74
Index Magyarország legnagyobb fóruma, de miért nem az SG az?
  • Wolfsnack
    #1
    Szevasztok!

    Miért második az SG fórum? pedig jobbak a szolgáltatásai
    Indexen viszont pörgősek a témák és többszörös a regisztráltak száma is, de miért kapósabb?
    tudtommal közel egy időben indult, Index miért húzott el annyira?
    talán a politika fórum miatt? nem hiszem más témák is jobban frissülnek, amik itt halottak
    minap ezen gondolkodtam, mi a titok?

    annak aki nem hallott róla: Index fórum
  • Punker
    #2
    teljesen más kategória a 2.
  • cenobite
    #3
    Én személy szerint nem nagyon szeretem az index fórumot. asszem 1 vagy 2 topic van amit ott rendszeresen látogatok, valahogy a hangnem-stílus teljesen más mint itt.
    Igaza van Punker-nek: teljesen más a kettő.

  • Wolfsnack
    #4
    miben más?
  • Sadist
    #5
    SG-nél is van messze jobb szolgáltatásokkal rendelkező fórum. Miért nem az az első?
  • Wolfsnack
    #6
    melyikre gondolsz?
  • tigeroo
    #7
    az index ilyen sznobfórum :d

    az ottani (bulvár, főleg politikai) hireket olvasgatják sokan, és beszólnak a fórumba hamár ottvannak..

    az sg fóruma áttekinthetőbb, és jobb a társaság, büntipontok, logok, mikell még?:-D

    ez a fórum a legjobb magyarországon. ha az sg.hu vs. index.hu-t nézzük háát...az index nézettebb
  • Benc16
    #8
    sztem lehet törölni.
    egyértelmű, hogy a legjobb legigazibb az sg, enen nicns mit gondolkodni meg versenyeztetni. :)
  • Wolfsnack
    #9
    de a tények miért nem ezt igazolják akkor?
  • viizo
    #10
    viszont az sg-n is nagyon felhígult egy ideje a mezőny :(

    tele van értelmetlen hozzászólásokkal rengeteg topik (sajnos bizonyos korcsoportoknál ez hatványozottan előfordul), csak azért hogy az embereknek nőjön a hozzászólásaik száma, stb stb...

    de azért ennek ellenére is az egyik legjobb fórum kis hazánkban, ez vitán felül áll
  • Punker
    #11
    olvasd el a nevét és értelmezd, nem túl bonyolult.
  • Wolfsnack
    #12
    de miért van az hogy ott egy topik 3000 hozzászólásos, itt ugyanaz 30
  • 0Fritz0
    #13
    Mert 30 hozzászólásban is bőven le lehet írni a lényeget? :)
  • Sadist
    #14
    pl. drom? van hozzászólás szerkesztés fórumrang szerint, áttekinthető fórum szerkezet, felhasználóbarát üzenetszerkesztés (pl. nem csak bután a hsz végére szúrja be a szmájlit/képet/url-t, hanem oda, ahol a kurzor van, ha szövegesen bemásolsz csomó linket, akkor csak ki kell jelölni, és egy kattintással (url)(/url) tagek közé rakja, de ugyanez van a többi makróval is, bizonyos időközönként menti az üzeneted, így ha félbehagynád ott folytathatod, ahol abbahagytad), topikhoz lehet szavazást csinálni, és nem szedi ki gecimód a képfeltöltő oldalakról linkelt képeket, plusz van saját képfeltöltője. És ezek szinte mind csak JavaScriptel megoldható kis apróságok, mégis sokkal felhasználóbarátabb és kezelhetőbb tőle a fórum.
  • Dynamic
    #15
    Teljesen lényegtelen, hogy technikailag melyik fórum a jobb.Arról van szó, hogy az indexet az idősebb, értsd felnőtt korosztály látogatja, míg az SG csak a fiatalok gyűjtőhelye.Onnan is látszik, hogy pl. itt el nem tudnám képzelni, hogy mondjuk merészebb szexuális témában értelmes társalgás folyjon, míg pl. a Gamez rovat messze gyengébb az Indexen.
  • Sadist
    #16
    lefety, lefety :)
  • Taranov
    #17
    Azért más a két fórum, mert itt sokkal fiatalabb a társaság.
    Ezáltal ott komolyabb a hangnem.

