115
Szal..
  • Sephi
    #1
    Na.

    Szoval most kaptam meg a remek Harvest Moon jatek ujjab reszet ami egy tonna uj dologgal kecsegtet. Egy az hogy a grafika nagyon szep es nagyon kenyelmes hasznalni a ertintos kepernyot amikor asunk , locsolunk vagy eppen felszedjuk a termest.

    Teccenek a szereplok is meg minden. Alitolag lehet szornyeket is fogni es azokat betanitani de sajnos meg nem jutottam el arra aszintre a foldemmel hogy kapjak olyan egedelyt a polgarmestertol :P

    Igazabol nem is ertem mennyi foldet kene felasni hogy kapjak... 1000 pow-t emlit de a fene sem tudgya mijaza pow :D

    Akinek van es akar rola beszelni az tegye meg :D

  • kisgabo
    #2
    hi,

    én is most kezdtem. pecázással nehezen, összevakartam a kalapácsra és egyébb cuccokra a lét, fent a mayor, ad beugrót a jobb alsó barlangba, de ott elég powa monszterek laknak, szal levertek.. egyelőre epret termelek..
  • Tomek83
    #3
    Na majd én is beszerzem ezt a játékot,már vártam nagyon. A játéknak van vége, vagy végtelenített?
  • kisgabo
    #4
    szerintem, nonstop. bár, lehet végcélja...

    az eredeti harvest is elég hosszú.
  • Sephi
    #5
    Kalapcsot es favago izer honnan szereztel? Amugy ha nekialsz pcezni siman megutod a 5000 penzt egy ora alatt...
  • Tomek83
    #6
    A gamefaqs.com oldalon van róla valami leírás már,ott nézz utána a dolgoknak.
  • KILLER2
    #7
    Vonzó játék. Kíváncs vagyok,h ogy jobb-e, mint az animal crossing. Azt már úgyis kezdem megunni. Látom itt nem olyan könnyű pénzt szerezni, mert az ACben van olyan hal, ami magában 15000.
  • kisgabo
    #8
    a fegyverkovácsnál.. ugyan harci kalapács, de teljesen oké a kőre, ue. a fejsze.
  • Sephi
    #9
    Aha , cseles.


    De nem ertek valamit. Szal elkezdodik a nap 06:00 -nal. Majdnem tele van a foldem vetemennyel. 09:00 -ra minden meglocsolva es mar alig van energiam. Igy mar ugye mast nem tudok csinalni mint aludni vagy korbejarni a varost vagy meg egy picit halaszni...
  • kisgabo
    #10
    veszel kardot... pajzsot, nyakék, meg mitomén mi az, nem a fegyverkovácsnál, a vetőmag árusnál van.

    felmész balra épület, bent polgármester? nem az a vigyori, ad passzust a jobb alsó barlangba. kb 3 napig.... levered a karddal az első monster-eket, eleinte rendesen sérülsz, aztán hamar emelkedik a szinted /HP/ onnantól 2 ütés 1 szörny. megvárod míg közel jön, 2 klikk, fel le vág rajta, aztán üt monster is, még egy vagdalás, és kipurcan. egy vágást az elején mindenképp bevisz, ezért pihi kell mert fogy HP, és másnap újult erővel hentelés. a kiscsaj ad egy könyvet, egy varázslat, ami a barlang mélyéből is a kijárathoz teleportál, ahhoz megfelelő -nemtom mi is van a HP alatt- energiaszint kell.

    lehet a kovácsnál javítani a cuccokon vassal, / mint a régi harvest, vas, bronz, etc... hogy erősebblegyen/ de a kalapáccsal csak valami vasféleséget bányásztam a barlangban, nem fogadta el.

    a dokinál jó pénzért vannak potion-ok, azokkal tuningolható a lecsökkent kakaó, és a doki gyógyít 200 pénzért, ha valami mérgezés van...

    ennyire jöttem rá eddig... kicsit bénán fogalmazva.
  • Sephi
    #11
    Koszonom!
  • KILLER2
    #12
    Kaptam egy baltát, de mire tudom használni?
  • KILLER2
    #13
    Valaki próbálta már ebben a WiFi-t?
  • kisgabo
    #14
    lent a parton aktiválható a wifi, a csigaháznál.

    a baltával a monster-eket ritkithatod, ill a kis gallyakat vághatod a földeden, upgréd után a nagy törzseket is.
  • KILLER2
    #15
    WiFit megtaláltam, de próbálta már valaki?
  • kisgabo
    #16
    1 hetes a játék, én pl a lényegét se tudom. nem korai még?

