17
Csillagászat a számítógépen
  • Dragooon #1


    Nos, rákerestem és nem találtam topikt, amin egy kicsit meglepődtem.

    Nem tudom, ki mennyire ismeri ezt a programot, de szerintem annak érdemes egy pillantást vetnie rá, aki szereti a csillagászatot (hogy hobbi szinten űzi is, vagy valamiképp a munkájához kapcsolódik, tökmindegy).

    Pár érdekesség a programról:

    Irtó sok égitestet figyelhetünk meg benne.
    28.000 háromdimenziós galaxist is szemügyre vehetünk.
    Bárhonnan nézheted az eget! Legalább is 8000 város segít ebben, köztük benne van természetesen Budapest is és még pár magyar település.
    Minden pontból láthatod az eget, akár 700.000.000 fényév távolságból is.
    Elkészítheted a saját adatbázisodat is.
    200.000 évet utazhatsz az időben és megnézheted az akkori csillagállásokat.
    ..és még sok-sok kisebb-nagyobb dolog várja az érdeklődőket.
    Szerintem ha tudjátok, szerezzétek meg ^^ A borús estékre biztos jó.

    Gépigénye:

    WindowsTM:
    Requires Windows 98/ME/2000/XP, 500 MHz or higher processor, 64 MB RAM and 400MB of hard disk space.

    MacintoshTM: Requires OS X 10.1 or higher and 400MB of hard disk space. Will not run on OS 9.x or earlier.

    Néhány kép:



  • Apus
    #2
    hmm érdekes, rá is keresek :)
  • blackgamer
    #3
    huh, igen nagy a mérete >5 GB
    jónak tűnik, honlapja
  • kerek1224
    #4
    Bátran ajánlom mindenkinek, kb 2 éve használom, és tökéletes.
  • Dragooon #5
    nagy, nagy de nem alaptalanul ^^
  • phalanx
    #6
    jó kis progi, de a leguccsó verziója nem teccik a korábbiak jobbak voltak
  • blackgamer
    #7
    miben más?
  • jefferson83
    #8
    Húha, biztos jó, de egyelőre túl nagy nekem :( Demó nincs? :D
  • jefferson83
    #9
    Akkor most egy amatőr kérdés. Aki hasznája a progit az mégis mire hasznája? Engem amennyire érdekel a csillagászat annyira nem értek hozzá (sajnos) :) Én egyelőre a csak nézelődnék benne :P Sok free progit néztem már a témában és azok is tetszettek pedig ott nem volt lávány, érzem ez ütni fog.
  • Dragooon #10
    én megmondom őszintén amikor kisebb voltam űrhajóztam XD
    egyébként volt már olyan, hogy egy házihoz itt néztem adatokat a marsról. személy szerint csak nézelődni szoktam..

    demoról meg nem tudok,amikor nyitottam a topikot, akkor rákerestem, de nem találtam.
  • jefferson83
    #11
    Akkor jó, mert én is csak nézelődéssel kezdem majd, azért nem árt megjegyezni egy-két általános dolgot belőle. Csak ragad rám valami. Gondoltam, hogy nincs demo, nagyon ritka az ilyen típusú progik esetében :(
  • ZilogR
    #12
    Symbian alá megvan lebutítva?
  • blackgamer
    #13
    gondjaim támadtak a telepítésnél, azt mondja hogy kész az install de nem rakott fel semmit, start menüben sincs
    6-os Starry verzió, Vista alatt próbálom, daemon tools-al, mi lehet a probléma?
  • jefferson83
    #14
    Nem tudom, nekem tegnap este sikerült felrakni. A teljeset próbáltad? Én minumumot raktam fel és úgy működött(a teljes 11GB ) + nyomtan neki egy frissitést is amit szépen leszedett.

    Probálj egy minimumot nyomni, vagy válasz ki egy másik célmappát amit te csinálsz neki. Sajna Vistán nem tudom lemodellezni.
  • blackgamer
    #15
    most újra elővettem de ugyanaz a hiba, próbáltam rendszergazdaként is futtatni
  • blackgamer
    #16
    közben találtam infót!
    feltettem a legújabb java-t és az install exe kompatibilitását XP-re állítottam, lássatok csodát most telepít, kiváncsi leszek sikerül-e futtatni majd
  • blackgamer
    #17
    jó program, de mérete miatt nem lesz sokáig a gépemen, akit komolyabban érdekel a csillagászat annak kötelező darab, én Stellarium-al is kibékülök