101
Márka + típus!
  • hallertos
    #1
    Sziasztok!

    Kezdő autótulajdonos vagyok és nem nagyon vágom mi lenne a legjobb.
    Opel Astra Classic II-m van és ehhez a Castrol EDGE-t ajánlották mi a véleményetek?


    Előre is köszi!
  • Szabi1991
    #2
    mi az Opel Astra (F) I-hez az Opel saját motorolaját használjuk :)

    (iet lehet venni az Opel Szervizekben.. :)
  • bodrisa
    #3
    Hello!

    Szerintem jó lesz hozzá az az olaj, egyik ismerősöm is ezt a fajtát használja a Toyota Corollájához.
  • Spaw
    #4
    Mobil 1 vagy Selenia bár az utóbbit inkább rally autókba teszik.Egyik sem ólcsó.
  • hallertos
    #5
    Nekem miért a Castrolt ajánlották mi lehet az oka?
  • Taranov
    #6
    Az ilyen állításoktól érdemes lenne tartózkodni, mert csak félrevezeted a topiknyitót, ráadásul azt hiszem, hogy sem a Mobil 1, sem a Selénia nem fizet neked a reklámért.
    Természetesen a Seléniának is többféle motorolaja van, kifejezetten olasz autókhoz fejlesztik őket, de ugyanúgy létezik utcai használatra való autókhoz is Selénia motorolaj, mint versenyautóhoz. A márka ezesetben nem sokat jelent, az a kérdés, hogy az adott típus "mit tud".
  • Spaw
    #7
    attól függ ki ajánlotta.ha megvan a szervízkönyv, akkor kukk bele és ott le van írva milyen kell bele.
  • Taranov
    #8
    Szerintem az Opelnek a Castrol úgymond a partnere, tehát őket hirdetik.
    Véletlenül sem akarom leszólni az Opelt, mert tökéletes autó, csak szerintem nem hajtod annyira, hogy a legolcsóbb olaj ne feleljen meg.
    A motor komoly igénybevételénél, illetve sportos hangolású autóknál van szükség spéci olajokra szerintem, de hangsúlyozom, hogy nem vagyok szakértő.
  • Spaw
    #9
    ehe igazad van félreértettem, ezek szerintem a legjobbak. az astrába nem feltétlenül ez kell persze. és nem reklám volt.
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Astrába jó a pakura is szvsz., még az is túl jó abba a ... :D
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Amúgy, ha eltolod a verdát egy Shell kúthoz teszemazt, nekik is van táblázatuk, hogy mibe mi kell, kinézik neked (ragaszkoggyá hozzá), veszel tőlük egy pitlivel (csak bontatlant, győződj meg róla, mert MINDIG csalnak) és utána máshol ugyanazt szarérhúgyér beszerzed nagyobb mennyiségben (vmi. nagykerben). Én így tettem automataváltó olajjal is (azaz én hülye fejemmel akkor vettem náluk sokér, mert vasárnap éjszaka nem túl nagy a választék, ha elfüstölt a váltód).
  • Z
    #12
    Mos' mé? Opel, sosem kopel...
  • Mirk
    #13
    Flóra(napraforgó)
    100% jó minőség és nem károsítja az érrendszert
  • pszihopata
    #14
    Na most lehet dobálózni a márkákkal!Ez az olajkérdés túl van lihegve.Milyet?Elő van írva a teljesítményszint,meg a viszkozitás!Mit kell ezt ennyit ragozni?

    Aki szereti szórni a lóvét 'kedvencére" az vehet agyonreklámozott drága olajat,de még a tesco-stól sem lessz semmi baja,ha a két előbbi dolognak megfelel.

    Gyertya topicot is nyithatunk,de ott sem a márkanév az elsődleges,hanem a hőérték.

    Egy szar hasonlat az olajra /bocsi/:'ihatsz kékkútit,vagy evian-t igazából nem különbség,viszont ha egyik sincs hamar szomjanhalsz"
    Így vagyok az olajokkal is!

  • vegicsek
    #15
    Egyértelmű.Amelyik kijön a ruhából, ha 60 fokon perwollal mosod
  • hallertos
    #16
    Rákerestem google-ban a Castrolra és erre akadtam :)
    CSAJOZÁS
  • armageddon666
    #17
    humoros képek videók topicba vele xD
  • csm
    #18
    Carex :D
  • bigfoot
    #19
    hát akinek nem kell másra a verda minthogy a ból b be jusson annak elég a tesco olaj is,azt ne csodálkozzon hogy nem megy 200e km a kocsija generálás nélkül!!
  • ZsirosKenyer
    #20
    Először azok a gerilla-marketing 7UP reklámok amivel teleszórod a topikokat, utána meg egészen véletlenül neked pont a legújabb EDGE motorolajat ajánlották (aminek a propagálása minden eddigi azonos termékét jelentősen túlszárnyalja), aztán meg "véletlenül" pont ráakadsz a reklám videójára..

    mennyit kapsz mindezért? ;)

  • pszihopata
    #21
    Tudod te mi jellemez egy olajat?Neked látom az a fő különbség,hogy hol veszed.Mint az ásványvíz!-vigyázz a tescostól beteg leszel!
  • gz8
    #22
    Nem vagy genyó...
  • Borg
    #23
    Ez egy 1.4-es Megane I.


