stephen Hawking ma már klasszikusnak és megkerülhetetlennek számító könyve, Az idő rövid története feltétlenül kiérdemli a helyet az első tíz legolvasottabb tudományos igényű mű között............
  • blackgamer
    #4
    Hawking-tól szeretnék olvasni, nagy koponya lehet, Discovery-n szoktam hallgatni

    Egely egy könyve nekem is itt figyel a polcomon :) nagy csalódás volt, de legalább tudom hogy ilyen is van
  • blackgamer
    #5
    Arthur Benjamin & Michael Shermer: Fejszámolás - Boszorkányos matematikai trükkök könyvvel szemeztem a minap, erre most váratlanul szembejött egy online, digitalizált változata, szóval biztos átfutom...
  • Vardar
    #6
    Na és hol van az online változat? Olvassatok Danikent és Nemerét.
  • NonsenS
    #7
    Ez érdekel. Bár van néhány trükk, amit én is alkalmazok, de mégjobb lenne továbbfejleszteni fejszámolási készségeim.
  • blackgamer
    #8
    privátban megírom...
  • joebacsi
    #9
    ment privi :)
  • blackgamer
    #10
    kiolvastam ACZEL, AMIR D.: A NAGY FERMAT-TÉTEL című könyvét
    ajánlom mindenkinek mert nagyon érdekes a történelmi kronológia, sokat tudhatunk meg belőle korabeli matematikusokról és szórakoztató olvasmány, nem kell hozzá matematikusnak lenni

    írás a wikin
  • HUmanEmber41st
    #11
    A görögöt tényleg Diofantosz-nak hívták????
    Ez így szilveszterkor elgondolkodtató :D :D :D
  • blackgamer
    #12
    fonetikusan igen, görögöknél nem ritka a hasonló (magyarban humoros) név :)
  • mikike
    #13
    Fizikus "tollából":
    Héjjas István : Buddha és a részecskegyorsító
  • HUmanEmber41st
    #14
    Az oldalon lejjebb olvassátok el a cikket az áltudományokról pls!
    Több, mint érdekes..
  • Dj Faustus #15
    "Fizikus "tollából":"
    Nem fizikus. Mérnök.

    "Felfoghatjuk a kérdést úgy is, hogy áltudomány voltaképpen nem létezik."
    Impulzus üzemű makroszkópikus kvantum-oszcillátor, mosógolyó, Lasik@home, vízautó, gravomágneses falszárító,... folytassam?
    Rengeteg marhaságot próbálnak eladni, és sokat sikerül is az emberi gyarlóság, hiszékenység, csodavárás folytán.

    "Az áltudományok leleplezésére fordított pénzt, időt, energiát gyümölcsözőbben lehetne hasznosítani oly módon, hogy megpróbáljuk megkeresni az abszurd ötletek között fellelhető 99 % zsákutca mellett azt a bizonyos 1 %-ot, amely a tudományt valóban előbbre viheti."
    De ezzel együtt jár az, hogy a 99%-ot még azelőtt beledöngölik a jó anyaföldbe, mielőtt a fogyasztóvédelem tenné (mert az elven működő termék vagy működésképtelen, vagy megtévesztő reklámot folytat).
  • mikike
    #16
    http://www.lelekbenotthon.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=153
  • HUmanEmber41st
    #17
    Még a bakelit lemezjátszók korában mondták ilyenkor:
    mi van megakadt a tű?
  • Dj Faustus #18
    A hanglemez meg nem bakelitből készül. A régebbiek sellakból, az újabbak meg PVC-ből/PVA-ból.
  • joebacsi
    #19
    marketing szakemberek szokták mondani, hogy a marketingköltségek 50%-a kidobott pénz...csak nem tudják melyik 50% az :)
    valahogy így lehet a tudománnyal is, csak mások az arányok :)
  • brandboy
    #20
    Alapmű:
    Péter Róza: Játék a végtelennel
  • Dj Faustus #21
    Ingyenesen letölthető ;)
  • NonsenS
    #22
    Köszönöm szépen! Tényleg jó könyv azoknak, akik nem szeretik a matekot és azoknak, akik szeretik (pl. én). Jól leírja benne a matekos dolgokat olyképpen, hogy az egyszerű halandó számára is érthető legyen, illetve annak, aki érti más megvilágításba helyezi egy probléma megoldását!

