482
  • Ronny
    #1
    marha nagy felfedezés. Akik a pszichedelikumokkal kisérleteztek, azok ezt már évtizedek óta tudják.
  • Matt0123
    #2
    egyszerűbb lett volna megkérdezni egy lsd függőt, hogy vannak-e ilyen élményei:P
  • Requiem88
    #3
    ja :D
  • emp
    #4
    "újabb szintre emelhetik a videojátékokat, melyekben a felhasználók szó szerint átélhetik az eseményeket" ...Quake Arena... :D
  • wanek
    #5
    Szerintem egyszerű hallucináció (az alvás is ilyen) az alapja az állítólagos "testelhagyók", és a halálközeli élményt mesélők kis hányadának. A nagyobb részük egyszerűen hazudik, vagy szélhámos.
    Az agy nagyon érdekesen működik. Képes arra is - elsősorban alvás közben -, hogy akár képtelen dolgokat is "átéljünk". Nem csak az emberek álmodnak, hanem az állatok is. Aki már látott pl. alvó kutyát/macskát, annak ezt nem kell bizonygatni, pedig ezek még csak nem is főemlősök.
    Éber állapotban - legalábbis egy egészséges embernél - a való világ és a képzelet nagyon jól elhatárolható. Persze egyes érzékszerveket be lehet csapni, mint pl. optikai csalódás, de általában jól működik a dolog.
    Mind a testelhagyók, mind a halálközeli élményekről beszámolókat előadók egyike sem volt ébren. Vagyis a meséik inkább az álom kategóriájába tartoznak.
    Meg kell még említeni a tudatmódosító szereket, amik hatása eléggé változatos, de egyik sem tekinthető normál állapotnak.
  • Myron
    #6
    Én mikor Quake 3-azok akkor mindig elhajolok a fejemmel ha jön egy közeli rakéta, vagy shotgunnál mindig rángatom a vállam. Szóval nem valami új felfededés ez a test elhagyás...
  • Csaba42
    #7
    És azt mivel magyarázzák ezek a nagyokos Tóbiások, hogy a valódi TKÉ-n átesettek olyan dolgokat is hallanak, illetve látnak, amit nem tudtak volna az dott pillanatban? Pl. mi van a műtőszobában található szekrény tetején, vagy éppen mit mondtak az orvosok, amíg ő mély kómában volt, és hasonlók? Persze az ilyen hülyeségek kitalálására jut elég pénz, de a komolyabb kutatások finanszírozására már nem jut elég? Pffff, amit itt leírtak, smemi köze a valódi TKÉ-hez.
  • Csaba42
    #8
    Szánalmas, ahogy próbálod be/elmagyarázni mindazt, amiről igazából fogalmad sincs, el sem tudod képzelni. Kiváncsi vagyok, ha egyszer Te is átélsz egy halálközeli élményt, ugyanez lesz-e a véleményed.
  • wanek
    #9
    Nincs valódi "TKÉ". Hazug emberek viszont vannak szép számmal.
  • wanek
    #10
    Mindenki át fogja élni közvetlenül a halála előtt. De ezt már nem lesz módja elmondani, máskülönben az illető nem volt közvetlenül halál előtti pillanatban.
    Halál alatt itt értelemszerűen az agyhalált értem, nem a szívleállást.

    Ha valaki szánalmas, az te vagy, mert elhiszel mindenféle baromságot.
  • qtpman
    #11
    most elkezdhetném magyarázni... de minek ugyis lehurrogtok szval ezt a könyvet olvassátok el : Richard Webster -Asztrálutazás
  • wanek
    #12
    Mit "bizonyít" szerinted egy könyv?
  • haxy27
    #13
    Ti hisztek istemben? Mekkora marhák vagytok, még sosem láta senki. Ez a legnagyobb hazugság a vallás. Hitesétek el minden emberel de a pápával is hogy isten nincs majd akkor vagy utána vitatkozatok erröl a témárol.
  • wanek
    #14
    Hogy jön ide bármiféle isten? Mellesleg tanulj meg írni, majd utána osztogass észt.
  • Ronny
    #15
    Ó, ezek a filozofálgató 12 évesek:)
  • csimmasz
    #16
    Ne bántsd!Ez a korral jár,tizen évesen faltam az ilyen könyveket,elhittem mindenféle tke,levitácio,medium,stb sztorikat.
    Aztán ahogy mulik az idő elkezdjük obiektíven látni a dolgokat.ennyi!

