112
  • Killgore
    #1
    Tegnap Debrecenben már 38 fok volt, bent melóhelyen 36...
  • UnnameD
    #2
    Hiába a figyelmeztetések, az emberek fele még most is úgy gondolja, hogy csak a média fújja fel az ügyet. Én alig bírok a tetőtéri szobámban megmaradni, a napon meg úgy érzem magam mint a szaunában.
  • Sir Quno Jedi
    #3
    Éééés tényleg a média fújja fel. Spanyolban van olyan rész, ahol árnyékban volt 48 fok a helyi mérések szerint mikor kintvoltunk, ráadásul a belső részeken már a tenger sem segít ezen...
  • p00h
    #4
    azért tegyük hozzá h itthon nem megszokott, a spanyolok meg azért jobban hozzá vannak szokva a meleghez...
    DE tényleg felfújják és szenzációt csinálnak belőle - mint ahogy tették a madárinfluenzával is... Abból is az volt h világjárvány lesz, milliók halhatnak meg stb, már akkor is röhögtem és nem is lett belőle semmi...
  • eto demerzel
    #5
    hat majd el dol kinek lett/lesz igaza. de lehet hogy akkor mar tul keso lesz. nekem tuttira :)
  • norbre
    #6
    felfújja a média mi?.. mit tudsz pontosan a madárinfluenzáról? mert én pl azt is tudom hogy több éve amikor még a média nem foglalkozott vele itthon két madarász is meghalt miatta, csak nagy kuss volt az ügyben..
    meleg van.. azt mondom megérdemeljük.. tönkrevágjuk a Földet? ő meg kinyír minket..
    nem istenítem AlGore-t és nem vagyok a propagandatáborában és a filmjében van egy két dolog ami nem tetszik, de a tények amiket felvázol eddig minden kétkedő ismerősöm véleményét megváltoztatta azok közül akik megnézték..
    nyilván a médiának sokszor nem lehet 100%.ban hinni, de sztem nektek se ártana megnézni mielőtt azzal érveltek hogy CSAK fel van fújva..
    a legkönnyebb ilyenekkel nyugtatni egyébként az ember lelkiismeretét csak hogy ne kelljen semmit tennie.. óó rendben van minden máskor is volt már meleg.. naja.. erősen ajánlom hogy nézd meg ezt a filmet..
  • unknown nick
    #7
    Mi ebben a hír, hogy nyáron meleg van? LOL
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Noooormális?! :DDD A meleget fújják fel, mert szerintük 40 fok felett megolvad az azbeszt és a kismamák elvetélnek, a férfiak meg meddővé válnak és ÚRISTEN! :D Melegházhatásról szó nem volt, csak arról, hogy a média hogy felfújja ezt a meleget ami most is van (még). A melegházhatás az egyik másik tészta, az kicsinálja az ökoszisztémát, meg minket is szépen.

