95
- városi legendák -
  • csgery
    #1
    Hi all! LEszögezem: kerestem mindenhogy, és nem találtam ilyen topikot!!
    Ide jöhetnek a városi legendák, amik csak fikciók, vagy éppen tényleg megtörtént esetek. Biztos mindenki hallott már több ilyet is!
    Először is kezdem én:
    Egy fiatalember ajándekot szeretett volna vásárolni a kedvese születésnapjára, és mivel még csak rövid ideje jártak együtt, hosszas fontolgatas után úgy döntött, hogy egy pár kesztyű lenne a legmegfelelőbb: romantikus, de nem túl személyes. Kedvese húga elkísérte őt a Nordstrom áruházba és megvették a kesztyűt. A húg bugyit vett magának. Csomagolás közben azonban az eladó összekeverte a ruhadarabokat és a húgé lett a kesztyű, a kedvesé pedig a bugyi. A fiatalember ellenőrzés nélkül lezárta a csomagot és elküldte kedvesének a következő kísérőlevéllel együtt: “Azért választottam ezt, mert úgy vettem észre, hogy nem szoktál ilyet viselni, mikor esténként találkozunk. Ha a húgod nem lett volna velem, akkor a hosszú gombosat választottam volna, de ő is rövidet visel, amit könnyebb levenni. Ez az árnyalat nagyon kényes, de az eladóhölgy megmutatta a sajátját, amit az elmúlt három hétben viselt és alig volt még koszos. Felpróbáltattam vele a tiédet és igazán jól nézett ki benne. Bárcsak ott lehetnék veled, hogy én adjam rád elsőnek, mert nem kétséges, hogy más kezek is érinteni fogják mielőtt még találkozhatnánk. Amikor leveszed, ne felejts el kicsit belefújni mielőtt elteszed, mert a hordástól természetszérűleg kicsit nedves lesz. Gondolj csak arra, hányszor fogom megcsókolni az elkövetkezendő évben. Remélem pénteken is rajtad lesz. Szeretettel...
    U.i.: A legutolsó divat szerint vissza kell hajtani, hogy kilátszon egy kis szőr.”

    A valóságtartalom nem fontos:)
  • hunbasser
    #2
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDdddddddddddd
  • kraawz
    #3
    lál :D
  • csgery
    #4
    Még régebben hallottam: hogy nem szabad betörni ismeretlen piacra. Egy nagy bébitáp-gyártó multicég egy elmaradott afrikai országban terjeszkedett volna. Bár a tápszer csomagolását egyenesen a helyi piac elgondolt igényei szerint készítették el, a terméket mégsem vásárolta senki. Sőt, a vásárlók undorodva ejtették ki a kezükből a dobozt. A társaság küldöttséget menesztett az országba, hogy derítse ki, mi lehet a baj. A szakértők megállapították: a dobozon cég jelképeként szereplő jól táplált babaarc alá hiába írták ki, hogy bébitápot tartalmaz, a helyiek jelentős része nem tudott olvasni. Így sokan közülük azt hitték, hogy babahús van a konzervben.
  • David2
    #5
    első sztem kam, túlságosan megkomponált
  • csgery
    #6
    :) ezért is csak legendák ezek. Talán a fele, ha igaz:) De nem gond! kérem szépen, ne csak én írjak!!!:D
  • vmvr
    #7
    ASasdASDASd
  • schrank
    #8
    "A valóságtartalom nem fontos:" hát ember ez a lényege az urbánlegendnak
  • csgery
    #9
    Ezt most a neten bóklászva találtam meg:
    New York szemetesei kilenc napon át nem dolgoztak, ezalatt szinte elöntötte az utcákat a háztartási hulladék. A leleményes magyar nemhogy elpasszolni igyekezett valahogy szemetét, hanem felkereste a szomszéd boltot, hogy elvinne tőlük néhány nagyobb üres dobozt, amelyet természetesen örömmel oda is adtak neki. Otthon az összes szemetét beleöntötte a kartondobozba, amelyet becsomagolt a karácsonyról maradt díszpapírba, és átkötötte szalaggal. A vonzó ajándékdobozzá varázsolt csomagot betette kocsija anyósülésére, majd elhajtott egy forgalmas műszaki bolt elé. Mielőtt bement volna, az utcán hagyott kocsi jobb oldali ajtaját „véletlenül” résnyire nyitva hagyta. Mire a bevásárlásból visszatért, a csomagnak lába kelt. A férfi három alkalommal ürítette ki kukáit ezen a módon, mindháromszor sikeresen.
