3083
Vodafone korlátlan internet HSDPA modemmel.

NEM: T-Online
NEM Pannon

ezt kéretik szem előtt tartani. Köszöntem.
  • Matte
    #1
    Kb 1 hete kezdtem használni Pécsett a Voda netjét. Tapasztalatokat, sebességeket, problémákat....mindent ami ezzel kapcsolatos......írjatok.
  • Matte
    #2
  • Matte
    #3


    A lenti kora esti eredmény, ez pedig egy ilyen általános éjjeli. Simán tölt lefelé 170 / 180 kb-al.
  • Yoda001
    #4
    nekem csak ennyi
  • SigS
    #5
    És mennyit fizetsz érte?
  • JAG1
    #6
    A UPC hogy jön ide?

    Nagyon ügyes vagy, hogy anyuka tud fizetni neked egy internet elérést. Grat.
  • PyRex
    #7
    Haveromnak is van alőfizuja, ő kipróbálta: Budapesten és egy a fővárostól nem túl távoli településen is ment neki a 3G. A sebesség 2 és 3 megabit között volt, ami azért elég durva!
  • PyRex
    #8
    5000 / hó, de elvben neki még elég lassú is hiszen - mint írtam - nagyon sok helyen 3 megabites letöltést és akár 1 megabit közeli feltöltést tudsz vele elérni. Egyetlen kikötés, hogy nem használhatsz semmiféle fájlcserélő szolgáltatást, mivel akkor nem tekintik korlátlannak (de mondjuk a fizetős ftp nincs megtiltva :)
  • JAG1
    #9
    Mert egyébként korlátlan?
    Gondolom lefedettség függő a szolgáltatás, vagy nem?
  • PyRex
    #10
    3G, EDGE vagy GPRS

    mindig az elérhető leggyorsabbat használja és képes köztük váltani azt hiszem
  • JAG1
    #11

    Le vagyok maradva...
  • PyRex
    #12
    azért csinálta jól a voda, mert bárhová mész, neted tuti lesz - mégha lassú is (gprs), de egyébként edge már szinte mindenhol van és a 3g is egyre több helyen elérhető, szóval szerintem ez csak ideiglenesen lényeges, mert egy éven belül szinte mindenhol elérhető lesz a 3g
  • Yoda001
    #13
    nem tudom te miröl beszélsz.. 13k ft ugy hogy hogy tv,telefon,net szoval.. még meg is éri.. de nem ide tartozik csak azért megemlitem nem anyuka apuka fizeti..
  • atomkrumpli
    #14
    Vodafone korlátlan internet HSDPA modemmel
    kapcsolódik a témához ???
  • JAG1
    #15
    Ez kiafaszt érdekel?
  • Yoda001
    #16
    válaszoltam arre a nyomorult hszedre..
  • JAG1
    #17
    Na 9964 kb/s-el húzz innen...
    f..sztarisznya...
  • Yoda001
    #18
    jovan f..sztarisznya húzok innen...
  • AC2
    #19
    Ez a topik is elérte a magyar színvonalat, grat mindkettőtöknek
  • guardian hero
    #20
    Felhívnám a figyelmet rá, hogy a korlátlanság nem feltétlen igaz.
    Apróbetűs rész, nagyban:

    A szolgáltató jogosult az előfizetést a Vodafone Internet 5G tarifacsomagra átváltani és számlázni ha az előfizető fájlcserélő alkalmazást használ és a tárgyhavi forgalma meghaladja az 5 Gigabájtot (extrém használat).

    Vagyis a gyakorlatban 5 giga a korlát.
    Egyébként én még annó a Voda GSM modemes netjével szoptam nagyon, miután egyoldalúan módosították a szerződést, forgalomkorlátot vezetve be, majd azt még csökkentették is.

    Annak érheti meg, akinek nincs lehetősége ADSL-re vagy kábelnetre, esetleg laptoppal dolgozik, és sokat van mozgásban.
  • JAG1
    #21
    Tiszta T-nyom. :-)
  • Yoda001
    #22
    általába mindennél igy van hogy a kisbetüs részbe dugják a "fontos" infot
  • atomkrumpli
    #23
    5G felett véletlenül bekap valami p2p hálózatot építő/használó vírust (pl: Storm worm) aztán fizethet mint a katonatiszt ?
  • guardian hero
    #24
    5G felett anélkül is fizethet, mert átváltják szerintem automatikusan a drágább csomagra. A p2p hálózat használatot szerintem kevésbé tudják bizonyíthatóan ellenőrizni, inkább a forgalomlimittel védekeznek.
  • PyRex
    #25
    5G felett nem váltják át, CSAK akkor, ha p2p-t is használ.