    Nem kell a napon rohadni és ha már nem ér közvetlen napsugárzás, akkor lehet védekezni a meleg ellen, de mégjobb ha szépen hozzászoktatjuk magunkat ahelyett, hogy védekezünk ellene, mert idővel ez itt mediterrán vidék lesz (vagy rosszabb) és ha már most sem bírjuk, akkor később tényleg szarban leszünk. Én aztán mindig is rühelltem a meleget és nagyon nehezen bírom, szívemet is kicsinálja, de muszáj megszokni, vagy mehetünk a svédekhez...
  • T0nk
    #9
    Szerintem büszkének kell lenni magunkra, és az őseinkre. Több évtizedes kemény és kitartó munkával elértük előre megtervezett célunkat, és felmelegítettük ezt a hideg bolygót. Jók voltunk, élvezzük ki a munkánk megérdemelt jutalmát.
  • Genesis87
    #10
    Tényleg érdemes megnézni az a filmet. Kötelezővé kéne tenni a megtekintését.
    A mai világban meg mindent felfúj a média és pánikot kelt, hogy félelemben tartsák az embereket.
    Még elő fogják hozni a lecsengett témákat úgyis (madárinfluenza stb.)
  • Pluskast
    #11
    Aki azt mondja, hogy ezt az egésszet csak a média fújja fel az nagyon tájékozatlan. Amióta az eszemet tudom nem volt még soha ilyen meleg. Ne mondja nekem senki sem, hogy Magyarországon normális dolog az, hogy 41 fok van. Dubajban vagy valamelyik arábiai-félszigeten lévő országban igen de nem itt. Meg fog változni az elkovetkezendő 50 évben európa éghajlata, és ez a klimaváltozásnak tudható be.
  • waterman
    #12
    #8 - az üvegházhatás. a gond, hogy ez a klímaeltolódás, nem párszáz hanem pár 10 év alatt megy végbe és minden amit itt összehoztunk nem bírja. nem bírja a mezőgazdaság, nem bírják az állatok.. ha majd az lesz, mint jordániában a tengerparton, akkor is média által felfújt dologról lesz szó? 42 fok este fél10kor és 37fok reggel 6kor..
    az biztos, hogy én hegyoldalba, föld alá építem majdan a házam.. reggel 9van és a szobában 29fok van.
  • WinT
    #13
    Nálunk a lugasban beérett a szőlő... pedig tavaly tuti, hogy augusztus végén szedtük le. Jó idő volt rá.
  • assdf
    #14
    Ezt most speciel nem fújja fel a média. A következők miatt nem:
    1, az igaz hogy nyáron meleg van, de egyáltalán nem mindegy hogy 33 fok van van 38! Még ha ez nem is tünik soknak, ha felszállsz egy bkv jármüre, azon már nem 38 fok lesz hanem 50, és ha épp sikerült egy kombinot kifognod, akkor 50 fok légmozgás nélkül... ajánlom ülj benne fél órát és kiizadod a beled, de ha ép pbeteg vagy vagy öreg vagy túl fiatal lehet hogy el is ájulsz stb. Én is itt vagyok a munkajhelyen, reggel fél 10kor már 30 fok van idebennt. Délutánra kb 33 fok lesz. És nem tusz mit csinálni vele. Itt nincs olyan hogy majd bemész egy barlangba hüsölni vagy kimész a strandra...

    2, Az embereket nem a folyamatos meleg viseli meg jobban hanem a hideg meleg váltakozása. Lehet hogy spanyolban 42 fok van átlag, de itt meg a múlt héten majdnem pulóverben kellet jönnöm olyan hideg volt. Ha jol emlékszem 1-2 héttel ezelőtt olyan hely is volt itthon ahol csak 9 fok volt. Majd pár napra rá 38 fok...

    3,most az egész országban b@szott meleg van. És ez nem jó, mert sokkal rosszab az amikor mindenhol 38 fok van, meg az amikor valahol mérnek egy 39.2-őt és ezzel beáll a melegrekord de amugy mindenhol csak 32 fok van. Pedig az első esetben nem dől meg rekord mégis a hatása sokkal nagyobb és kiterjedt mint a másodiknak.
  • halgatyó
    #15
    "Egyes jelentések szerint már több száz halálos áldozatot követelt a példátlanul hosszan tartó hőhullám Európában"

    Először is: ez egy tipikus sajtómegállapítás. Nem derül ki belőle, hogy mit vettek figyelembe a halálesetek számánál és mit nem.

    Másodszor: számoljunk egy kicsit, hogy jobban érzékeljük, mennyi ez a többszáz haláleset néhány nap alatt. Ha 1 ember 70 évig él, és pl. Magyarországon 10 millió ember él (mindenféle korúak) akkor 70 év alatt Magyarországon 10 millió ember fog meghalni. 1 év az kb. 30millió másodperc, tehát Magyarországon 210 másodprcenként hal meg egy ember (3,5 percenként).

    Az "Európában" szónak a CIKKBELI tartalmát csak saccolni tudom, de ha feltesszük hogy 400 millió emberről van szó, akkor kb. 5 másodpercenként hal meg valaki, többségükben idős emberek.