    Élesszük már fel a topicot! Vannak jó könyvek!
    EMBEREK! ÉBRESZTŐ!!!
  • blackgamer
    #23
    mostanában sok érdekes könyvet találtam, antikváriumban is
    jelenleg James D. Watson - DNS Az élet titka című könyvét olvasom

    azért különösen érdekes, mert a DNS lánc egyik felfedezője írta
    rákaptam a témára, de persze inkább sztorizás mint tudományos, ami meg tudományos ott elvesztem a fonalat
    itt a tartalomjegyzék, sok területet érint, akit felcsigáz a klónozás az ne hagyja ki!
  • Phat Smoker
    #24
    Minap láttam a libriben, ezt szeretném a közeljövőben beszerezni!
    Bánki M. Csaba - Agyunk fogságában
  • NonsenS
    #25
    Erről könyvről Wikiről hallottam:

    Brian Greene: Az elegáns univerzum, Szuperhúrok, rejtett dimenziók és a végső elmélet kihívása
  • pista007
    #26
    Rényi Alfréd: Dialógusok a matematikáról. Van benne filozófia, matematika, szóval elég összetett. Azoknak ajánlom, akik kíváncsiak, mi is a matematika...
  • qetuol
    #27
    simon singh- KÓDKÖNYV- tikosírások érthetően, matek nélkül, ismeretterjesztő stílusban. kódok a történelemben,ókorban, középkorban,újkorban, világháborúkban, megfejtésük, RSA, kvantumkriptográfia-- csak így címszavakban :D .
  • Christiansen
    #28
    nagyon nagy könyv
  • debussy
    #29
    Ez egy eszméletlenül jó könyv. Mindenkinek ajánlom. Teljesen érthető szövegű és nagyon érdekes témákat érint
  • Esplanade
    #30
    Ha jövő, akkor világűr

    egy oldalán se unatkoztam, tömören járja körbe a témákat (néhol talán túlságosan is), épp ezért jó könyv nyaraláshoz is

    tartalomjegyzék itt
  • Desiderata #31
    ezt majd el szeretném olvasni, múltkor egy túl tudományos könyvet vettem ki a könyvtárból és kicsit elvette a kedvem a témától :(
  • kollarkriszti
    #32
    Könyv címe: Vízen járni (A válságkezelés filozófiája), Mentofaktúra Kiadó, Budapest, 2010, 236 o.

    Sorozatcím: Ontológiai coaching I.

    ISBN:978-963-06-8867-4

    A könyv első darabja a Magyar Coachszövetség Közhasznú Alapítvány könyvsorozatának, melynek fő célkitűzése a filozófia több évezredes eredményeinek felhasználása a szervezetfejlesztésben, a szervezeti kultúra alakításában, az életminőség javításában, valamint az ontológiai coaching nevű új diszciplína kifejlesztésében

    A könyv rövid tartalmi összefoglalója:

    A Vízen járni című könyv a személyes és szervezeti válságok megoldásának komplex rendszere, „kognitív filozófiája”, egyben a 21. század ontológiai körképe. Úttörő kezdeményezés a hazai life coaching oktatásban, valamint a gyakorló coachok számára is hasznos módszertani kézikönyvként használható. A könyv a coaching kreatív újraértelmezése korunk kognitív tudománya révén. Kissé anakronisztikusan, de adekvátan fogalmazva: átfogó életfilozófia. A könyv üzenetét meghatározó fontos belátás, hogy az anyagi javak létrehozását fokozatosan felváltja a tudástermelés, a manufaktúra leszármazottait a mentofaktúra. A Vízen járni szisztematikus, egyben játékos bevezetést nyújt a „kreatív rombolás” 21. századi technikájába.

