22
A világ egyik legismertebb basszusgitárosának topikja
  • hunbasser
    #1
    Eléggé meglepődtem,mikor láttam,hogy nincs még ilyen topik.Nekem már régóta egyik kedvencem.A topik nyitásának ötlete ott fogant meg,hogy most volt a Shape of my heart c. száma a VH1-on,és elkezdtem most Sting számokat hallgatni,és most rákerestem,és még topikja sincs,pedig igazán megérdemel egyet :) Várom a Sting faneket :)
  • REALista
    #2
    A Shape of my heart nagy kedvenc tőle már csak a Leon, a profi miatt is!
  • hunbasser
    #3
    Sting (Gordon Matthew Sumner) 1951. október 2-án született az angliai Newcastle-ben (Newcastle-upon-Tyne, Northumberland); előadóművész, színész, a Police együttes egyik alapító tagja

    Zenekarai

    * akusztikus duó barátjával, Elliot Dixon-nal (1969)
    * Earthrise
    * The Phoenix Jazzman (Jazz Band)
    * The Ronnie Pierson Trio
    * The Riverside Men (River City Jazz Band)
    * The Newcastle Big Band
    * Last Exit (tagok: Gerry Richardson, John Hedley, Ronnie Pearson)
    * Strontium 90 (a Police tagokkal)
    * Eberhard Schoener (a Police tagjaival együtt)
    * The Police

    Díjak

    Számos zenei díjjal is rendelkezik:

    * A Police-szal közösen – 5 Grammy-díj
    * Szólóban – 10 Grammy-díj (Hugh Padgham elismerése a TST-ért)
    * BMI díjak – 9
    * Brit Awards – 3
    * Video Music Awards – 2
    * Star On Walk Of Fame (2000) – Csillag a hírességek utcáján Hollywoodban.
    * Broadcast Film Critics Associacion Awards (2001)
    * Golden Globe – 2002
    * Songwriters Hall Of Fame
    * Emmy – 2

    Számos elismerést is magáénak tudhat:

    * Honorary Doctorate of Music Degree: 1992. november 13-án kapta a Northumbria Egyetemtől tiszteletbeli zenei doktorátusát, melyet a Newcastle-i városházán vehetett át;
    * Honorary Doctorate of Music: a Berklee College of Music 1994. május 15-én jutalmazta tiszteletbeli zenei diplomával.

    Sting albumok

    The Dream of the Blue Turtles
    (1985)
    UK #3, USA #2
    US: 3 millió példány




    ...Nothing Like the Sun
    (1987)
    UK #1, USA #9
    US: 2 millió példány




    The Soul Cages
    (1991)
    UK #1, USA #2
    US: 1 millió példány




    Ten Summoner's Tales
    (1993)
    UK #2, USA #2
    US: 3 millió példány




    Mercury Falling
    (1996)
    UK #4, USA #5
    US: 1 millió példány




    Brand New Day
    (1999)
    UK #5, USA #9
    US: 3 millió példány




    Sacred Love
    (2003)
    UK #3, USA #3
    US: 1 millió példány




    Songs from the Labyrinth
    (2006)
    UK #24, USA #25




    forrás:Wikipédia
  • hunbasser
    #4
    most épp az It's probably me c. számát hallgatom,ez is elég slágeres,sokat megy a rádióban.
  • hunbasser
    #5
    no,akkor mégegy kis szösszenet a Wikiről:

    Családi háttér

    Szülei, Ernest Matthew Sumner (szerelő, majd tejüzem tulajdonos) és Audrey Sumner (született Cowell, fodrász, majd kisegítő nővér). Mindketten rákban haltak meg, édesanyja 1987 júliusában (neki dedikálta Sting az NLTS albumot), édesapja pedig ugyanazon év novemberében (fia a TSC ablumot dedikálta neki). Testvérei Philip, Angela és Anita.

    Szülei római katolikusként nevelték, énekelt a helyi katolikus kórusban is, ám ma már úgy vallja, hogy a vallása „buzgó zenész”. Miközben munkanélküli segélyen volt, segített apja tejüzemében. Később volt buszon jegyellenőr, fizikai munkás építkezéseken, és kisegítő az adóhivatalnál.

    Rövid ideig két egyetemre is járt egy időben (Warwick University, angol szakon, valamint a Lanchester Poly, számítástechnika-tudomány szakon), ám kis idő múlva otthagyta mindkettőt és – szülői nyomásra – 1971-ben beiratkozott a tanárképző főiskolára (Northern Counties Teacher Training College), ahol angol és ének-zene szakon diplomázott 1974-ben.

    Miután elvégezte a tanárképzőt, tanárként helyezkedett el. Gyakorlati tanulmányait tanárként Newcastle-ben végezte (Secondary Modern School), ahol számos tanulót buzdított a zene megismerésére. Két évig tanári állást kapott Cramlingtonban (St. Paul's Roman Catholic First School / primary). Esténként és hétvégeken itt már játszott a helyi zenekarokban.