    Európában hetente kb. 100000 (százezer) ember hal meg. Ez szomorú tény, de ne tegyünk úgy, mintha örökké élnénk. A hőség hatására néhány száz ember valamennyi idővel előbb halt meg, mintha nem lett volna meleg.

    Ha KISEBB lett volna a hőség, akkor is meghaltak volna sokan, csak feltehetően nem annyian.

    Fura dolog a statisztika. Vannak pl. táblázatok arra, hogy hány dollár befektetésével lehet megmenteni 1 emberéletet. Vagy hogy az emberek bizonyos fajta életmódjai illetve tevékenységei mennyivel rövidítik meg az életet. Meglepő dolgokat lehet olvasni ezekben.

    Csak azért említem, mert megint két részre szakad a társadalom:
    -- az agyatlan sopánkodódkra, hogy jaaajj jaaajj tenni kellene már valamit, szőőőrnyúű nagy bajokvannak, jaaaaajjj ki fogunk pusztulni jaj de jó hogy kipusztulunk, végre fellélegzik a Föld...
    -- és azokra, akik meg is próbálnak valami értelmes és adatokkal alátámasztott megoldást találni.
    Tán nem kell említeni se hogy kik vannak többen, és kiknek a hangja hallatszik inkább.
  • Sir Quno Jedi
    #16
    Egyetértek, hogy az időváltozás inkább készíti ki az embert. Én is frontézékeny vagyok és ami manapság megy az kemény!
  • Razgon
    #17
    Emléxem, 1995 körül ugyanilyen meleg volt, nálunk akkor állt be a 41,5 fokos melegrekord. Tehát a meleg nem példátlan, ez azonban kevéssé vigasztal egy mozdonyvezetőt, buszsofőrt stb.
  • Hoz_Hun
    #18
    Watermannak igaza van. Nem csak arról van szó, hogy te vagy xy hogy bírja a meleget. Hanem mit gyakorol ez a hatás a termelésre. Ha majd kis jegyecskével áll sorban a 42 fokon hogy kapjon egy flekni kenyeret, lehet elgondolkodik a jóember, hogy talán mégsem a média fújjta fel.
    Egyébként ez már évek óta téma, sokan mondják már. Csak már kezdjük is érezni.
  • Sir Quno Jedi
    #19
    Úgyis el van hízva a lakosság nagyrésze, legalább majd kicsit összébhúzzuk a derékszíjat. :DDD Egyelőre iszonyú túltremelés van mindenből EU-szerte, majd ha bukik a gazdaság az éghajlatváltozás miatt, akkor lesz sírás-rívás.
  • Petys
    #20
    Hát ilyen meleg még tuti nem volt egy jó ideje... lassan már kezdhetünk gondolkozni a tevék beszerzéséről...
    Nálunk speciel 33 fok van odakint itt bent a szobában meg 27 fok, szal vályogfalú parasztház 4EVER!
  • Epikurosz
    #21
    Az előbb annyi okosságot beírtam ide, hogy el sem tudjátok képzelni, de egyszercsak kikapcsolt a gépem, majd újraindult. Rögvest kiporszívóztam, tele volt a bele porral: a processzor alatt, körül, mindenütt. Szóval, ilyen nagy melegben tessék erre fokozottan figyelni.

    Különben meg ötleteket várok, hogy ti hogyan viselitek, enyhítitek a nagy meleget. Én gondolkodom, hogy veszek egy 25 ezer forintos párologtatós légkondit. Állítólag 5-6 fokkal viszi le ahőt, nem olyan drága, mint a klíma, könnyű szerelni stb.
  • Zro
    #22
    Nálam a redőny vált be. Mikor a munkából hazaérek szinte megcsap a hideg, csak a virágok miatt hagyok némi rést, s persze a redőny sorok között is.
    A madárinfluenza még nem egy lejátszott dolog, a meleg egyébként is kedvez neki. Egy világméretű járvány még bármikor kitörhet, nézz utána. Azért mert a média éppen nem ezt nyomatja, az nem jelent semmit.
    Al Gore filmjét meg én is ajánlom mindenkinek. Abban van utalás arra, hogy egyáltalán nem biztos, hogy itt Európában tartós lesz a meleg, ha a Golfáramlat megáll lehet elővenni a télikabátokat:)
  • bvalek2
    #23
    A meleg ellen úgy védekezel, hogy üzemeltetsz egy eszközt, ami fokozza az üvegházhatást? Gratula...
  • Gerygrey
    #24
    meleg van.. azt mondom megérdemeljük.. tönkrevágjuk a Földet

