118
Környezetkímélő üzemanyagok és Tapasztalatok
  • MaSzKa
    #1
    Van 1 Opel KadettD 1.6D-m amit 2éve 1évig használt étolajjal használtam 1000km-ig
    elkezdett 14Liter-t fogyasztani 1 O gyűrű hibája miatt a dúsítónál volt
    szétszedtem és 1 évig nem használtam most össze raktam és nem indult el behúzatva sem

    az adagolóba lerakódhatott az étolaj(bekocsonyásodott)

    szerintetek mit csináljak az adagolót szétszedem akkor tutti nem rakom össze
  • MaSzKa
    #2
    képeket vmikor rakok be
    a porlasztócsúccsoknál látszótt a gyurmaszerú étolaj:-(

    3liter étolajat kevertem 2liter gázolajhoz

    személyes tapasztalat: 143km/h végsebesség helyett max 125km/h
    ha két ember ül bele aki minimum 100kg akkor max 100km/h
    eddig 20mp alatt volt 100km/h-n most ez kb 25%-al több
    fogyasztás az 5.5Literről 6.5Literre ugrott

    az étolaj ingyért van a gázolaj kb most 265Ft/L ezért éri
    szerintem egyáltalán nem MCDonalds szaga van

    mantam már tiszta étolajjal is - alapjárat akkor nem volt, nehezebben indult és nyomni kellet a gázt hogy le ne fulladjon kb max 100km/h volt

    54Lóerős az autóm és 5sebességes vátó van benne
  • MaSzKa
    #3
    nem kellet volna szétszednem

    totalcar-ba volt hogy 1 Mercedest étolajjal üzemeltettek - ott azt mondták semmi különbség nincs, szerintem + van saját tapasztalat

    a tv2-n is volt a VW Passat azzal már 10000KM mentek de azokúj étolajjal

    az én kocsima elötte 532eKM volt és a hátsódob nem volt rajta
    mióta rajta van azóta -5kmh
  • MaSzKa
    #4
    németországba hivatalonsan lehet kapni BIOdieselt különban asszem 170Ft/L az áram magyarFT-ba és repceolaj

    Magyarországon most létesítettek biodiesel előállító üzemet
    napraforgóból készül asszem
  • SHADOWEYES7
    #5
    "mantam már tiszta étolajjal is - alapjárat akkor nem volt, nehezebben indult és nyomni kellet a gázt hogy le ne fulladjon kb max 100km/h volt"

    ezt nekem nem meséled be,tiszta étolajjal ,és semmi keverés??
  • TS Zolly
    #6
    Jól elbeszélgetsz magaddal. :DDDD

    Ha étolajjal is akarod üzemeltetni, akkor átkell alakítani az autót. Nem nagy vasziszdasz, egy origi autó átalakításí költsége 100ezret sem éri el külföldön. Azért külföldön, mert hazánkba tilos étolajat rakni a dizel autókba! Ha megfognak vele a fináncok, akkor nagyot kaszálnak rajtad. Ha mégis akarod az étolajat, max 5 littyo gázolajhoz tegyél csak egy liter étolajat. Olcsobban autokázol, motor teljesítmémy szinte nem változik. De kilehet mutatni igy is ha mintát vesznek a tankból.