  • vmvr
    #10
    ez is jó:)

    +fav
  • kuci06
    #11
    lol :D nem is olyan rossz ötlet :D
  • csgery
    #12
    Na nem mondod:D De van sok, ami igaz... pl az emberke esete, aki a mittomén milyen lépcsőházon dolgozott, és a téglát hordóba próbálta lehozni, de a súly felhúzta, majd leesett, és rá a téglákra, majd őrá a hordó...:) ja és közben ütközött a hordóval, ami éppen felele ment, ő meg lefele.
  • csgery
    #13
    Van egy, amit sztem már sokan hallottak: Egyik fickó mindíg úgy motorozott, hogy fordítva vette fel a dzsekijét. Egyszer felborult a motorral, és elvesztette az eszméletét. Amikor egy autós megállt, látta, hogy a fickónak 180°fokos szögben van elcsavarodva a feje (úgy látszott:). segíteni akart, és megfordította a fejét egy határozott mozdulattal. Ekkor törte ki a nyakát a motorosnak...
  • csgery
    #14
    AZ állítólagban volt: Egy Carbon megyei faluban férfiak egy csoportja sörözött és fegyverekkel lövöldözött a 27 éves Irving Michaels házának hátsó falánál. A közelben kószáló mosómedvére lövöldöztek, de valószínűleg a sör miatt nem sikerült jól megcélozniuk, a körülbelül 35 leadott lövés ellenére az állat elfutott, egyenesen be egy három láb átmérőjű csatornába, és néhány száz lábnyi távolságra jutott Michaels tornácától. Mr. Michaels eltökélve, hogy kiirtja a mosómedvét, hozott egy kanna benzint, és öntött belőle a csőbe, azzal a szándékkal, hogy kifüstöli az állatot. Miután nem sikerült meggyújtania a benzint, Michaels beleöntötte mind az 5 gallonnyi mennyiséget, és próbálta újra meggyújtani, de hiába. Nem tudván beletörődni a kudarcba, az elszánt Michaels bekúszott kb. 15 láb távolságra a szennyvízcsatornába, hogy befejezze a játszmát. A következő pillanatban egy nagyra nőtt tűzgolyó visszalökte Michaelst oda, ahonnan jött, de sokkal nagyobb sebességgel. "Úgy hagyta el az elgörbült csatorna-csövet, mint ahogy egy rakéta a tengeralattjárót" - mondta a 31 éves Joseph McFadden, szemtanú. Mr. Michaels átrepült a háza és a meglepett barátai feje fölött, és egyenesen az előkertjébe zuhant. Több, mint 200 lábnyit repült a magasban. "Hallottunk, ahogy ordítva elszáguldott fölöttünk" - mesélte McFadden. - "Utána egy hangos puffanás hallatszott." A - meglepő módon - csak kis sérülést szenvedett Michaels így kommentálta az esetet: "Tulajdonképpen klassz volt! Mint amikor kilőnek valakit egy ágyúból a cirkuszban. Ha biztosan tudnám, hogy nem sérülök meg, újra megcsinálnám."
  • Vlala #15
    Ez nemrég körbejárta a fél internetet:

    Budapest, hatalmas forgalom, egy busz próbál meg előrehaladni, de a sáv szélén álló fekete BMW-től aligha tud. A kopasz, kigyúrt tulaj benne ül az autóban, látja is a buszt, de nem igaztán érdekli.