    Nem hinném hogy konkrétan mi vágjuk tönkre, mondjuk egy átlag amerikaihoz képest mi kimondottan energiatakarékos jómunkásemberek vagyunk. Én például nem járok városban autóval, amúgy is kisfogyasztású autóm van, nem hányom szét a szemetet és nincs fölösleges bóvlit előállító környezetszennyező gyáram se, miért is érdemlem meg hogy kipusztuljak?

    Egyébként ezek a melegrekordok, amik most dőlögetnek megfelé (nem is mindig dőlnek meg, csak megközelítődnek), száz-százötven éves rekordok, tehát már az 1800-as években is előfordult ilyen meleg. Voltak valahol ilyen feljegyzések, hogy 1800-valamennyiben decemberben érett az eper, karácsonykor a tóban fürödtek a népek... Ez most egy melegebb év mint az átlag, ennyi, jól emlékszem például a 2004-es nyárra, amikor megvettem a motoromat, alig volt lehetőségem motorozni mert szabadnapjaimon rendre zuhogott az eső és 20-25 fok volt.

    Persze nem mondom hogy nincs felmelegedés és nem tehet róla az emberiség, de valóban nem kell túldramatizálni. Ésszel gondolkodni, ésszerű megoldásokat találni (például "véletlen balesetben" eltenni láb alól mindenkit a bolygóról, akinek bármennyi haszna is keletkezik az olajból) :D Vagy például előnyben részesíteni a tömegközlekedés fejlesztését, de nem ilyen magyaros négyesmetrós hozzáállással, megújuló energiaforrások támogatása, olcsó napelemet mindenkinek, stb
  • p00h
    #25
    tudom én jól, h az üvegházhatás miatt jutunk el ide, tényleg én is emléxem h kiskoromban mikor nagyon meleg volt az 30-32 fokot jelentett és az idei tél se volt hideg szal nem stimmel vmi, tényleg tönkrebasszuk a földet, ez van...

    1:DE én annyit mondtam h a média fújja fel az ügyet, ami rohadtul igaz, mert amikor a tvben azt mondják h megdől a melegrekord, nem fűzik hozzá h ez az üvegházhatás miatt van, csak csinálnak belőle egy 10 perces ijesztgetést a tvben, de szó sincs az okairól, csak van mivel foglalkozni! Az emberek felkapják rá a fejüket, mert ami rossz arra figyelnek, de nem azzal foglalkoznak miért van így, csak megragadják az események láncának a végét. Szal igen, szenzációkeltés...

    2:madárinfluenza. nagyon hasonló volt... meghalt pár ember, nem sok, és igen ez szörnyű dolog, de amíg napi szinten sokkal több hal meg orvosi műhiba, autóbaleset, rák v csak 1szerübb nem halálos betegségek miatt napi szinten, addig mi a fenének kellett a madárinfluenzát napi 5ször 20 percben boncolgatni minden műsorban minden csatornán? Azért mert nem volt jobb, kellett a hír... Sajnálom akik emiatt haltak meg, a hozzátartozóik biztos nem így gondolkodnak, de qrvára nem volt járvány, meg semmi extra, sok halálos vírus kerül elő időről időre, meghal pár ember, de a madáinfluenza körül csináltak 1 nagy hisztit emg hírverést, h világjárvány meg minden, holott simán megfékezték és ennyi...
  • p00h
    #26
    persze az esély mindig megvan a járványra, de miért kell sokmillió embert ijesztgetni, majd mintha elvágták volna leszállni a témáról? mert akkor éppen azt lehetett felfújni, mi csak ennyiről beszéltünk eleinte...
  • who am I 7
    #27
    "nem hányom szét a szemetet és nincs fölösleges bóvlit előállító környezetszennyező gyáram se, miért is érdemlem meg hogy kipusztuljak"

