21
  • Atisz #1
    "különösen erős Balázs-show és Mónika-show" - hát igen, ezen produkciókra büszke is lehet az rtl klub... :P

    Őszintén szólva engem mindig meglep a tv2 alulmaradása az rtl klubbal szemben nézettségi szempontból, mivel sokkal igényesebb filmek mennek az előző csatornán, mint az utóbbin. Azon kívül a tv2 híradója nagyságrendekkel tartalmasabb mint az rtl klubbé.

    A legnagyobb hajtást jelenleg az m1-nél látni (24 II. évfolyam, saját sorozat - Tűzvonalban).
  • winnie
    #2
    a tv2 híradója nézettebb is, nem?

    "szemben nézettségi szempontból, mivel sokkal igényesebb filmek mennek"

    na most sikerült összemosnod az igényességet és a nézettséget. ne tedd, nincs egyenes arány. se fordított.
  • assdf
    #3
    Speciel nekem általában az rtl klubbos filmek jönnek be.
  • keyson
    #4
    "...mivel sokkal igényesebb filmek..."
    Lássuk csak a minőségi kinálatukat:
    szerda-dr. House, Jericho
    csüt-Tisztítótűz
    pén-okosabb vagy, mint egy..., és Liptai show
    szombat- Állj vagy lő a mamám

    Nem tudom, de nekem kicsit erős ez a kinálat. És az rtl-t sem nézem gyakrabban, mint a tv2-őt csak szeretek kötekedni :)
    Egyébként tényleg kezd egyre vacakabb lenni a tv2.
  • sylas
    #5
    hát jah vhol elszúrta a tv2 még anno
    már a big brother-való világnál is az rtl klub győzött

    nem tom hogy áll a favorit műsoruk nézettségben de 1 időben van a fókusszal
    szal én inkább nézem a fókuszt mint a bulvár favoritot hogy mivan ezzel meg azzal mitörténik - fókuszban meg érdekes riportok mennek erről arról
  • Matt0123
    #6
    hogy van pofájuk a minőség szót a szájukra venni? A minőség a tv3 volt anno, de persze azt megfojtották...
  • Atisz #7
    Sokkal több minőségi film megy (elég ha csak a képírok sorozatot említi az ember). Kár hogy nem soroltál az rtl klubtól is néhány gyöngyszemet, biztosan lett volna (mint pl. Gyilkos Hangyák 27, Részeges Karatemester 101). Tény hogy rtl klubbon is vannak érdekes műsorok (XXI. század, Házon Kívül) de elenyésző számban.

    Winnie, bocs de nálam a 2 együtt jár. Én magamból szeretek kiindulni :)
  • atomkrumpli
    #8
    remélem a többség nem csak ezt a pár alapcsatornát nézi
  • Cat #9
    de, a 90%
  • winnie
    #10
    70-75, mivel a többségnek csak 3 csatorna jön be.
  • winnie
    #11
    "érdekes műsorok (XXI. század,"

    érdekes műsor, ez is egy jellemzés, de attól még borzalmasan gyenge.
  • echo
    #12
    szerintem egyre inkább idősödni fog a tv nézők aránya, mert akinek már van jó gyors szélessávja és tudja, hogy hol találja meg amit akar, annak nem sokmindent nyújtanak a tv csatornák... ez nem tom hogy jön ide, de saját ismeretségi kört elnézve ez az irány.
  • Cat #13
    tudják ezt a csatornák is, bajban is vannak. Első ellenreakció, hogy az AGB mérését megváltoztatják: jelenleg 18-49 a releváns, ezt akarják együtt felvinni 18-55re vagy 59re. Kapásból nyernek +8-10%-nyi nézőt, és jóval nagyobb számokat mutathatnak majd a reklámozóknak.
  • winnie
    #14
    csak éppen ez az "egyre inkább" még mindig vágyálom - legalábbis a hazai nethelyzet miatt. nálunk az utóbbi 2-3 évben semmilyen ilyen tendenciát nem látni
  • winnie
    #15
    a tv2 akarja az 59-et, a tendencia a 18-39, leginkább a tematikus csatornáknál,
  • echo
    #16
    Persze lehet, hogy időbe fog tellni. Szerintem nem csak a net helyzet játszik szerepet, hanem az, hogy időbe tellik leszokni a tv-ről is. Aki úgy nőtt fel, hogy megy, kis ürességet érez egy ideig, ha nem megy :) Ismeretségi körben is többen bekapcsolva hagyják még a tv-t, hiába töltötték már le és látták is a sorozatot amit éppen adnak.

    egyébként azért arra kiváncsi lennék, hogy hagynak e olyannál mérő készüléket aki gyakorlatilag semmit sem néz(vagy tv-je sincs már) :)
  • echo
    #17
    mondjuk nem értem, hogy aki aktív kereső az miért nem számít annyira, ha pl 39(vagy 49) felett van. Már nem befolyásolható a reklámokkal vagy mi?
  • TDaniel
    #18
    Amúgy valaki tudja, hogy hogyan is számitják ki, hogy kb hány ezren vagy millióan néztek egy műsort?

    Mert, ha emlékezetem nem csal nos akkor benne volt egy műsorban hogy kb 800 családnál van ilyen mérőműszer és ezeke alapján átlagolnak. Csak pl pont az a 800 teljesen elüt az átlagtól, akkor mivan?

    Egyébként lehet, hogy ezzel most bakot lőttem és akkor nyugodtan ki is javíthat bárki.

    "Röviden" aszem ennyi
  • Martenka
    #19
    Én nem tom h hogyan számítják ki,de sztem minden esetre eléggé relatív lehet a számításuk!pl:engem se kérdeztek meg!!!XD
  • Yoshimitsu
    #20
    Miért? Neked nem emeltek sávszélességet az utóbbi 3 évben?
    Mert nálam kétszer is. Egyszer még két éve a 364-est 512-re aztán 1 Mb-re aztán amikor csomagot váltottam 2 Mb-re akkor meg azt emelték nem sokkal rá 8 Mb re.
    És ez két év alatt történt. :D De nem baj.
    Jah és mind eközben az ára is lejebb ment, mert 2000 ftvel olcsóbb most nekem a 8 Mb, mint a 364 bites volt két éve. Szerintem nem rossz tendencia ahhoz képest, hogy a TVben meg mennek 10 éves műsorok, meg a fene tudja.

    Szóval nagyon is átveszi a net a TV helyét, és meg fog lepődni még a szolgáltató is, mert a digi TV sem fog kelleni annyira nagyon senkinek.
  • Yoshimitsu
    #21
    Nem tudom biztosan, de hallottam róla hogy a jel erősségét méri kaz adott frekvencián, és ha gyengébb a jel akkor sokan azt a císatornát nézik és abból számítják ki valahogy na meg a relatív TV "fogyasztásból".
    Valahogy úgy mint ahogy a Rádió hallgatottságát mérik.

    Szerintem :D