    próbáld ki.
  • KILLER2
    #17
    Csak kíváncsi voltam. De gondolom kb olyan, mint az ACben. Majd egyszer meglesem.
  • kisgabo
    #18
    az elv biztos, csak a feladat, lehetőség nem.
  • KILLER2
    #19
    Ja. Amúgy jó ez a játék, csak nekem azért hiányzik belőle jó pár ACs vonás. Ez meg az AC együtt. Az lenne a jó. Jól eltalálták benne, hogy sok a lehetőség, csak sestleg a pézn jöhetne kicsit könnyebben, meg ott az a nagyon idegesítő hiba, hogy ha az érintőn bejelölöm neki, hogy mondjuk szedjen vel valamit, akkor azt csak alulról tudja. Meg nekem a horgászás sem tetszik, hogy csak bedobod, azt lesz valami. Ebbe is úgy kellett volna, mint az ACben. Meg a real time hiányzik neke belőle és ez az RP izé se az igazi. Amúgy a többi jó benne.
  • Tomek83
    #20
    Ez a real time dolog tényleg poén lenne benne,majd talán a 2. részben.
  • kisgabo
    #21
    kezdetnek nagyon is jó ez. majd a faq átolvasása jót tesz, mert pl csirkeól építés, ló elkapás elég meredek feladat igy vaktában. pl.
  • KILLER2
    #22
    Ilyeneket még nem is találtam. Elsőre tényelg jó. Bár ez nem valami folytatása a Harvest Moonnak? Mondjuk azon még nem játszottam, pont most aakrtam elkezdeni, de ha már itt volt ez, inkább ezt választottam. Nagyon eltalálták a sok lehetőséget benne.
  • kisgabo
    #23
    de, harvest moon alap, némi +kaland elemmel/ekkel meghintve.

    azért az első harvest se rossz, de nekem a régi gba volt a nyerő.

    grafikailag viszont ez az eltalált, imádom a DS-t.

  • KILLER2
    #24
    Ja, a grafja, az nagyon szép.
  • kisgabo
    #25
    senki nem tolja? nesze, animal crossing halott topik 2.
  • CéZé
    #26
    dehogynem, csak vannak problémáim vele :)
  • kisgabo
    #27
    melyek a gondok?
  • Tomek83
    #28
    Na leszedtem én is a játékot,mégcsak belenéztem,majd holnap jobban nekiállok.
  • CéZé
    #29
    Hogy tudom a monstereket munkára fogni?
  • kisgabo
    #30
    passz, de fent a fürdő 10 kreditért helyrerakja a HP-t
  • CéZé
    #31
    nem érek rá fürödni mert kell a fa meg a pénz :)
  • Tomek83
    #32
    ne fürgyé le!!!
  • kisgabo
    #33
    fúj... este 7-ig?
  • zola2000
    #34
    Hát leszedtem a játékot, elkezdtem, és elég jónak tűnik, de egyenlőre a louminus arcot tervezem végignyomni, és majd utána állok neki ennek, ha addig nem jön közbe valami más. (Ehh, a warezkártya átka xD)
  • Tomek83
    #35
    Ma jó pár órát nyomultam a játékkal,sikerült is legyőznöm az első barlang főellenségét,de mákom volt mert csak 6HP-m maradt. Most meg fát gyűjtök hogy megépüljön a szörnyeknek az ól vagy micsoda,mert csak így lehet megszelídíteni őket.
    Ha a gallyakat szétvégom baltával akkor már automatikusan "wood" lesz belőle és bekerül a fészerbe?
  • kisgabo
    #36
    ez jó kérdés, én se tudom hogy gyűlik a fa... pénz is kell a szörnyólra.

    egyébként, hogy foghatóak be?
  • CéZé
    #37
    Ha kis ágakra csaptok a baltával akkor 1 egység fát kaptok, a tuskóra asszem 12 ütés kell és 10 fát ad ami egyből megy a fészerbe :)

    A szörnyekhez kell a Friendship Gloves (barátság kesztyű?) amit a Carmite barlang megnyitása után Tabatha fog odaadni. Menj egy szörnyhöz és a kesztyű legyen nálad amivel megfogod?

    Fogtunk már birkát meg tyúkot is :)
  • CéZé
    #38
    http://fogu.com/hm/rune_factory/

    egy jó kis oldal
  • Tomek83
    #39
    A szörnyeket hogy kell etetni? Mert vettem nekik kaját,és nem tudom odaadni nekik.Valahogy az ól bal oldalán levő cuccra kell rakni,de onnan folyton eltűnik.
  • CéZé
    #40
    Ha ültetsz fűmagot lesz szénád ami kaszálás után hozzáadódik a kajához.
    Ha meg veszel akkor a kis ablakon bedobod és akkor is hozzáadódik.
    A cuccaid közt meg tudod nézni: FEED