    Ez nem rossz indulat csak a legtöbb flame a kor miatt van.
  • Kensin
    #17
    Ez tényleg nem TKÉ. Felhasználnak egy hangzatos nevet, amihez amúgy köze nincs az egésznek, csakhogy híresek legyenek.
    Ez szimpla érzéki csalódás, nem pedig "testen kívüli élmény" (hűűű de sejtelmes név)
  • duke
    #18
    "Ez szimpla érzéki csalódás, nem pedig "testen kívüli élmény" (hűűű de sejtelmes név)"
    Igen csak szenzaciot akartak kelteni.Az Igazi TKE-ben az emberek bizonyitottan olyan esemenyekrol szamolnak be,amirol nem lehet informaciojuk.Mert abbol a helyzetbol amiben voltak az adott esemenyt nem lehetett latni vagy hallani,plusz meg hozza jon hogy gyakran komaban vagy altatasban vannak.
  • kricsi
    #19
    Ehhez nem tudok hozzászólni.
  • haxoror
    #20
  • assdf
    #21
    Az a helyzet hogy még alig ismerjük az emberi agyat.
    Pl az állatok megérzik a katasztrófákat előre, mig az emberek és a háziállatok nem. Pedig ebben semmi különös nincs csak az állatok érzéke nagyon kifinomult, amit mi emberek már elfelejtettünk. Ki tudja mi történik extrém helyzetben az aggyal?
    Jelenleg összesen két ember tudna mesélni igazi halálközeli élményről, az egyik lázár a másik meg jézus, egyik sem igazán mesélt túl sokat...
  • haxoror
    #22
    aha...

    vagy inkább haha...
  • lokko
    #23
    testen kívüli élmény bicajozás közben ... na az odatett hirtelen az aszfaltra ... azonnal le akartam jönni a cuccról, de csak 6 óra alatt sikerült ... addig meg mi történt ... jujj majd egy évnek tűnt, azota sem találkoztam közelről LSD-vel
  • fourgee
    #24
    "Mit "bizonyít" szerinted egy könyv?"

    És mit bizonyít az, amit te mondasz? Semmit :) Még évekkel ezelőtt történt, hogy egyik ismerősöm nagymamájáról semmit sem tudtam. Csak annyit hogy él, és boldog nyugdíjas éveit tengeti. Még csak nem is láttam soha. Aztán egy napon felébredtem, és volt egy furcsa érzésem, az ugrott be a gondolatomba, hogy meghalt. Mondom, semmit nem tudtam róla. Az ismerősöm később szerzett tudomást arról, hogy meghalt a nagymamája... Tehát még az sem lehetett, hogy vmi telepatikus kapcsolatban lennénk, és amiatt éreztem volna ezt.

    Ezt mivel magyaráznád? Vagy pl. 1x egyik rosszakarómmal kapcsolatban éreztem valami furcsát. Rá gondoltam, és éreztem hogy valami nem stimmel. Abban a pillanatban éppen felborult az autójával... Ezekre mi a magyarázat? Ezek sem léteznek?
  • wanek
    #25
    Egyrészt véletlenek vannak. Ha ezek bekövetkeznek, akkor az emberek hajlamosak valami természetfeletti, vagy misztikus dolgot sejteni emögött.
    Egyébként még az is előfordulhat, hogy nem mondasz igazat. Vannak emberek, akik ilyen mesékkel szeretnének kitűnni a többiek közül.
  • wanek
    #26
    Az IQ-d még felfelé kerekítve sem éri el a nullát, igaz? MEGALOL!!!
  • nobses
    #27
    vannak emberek akik egészen addig amíg maguk át nem élnek "furcsa" dolgokat, nem hisznek el efajta "furcsa" dolgokat, vannak akik ha történtek is velük furcsa dolgok,beérik egy egyszerű racionális magyarázattal, és vannak akik nem. ettől nem lesz senki se rossz,.. se az aki nem hiszi el a "furcsa" dolgokat, sem az aki elhiszi, ez szerintem személyiségfüggő, és ennyi. kár ezért vitatkozni, komolyan. én biztos vagyok benne, hogy vannak, akik nem csak úgy gyártják az efajta furcsa "élményeket", és hogy vannak akik igen, és kár azzal vesződni hogy bizonyítsuk be, mert ez kb majndem olyan, mint az Istenes téma, amit felhozott egy srác... se az igazát, se az ellenkezőjét nem tudja bebizonyítani senki (**), esetleg én:D az igazi Isten ha máshol nem is, de ott él az emberekben akik hisznek benne, ennyi :) fellehet ezt fogni így is, és máshogy is.
    (**a "rejtélyes élményeknél" esetleg belehet bizonyítani, ha épp hazudott az illető, legegyszerűbben ha saját maga vallja(vallná) be,de viszont ha nem hazudott, akkor biztosan nem,bár vannak esetek ahol magyarázatot lehet épp találni,de megcáfolhatatlanul ilyen dolgoknál szerintem nem lehet mindent megmagyarázni:) )
    Egyébként ennyi erővel háborúzhatna mindenki, mert hogy "de hüe vagy bazzeg" hogy te ebben hiszel:D kár azért vitatkozni akár egy kicsit is, csak mert nemvagyunk egyformák:).üdv
  • BiroAndras
    #28
    "Az Igazi TKE-ben az emberek bizonyitottan olyan esemenyekrol szamolnak be,amirol nem lehet informaciojuk."