    Mol elkezdett árulni nővényi alapu üzemanyagokat, a Neo Evo Dizel pl. ( ez a reklám helye, mol anyagi juttatásban részesít. :DD :) Nem fullosan növényi, hanem van benne. Nekem benzines autóm van, 95-ös helyett átáltam már a Neo Evo benzinre. Motor jobban érzi magát. Ott ahol max 70-ig tudtam felgyorsulni álló helyből, ezzel az üzemanyaggal 110 volt a max két személlyel.
  • TS Zolly
    #7
    Pedig megy. Hidd el.
  • SHADOWEYES7
    #8
    jobb ha az adagolóhoz nem nyúlsz hozzá,nem tudom mennyire értessz hozzá,én autószerelő vagyok,de én is adagolóshoz viszem,amúgy szerintem telerakodott trutyival az adagoló zegzugai,és lehet ott a problem.
  • SHADOWEYES7
    #9
    csak is tiszta étolajjal??? áhhhhhh
  • TS Zolly
    #10
    Külföldön bevett szokás. Spéci szűrökkel kell ellátni a tütüt, és kimondottan használt étolajjal lehet használni. Ezt főleg a vendéglősök használják ki. Mint irtam, erre már cégek áltak át, hogy átalakítsák az autókat. Régebbi tipusu autokat könnyebb. Magyarországon ez mint tilos.
  • SHADOWEYES7
    #11
    na jó de ő nem átalakitottról beszél az 1 hsz-ben!!!!
  • TS Zolly
    #12
    #5 :D
  • SHADOWEYES7
    #13
    nem értem,én őtőlle idéztem az #5 hsz
  • TS Zolly
    #14
    Nem baj :DDDDD
  • joe14
    #15
    "Környezetkímélő üzemanyagok és Tapasztalatok"--használt étolaj mióta az???
  • Pepsi Twist
    #16
    Ehhez én is hozzá szolnék kolegámnak 1.9PDTDi-s passatja van 150LE lovas 1.5 éves a kocsi és neki azok a tapasztalatai vannak hogy harapósabb lett a kocsi (+5Le kb) gyorsabban gyorsul ugyan nehezebben indul de még semmilyen problémálja nem akatt vele és még azt hozzá teszem hogy ez nem holmi 1.5 sima semmi "extra" Diesel ebbe még computer is van rendesen és valaki írta hogy megy tiszta étolajjal igen megy tiszta étolajjal (a fáratt olaj teszi tönkre a motort) Na fateromnak meg 1.8D Ford Orionja van és neki a dieselje ami persze már 14 éves és neki is haraposabb lett meg dinamikusabb. Csak ezzel az étolajjal az a baj hogy 10-12 fok alatt már nem nagyon lehet használni mert annyira megdermed ja és igen a kocsi után sültkurmpli szag van :D (én sajnos nem tom használni az étolajat mert benzines kocsim van) (ja és az étolajat nem 5 perce használták hanem lassan 1 éve)

    Üdv

    ui.: Bocs ha rosszul fogalmaztam még reggel van...
  • SHADOWEYES7
    #17
    és valaki írta hogy megy tiszta étolajjal igen megy tiszta étolajjal (a fáratt olaj teszi tönkre a motort)

    akkor most miről beszélünk?? motorolaj hejett mondjátok,vagy üzemanyag ???


    [össze zavarodott]
  • TS Zolly
    #18
    Étoljban a fáradt annyit jelent, már használták, pl az asszonyka othon rántot husi sütésére. :D És tényleg van sültkrupli szaga az autónak.

    Igy van. Kisebb hömérsékleten az étolaj dermedtebb a szokásos dizel üzemagyagénál. De akár minuszban is indul, csak türelem kell hozzá.
  • TS Zolly
    #19
    Fáradt ojaj nem teszi tönkre a motort, ha átvan alakítva. Megint leirom. Magyarországon hivatalosan senki nem csinál ilyen átalakítást, mert étolajjal üzemeltetni a gépkocsit tilos. Étolaj után kevesebb a járulék mit a rendes töltőálomáson vett gázoljanak. Anno ez volt a gázzal is. Ausztriából hozták be az átalakításhoz szükséges alkatrészeket, majd othon, egy közönséges gázpalackból fejtették át a gázt az autó gáztartájába.
  • schrank
    #20
    asse normális aki a modern befecskendezős dízelbe önt étolajat pont múltkor volt hír hogy sok a dízeleknél az ilyesfajta meghibásodás megvizsgálták a magyar kutakat minden rendben volt ergó a mindenféle régi szar teherautóból levett mocskos gázolaj meg étolaj meg ilyenek miatt szarnak be azért az étolaj viszkója cseppet magasabb a dízelnél és átalakítás nélkül a hozzáértő sem ajánlják a használatát
  • SötétBarom
    #21
    Noooormááááliis?
  • Max7
    #22
    A fáradt étolaj miatt rakódott le a trugyi ugyanis a fáradt étolaj sokkal sűröbb mint a szint tiszta étolaj!

    A neten több dokumentum film van erről sőt az rtlklubon is volt annő erről szó hogy mit hogyan alakítanak át a külföldiek hogy menjen a gép!

    Amint lejátszotta a tv kettő ezt mindeki kezdte átalakítani az autóját de a magyar rendőrség lecsapott és tiltja az étolaj keverését az üzemanyaghoz mert azon nincs haszan az államnak 'adó'
  • MaSzKa
    #23
    azért megyek fritőzből kivett étolajjal, mert azt anyám úgy is kiöntené a kukába

    az olaj mint tudjuk ha a földre kiöntöd akkor ot 1 darabig nem lesz fű így meg energiát nyerek belőle

