265
Egy egyedi kalandjáték
  • csgj
    #1
    "Lea Nichols egy kedves tanárnő, aki arra ébred, hogy egy ágyon fekve csövek sokasága lóg ki belőle. Hamarosan felfogja, hogy mi történt, a kutatásban ugyancsak résztvevő társak mind eltűntek, egyedül ő élte túl azt a valamit, amiről egyelőre fogalma sincsen.

    Egy ilyen bevezető után mindenki azt gondolná, hogy a játék főszereplője Lean Nichols, akinek egyetlen feladatot kell teljesíteni, ha életben szeretne maradni, meg kell találnia a hajóról kivezető egyetlen utat. Tévedés. A játék főszereplője egy kamion belső terében, kamerák és kapcsolók százainak társaságában várja, hogy segíthesse a nőt. Ez a játék nem kategorizálható be egyértelműen sehova sem. A kalandjátékokra jellemző stílusjegyek mellett ugyanis számos szokatlan ismérvet is felsorakoztat maga mellett, ami igazán egyedi alkotássá teszi az eXperience 112-t.




    Kamerák, kapcsolók, hőmérsékletszabályzók, egyezményes jelek segítségével kell irányítanunk a kétségbeesett leányzót, hogy néhány év múlva csak egy rossz álomként emlékezzen a hajón történtekre. Ám vigyázat, Leának nem könnyű parancsolni. Sajátságos természete miatt állandóan lázong, ezért első tennivalóink közé a bizalmába férkőzés tartozik, amely mint az majd kiderül, egyáltalán nem olyan könnyű feladat.

    Az eXpreience 112, és ezzel együtt a nem mindennapi szórakozás még az idén megérkezik."






    Honlap
  • Yoda001
    #2
    jonak látszik :D
  • SötétBarom
    #3
    Whoa..
  • jefferson83
    #4
    Nagyon érdekesen hangzik. Azért ezt nem lehet könnyű jól megcsinálni.
  • csgj
    #5
    ja, vhogy furcsán hangzik az, hogy a kamerán keresztül mutatom az utat a csajnak... én csak úgy tudom elképzelni, hogy mi mozgatjuk a csajt, de a kamera követi őt. Aztán majd meglátjuk, úgyis hamarosan kijön :)
  • tomo
    #6
    szerintem az ipari kamerakon at latod a folyosokat, es a latottak alapjan adsz neki utiranyt.
  • jefferson83
    #7
    Szerintem se nekünk kell mozgatni. Én a nehéz kivitelezésnél arra gondoltam, ha túl makacsa csaj és bármit mondasz neki nem csinálja meg :) Sokkal könyebb ebből idegesítő játékot csinálni, mint élvezeteset. Majd meglátjuk, de legalább valami egyedi ötlettel állunk szemben.
  • csgj
    #8
    Kijött a demo, csak én nemtom leszedni... csak a hivatalos oldalon találtam meg, de ott felugrik és eltűnik egy ablak a download-ra kattintva. Semmi mást nem csinál.
  • SötétBarom
    #9
    Engedélyezni kéne a popupokat

    Nekem már jön le.. :)
  • SötétBarom
    #10
    Setup.exe hibát észlelt, és leállt :S
  • Inquisitor
    #11
    Üdv.
    Éppen most lett becsukva egy tévedésből létrehozott topikom ...
    (Megjegyzem egész napom arra ment rá, hogy kerestem a játék topikját. Természetesen??? nem dobta ki a kereső, de 7 másik játékét amiben véletlenül sincs se Experience se 112, azt igen. Ezúton köszönöm Tomonak eme topik linkjét!)

    Szóval a demó hírénél jelezte valaki 16-án, hogy már jó az angol demo a játék oldalán, feltettem és tényleg jó. (Hátha érdekel mást is.)

    És ezúton érdeklődnék ha van itt olyan aki játszott már vele, hogy a játékban használatos első ajtónyitó kódott honnan vagy hogyan lehet megszerezni???
  • kirol
    #12
    Anno már én is írtam egy iylen nevű topikba, de ezekszerint nem ebbe.
    Azt se dobta ki a kereső. Akkor hány topik van összesen?
  • csgj
    #13
    Nemtom, én se találtam ez előtt másik topicot a keresővel, amikor ezt nyitottam.
  • Inquisitor
    #14
    Azért az vicces, hogy Assasin Creed topiktól kezdve mindent kidobott nekem is, csak a játék topikját nem.

    Megvan az éjjellátó upgrade a kamerákhoz, egy tök sötét szobában áll Lea egy ajtó elött, azt mondta keressem meg a kódot az ajtóhoz a kamerával, de nem tiszta, hogy hol. Azért a szinten van vagy 40 kameraállás, így eltarthat egy darabig. Nincs valakinek tippje?
  • csgj
    #15
    Nem tudtam leszedni a demót... Amúgy én meg nemrég a Dead Space-nek nyitottam topicot, mert nem találta a kereső. Aztán kiderült, hogy mégis van már olyan.
  • Zomil
    #16
    fuuu végigtoltam iszonyat jó játék:)
    már várom a teljest
  • Zóanagyvarázsló
    #17
    Ezért érdemes az adott téma topikjait alfabetikus sorrendbe rendezve keresni az SG-n. (Pl. Játékosok fóruma esetében.) Nem újkeletű a probléma.