    Nincs bizonyítva, ezek csak anekdoták. Egyébként sok elvi probléma is van ezzel. Pl. ha képesek vagyunk a testünk érzékszervei nélkül is érzékelni, akkor minek vannak? És ugyanígy, ha az agyműködés leállása után is tudunk gondolkodni, akkor minek az agy?
  • BiroAndras
    #29
    "Rá gondoltam, és éreztem hogy valami nem stimmel. Abban a pillanatban éppen felborult az autójával... Ezekre mi a magyarázat?"

    Véletlen. Rengeteg dologra gondol az ember, és rengeteg féle érzése van, közben pedig még sokkal rengetegebb dolog történik a világban. Nem meglepő, hogy időnként véletlenül szinkronba kerülnek. Amikor egy megérzésed nem jön be, 1 perc alatt elfelejted, de ha bejön, akkor évek múlva is emléxel rá, így utólag tévesen ítéled meg a valószínűségeket.
  • nobses
    #30
    Helo.ezt komolyan gondolod?:) vagy csak én értem félre?;) elég fáradt vagyok meglehet,szoval akkor bocs. "az agyműködés leállása után is tudunk gondolkodni, akkor minek az agy?" talán az agyunk csak gondolkodásra van? mondjuk én erről sem hallottam amit mondasz így ebben a formában hogy "az agyműködés leállása után is tudunk gondolkodni",(hmm hogy tudnánk agy nélkül gondolkodni?mert ezekszerint(meg ha nem kell az agy) ha kiszedik akárki agyát nem lesz semmi gondXD(bár mondhatnánk hogy aki annyira hülye azon nem láccana megXD:D)) de ez magánprobléma, majd egy okos valaki biztosan jobban tudja majd, aki nem alszik el mindjárt a székében mint én:D
  • haxy27
    #31
    Hogy istenek mi köze ehhez? Egyszer nagyon régen egy embernek volt egykis halucinácioja, hogy mitöl most mindegy de látott valamit. Istent -> Halucináció
    Namost nézd meg ,ekkora vallás lett belöle. Keresztes háború meg sorolhatnám és mindez egy halucináció végett.
  • NEXUS6
    #32
    Hát emberek az a szitu, hogy ha valaki elmegy szépen a könyvesboltba vesz magának valami normálisabb TKÉ-s könyvet és gyakorolgat, akkor olyan 2-3 hét alatt össze fog jönni neki. Saját tapasztalat.
    Kb. 3-4 testenkívüli élményem volt, de sajnos lustább vagyok annál, hogy ezt rendszeresen gyakoroljam. Tanulságos könyv, amit egy programozó srác írt, neki aztán voltak furcsa élményei. A csúcsot a Monroe tapasztalatai jelentik. Hát kb 500 év amig a pszichomókusok minden élményére találnak valami magyarázatot.

    A fő gond az, hogy ugyan azt nagyjából tudjuk, hogy hogyan működnek az érzékszervek meg az agy, meg ezeket tudjuk befolyásolni, de arról a dologról ami ezekhez kapcsolódik, a tudatról, vagy költőien a lélekről, halvány lila segédfogalmunk sincs.

    Kb olyan fejlett a pszichológia, mintha egy múltszázadi tudós a képernyőn a windózt figyelve próbálna a processzor működésére rájönni.
  • nobses
    #33
    a windózt figyelve elkezdi óvatosan nyomkorászni a gombokat és az F1nél talál valami érdekeset, csak mindent megtalál benne de hogy egyáltalán mi az a processzor még azt se;):D
  • haxy27
    #34
    igy van. nagyon sokminden van amit nem tudunk és amig nem ismerjük meg az agy részletes müködését még találgatni sem érdemes dolgokrol.
    Az agyunk egy csodálatos szerkezet, de halvány fogalmunk sincs hogyan, miként müködik. Ha tudnánk akkor a számitógépünk már okosabb volna nálunk is és ök gyártanának minket.
  • nobses
    #35
    Én nem foglalok álláspontot, mindenesetre azért valamennyi haszna is akadt. az emberek hittek vmiben, és nem kellett arra gondolniuk hogy egy büdös tömegsírban végzik, és pár év múlva talán senki sem emlékszik majd rájuk... hanem majd megjutalmazza Isten, mert védte a harcban a hazáját, és sunyiban a menyben nézi majd a szép angyalkák szép idomait:D.
  • wanek
    #36
    JAJ!!! A TKE-s figurák eddig úgy magyarázgatták, hogy a lélek elhagyja a testet. És persze azzal lát és érzékel dolgokat. Ezzel csak egy problémám van. Ha ez igaz lenne, akkor a vakoknak nem lenne szüksége a fehér botra, hiszen "lelkük van nekik is". Akkor hogy is van ez?