    - legalábbis én így tudom.
  • Matte
    #26
    Csak fájlcserélő alkalmazásra vonatkozik, nem kezdeném el felsorolni, hogy mik tartoznak ide, de utorrent ....stb, stb.....egy szálon való töltés korlátlan, így minden fizetős oldalról, ftp-ről annyit töltesz amennyit akarsz. Mint albérlő diák nekem bejön, mert nappal lehet rendesen netezni, éjjel tölteni 150-200-al, ami nem egy rekord, de azért lejönnek a cuccok. Viszont ha költözök, akkor se a UPC-t, se a telefonvonalat nem tudom magammal hurcolni. 3 évig volt 100 megabite netem, lehúztam amit kellett, már nem ez tart lázbsn, a upc-vel meg tényleg el lehet menni a bús...:D másik topikba...a upc egy gány szolgáltató...
  • Taranov
    #27
    Szerintem nincsenek csodák, nincs olyan, hogy 5000 Ft-ért ténylegesen korlátlan netet adnak, mikor pl. a konkurens Pannonnál 10 giga kerül több mint 10 ezerbe. Még így is olcsóbb valamivel a Voda, de valósznűleg fel lehet készülni rá, hogy amikor terhes lesz számukra a nagy adatforgalom, valamilyen formában lekorlátoznak. Volt már rá példa annak idején a korlátlan GPRS-nél is.
  • Matte
    #28
    Nem értek egyet és nem azért mert ezt használom. Egy. A vodánál ez nem sokáig tart. 2 Az egésznek csak úgy van értelme ha HSDPA lefedettségi területen vagy, egyébként 3G és GPRS területen nem lesz terhes az adatforgalom mert olyan lassú, hogy lerágod a lábad. Azt pedig nem kell részleteznem ugye hogy mekkora a Voda HSPDA lefedettsége Magyarországon? Maroknyi ember használja csak hisz a nagyvárosokban gyors, ott pedig van upc, kábelnet, nem sorolom...az emberek 99%-a azt választja és nem ezt. De majd meglátjuk. A szerződést nagyon alaposan átnéztem, nincs benne kiskapu. Részletesen fel van sorolva, hogy mely PROGRAMOK használata tilos. De most kipróbálom mit tud, augusztusban egyfolytában töltök ŰFTP-ről, mert ha szabálytalanságot vél felfedezni a Voda, első körben csak figyelmeztető levelet küld, nem vált más díjcsomagra. Meglátjuk.
  • Taranov
    #29
    Ezesetben elnézést kérek, én a szerződést még nem tanulmányoztam át.
    Én azt gondolom, hogy vész esetén még az EDGE sebesség is elfogadható lehet, ami 200 kbit körül van a gyakorlatban, és szinte az egész ország területén elérhető. A 3G és a HSPDA már kifogástalan sebességet biztosít. Abban viszont egyetértünk, hogy abban az esetben, ha az előfizető csak GPRS-szel lefedett területen lakik, akkor ez a típusú hozzáférés teljesen használhatatlan.
    Egyelőre én sem tervezem az áttérést 3G-s netre, mivel Budapest legtöbb részén 5-10 ezer ft között stabil, gyors és ténylegesen korlátlan netet lehet kapni, de 2003 előtt, mikor még nem volt sem (akkor még) Axelero Kábelnet, sem ADSL, sem mikrohullámú lefedettség a környékünkön, nagyon örültem volna ennek. Úgy tűnik, hogy a mobil technológia mindig egy kicsit le van maradva.
  • PyRex
    #30
    Tudtommal a 3D = HSDPA (= max. 3,6 mbit), az EDGE az 220kbps max sebességre képes, a GPRS meg ennek a töredéke, de webezni, vagy email-ezni még azzal is simán lehet.
  • PyRex
    #31
    Hozzáteszem: EDGE sebességgel is bőven lehet nagy adatforgalmat produkálni (és az EDGE csaknem jóformán mindenhol elérhető már), hiszen ha csak 128kbit folyamatos letöltéssel számolunk, akkor is egy hónapban:

    128/8 (kbyte) * 60 (másodperc) * 60 (perc) * 24 (óra) * 31 (nap) = 42 854 400 kbyte, ami nem rossz :)

    De a gyakorlatban az EDGE 150-160kbit-et is visz általában.
  • PyRex
    #32
    Szerintem amúgy annak éri meg nagyon, aki sokat mozgolódik mondjuk Budapesten és fontos neki a net. Fog egy laptopot és bármikor bármit elérhet pillanatok alatt.
  • PyRex
    #33
    Ja és a legfontosabb (részlet a Vodafone oldaláról):

    Miért korlátozza a Vodafone a fájlcserélő alkalmazások használatát az Internet Szabadon akcióban résztvevőknél?

    A fájlcserélő alkalmazásokat gyakran úgy állítják be felhasználóik, hogy azok folyamatosan adatokat töltsenek fel és le, ezzel még a nagyon intenzív „normál” internetezéshez képest is nagyságrendekkel magasabb terhelést okozva a hálózatban. Ilyen esetben, a mobil hálózati technológia sajátosságai miatt, a HSDPA nyújtotta jelentős kapacitás többletek ellenére sem lehetne biztosítani, hogy a többi felhasználó számára elegendő sávszélesség maradjon. Tapasztalatunk szerint csak a felhasználók kis része kíván efféle alkalmazásokat használni. Azoknak, akik nagymennyiségű adatot kívánnak ily módon forgalmazni, a fix szélessávú megoldásokat javasoljuk.

    Nem tudom, hogy mi az a fájlcserélő alkalmazás, de sok képet, filmet, zenét töltök le és fel a webböngészőmmel, és rengeteget e-mailezek. Internetes telefon programokat is szoktam használni, néha élő TV adásokat is megnézek, és rendszeresen kapcsolódok a munkahelyem belső hálózatához. Kell tartanom attól, hogy „extrém felhasználó” válik belőlem?

    Nem. A korlátozás kizárólag a fájlcserélő alkalmazásokkal kapcsolatban áll fenn.
  • Matte
    #34
    A válasz nagyon egyszerű hogy miért is van ez. Bizonyára töltöttetek már magyar torrent oldalról és magyar warez oldalról egyaránt. Ha mindkettő maximális sebességgel jön, a warez töltés mellett vígan lehet netezni, a torrent mellett semmit. Oka, hogy a torrent több (olykor több száz) szálon kapcsolódik, míg a http, vagy ftp letöltés csak egy szálon és bár kihasználod a sávszélességet, nem terheled vele töredékannyira sem a hálózatot. Ezért korlátozza a Voda a p2p alkalmazásokat (és mert illegális), nem azért hogy az adatforgalmat csökkentse.
  • Matte
    #35
    Ja és még valami. Ezt eddig nem beszéltük . A Vodafon nethez adott Huawei HSDPA modem 3 üzemmódban képes a világhálóhoz kapcsolódni:
    1. GPRS
    2. 3G
    3. HSDPA

    EDGE kapcsolódás NINCS, szóval lehet hogy az mindenhol van Magyarországon, csak ezzel használni nem lehet. Ahol nincs 3G, ott vált GPRS-re. ennyit a havonta letölthető 42GB-ról.
  • PyRex
    #36
    De én ezt akkor sem értem, mi a ülönbség a 3G meg a HSDPA között? mindenhol egyszerre említik a kettőt.

    A másik dolog meg, hogy akkor - ugyan nem olcsó mulatság, de - vesz az ember egy E620-as kártyát, ami képes az edge-re is és csá :) Vagy ez nem így megy? :)
  • PyRex
    #37
    Mondjuk a GPRS CLASS10 elméleti maximuma 80kbps ha jól tudom, annak ha a felét veszem, még azzal is le lehet gigákat tölteni. :)
  • PyRex
    #38
    Ja még valami: ugye adatkártya vagy usb modem választható. Az adatkártya HSDPA / 3G / GPRS-t tud, de a modem tud emellett EDGE-t is... Azt kell választani és kész :)

    http://www.huawei.com/mobileweb/en/products/view.do?id=282
  • PyRex
    #39
    ja leesett, umts és hsdpa - lol :)
  • atomkrumpli
    #40
    Ezért korlátozza a Voda a p2p alkalmazásokat (és mert illegális)

    miért is illegális a p2p ?
    például a Skype vagy WoW frissítője is ezek szerint illegál, hogy van ez ?