    A látogatottság meg egyszerűen azért különbözik szerintem, mert az Indexet, mint hírportált többen olvassák - gyakran említést tesznek róla tévében, újságban, az SG pedig egy műszaki hírportál.
  • soulhunter
    #18
    gondolkodj 1 kicsit:

    - tul olcso a net(hozzáférés / előfizetés - ergo ma már akárki, szó szerint AKÁRKI hozzáférhet --- még én is ), a mai "felhigult mezőnyben" pedig nem éppen értelemmel rendelkező, emberi fajba tartozó, emberszabásu lények tartoznak...
    (kinek nem inge... na az huzzon a strandra, majd télen öltözködjön)

    - ez a fórum hivatalosan semmi politikai cuccost nem támogat (csak érteném,h miért nem)(???)

    - itt szigorubbak a szabályok (1-1 témában feleslegesen ugyan, dehát sok lúd disznót győz, v mifene) :) , mig indexen nagyon elengedett ez + az (légyszi pl.-t ne kelljen irnom, olvashatsz magad is)
    megj: többek közt ennek is köszönhető,h itt azért probálnak tartani az adminok és moderátorok bizonyos szintü "szintet" :)

    - az sg.hu nem éppen politikai + társadalmi + egyéb (pl.: hiradó) célú forum, hanem inkább a "cyber-world", mobiltech, etc etc felé akarna kacsingatni
    (pl: IT, minden hard-, software, szal inkább amolyan "számitógépközpontuság központúságra" - én inkább chip-centrikusságnak nevezném,hamár a mobil-, és film(DVD)világ is idejön - törexik /törekedne)

    - az index foruma meg... szo szerint akárki be(le)szolhat a másiknak... nem azt mondom,h rosszabb, csak...

    - az sg-forum meg totál más tészta, lásd feljebb (ha 1.re nem értetted) :P
  • moralosan
    #19
    nem rohadtultökmindegy?
  • sz4bolcs
    #20
    A teljesség igény nélkül a véleményem:
    Ez inkább technikai és játék témájú oldal, ott meg mindenfélre hír van. Ugye a politikai hírek azért jól megdobják az olvasottságot.
    Indexen én főképp a vallás témájú topicokat szoktam látogatni, sg-n pedig a tudományos fórumokat.
    Amég az indexen szépen van filozófia / tudomány / vallás, az itt ömlesztve található meg a tudományos eszmecserében.
    Indexen több a "szakbarbár". -itt meg épp azért vonzó a tudományos eszmecsere sokaknak, mert anélkül írhatnak véleményt, hogy ilyen szakbarbárok megtalálnák őket.
    A szolgáltatások nem sokat érnek, ha a témák ennyire keverednek.

    Nem feltétlenül kéne tudományos fórumnak lennie pl.:
    -paranormális jelenségek
    -Biblia értelmezése
    -Deja-vue
    -illuminati
    -mi az élet értelme
    -fű joint mariska
    -szcientológia a káros egyház
    -halál után
    -meditáció
    -telekinézis
    -sors vagy véletlen
    -agykontroll
    -végítélet
    -örök rejtélyek
    -reinkarnáció
    -tudatos álom
    -szabadkőművesek

    És még lehetne hosszan sorolni. Topicokkal lehetne megtölteni egy egész vallás filózófia történelem szekciót. Helyette ott van a reinkarnáció az általános eszmecserében. Meglátásom szerint a fórum fejlesztői és karbantartói nem helyeznek elég hangsúlyt a belső tartalomra. Vagy lehet, hogy félnek, hogy ez a tagoltság ellenszenvesebbé tenné a fórumot, a moderátoroknak meg sokkal több feladatot jelentene. Szerintem kicsit jobb tagolással emelhető lenne a szinvonal.