    Első házassága 1976. május 1-jétől 1981-ig tartott Frances Tomelty színésznővel. Fiuk, Joseph 1976. november 23-án született, és jelenleg a Fiction Plane (Santa's Boyfriend) énekes-gitárosa; lányuk, Fuchsia Katherine (Kate) – 1982. április 17-én született (neki írta Sting az I Miss You Kate című dalt, mivel a gyermek születése előtt Frances elvált Stingtől).

    1980-ban ismerte meg Trudie Stylert, aki miatt felesége beadta a válópert. 1992-ben hosszú együttélés után feleségül vette Trudie-t, aki szintén színész, filmproducer és számos jótékonysági akció szervezője, házigazdája (Sting több videóklipjében szerepelt már). Gyermekeik: Brigitte Michael (Mickey), 1984. január 19.; Jake, 1985. május 24. (az ő születése látható a Bring On The Night című mozifilmben); Eliot Paulina Styler (Coco), 1990. július 30.; Giacomo Luke, 1995. december 17.

    Sting számos otthonnal rendelkezik szerte a világon, legnagyobb háza Angliában található, melynek építését már a XVI. században elkezdték („Lake House”, Anglia, Wiltshire). Rendelkezik egy londoni házzal, eggyel Észak-Angliában (Cumbria, Grasmere; Lake District); Olaszországban (Toszkána, Figline Valdarno, „Il Palagio”); New Yorkban egy apartmannal a Central Parkhoz közel, és Malibuban (Kalifornia).

    Karrierje

    Zenei karrierje

    Először a Police zenekarral, majd szóló-zenészként vált híressé, valamint debütált a New York-i Broadway-n is.

    Sting számos hangszeren játszik: láthattunk már a kezében gitárt, basszusgitárt, bőgőt, mandolint, szaxofont, pánsípot, legutóbb lantot, de jól zongorázik, és harmonikázik is, amellett, hogy kitűnő énekes.
  • REALista
    #6
    Én a Ten Summoner's Tales című albumát töltöttem le de még nem hallgattam végig azthiszem most be is pótolom...:)
  • hunbasser
    #7
    egyébként ő már csak azért is közel áll hozzám,mivel én is basszusgitározom,és mind zenészként,mind zeneszerzőként hatalmasnak tartom.és igen jól énekel
  • Csabesz6
    #8
    Anutám birja :DD
  • hunbasser
    #9
    én meg most Police albumokat hallgatok :)
  • hunbasser
    #10
    It's probably me - Eric Claptonnal

    Rise and fall - ez talán már ismerősebb az újabb generáció számára :) de is Craig David száma,csak Stinggel énekel.

    meg még ez lehet ismerősebb az újabb generáció számára - Stolen car
  • hunbasser
    #11
    ez a Like a beautiful smile nagyon jó szám,annyira jó benne ez a gitár

    egyébként akik Stinget meg szeretnék kedvelni,annak ajánlom a Sacred love c. lemezt,talán ez a legbevehetőbb album,utána már ha rákapott az illető,jöhet a többi album,illetve a Police albumok is :)
  • Shiwo
    #12
    pár kép '86-ból :)




  • Shiwo
    #13
    tudom, zenei fórum, de nem említettétek meg, hogy 1-2 filmben is játszott..
  • artschiatwork
    #14
    Király zenész, meg jó volt A ravasz, az agy és két füstölgő puskacsőben is :D
  • Kicsikiraly
    #15
    Dűnéből van ugye? :) az a film megvan dévédén ^^
  • Shiwo
    #16
    jah...a régi fajta Dune

    annó alaposan meglepődtem, mikor néztem, mert nem ismertem fel, csak a végén volt kiírva, hogy ő játsza az egyik Harkonnen-fiut :)
  • hunbasser
    #17
    igen,színészkedett is... :)

    jöjjön még egy-két szám:

    Fragile - talán erről koppintotta Craig David a Rise and fallt?

    és az egyik leghíresebb száma - Englishman in New York - ebben a számban Wayne Shorter szaxizik,ő egy híres jazz-rock formációban,a Weather Reportban játszott olyan nevekkel,mint Joe Zawinul,Jaco Pastorius és később Victor Bailey.
  • lampard99
    #18
    hello meg van a 9.11 en fel vett olaszoknál felvett koncert Big Band el ha kell irjatok
  • BaliBoy
    #19
    Szólj, ha esetleg ez megvan:
  • lampard99
    #20
    hogy ne lenne
    msn: [email protected]
  • Galy
    #21
    Jó volt a tegnapi koncert! :)
  • Galy
    #22
    Jó volt a tegnapi koncert! :)