128
  • Dany007
    #1
    Hmm sokhelyen úgy hozták le ezt a cikket, mintha kifejezetten örömhír lenne hogy csináltak egy olyan bombát ami majdnem akkorát pusztít mint az atom , csak nincs szennyezés. Hurrá :) Dejó lesz nekünk.
    Mellesleg közhely, de ha a ruszkik meg az amcsik véletlenül egymásnak esnek akkor úgyis vége a világnak...
  • mikloss
    #2
    nemrossz nemrossz...
  • St
    #3
    kérdés hol lehet egy ilyen eszközt alkalmazni, szerintem nem nagyon lesz olyan konfliktus a világban ahol majd ilyennel fogják egymást szórni.

    terror elhárításhoz meg nem túl precíz.
  • uniu
    #4
    arrol nem is szol a hir, h hany (kilo)tonnas volt a robbanas...
  • Kobaljov
    #5
    Furán hangzik, de elképzelhető "békés" célú felhasználása is ezeknek, pl. helikopter leszállóhely kialakításra sűrű dzsungelben.
  • Kobaljov
    #6
    (persze kisebb méretben)
  • virs lee
    #7
    Vagy egy vietkong falu helyén. :D
  • virs lee
    #8
    Viszont tuti benne lesz a szórásban a célpont is, nincs mellélövés. :)
  • FoodLFG
    #9
    Ezt a tudósítást melyik C&C játékból másolták?
  • Dunkey
    #10
    Hát, ez még mindig jobb, mint a nukleáris robbanófejek...ha egyszer elkezdik egymást gyapni az amcsik és az oroszok ésv/agy a kínaiak (Isten ments!), akkor inkább ilyenekkel tegyék, mint atom- és termonukleáris bombákkal.
  • dartois83
    #11
    Nekem egyből a Vírus c. film jutott eszembe, annak az elején pusztították el hasonló bombával azt a tábort, ahol felütötte fejét a járvány, és úgy emlékszem az amerikai kisvárosra is ilyet akartak szórni.

    Amúgy én sem tudom miért jók ezek Afganisztánban, bár ha rádobják egy barlangra, a benn megbújoknak sem hiszem hogy túl egészséges. Tényleg jó, hogy nem nukleáris, de pont ezért "gátlástalanul" használható is(mint ahogy a videóban is említik, nem tiltja vagy korlátozza semmilyen egyezmény).
  • archkoven
    #12
    Évekkel ez előtt mikor még javában építettük a kommunizmust én olvastam hasonlót egy proletároknak szánt fejtágító könyvben. Ott aknamező járhatóvá tételéről volt szó. Magyarán durrantasz egyet az aknamező felett és berobbannak az aknák.
  • papabear
    #13
    Lassan Budapestre is ráférne egy ilyen és lehetne közlekedni.

  • wanek
    #14
    "ami az új, nanotechnika alkalmazásával kifejlesztett anyagnak köszönhető" - LOL! Már megint nanotechnika. Ezt hogyan sikerült becsempészni? Nem egyszerűen csak arról van szó, hogy jobban porlasztják a végül felrobbanó anyagot?
  • gyuri12
    #15
    nehéz kimondai,de ez a robbanás nagyon szép:)
  • rolika
    #16
    ez elég veszélyes dolog: van egy bombánk, ami akkorát szól, mint egy atomtöltet, de nincs sugárszennyezés.
    csak éppen a hidegháborút is a nukleáris elrettentés tartotta fenn, mert egy nukleáris háborúnak globális következményei lettek volna.
    egy ilyet viszont lehet szórni mindenféle megfontolás nélkül...
  • UnnameD
    #17
    Ránézésre 1-2 kilotonna körül lehetett a nagyobbik robbanás. Az oroszok robbantották a legnagyobb hidrogénbombát is, szép kis 50 megatonnát. Úgy látszik nem kevésbé szeretnek pusztítani, mint az amcsik :P
  • mikloss
    #18
    Akkor ha egy ilyet ráddobnak és elpárologsz az nemis fáj Tesztelhetnék a halálraítélteken ez lenne a kegyes halál!
  • Cat #19
    Gázt robbantanak be, az pedig bemegy zárt helyekre is. Szóval elsődleges bevetési helyek barlangok, bunkerek, bármilyen földalatti létesítmény.
  • Polemius
    #20
    Na meg elhasználja a környéken az összes szabadon kószáló oxigénmolekulát. Szóval aki a barlangban lapul, (és nem pusztul bele a lökéshullámba) annak nagylevegő, és hátha kibírtja míg újra lesz mit belélegeznie..
  • puppetmast3r
    #21
    Az amerikai valtozatot bevetettek az elso obolhaboruban is (BLU-82), elosszor aknamezokon valo atjaronyitasra, majd a Koztarsasagi Garda moraljanak megtoresere. (MC-130 -asokrol es talan B52-esekrol is)
    A bunkerrombolo feladatkor a MOAB-ra vonatkozik, az orosz parjara nyilvan nem, mivel lathatoan nem eleg eros a szerkezete a 8-10 meteres fodem attoresere.
    Ez inkabb a BLU-82 orosz verziojanak tekintendo.
    Amugy a BLU-t arra fejlesztettek ki hogy gyorsan lehessen a dzsungelben helikopterleszallokat epiteni.
  • dara
    #22
    A MOAB nem bunkerromboló, arra a MOP-ot (Massive Ordnance Penetrator) fejlesztik (és a B61-11-et). A MOAB tereprendező fegyver, ahogy a Daisy Cutter is az volt.
  • TheZsenyka
    #23
    30 tonna (TNT) körüli a robbanás a hírek szerint (8 tonna robbanóanyag amit a ruszkik néggyel szoroznának a bejelentés szerint, amikor TNT összehasonlításról van szó), szóval még így is majdnem ötszázszor kisebb mint a hiroshimai 13 kilotonnás bomba, amit ma már legfeljebb taktikai fegyverként lehet elkönyvelni. Szóval meg sem közelíti a bemutatott bomba a nukleáris fegyverek erejét. Gondoljátok el, másfélmilliószor kisebb robbanóereje van, mint az 50 megatonnás Tsar bombának. Utóbbi persze "csak" demonstratív jellegű eszköz, de azért egy tizedakkorának a lökéshullámát sem szeretném levenni mellel.
  • L3zl13
    #24
    Nem mintha ez már sokat számítana, de a fenti videóban 44 tonnát írnak az oroszok.
  • L3zl13
    #25
    Szerintem az a bajod a nanotechnológiával, hogy nem tudod mit jelent a szó, és valahányszor felbukkan egy cikkben te mindig szén nanocsövekre, meg molekuláris gépekre gondolsz...
  • wanek
    #26
    Búvárok előnyben :)
  • wanek
    #27
    Rosszul gondolod.
    De ilyen alapon az Otto motorokban is nanotechnikát használnak, hiszen porlasztják az üzemanyagot. És mint tudjuk, minél jobban porlasztva van az üzemanyag, annál jobb lesz a robbanás. Bizony, még mielőtt kitalálták ezt a nanotechnikás maszlagot, már rég használatban volt.
    Mondok mást: az összes spray nanotechnikát használ. És még hosszan sorolhatnám. Csak azt nem értem, hogy a porlasztás helyett miért kell a nanotechnika szót használni. Így talán tudományosabban hangzik?
  • DompR
    #28
    Szerintem meg egyikünk se tudja, hogy mit főztek ki két liter vodka felett ruszki barátaink legalábbis én nem beszéltem egyik tervezőjével se ma...
  • Hellion
    #29
    Nekem erről a Majmok Bólygója 2 c. film jut eszembe, mármint a régi. Abban is csináltak egy nagy bombát. Hogy mit lehet evvel kezdni? Hát pl ilyennel irtják ki a csórókat afrikában, indiában, az amerikaiak.
  • Hellion
    #30
    Jaj ezt a gyuri12 hülye gyereket lelőhetné valaki. Itt a fórumon is egy csomó büntipontot kap. Mindenki utálja.
  • Inquisitor
    #31
    OFF: Budapesttel az a baj, hogy tényleg csak valami hasonló módszerrel lehetne megoldani a közlekedést. :(
  • gyuri12
    #32
    köszi,jól esett,hogy vannak nállam tahóbbak is
  • dez
    #33
    És szerinted itt valami fúvókával portlasztják az olajat, mint egy dízelmotorban? Mert én gyanítom, nem. Mellesleg itt sokkal kisebb cseppekről lehet szó, mert túlnyomás nélkül is berobban, pedig olaj.