    Annak idején volt egy nagypofájú TKE-s, aki olyan vadászkalandokat adott elő, hogy a sok hiszékeny baromnak állandóan fel kellet venni az állát a földről. Egyszer azt mondtam neki, hogy: figyelj ide TKE legény. Megmondom neked, hogy hol lakom, olvasd már el légy szíves azt a szöveget majd, amit ma este jól láthatóan kirakok a WC falára belülről. Lesz rá 3 napod, hogy ezt megtedd. De 3 napig senkit nem engedek be a lakásba. Ha meg tudod mondani, hogy mi volt a szöveg, akkor hajlandó vagyok bármit elhinni, amit ezzel kapcsolatban mondasz. Ha nem, akkor dugulj el egy életre, és akkor a szememben egy hazug disznó maradsz.
    4 nap múlva eggyel nőtt azok száma, akiket hazug disznónak tartok...
  • haxoror
    #37
    Persze hogy nem hiszen mindenki hülye csak te vagy okos Ó bölcsesség tévedhetetlen forrása aki nyugodtan figyelmen kívül hagyhat minden kutatást és információt a testenkívüli élményekről hiszen biztos mind tévedés és hazugság, írhatnál pár könyvet hogy kivezesd az emberiséget a sötétségből...

    (de előtte nőj föl, thx)
  • haxoror
    #38
    Minek vannak az embernek olyan izmai amivel a füleit tudja mozgatni?

    Valamikor szükség lehetett rá, ma már nincs.
    Egyes állatok megérzik a közelgő vihart vagy a földrengést, nem lehetetlen hogy ilyenfajta érzékszerve az embernek is volt valamikor csak mára elkorcsosult.
  • sonicXX
    #39
    Tök fölösleges ezen flémelni, ennek a tudományos kísérletnek (ill. a tapasztalt jelenségnek) csak nagyon távolról van köze a TKÉ-hez. Ebből messzemenő következtetéseket levonni balgaság. A TKÉ-t átélők közt gyakori jelenség, hogy más helyszínen zajló eseményekről adnak pontos beszámolókat.

    Waneknek igaza lehet abban, hogy sokan hazudnak csak azért hogy 2 percre reflektorfénybe kerüljenek. De ha így gondolod 8és ez helyes szvsz), akkor gondolkodj el azon is, hogy kismillió tudományos kutatásnak álcázott hazugság lát napvilágot, ugyanezen ok miatt - ahogyan a jelen esetben is. Az viszont teljesen valószerűtlen, hogy mindenki hazudna a világon. Tehát épeszű embernek el kell fogadnia, hogy igazság itt is és ott is van. Idealisztikus igazság viszont nem ltezik. Ugyanígy idealisztikus hazugság sem. Ha a valóság egy hazugság, akkor minden valóság alappal rendelkező dolog is az. Ha a valóság igaz dolog, akkor a valóság túl komlex ahhoz, hogy messzemenően kijelentsünk vele kapcsolatosan igazságokat és hazugságokat. Mindenki formálhat véleményt a tapasztalatairól és a gondolatairól, de mindenki csak a sajátjáról. A valóságunkról alkotott tudásbázisunk még mindig csak alulról súrolja az elégtelent!

    Egyértelmű bizonyítékok híjján pedig nem lehet érvelni, érvelés nélkül nem lehet vitázni, mert az nem vita, hanem alaptalan köpködés vagy vádaskodás. Egyértelmű, hogy a fenti kutatás tárgyköre nem fedi még 10%-ban sem a TKÉ fogalmát. Egy fogalom pedig független attól, hányan hazudnak róla vagy hányan nem. A TKÉ egy meghatározott fogalom. Ez a fenti kutatás nem fedi a TKÉ-t, tehát nem lehet vitaalap a TKÉ-vel kapcsolatosan.
  • sonicXX
    #40
    elnézést a helyesírási hibákért, a billentyűzetem megérett már az égetésre.