    A buszvezető, miután átcentizte magát a bömös és a szemköztis sáv között, "emlékül" nagy gázfröccsöt ad, amikor a busz vége az autó vezetőajtajához ér. Az öreg dízel persze hatalmas füstfelhővel engedelmeskedik a gázpedálnak, be a BMW-be. Ezt már az autós sem tűri, indít, követni kezdi a buszt, majd megelőzi, elévág, a lökhárító alatti "titkos" kapcsolóval kinyitja az első ajtót, és elkezdi a "Mit képzelsz, te hülye köcsög" dumát a buszsofőrnek. A sofőr bezárja magát a fülkébe, és hallgatja.
    Ekkor egy kisebbségi fiatalember leugrik a buszról a nyoitott ajtón keresztül, be a BMW-be, és elhajt. A tulaj hebeg-habog, a telefonját bökdösi, amikor a buszsofőr megadja a kegyelemdöfést:
    "Uram, leszáll, vagy jegyet vált?"
  • hunbasser
    #16
    jók ezek :D

    ez is +fav :)
  • csgery
    #17
    Egyszer egy gazdag házaspár elment a környék frissen megnyílt, elegáns kínai éttermébe vacsorázni. Magukkal vitték palotapincsijüket is.
    Elkényeztetett kedvencük a vacsora alatt végig vinnyogott és a lábukhoz dörgölődzött, míg végük az asszony intett a pincérnek, aki jött is azonnal. Megkérte őt, hogy hozna valamit a kutyusnak is, hogy ne érezze magát kirekesztve magát.
    A pincér igazi kínai volt, nem értett egy szót sem angolul. Csak a fejét rázta. Az asszony megismételte lassan és hangosabban a mondókáját, de ismét csak fejrázás és mormogás volt a válasz.
    Mivel a házaspár sok helyen járt már a világon, és elég tapasztalatra tett szert, az asszony megpróbálta elmutogatni, mit akar. Rámutatott a kutyára, a tányérra, majd a gyomrára, és közben nyam-nyam hangokat hallatott.
    A pincér arcán üdvözült mosoly jelent meg, végre felfogni látszott, miről van szó. Átvette a nőtől a pórázt, és bevezette az ugrándozó kiskutyát a konyhába.
    Húsz perc múlva hozta is vissza. Csakhogy a házaspár legnagyobb kétségbeesésére egy ezüsttálcán, pirosra sütve. Szájában narancs, körülötte mindenféle zöldség.
  • csgery
    #18
    Ismét találtam egy gyöngyszemet:)
    Egy férfi családjával megunta a városi életet, ezért a családdal leköltözött vidékre, egy kis faluba, szép házzal, nagy kerttel.
    Nem lettek túl népszerűek a környéken, mert egynémely városi szokásuktól nem tudtak megszabadulni. Sok hangoskodó vendég, késő esti érkezések, ajtócsapkodás. Ráadásul hamarosan kutyát is szereztek maguknak. Egy hiperaktív foxit, aki gyakorlatilag folyamatosan ugatott. Ezenkívül ki-kiszökött a kertből, megkergette a biciklistákat, el-elkapott ezt-azt a mezőn.
    Egy szép napon aztán egy nyuszival a pofájában érkezett haza. Nem akármilyen nyúl volt, látszott rajta, hogy házikedvenc, és az is nyilvánvalónak tűnt, hogy kié. A szomszéd kölykének nyusziját kapta el a kutyus. A gyerek zokogni fog, az anyja üvölteni, és az egész környék megint felzúdul ellenük.
    Londoni barátunk nagy sebesen gondolkozni kezdett, hogy is úszhatná meg mindezt. Szerencsére a kutya nem harapta meg a nyulat, csak a bundáját koszolta össze játszás közben. Szegény nyuszi az ijedtségtől halhatott meg. Emberünk fogta magát, és a fürdőszobába vonult vele. Samponnal megmosta az állatot, és alaposan megszárogatta. Aztán átlesett a szomszédba, és hogy nem látott ott senkit, gyorsan átugrott a kerítésen. tudta hol van a ketrec, visszacsempészte oda a nyuszikát. Hadd higgyék, hogy természetes halállal múlt ki.