    Tényleg, a következő valami szén bomba lesz, vagy mi? :D
  • dez
    #34
    Egyébként nem az aeroszolképzést hívták itt nanotechnikának, hanem a kifejlesztés közben alkalmazták azt, így valószínűleg elérve, hogy sokkal kisebb cseppekké váljon, ezzel 4x-esen felülmúlva az amcsi változatot.
  • rigidus
    #35
    Ez aztan az oromhir, vastaps a feltalaloknak. (most mar csak nagyitasan kene dolgozni, hogy egyszerre lehessen begyujtani vele az egesz kibaszott legkort)
  • L3zl13
    #36
    Ha csak találgatással, meg próbálgatással jutnak el a jobb porlasztásig akkor igazad van. (Bár attól, hogy valaminek csak utólag adnak nevet, attól még az szerintem alkalmazható a korábbi dolgokra is.) Amikor azonban már tudatos tervezéssel, számításokkal, részecske modellekkel javítanak rajta, az már szvsz nem ugyanaz a kategória.
  • UnnameD
    #37
    Anno a trinity előtt volt egy 100 tonnás TNT robbantás, szóval ha ez csak 30 tonna, akkor legfeljebb hatásfokkal lehetnek most még csak elsők az oroszok.
  • BirRob
    #38
    Elárulok egy titkot kedves naív forumtárs: A hidegháborúban egyik felett sem érdekelték a globális következmények!!!! Azért nem lövöldöztek atommal egymásra, mert a piros gomb lenyomása utáni félórában mindannyian meghaltak volna mindkét oldalon, senkit nem érdekelt hogy a Föld x*100 évig szenyezetté vált volna.
    Az igazi elrettentő erő az volt, hogy gyorsan nagy és kivédhetetlen pusztitást tudott minkét fél végrehajtani, de ahhoz nem elég gyorsan, hogy az ellenfél ne tudjon válaszcsapást mérni.
    Tehát beláthatjuk, hogy ha minkétfélnek van atombombája és ICBM-e, akkor az atom csak a kölcsönös pusztítást hivatott biztosítani. És ez az új bomba sem szól másról mint arról, hogy ne csak az USA-nak legyen.
  • Voronyezs
    #39
    Na ez aztán szépet szólt...H minden igaz úgy ahogy van, akkor fel lehet készülni záros időn belül egy köv globális háborúba... mert h az amik meg az oroszok nem szeressék egymást az tuti... azért én amúgy mindig is csodáltam az oroszokat, hogy ugynazokat a dolgokat megcsinálták pofon egyszerű műveletekkel, és ráadásul negyed olyan olcsón mint amit az amisok csinálnak...
  • wanek
    #40
    Egy pillanatig se zavarjon, hogy az Otto motor nem olajjal megy, hanem benzinnel. Ennyit a te nagy tudásodról.