17
  • b10
    #1
    Remek... minek hozzák ki a 40D-t, amikor még a 30D is 300 ezer forint körül kapható ? Előbb vigyék le a 30D árát max 40 ezerre, utánna ugrálhatnak a 40D-vel.
  • Zro
    #2
    "10,1 collos CMOS szenzorral", 10.1 megapixel...
    Egyébként másfél évenként frissít a Canon így pont időszerű volt.
    A Nikon is most jött ki az új gépeivel, pl Nikon D300.
  • aDannyBoy
    #3
    thx
  • Flashy
    #4
    ó ha ez így működne... a régebbi cuccok árát minden területen csak akkor viszik le, ha már _tényleg_ senki nem fogja megvenni, az kevés hogy van nála jobb.
  • CSOCSO
    #5
    jajj az ixus 960is ( SD950is) nagyon tetszik.. aszem megvan az uj gepem...
  • szacsi
    #6
    Nem abból kell kiindulni, hogy itthon mennyi az ára...bár sztem itthon sincs bruttú 300e.
    Az usában 240e forint körüli áron fog indulni a 40D, ami szerintem nem sok ezért a gépért...

    A LiveView-t egyébként miért nem említik meg? Vagy már ennyire alap szolgáltatás...? (:
  • smv
    #7
    Ahelyett h hozzák sorozatra ki a kompaktokat meg mittomén inkább vigyék már le a dslr -ek árát 80 ezer körülre :D Annál többet úgysem érnek, mert aztán még vehetek hozzá másik 500-ért objektívet...
  • szacsi
    #8
    :/
  • Brainpumper
    #9
    Van egy kis gondom a fotózással:

    Lehet akármilyen PRO gépem, ÉN nagyon ritkán vagyok rajta a fotókon mert legtöbbször én fényképezek. Csomó fotón rajta akarok lenni meg én akarom belőni is a képet, a kettő együtt nem megy vagy legalábbis elég körülményes és idétlen :((((( Van hogy odaadom valakinek a gépet hogy kapjon már le minket de lövése nincs (honnan is lenne) hogy hogyan tudja a legjobb képet csinálni a gépemmel.

    Így aztán joggal érzem úgy hogy nem is engem szolgál a 100 ezres fényképezőgépem. Másnak teszek vele jót állandóan
  • KLT
    #10
    "Lehet akármilyen PRO gépem, ÉN nagyon ritkán vagyok rajta a fotókon"

    Akkor neked egy kb. 15..20k HuF árú állványra van szükséged a pro gép alá ;)
  • mcganyol
    #11
    "Akkor neked egy kb. 15..20k HuF árú állványra van szükséged a pro gép alá ;)"

    És ha forgalmas helyen használod gyakran (pl túrista központok), akkor egy 15..20k Huf árú futócipőre is :)
  • Lateralus
    #12
    Majd idővel elmúlik. Kezdetben sokan így voltunk ezzel.
  • Brainpumper
    #13
    Gondoltam állványra de nem állványozhatsz mindig. Egyébként nem azért mondtam mert akkora ego vagyok agy ilyesmi de azért jólesne rajta lenni kicsit több képen.

    Nyaralásomról készült album:
    http://czsolt5.atw.hu

    Nővéremékkel voltam nyaralni, én pedig a fekete pólós vagyok (legtöbbször a gép mögött)
  • cyrusbd
    #14
    Itt most miért is a EOS-1D Mark III-ról írnak? Most a EOS-1Ds Mark III jelent meg (21 megapixel, 45 mezős AF...).
  • Cat #15
    talán azért, mert ez a budapesti bemutató volt, és még nincs nekik 1Ds-ük.
  • cyrusbd
    #16
    Hogy volt-e nekik vagy nem, az mindegy. Azért az eléggé fura lenne a Canon részéről, ha most nálunk egy több, mint fél éves gépet mutatnának be. Ez egy kicsit olyan, mintha egy éve a P4-ről írtak volna, amikor már kint voltak a Core 2-esek.
  • JTBM
    #17
    Szvsz. az átlagembernek a legjobb választás egy un. swivel kamera, mint a Nikon S10-es.
    10-szeres optikai zoom van benne, fantasztikus képeket készít és még kicsi is, elfér az ember zsebében. (Igaz, hogy a jó minőségű optika miatt nehéz a kamera az átlag kompakthoz képest.)

    Az ilyen kameráknál az optika és a display becsukott állapotban párhuzamos van, fotózáshoz ki kell nyitni, el kell fordítani őket. Mivel ez a két alkatrész foglalja el a kompakt kamera legtöbb helyét, ezzel a forgatással lehetővé vált, hogy egy komoly optikát tegyenek bele a kicsi kompakt kamerába.
    A fényképezésre is sokkal több lehetőség van. Mivel a display elforgatható, az ember a feje fölül és a térde magasságából, előre nyújtva, stb. is tud fényképezni, ami pl. egy felvonuláson, koncerten, szakadék szélén hihetetlen képekre ad lehetőséget, olyan képeket lőttem vele, amit a D80-asommal az életbe nem tudtam volna...

    A Cannon-nak is van egy hasonló kamerája, a PS TX1, de az nem forgatható, ezért nem lehet vele olyan jól fényképezni.

    Amióta megvan, a D80-at szinte nem használom, mert lusta vagyok cipelni. ;-)))