    pl ezt ez étolajat beletankolon akkor nem kell venni a kútnál - ezért környezetkímélő mert amit nem tankolok bele azt nem is kell előállítani
  • MaSzKa
    #24
    most van kb 20liter használt étolajom amibe hogy ne dermedjen meg öntötem 0,7 liter benzint(télen szoktak önteni IFÁ-kba, hogy könnyeben induljon pl.) és ebbe majd még 1 kis SprintDiesel is megy

    tegnap be lett húzatva de az istenért se akart elindulni:-(
  • MaSzKa
    #25
    amúgy most kaptam 1 használt de jó adagolót egyik hawertól
  • MaSzKa
    #26
    amúgy ez 1 Bosch made in germany mechanikus adagoló 1évig tökéletesen bírta csak nem kellett volna állni hagyni, most is 1 Bosch adagolót kaptam

    csak szeretek biciklizni és kocsit hanyagoltam mert nem volt rá szükség
  • MaSzKa
    #27
    amugy azt találtam mi lenne ha befognám satuba és benzint feckendezve vele 1 villanymotorral meghajtanám de nagyon - talán kitisztúlna
  • MaSzKa
    #28
    azon is gondolkodtam be kéne szerelni 1 Turbot
    mert nagyon gyenge az autó
    kadett 1.7d turbo érdemes e?
  • Borg
    #29
    Vagy felrobbanna a benzingőztől és a villanymotor szikrájától. GL&HF.
  • Borg
    #30
    Ugyanmár, többszázezer forintodba lenne turbósítani úgy, hogy 2km-nél többet kibírjon a motor vele. Az egész autó nem ér annyit.
  • MaSzKa
    #31
    hawer az 1.5D-ös 1.es golfjába rakott turbot + intercoolert is
    az igaz 1 évben 3motort megevett, de úgy megy az autó mint 1 2.0 115LE-s Vectra

    100km/h-ig együtt megy a vectrával - nem hittem el míg nem láttam

    asszem 2-es golf alkatrészeket is rakott bele
  • MaSzKa
    #32
    persze az 1. golfból van 1.5-sből turbos is és olyan amin nincs

    de ugyanaz a motor meg vannak a bekötési helyek

    arra is gondoltam veszek 1 1.5TD Isuzu-motoros Csepp Kadett-ot abba azssem 70Le van és a Turbót lecserélem 1 nagyobb nyomásúra, direct légszűrő és rá kell állítani az adagolóra szerintem lazán el lehet érni a 90Le-t
  • Borg
    #33
    De mi a francnak?

    Haverod is nagytudású lehet, hogyha többet költött a motor turbósítására, meg folytonos cseréjére, mint amennyit az auto egyátalán ér. Ennyi pénzből már jobb autót is vehetett volna akkor.

    Ha teljesítmény kell, akkor vegyél egy GSI-t, ha meg a fogyasztás és olcsó fenntarthatóság, akkor kurváranemértem mit szórakozol a turbósítással...
  • MaSzKa
    #34
    őneki nem került sokba az tuti

    én is venné Opel Kadett GSi-t 2.0 16V Turbos-t is ha lenne rá pénzem, de sajnos nincs:-(

    1 Turbot viszot 10eFt-ért be tok szerezni

    2.4TD BMW Turbóját kellene ráaőlikálni biztos megjönnének a lóerők
  • MaSzKa
    #35
    Amúgy ha lesz 300eFT-om nem szarakodok veszek 1 E28 vagy E30-as 2.5-ős BMW-t 6hengerest
  • Borg
    #36
    Úgyérted a csigát megveszed 10ért? Persze, használtan, széthajtva.
    És utána kell intercooler, új leömlő, csövezések, szívócső átalakítás, adagoló beállítás. Máris ott leszel hogy 150 rugó, és utána 200km után lekókad a motorod :D Nagyon megéri...
  • schrank
    #37
    borg ne kerülgesd a forró kását tudjuk hogy rá alarod tukmálni a 190-es mergádat 3 kilóért
  • schrank
    #38
    amúgy az étolajjal az a legfőbb baj hogy megeszi a gumi és műanyag alkatrészeket ezért először ezeket kell lecserélni ...
  • Lammer
    #39
    "Nekem benzines autóm van, 95-ös helyett átáltam már a Neo Evo benzinre."

    Nem tudtok olyan helyet a holtankoljak.hu-n kivul, ahol meg lehetne nezni ezeknek az "extrabb" uzemanyagoknak az aktualis arait???
    (sajnos a holtankoljakon csak 95os meg dizel van)
    kivancsi vagyok melyik MOL kuton milyen ara van...

    (ne nezzetek hulyenek: ezen frencsajzon belul is van 14 forint elteres a sima 95osnel!)
  • Borg
    #40
    Már rég nincs meg :D