23
Az nVIDIA chipset ei.
  • zoolee
    #1
    Az a topik a cÍmben látható ketyerével szerelt lapoknak-tulajadonosoknak szól..
    Mivel nem találtam külön összefoglaló topikot csak mindÍg help-help topikot ezért szerintem el kél 1 ilyen is.

    Az első kérdésem, hogy láttam az Nvidia új chip eit, ami állÍtólag most jön majd az AMD procikhoz.
    Ugye ez a 7 es széria lesz, de ha rákeresek google ba akkor sok -sok erről szólót talál, de amit a leÍrásokbanlévő chipek tudnak az kb 2 évvel ezelőtti tudásnak felel meg..Azért kicsit elbizonytalanod tam, hátha az intel hez valóak is ilyenek lesznak:S
    Remélem csak az AMD s lapkáknál lesz az 1 csatornás ddr2 667/800 Mhz támogatás.
  • Gabesz amd64
    #2
    itt van ám a kereső eredménye

    nyesze
  • zoolee
    #3
    -.-..
    Hát az nem épp öszefoglaló topik.
  • zoolee
    #4
    Na mind1, akkor close..de a kérdés az fennáll.
  • Pistike 007
    #5
    De ez sem lesz az
  • tomo
    #6
    foglalkozás: gépezés

    jezusom
  • asysoft
    #7
    "Remélem csak az AMD s lapkáknál lesz az 1 csatornás ddr2 667/800 Mhz támogatás."
    Mivel az AMD-nél a processzorba van integrálva a memória vezérlő, emiatt ez csak az intel processzorokra vonatkozhat. Bár őszintén szólva kételkedem az információ hitelességében, mivel az első nForce is a DualChannel támogatásával alkotott nagyot anno...
  • cenobite
    #8
    Hehe.. Ki is pattogott nemrég, hogy "zárjuk be a topicot!!!" amit nyitottam, meg ilyesmik??? LOL!
  • dara
    #9
    A SC nem probléma C2 architektúra esetén, még kevesebbet profitál ugyanis a DC-ből, mint a K8. A NetBurst esetén a pipeline (és az egész architektúra) meglehetősen alacsony hatékonysága miatt volt fontos a DC. A NetBurst leginkább egy szétrohadt, lyuggatott vödörhöz hasonlít. Amennyire az hatékony vízhordásra, annyira hatékony a NetBurst adatfeldolgozásra.

    Az nF(1) minden szempontból totális bukta volt. Az nF2 esetén sem volt szó igazi DC-ről (K7 mellé értelme sincs egyébként, nem véletlen, hogy a Via sokáig nem is foglalkozott vele). A memóriavezérlő prefetchbufferként használta az egyik modult (mikor melyiket), ezáltal a NB-be integrált HW Prefetch hatékonyan tudott előreolvasni. Csak és kizárólag emiatt lett gyorsabb az nF2 a KT400(A)/600 ellenében. Valódi DC memvezérlő csak a KT880-ban volt K7 alatt.
  • Petka
    #10
    Édesjóistenem ezt magyarázza meg valaki egy csajnak...
  • asysoft
    #11
    Nekem ez igen is DC-nek tűnik. Persze ettől még bukás lett az NF1:)
  • dara
    #12
    We should note that MC0 and MC1 controllers have equal rights and are completely independent, so they are capable of handling requests simultaneously. This results in the total memory bus width of 128bit, but on the whole, the nForce memory subsystem remains optimized for work with 64bit data packages due to the presence of two memory controllers.

    A kiemelt rész a fontos. Emellett a valódi DC esetén a két MC munkája össze van hangolva, az nF-ok esetén ez nem volt megoldva (máskülönben nem működne "DC"-ben aszimmetrikus kiépítés esetén. Szóval csak tűnik DC-nek, de valójában nem az.

    Arra pedig továbbra is várok (és várhatok a végtelenségig akár), hogy valaki megindokolja nekem, hogy a K7 architektúra esetén mi értelme a valódi DC-nek.
  • MaSzKa
    #13
    Nforce1-em nem volt
    de 2 3 4-4x 570Ultra és most veszek Nforce570SLI-t

    amugy tudja valaki 1vga kártyával ugyanannyit fogyaszthat az sli mint az ultra?
  • MaSzKa
    #14
    kereső ? használni ? minek? olyan is van?
  • Gabesz amd64
    #15
    Nforce590 jobb :D

    az utcsó mondatodra nem lehet válaszolni,mert értelmetlen
  • asysoft
    #16
    Rendben, akkor az NF1 nem volt valódi DC-s chipset:)
    "Arra pedig továbbra is várok (és várhatok a végtelenségig akár), hogy valaki megindokolja nekem, hogy a K7 architektúra esetén mi értelme a valódi DC-nek."
    Egy szóval sem mondtam, hogy volt értelme:)
  • asysoft
    #17
    Ezekszerint neked nem akadt gondod az NF3 chipset driverével. Szerencsés vagy, nekem ez volt az első nV chipsetem, s alighanem az utolsó is...
  • Borg
    #18
    Nekem volt 3 nf2 chipes alaplapom is, nemnagyon kívánom vissza őket.
    Most nf3 van, de ez szintén nem problémamentes, szóval a következő valszeg intel lesz. Az nvidia hozzáállását figyelembe véve (a driverek+vista kapcsán) én nekik többet egy kanyit se szerintem...
  • zoolee
    #19
    Nah!
    Azért nem az Nv a hibás amiért nem megy csodásan a gef 8 a vista alatt, és hogy a valve -t az ATI pénzeli és az meg szarabbnál-szarabbul megy.
    De ez szubjektÍv vélemény.
  • dara
    #20
    Miért ne lenne hibás? A Vista és a DX10 sem egyik pillanatról a másikra jelent meg, az RC1-ben már DX10 volt (~1,5 éve). Ne mondja már nekem senki, hogy ennyi idő alatt nem képesek egy épkézláb drivert összehozni. A multiGPU-t pedig alapból nem támogatja a DX10, ez régóta köztudott.

    És ez nem csak az egyetlen probléma. Az nFakármennyi HW tűzfalát és lemezalrendszerét a mai napig nem képesek sem hw sem sw szinten kellőképpen stabillá és megbízhatóvá tenniük (szerintem le is szarják ahogy van).
  • zoolee
    #21
    Najó, ez igaz...az lehetne már...
    Hát, remélem 10.1 be javÍtják, vagy megcsinálják a multi GPU -t mert ha csak dÍsz lesz az SLI akkor felkötöm magam.
  • Abu85
    #22
    Az nV driveríró csapat teljes kapacítása a WDDM kezelésének a hatékony kiaknázásán dolgozik, illetve megpróbálják javítani a GF8800 Texture Leak problémáját.
    A Multi GPU támogatás a Vista hbája miatt nem volt eddig lehetséges. Mondjuk el tudom képzelni mennyit foglalkoztak idáig az SLI-vel és a Crossfire-rel, ha csak most jöttek rá mi okozza a hibát.
  • Pheel
    #23
    Kereső.