    Pár nap múlva vidáman sörözgetett a kertben, amikor látta közeledni a szomszéd feleségét. Ettől tartott…
    Odaérve a nő hosszas panaszáradatba fogott. Hogy szegény kis Jimmyt micsoda sokk érte. – Meghalt a nyuszija, de ez még semmi…
    A bűnös szomszéd belepirult. A nő így folytatta:
    – Szerdán temettük el, de péntekre megint a ketrecében találtuk!
  • CattiBrie
    #19
    Akkor ez nem urbanlegends.hu.
  • LasDen #20
    érdekes ez egy filmben is benne volt :D
    legalábbis az a rész, hogy a kutya hozott egy nyulat visszacsempészték és ugyan ez volt...
  • csgery
    #21
    Nagí valószínűséggel onnan szedték a legendát. Vagy fordítva:)
  • Kandurex
    #22
    :D paszmek..:D
  • vmvr
    #23
    :DDDDDDDDDDDDDdddddddd
  • csgery
    #24
    Nem tudom, ezt hallottátok/olvastátok-e:
    Rendkívül dagadt nő került a műtőbe alhasi fájdalmakkal, és beborította az egész műtőasztalt. Az orvosok szerint vakbélgyulladás, így egyből elkezdtek műteni. A hájrétegeket sorra végdosták, hogy közelebb kerüljenek a hasüreghez. Egy idő után az orvos a sok háj közül kiemelt egy fehér textildarabot. Rájött, hogy már a műtőasztalt vágja. A sok háj miatt elkezdett balrafele vágni, így elkerülte a hasüreget. Bizarr..:D
  • csgery
    #25
    Ezt is a neten:D
    Egy baráti társaságban elterjedt, hogy a villanykörte úgy van kialakitva,hogy a szádba még csak-csak beveszed, de már nem tudod kihúzni. Kellő mennyiségű alkohol elfogyasztása után fellángolt a felfedezni vágyás szelleme és csakhamar rá kellett jönniük, hogy tényleg nem lehet kihúzni a villanykörtét. Ez először még viccesnek hatott, de miután egy negyed órás probálkozás után sem sikerült kihúzni a srác szájából a körtét, fogtak gyorsan egy taxit és beszáguldottak vele a legközelebbi klinikára. A taxis is csak röhögött rajtuk, és nem bírta elképzelni, hogy nem sikerül kiszedni a villanykörtét. A vicc annyi az egészben, hogy fél óra múlva a taxist hozták be a társai a klinikára, egy villanykörtével a szájában...
  • kuci06
    #26
    lál :D
  • csgery
    #27
    (forrás hix.moka) Ezen beszartam:D
    Egyszer tűz ütött ki egy füves mezőn egy farm mellett. A helyiek kihívták a kerületi tűzoltókat, hogy oltsák el a tüzet. A tűz azonban nagyobbnak bizonyult, mint amire számítottak, a tűzoltók nem tudtak megbirkózni vele. Valaki azt ajánlotta, hogy hívják ki a közeli önkéntes tűzoltó-társulatot is. Annak ellenére, hogy erős kétségek voltak azt illetően, hogy az önkéntes brigád felszerelése jelent-e bármilyen segítséget egyáltalán, a hívás megtörtént. Hamarosan megérkeztek a büszke önkéntes tűzoltók egy igen lerobbant állapotban levő öreg tűzoltóautón. Egyenesen a tűz irányába hajtottak, sőt, bementek az autóval a tűzbe és pont a középen megálltak! A tűzoltók villámgyorsan leugráltak az autóról és őrült gyorsasággal elkezdtek vizet spriccelni minden lehetséges irányba. Rövid idő alatt teljesen eloltották a tűz magját és ezzel szétválasztottak a tüzet két teljesen jól kordában tartható részre. Mindezt látva a szomszédos farm tulajdonosa annyira meg volt elégedve az önkéntes tűzoltók munkájával, hogy ott helyben kiállított a tűzoltó brigád számára egy csekket 1000 dollárról. A helyi újság riportere azon nyomban megkérdezte a csapat vezetőjét, hogy mit szándékoznak tenni ezzel a pénzzel. "Azt hiszem ez elég egyértelmű" – válaszolt a főtűzoltó - "Legelőször is mindenképpen megjavíttatjuk a féket a tűzoltóautón."


