323
Gyufakocka
  • laliking
    #1
    "A gyufakocka!
    Az időssebbek talán még emlékeznek rá. A múlt rendszerben, a coccializmusban, mikor még két év, jobb esetben másfél év volt a katonaság, akkor készítettek ilyen kockákat az időmilliomos öregkatonák.
    Teljes egésszében kézzel készült, ragasztót nem tartalmazó dísztárgy. A kockát a gyufaszálak fejei fogják össze. A képeken egy öreg, patinás kocka látható, kora kb. 16 év. Itt-ott talán kopottas, de ez adja meg a varázsát. Természetesen a most készült kockák fehérebbek, nem ilyen viharvertek."







    A hétvégén rátaláltam a neten erre a dologra és hihetetlenül megtetszett. Sok színes képet találtam róla a neten, de egy olyan oldalt se, amint leírnák, hogy hogy lehet elkészíteni.
    Van valakinek tapasztalata a dologban?
  • VRSDM
    #2
    nagyapám aztmondta ha kirakok egy ilyet, akkor megtanít hogyan kell eifeltornyot építeni, 70cm(!) magasat, bár az már ragasztóval megy, de akkoris fasza...
  • Cat 02 #3
    nagyon fasza lehet ilyet meggyújtani
  • Blackrav3n
    #4
    hmm ilyet még nem láttam. Ha lessz leírás megpróbálok csinálni kettőt is. Kicsáncsi vagyok hogy ég:)
  • laliking
    #5
    tess
    de én még mindig az összerakásra vagyok kiváncsi :) utána majd beszélhetünk a meggyújtásáról :)
  • Hegeace
    #6
    nálunk koliba csinálta egy srác silencium alatt, ő gyurmába állította a gyufákat és úgy pakulta be a többit közé, van 1 kockám tőle és még egyben :)
  • laliking
    #7
    nem rossz ötlet! behúzom kistesóm gyurmáját xD
  • zoolee
    #8
    1 ik ismerősünk nek van ilyen..:P
    Nagyon szép.
    Én is szeretnék 1 et csinálni, pirózhatnékom van..XD
  • Gibor
    #9
    szegény...
  • gyuri12
    #10
    +fav,anyám cigizik,tőle tudok gyufát szereezni+ez szép is,kell ilyen:)
  • HyperGames
    #11
    értjük.. delbanplshtx
  • soma22
    #12
    ilyet nagyon régóta össze akartam rakni, ha valaki talál egy leírást azt jó szivvel venném én is.
  • soma22
    #13
    ez alapján szerintem el tudunk indulni nem?:
    gyufaház
  • akyyy
    #14
    höhö, szolj ha rájöttél hogy csinálsz ilyet:D meg akarom gyujtani:D
  • gyuri12
    #15
    nekem mán ez is bonyolult:D
  • Nuki
    #16
    10.000 szem gyufafej jobban ég :D
  • Rockynhooo
    #17
    mert máshonnann nem tudsz gyufát szerezni vagy mi ? :D kb ezt úgyírtad mintha vmi elérhetetlen dolog lenne xD
  • gyuri12
    #18
    számomra igen,mert nincs pénzem:)
  • Dying Soul
    #19
    jaja, ez is kurvajó
  • Rockynhooo
    #20

    10Ft xD

    amúgy ha vki talált leírást majd linkelje htx!
  • soma22
    #21
    #13
    nézd meg a video elejét és kezdheted is
  • Fantos
    #22
    Emberek használjátok a netet 2 perc youtube és itt van:
    HOW TO MAKE MATCHES CUBE
  • akyyy
    #23
    csak a felét kitakarja építésnél:D
  • PJack
    #24
    juj milyen lehet már ezt megygyújtani :DD
  • Fantos
    #25
    Igen láttam de itt egy másik videó ez pontosabb:
    HOW TO MAKE
    és belekezdem és...szerintem ezért tűntek hoszúnak a katonaévek egyszerüen mindjárt agyhugykövet kapok
  • Fantos
    #26
    ja és jótanács:amikor függőlegesen kell berakni a gyufákat azelöt kirak két sort a tetején ugye, na akkor csak az egyik sort rakjátok ki aztán függőlegesen és úgy rakosgasátok hozzá a második sort
  • 12346
    #27
    az összes "sor" szavadat "sör"-nek olvastam. néztem is bután, hogy ez most hogy..:c
  • gyuri12
    #28
    ez mind szép és jó,de olyat hogy lehet,mint a legelső hsz-ben a képeken?
  • macselek #29
    Először csináld meg ezt.
  • laliking
    #30
    ott tartok, hogy függőlegesen belerakoma gyufákat, majd összenyomogatom 2 kártyával.a videón, tök masszív lesz utána a csákesznek, de nekem rögtön szétesik, ahogy megfordítom
  • gyuri12
    #31
    de ez ronda,nincs kedvem jópár gyufát elpocsékolni erre...
  • Rockynhooo
    #32
    huuuu 4 doboz gyufa max ... sőt sztem sokat mondtam
  • macselek #33
    ha megcsináltad, nyugodtan szét is szedheted.
  • macselek #34
    Nekem nem megy bakker. Mikor a függőlegeseket kéne betenni, akkor szétcsúszik az egész.
  • macselek #35
    most én is épp itt tartok...
  • North
    #36
    Szintén, alig merek hozzáérni, de nem is tudom elképzelni, mitől maradna annyira egybe:)
  • macselek #37
    megpróbáltam felemelni. Most építem újra.
  • North
    #38
    Nekem végre sikerült forgatni frankón, csak amikor leraktam, a szélről elkezdtek kipotyogni a dolgok, és nem volt esélyem visszaálíltani.:)
  • TomBond
    #39
    Régen hajdanán csináltam ilyeneket én is. Ha jól emlékszem kb. 7 doboz gyufa kellett hozzá, de meg kellett venni egy teljes csomaggal, mert csak a szép egyenes gyufák a jók hozzá. Egyetlen nehéz része van a dolognak, a megfordítás!
    Kár hogy nincs időm mert lehet újra próbálkoznék.
  • soma22
    #40
    nem tudsz egy pontos leirást adni hozzá?