    A demónak pedig ajánlom, hogy valóban működjön végre! Azért röhej, hogy ez nem ért emg egy hírt a játék oldalán - egy bocsánatkérés mellett.
  • Zomil
    #18
    én a hivatalos oldalról szedtem le és müködik gond nélkül, bér a profil rész még francia maradt :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19
    Tudom, most már nekem is megy, de korábban ott is rossz verzió volt.
  • Inquisitor
    #20
    Írd már meg a robotnál hogyan találom meg a paswordöt? Találtam egyet a táblán, de sehova se jó, sem a fileokhoz, se a robothoz nem működik.
  • Zomil
    #21
    a prof. accountjához a pass a szöveges papir, egy parafatáblán van abban a szobában ahol a csaj áll, a számsor pedig a sensivity fájlokhoz jók :)
    azért nem irom le pnotosan mert jobb ha te találod meg:)
    de abba a szobába keresd ahol a robot is van
  • Inquisitor
    #22
    Megtaláltam, de nem fogadja el a számsort a sensitivy files-hoz.
  • Zomil
    #23
    mert elöbb a doki acc-jába kell belépni :)
  • spidey
    #24
    és azt hogyan?
  • spidey
    #25
    semmi...
  • Inquisitor
    #26
    Oké. Megpróbálom újra :)
  • Inquisitor
    #27
    Játék könyvtárában van az experience112.ini, ebben több minden állítható, de az elején van a felbontás. Nekem az 1600x1200-at simán megette. A bill. kiosztás viszont sajnos csak QWERTY lehet, tehát a Z és Y fel lesz cserélve, és a "0" az "ö" betü helyén van, amik gondok lehetnek kódbeírásnál.

    A robotos rész (kártya szerzés) műveletét leírná valaki, mert 2 óra alatt se sikerült a megfelelő szögekbe állítani a karját a dögnek.
  • Zomil
    #28
    koppanásig az asztalhoz mész ahol a kártya van, majd a b motornál a csuszkát teljesen lehuzod, ezután az a motornál lejesen leforditod a gombot majd ha közel van a kártya, nyomd meg a kis kerek gombot, ami elöre/hátra menet között van és meg is van :)
  • Inquisitor
    #29
    Ó basszus, néztem én azt a gombot mire való , de .... ááááááhhhh.
    Kár, hogy a feliratozás nem megy a videóbejátszásoknál, így pöttyet nehezebb lesz magyarosítani, ha lesz egyáltalán erre jelentkező.
  • Inquisitor
    #30
    Na mi történt, ennyire nem tetszik senkinek, ennyire el van akadva mindenki, vagy csak azért nem pörög a téma, mert nincs szét hypolva, mint az Assasin Creed, meg a Crysis? :D
  • LasDen #31
    de ez má megjelent?? :D
  • Zóanagyvarázsló
    #32
    Franciául biztos :)
  • Inquisitor
    #33
    Jaja, 2007 októberben kijött a francia verzió, a franciák és az exgyarmataik már rég végignyomták, az angol még nem jött ki. :)

    De én az ánglis (félfrancia) demóról regéltem csak.
  • Inquisitor
    #34
    Érdekes, az oldal szerint a francia/vallon 2007 októberében, a flamand/holland verzió december 19-én kijött, a német 2008 március 6-án jön ki, de angolról egy szót sem ír, az angol trailer végén viszont 2007 november 10 van, de nyilván nem jött még ki ...
  • Zóanagyvarázsló
    #35
    Azt hiszem ezzel a hozzáállással ki is írtak a potenciális vásárlóik sorából. Mintha a demóval nem szórakoztak volna eleget velünk.
  • Inquisitor
    #36
    Én nem várok, szerzek egy franciát és nekiállok szótárral. Csak az lenne a legjobb ha lenne vagy lokalizált, vagy legalább magyarított, de erre az itthoni viszonyok miatt csak az angol megjelenése után lehet számítani. Pedig ez egy történet orientált játék és így szivacs.

    Amúgy meg ... a francia/holland vezióval lefedték a francia gyarmatokat, Belgiumot, Hollandiát és fél Kanadát, a némettel meg Németországot, Ausztriát, és nagyjából a skandinávokat. Viszont mint ha láttam volna utalást rá, hogy készül lengyel lokalizált verzió is. Angolon nem tudom mi tart ilyen sokáig?
  • Zomil
    #37
    most tanulnak angolul :D
  • Zóanagyvarázsló
    #38
    Félreértés ne essék, időm várakozásra van, játékra kevésbé, tőlem jöhetne 10 múlva is a fordítás. Viszont nem tudom őket komolyan venni, ha ők sem teszik ezt velem.
  • Inquisitor
    #39
    Hogy valami jót is írjak ... simán megy jól egy halom ablakkal 1600x1200-ban a demo. Igaz az ablakok minden felbontásban egyforma nagyok, de legalább nem olyan recés. Hétvégén meglesem a full franciát.
  • Inquisitor
    #40
    Ehhh. Késöbbi helyszineken a játék már eléggé akad 1GB rammal, felbontás függetlenül.

    Ha valaki van olyan balga és a francia/holland verziókkal játszik, és naygon nagyon nem tudja dekódolni a TIMSJKXW kódsort ... akkor azoknak: REUSSITE