    De mostmár Ti is írjatok valamit, eddig rajtam kívül cask 1 vki írt:D
  • kuci06
    #28


    Hogzilla? Klasszikus Urban legend :D
  • LasDen #29
    Hogzilla télleg nagyobb volt a kelleténél....
  • csgery
    #30

    Akárcsak Nagyláb?:)
  • LasDen #31
    erről a képen lévőről bebizonyították, hogy kamu....itt asszem beöltözött vki...
  • Cuchulainn
    #32
    Hasonló de mégis más:
    Újgazdag házaspár vendégséget rendez, az est fénypontja a különleges gonddal elkészített lazacpástétom. Fél órával avendégség előtt a háziasszony észreveszi, hogy a gyönyörűen megterített asztal közepén a macska kuporog, és élvezettel zabálja a lazacpástétomot. Macskát elzavarják, majd rövid tanakodás után a pástétomot-Újat készíteni nincs idő- elsimítják, mintha mi sem történt volna. A jól sikerült parti után a házaspár készülne lefeködni, de mikor a férj kimegy becsukni a kertkaput a tornácon meglátja a macska görcsbe merevedett tetemét. Rohanás vissza a házba, telefonálás a kórházba, a vendégeknek, hosszas kínos magyarázkodás végül gyomormosás. Másnap a világosban mikor készülnének eltemetni a macskát meglátják az alá tett cédulát:
    Sajnálom, de tegnap amikor bejártam a garázsba nem vettem észre a macskát és véletlenül elütöttem. A szomszéd.
  • csgery
    #33
    Hogzilla se volt akkora, mint amekkorának mondták:) Viasat Explorern ment, h mittomén kik felkérték a fickókat, hogy ássák ki. Akik megtalálták ,beleegyeztek, kiásták, és igaz, hogy nagy volt, nagyobb a kelleténél, de nem akkora, minta amekkoráak leírták.
    de hát Nagyláb... urban legend:D
  • csgery
    #34
    úristen...:D
  • LasDen #35
    jaja én is láttam csak én a National Geographicon :D A nagylábos sztorit is ott láttam :D
  • csgery
    #36
    Lehet, hogy én is az NGC-n láttam...:D
    Eszembe jutott egy sztori:
    Egy fickó tökre öngyi akart lenni. Kiment egy szakadékhoz, kötelet kötött a nyakába, leöntötte magát benzinnel, fegyvert vett elő, mérget ivott. Meggyújtotta magát, majd leugrott. Ugrás közben elvétette a lövést, ellőtte a kötelet. Belesett a vízbe, ami eloltotta a tüzet, és a sós vizet , amikor visszaöklendezte, kijöt vele együtt a méreg is. Miután kórházba szállították, hypotermiában (kihűlés) halt meg. Ilyenkor gondolkodik el az ember: nem lett voolna egyszerűbb beköltözni a mélyhűtőbe?:D
  • Kicsikiraly
    #37
    Végre a Sasquatch! :D Tenacious D-nek van egy ilyen száma és gondolkoztam honnan szedték :D
  • csgery
    #38
    Tenacious D...:D a Classico a lekjobb számuk:D
  • Kicsikiraly
    #39
    04:27 :)
  • vmvr
    #40
    ez jobb:D