    Kemény mi?Vegyük a politikusokat és a hatökör 8elemivel rendelkező merciben/audiban/bmw-ben ülö, csaló kopaszokat.4200-as 4kerékmeghajtású kocsival járnak a belvárosban..kérdem.Miért?Nem mondom, h ezek miatt halunk ki, de ők azért rá raknak egy lapáttal.És akik menekülni fognak és tudnak is a sok pénzük miatt azok ők lesznek..és a dolgozó ember/aki nem lop-csal-hazudik, az meg marad a ganajba és megdöglik...hát ilyen világ ez :)
    Valóban amcsiban is vannak érdekes dolgok, pl a reppereknek minek 15-20 50-100 millió forintos kocsi a 3000m2-es garázsban, 15 fürdőszoba 6 nappali etc.De mondjuk ezek legalább tudatlanok, van amelyik vezetni sem tud..de azért van 15 verdája pörgettyűs20colos felnivel LOL :D
    szal, ammondóvagyok, h már csak az antikrisztusban bízhatunk


    Hogy, on is legyek.Egy logikus kérdés > Ha a természet az egyensúlyra törekszik (márpedig arra kellene), akkor hol vannak most a lehűlések?vagy ugyanúgy vannak olyan helyek ahol rég nem látott hidegek vannak..csak azt a média nem szúrja be?valaki felvilágosíthatna erről :) mert akkor valószinű, h természetes ez a folyamat...viszont, ha sehol sincs lehűlés akkor ez egy nyitott kérdés még mindig, média ide-vagy-oda.
  • Zedas
    #28
  • Commandante
    #29
    "kopaszokat.4200-as 4kerékmeghajtású kocsival"

    muterod nem tanította meg, hogy csúnya dolog az irigység?

    Ha lesz rá lóvém, én is BMW terepáróban fogok virítani, a maradék lóvén meg veszek majd öko-részvénmyeket.
  • Zro
    #30
    Ne félj, eljön a lehülések ideje is :)
    De egyelőre csak lapátoljuk a fűtőanyagot a Föld légkörébe, így még erre várni kell.
    Egyébként nemrég lehetett látni, hogy olyan helyeken esett a hó, ahol eddig még soha. Amerikában olyan téli viharok voltak, hogy napokra megszűnt az áramellátás, s nem x évente egyszer, hanem most már rendszeresen évente többször is előfordulnak.
    Egyébként néhány adat from Al Gore :)
    http://www.climatecrisis.net/
    The number of Category 4 and 5 hurricanes has almost doubled in the last 30 years.
    Malaria has spread to higher altitudes in places like the Colombian Andes, 7,000 feet above sea level. (Global sea levels could rise by more than 20 feet with the loss of shelf ice in Greenland and Antarctica, devastating coastal areas worldwide.)
    The flow of ice from glaciers in Greenland has more than doubled over the past decade.
    At least 279 species of plants and animals are already responding to global warming, moving closer to the poles.

    Igaz hátradőlhetünk és elmondhatjuk, hogy a malária, a hurrikánok és a tengerszint emelkedés egyelőre nem érint minket.
  • Inquisitor
    #31
    "ezek valószínűségét növeli a klímaváltozás,"
    Pszzt! Presiden Geroge W. Bush (The Second) megmondta, hogy NINCS IS KLÍMAVÁLTOZÁS! ;)
  • who am I 7
    #32
    muterod nem tanította meg, hogy csúnya dolog az irigység?

    ez nem irigység te barom :D kiafaxom irigyli az ilyen romlott életű tudatlan/unintelligens barmokat? :D:D:D:D
    Rengeteg ember van olyan aki bkv-val jár dolgozni, normálisan él, családja van, és én az ilyeneket sokkal többre tartom ezektől a ganéktól ;) Talán az ilyenekre lehetne irigy a buta ember.De minek?Elég sokan megérdemlik, mert le tettek vmit az asztalra :)