    Egyelőre ennyi, az elején írtam, hogy nincs túl nagy rálátásom, mi az oka, hogy ennyire ömlesztettek a témák, remélem sehol nem mentem túl az egészséges kritikán.
  • PrisonMan
    #21
    Index fórumnak hány hozzászólása van??
    SG-nek majdnem 11 millió, ha jól rémlik az Index-nek "csak" 2 millió
  • Wolfsnack
    #22
    én inkább index cikkeit olvasom számtech témában is, mégis itt fórumozok
  • Wolfsnack
    #23
    baj hogy érdekel?
  • sz4bolcs
    #24
    Illene is hozzá egy szinvonalasabb tudományos fórum.
  • sz4bolcs
    #25
    hopsz: reinkarnáció nem fért be az általános eszmecserébe, ezért berakták a tudományosba. :)) Ennél nagyobb viccet..
  • Wolfsnack
    #26
    nem tudom mennyi, de biztos több a hozzászólás
    a regisztráltak száma 4x-ese az SG-nek
  • Wolfsnack
    #27
    tudományos témában is nagyobb a választék ott, kár
  • Wolfsnack
    #28
    ami szerintem a tudományos hírek szinvonalán is múlik
    itt olyan hírek vannak hogy "Átültethető a válóságba a pókember-ruha" nanemá
    azért indexen kicsit szinvonalasabbak a cikkek, de a fórum nagyságrendekkel kezelhetőbb SGn
  • sz4bolcs
    #29
    Köszönhető annak, ha itt komolyabb felkészültséggel hozzászól valaki egy tudományos fórumban, akkor vagy nem kap választ, vagy ott terem 5-6 másik, aki leoltja.
  • sz4bolcs
    #30
    Az biztos, hogy sokkal felhasználóbarátabb az sg. Nekem indexen még egy árva képet, vagy linket nem sikerült beszúrnom, bár mostanra lehet, változtattak rajta.
  • Sadist
    #31
    Mondjuk én inkább IT bulvár magazinnak hívnám. De már kezd ide is betörni a politika, lásd http://www.sg.hu/cikkek/54582
    Ami a legviccesebb, hogy IT/Tech témakörben.
  • Sadist
    #32
    Na azért indexet sem kell úgy felmagasztalni. Az a nagyon magas színvonala annyira meglátszik pl. azon, hogy alig találni olyan cikket, amiben ne volna elírás, vagy valami óriási helyesírási vagy szakmai hiba.
  • Szuperkaraj
    #33
    szvsz teljesen mindegy hogy melyik a jobb, mindenki ott fórumozik ahol neki tetszik
  • ForzaInter
    #34
    nemrossz index se, ott egy kicsit idősebb korosztály van én csak labdarúgás részben írogatok megislátszik azért pl labadarúgás témában a szint különbség az sg-vel szemben... pár téma ott jóval színvonalasabb...
  • ReTeK
    #35
    szerintem azért lehet nagyobb az index (internetto) mert talán régebbi, aki modemmel kezdte biztos kapcsolatba került velük annak idején
  • B0B0
    #36
    Egyszerű. Az anyaoldal a leglátogatottabb oldal Magyarországon. Ennyi.

    Persze ettől függetlenül a fórum rosszabb és nem is fórumozok ott.
  • ZsirosKenyer
    #37
    No meg ne felejtsük el hogy itt nem minden esetben lehet komolyabb témákról beszélgetni, főleg fiatalabbak járnak ide.
    Indul egy komolyabb hangvételű topic erre: BAN PLZ, -.- OMG, lál stb.
    Mindeki megpróbálja bebizonyítani hogy ő a legviccesebb.
  • Agamemnon
    #38
    SG forever
  • zoolee
    #39
    Mert az index.hu az olyan mint itt a gumiszoba.
    Spam-Off-Flém.
    Az SG.hu meg jólmoderált értelmes fórum politika nélkül

    Nameg aztán ott lehet politizálni 1000 rel..-.-
  • Calver
    #40
    egyszerű oka van hogy az indexen többen vannak: aki itt megmutatja mekkora szerencsétlen gyökér, azt a keménymag úgyis igen gyorsan eltakarítja... és az illető megy az indexre. szóval végülis az index hálás lehet nekünk, hogy fenttartjuk az ottani értelmi szintet.