    A szerzőkről:

    Dr. Kollár József Phd a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi

    Kar Filozófiai Intézetének tanára, esztéta, művészetkritikus, a hazai life coaching oktatás megteremtője.

    Dr. Kollár Déri Krisztina mérnök-szakközgazdász, gyakorló coach, akkreditált igazságügyi mediátor, mediációs kiképző trénere

    A könyv borítóján található ajánlások:

    „Kollár József különös nyereség a magyar szellemi életben...”

    Prof. Pléh Csaba, akadémikus

    „Dr. Kollárné Déri Krisztina jelentős munkát végzett a szervezetek

    hierarchikus információs és döntési rendszerének, valamint a szervezeti

    és vezetési kultúra fejlesztése terén.”

    Prof. Kálmán Erika, intézetigazgató

    „Ez a könyv kreatívan ötvözve több tudományág eredményeit nagyszerű, új

    ablakokat nyit a világra és önmagunkra. Elgondolkodtat, cselekvésre

    ösztönöz és új utak kipróbálására indít.”

    Dr. Rusznák Tamás, az Állami Bankfelügyelet exelnöke, egyetemi oktató, coach

    E-book: 5.900 Ft (hallgatóinknak ingyenes) megrendelés ->
    Könyv ára: 4.900 Ft
    Hallgatói ár: 2.900 Ft
  • lotsopa
    #33
    Valami jó oldal ahol sok könyv érhető el a neten?
  • Desiderata #34
    torrent oldalak
  • joebacsi
    #35
    Richard Dawkins: Az önző gén
  • Desiderata #36
    A következő 50 év, ezt a könyvet olvasta valaki? milyen?
  • qetuol
    #37
    nincs meg valakinek elektronikusan vagy valahol a neten Penrosetól a Császár új elméje vagy az A nagy, a kicsi és az emberi elme?
  • haraposlo
    #38
    lotsopa!
    Először is nagyon örülök neki, hogy vannak még emberek, akik olvasnak a mai modern világban, amikor az elektronikus média teret hódított magának, sőt a hétköznapok munkaeszköze, elengedhetetlen kelléke lett sok háztartásban.Az emberek előbb utóbb teljesen elfelejtik, milyen érzés egy szép könyvet a kezünkbe venni, és a frissen nyomtatott lapok illatát érezvén olvasgatni egy remekművet. Pedig egy könyv tanít nevel szórakoztat, mondta szegény megboldogult nagymamám. Milyen igaza volt. Még a szókincse is gyarapodik az embernek, és stilisztikai érzékét is fejleszti.
    Az ekonyv.linkcenter.hu oldalon rengeteg internetes könyvolvasó linkje megtalálható. Én azonban ha könyvet olvasok, és véletlenül arra vetemedek, hogy azt elektronikus formában olvassam el, akkor mindig a google szolgáltatását használom, amiben ha jól tudom a legtöbb elektronikus olvasmány található, a folyóiratoktól a könyveken át elemző esszékig minden. books.google.com. Kellemes időtöltést! :)
  • Dj Faustus #39

    Barabási Albert-László - Villanások - A jövő kiszámítható
    Olvasmányos kis könyv, érdekes eseteket tár fel, miszerint hogyan lehet bizonyos adatok ismeretében "megjósolni" a jövőt.
  • lotsopa
    #40
    Köszi a választ, remélem találok nekem megfeleő olvasni valókat.
    Szerintem mindegy hogy hol, hogyan, mit olvas az ember, már az is jó hogy olvas! :)
    Mindig meg van arra a lehetőségünk hogy műveljük magunkat, csak élni kell a lehetőséggel.