    És neked anyukád nem tanította, h buta aki ilyen szűklátókörű?Nyogodtan virits trepjáróban amikor lemész a sarki bóling pályára, ez téged minősit
  • Inquisitor
    #33
    A gazdasági hírek alapján É-Amerikában a déli részeken a nem szokványos esőzések miatt elrohatdtak a gabonafélék, az északi részen kiszáradtak a fenébe. Állítólag hasonlóképpen áll D-Amerikában, EU-ban és Oroszoknál is. És ez még csak ez az év.
    Szintén É-Amerikában ugye kipusztult a méhálomány 75%-a 1-2 év alatt. Most akkor mire számíthatunk 5 éves távlatban?

    (Egyébként nem arról volt szó, hogy a tengeri áramlások megváltoznak a felmelegedés miatt ami okán Europa "kihűl", de legalább kevesebb csapadék lesz?)
  • Epikurosz
    #34
    jóvanna, micsinájak akkor? pisiljek?

    különben én még a vécére is kocsival járok. :-)
  • who am I 7
    #35
    tudjuk....és vágtál egy pottyantót az ÜLÉSED ALÁ, mivel nem vagy hajlandó ki sem szálni belőle
  • halgatyó
    #36
    Mielőtt lebarmozol valakit, próbálj meg utánaszámolni, hogy tényleg a BKV fogja-e a felmelegedést visszafordítani, vagy csupán egy agyavesztett ÁL-PÓT-CSELEKVÉSRŐL van szó?

    Nagyon biztos vagy benne, hogy az általad baromnak titulált emberek mélyen alattad állnak... Hogy tényleg így is legyen,ahhoz gondolkodási munkálatok szükségesek, bármilyen meleg is van

    Nem az a baj, hogy eltér a véleményed másokétól, hanem az hogy ugyanazt nyoamtod itt indoklás nélkül, amit a sjató is nyomat a pofánkba ellenvélemények kizárásával, naphosszat. Mert az kevés, hogy siránkozunk a felmelegedés miatt
  • halgatyó
    #37
    Egyébként a meleg nem olyan vészes, kár itt hisztizni. Most adtam le az autót a szervízbe, és szépen visszagyalogoltam (a napsütésben), igaz levetett pólóval, de hosszú nadrágban. Az a 2 km nem sok, láthatóan túl lehet élni. Nem is volt olyan meleg, mint amennyire a sajtóból hinné az ember.

    Inkább gyaloglok, de a békávét utálom mint a szart
  • cabzedo
    #38
    Hol lehet beszerezni Al Gore filmjét? Köszönöm a válaszokat!
  • halgatyó
    #39
    Amikor a 100adik autórongáló buckán ("fekvőrendőrön") huppan az autóm, olyankor én is azt kívánom hogy bárcsak egy megerősített futóműves szuper terepjáróm lenne a szerszámokkal és egyebekkel megterhelt furgon helyett!
  • who am I 7
    #40
    JAH, akkor egy megtömött BKV busz sokkal nagyobb kárt okoz olyan emberekkel akik dolgoznak, mint egy 20-25 litert fogyasztó audi egy csempész/pénzmosós/stb kopasszal v. nem kopasz éppen ez mind1.lehet politikus is.Mondjanak le a jómunkás emberek ÉLJEN az alvilág YO.Mindenki aki eddig BKV-zott üljön át pici kocsijába és menjen azzal mindenhova, hiszen ÁL-PÓT-CSELEKVÉSRŐL van szó, és ha egy 7es buszni (130-150 ember) átül 1essével a kiskocsijába akkor BIZONY nem fogja úgy szennyezni a környezetet!!!jah..és ez a 130-150 ember csak hozzávetőleges, ezek cserélődnek stb.Ezres nagyságrendről beszélünk naponta, tehát hajrá halgatyó!