    Volt.
    A tulaj verte a mellét, hogy milyen óccsón cserélt benne olajat házilag mindig (tesco 15W-40). Aztán 1-2 hónapra rá autópályán egyszercsak lekókadt, és lett egy szép 3mm-es görbület a főtengelyében, amitől persze a hajtókarcsapágyakat, csapszegeket, hajtókarokat, főtengelycsapágyakat, mindent szétvert. 1db motor kuka.
  • bigfoot
    #24
    én a kocsimba minden cuccot márka boltban vásárolok,legyen szó olajról féktárcsáról stb. és minden gyári,semmi utángyártottat
    szal aki tudja az vegye meg a kocsijába való gyári olajat,mert nem mindig a legjobbal megy jobban,viszont a gyári olajnál ne adjon lejjebb
  • bigfoot
    #25
    hát igen,szegény kocsi:(
  • Borg
    #26
    Gyári olaj, ne vicceljünk már. Kb annyi alapja van, mint mindenből gyári alkatrészt venni.
    Ha kicsit gondolkodsz beláthatod, hogy egyazon alkatrészre nem fog 10 gyár ráállni. 1 max 2 gyár gyárt mindent, max feliratozza a gyárnak az autó márkanevével, vagy sajátmárkásan zacsiban adja el. Max a zacsisoknál fennáll a lehetősége, hogy a gyengébb minőségre sikeredetteket szórja ki arrafelé.

    Olajból sincs 20 gyártó. Pl a GM, Castrol, Honda motorolaj állítólag egy és ugyanaz belülről. Egy dologra kell csak vigyázni, hogy biztos forrásból legyen bontatlan flakonban az olaj, mert a szőkítés, higítás igenis létező veszély. Pontosan a Castrol Magnatec-nél volt annó botrány ebből, pedig igen népszerű, és jó olaj volt (talán pont emiatt kezdték hamisítani). Persze bizonyítani semmit se lehet.

    Egyébként MO éghajlatára, egy átlagos motorba 10W-40 kell. Se több, se kevesebb. Télre lehet hígabbat tenni, hogy hidegen könnyebben kenje indításkor a motort, pl 5W-40, 5W-50. Ha a 10W-40-et már csipegeti a motor nagy fordulaton, akkor lehet rakni 10W-60-at pl.
  • Fülüke
    #27
    Az, amelyik olyan fekete és folyik.
  • Taranov
    #28
    Azért azt nem hiszem, hogy a fekete lenne a jó :D
  • SHADOWEYES7
    #29
    Agip-ot ne vegyetek,az tuti fáradtolajból van kiszűrve,és dusítva igazi ásványolajjal!!
  • hungaro
    #30
    akkor csak volt renault megán 1,4 I.-es
  • fifi
    #31
    a tesco olaj egy dologra jó: a fa kerítést lekenni vele, hogy ne rohadjon el...
    semmi másra.
  • Vlala #32
    Nono! Régi autóba jó az. Ladám jobban szerette, mint a Castrolt, az túl vékony volt neki.

    Fülüke: Ha már fekete, az régen rossz...
  • bigfoot
    #33
    a félre értés elkerülése érdekében én is arra értettem hogy nem ajánlatos autóba olyat önteni
  • Dodo55
    #34
    És a légszűrő az miért van úgy összenyekkenve? :D
  • fifi
    #35
    hát blokkbontás előtt nem árt lebontani...
  • ReTeK
    #36
    1# "és ehhez a Castrol EDGE-t ajánlották"
    5# "Nekem miért a Castrolt ajánlották mi lehet az oka?"
    16# "Rákerestem google-ban a Castrolra és erre akadtam"

    érdekes
  • Borg
    #37
    Talán mert az egész motor a zsiráfon lóg? :D
  • MaSzKa
    #38
    Castrol GTX3-at javaslom minden régi BMW-s tulajnak minimum akinek legalább 6 henger van a gépébe

    ezt a motorolajat ajánlották már sok helyen a pl. e30.hu
  • MaSzKa
    #39
    jah meh ugyen nem véletlenűl van a versenyBMW-ken a Castrol felirat
  • MaSzKa
    #40
    Opel-ba meg mivel általában hidrotőkés motor van ezért a gyári OPEL olajat ajánlom mindenképp

    szakértők is ezt javasolják