139
Minden a szigetről és az ottani zenei életről
  • PyRex
    #1
    Sziasztok!

    Azért nyitottam ezt a témát, mert voltam párszor egy baráti társasággal e csodás helyen és nagyon beleszerettem! Engem leginkább a sziget szépsége, a helyi emberek vendégszeretete és a kaja fogott meg :) Meg persze az, hogy a világ legjobb DJ-i járnak rendre nyaranként a szigetre, hogy megtáncoltassák a bulizni vágyókat ;)

    Bárkinek bármilyen tapasztalata van, szívesen meghallgatnám. Később teszek fel képeket is.
  • olympus
    #2
    Most elég olajozottan mennek ott a dolgok:D
  • PyRex
    #3
    Az túlzás, 3 klub (Amnesia, DC10, Bora-Bora) nem nyitott ki csak egy hónapos késéssel, mert állítólag a tulajok leszarták, hogy a dealerek drogokat árulnak a helyszínen. A valódi ok persze nem teljesen ez, mivel az ÖSSZES klubban árulnak drogokat (természetesen), de az egyik nagy klubnak sikerült elérnie, hogy 3 konkurenciáját ilyen indokkal ne nyissák ki... Durva, ott is ilyen dolgok vannak :)
  • CattiBrie
    #4
    Akkor egyszer engem is elvihetnél oda. :)
    Bár engem a dídzsék nem érdekelnek. :)
  • Taranov
    #5
    Nekem az nem tetszik benne, hogy a hangoskodó német fiatalok nagy számban jelennek meg a helyszínen, de sajnos ez így van Mallorcán is, pedig az nem annyira híres a szórakozóhelyeiről.
  • PyRex
    #6
    2006. január 1. a kikötőben :)

  • PyRex
    #7
    Mallorca még durvább ebből a szempontból, Ibiza amúgy sokat változott előnyére, cserélődik a társaság évről évre, talán egyre "igényesebb" emberek járnak oda. De sajnos még sok van az általad felvázolt embertömegből is és nem is a németek a legdurvábbak, hanem az angolok...
  • Taranov
    #8
    Előbb-utóbb biztosan megváltozik a helyzet, de sajnos mostanság úgy látom, hogy a kultúrált, nyugati országokból a fiatalok azért utaznak el idegen helyre, hogy ott kiélhessék a barbár hajlamaikat. Ezt leszámítva nekem nagyon tetszik Spanyolország, az építészete, a tájai, így Ibiza is.
  • PyRex
    #9
    Egyébként Ibizán most hihetetlen milyen fejlesztések, építkezések vannak. Annyi pénzt pumpál oda Spanyolország, hogy komolyan embertelen. Csak amióta oda járunk (kb. 4 éve) van olyan útszakasz, amit már HARMADSZOR (!!) aszfaltoznak le! Mondanom sem kell, hogy a legelső alkalommal is jobb minőségű volt, mint a Budapesten elkészített új utak...
  • Brolly
    #10
    fúú nagyon tetszik az a hely meg az ottani éjszakai élet, mármint így amiket videókon láttam, nagyon bejön, főleg az én zenei izlésemnek.
    Am azt megkérdezhetném hogy a belépők mennyibe kerülnek meg így egy pár dolog, csak úgy viszonyítás képpen, jah ha tudod véletlenül hogy az akciók mennyibe vannak akkor azt is leírhatnád:)
    de néztem egy videót az amnesiaról, és olyan zene ment mint queen, blur... vis ilyen sima zenék nem elektronikusak, ezt nem naon értem hogy miért van:S
  • PyRex
    #11
    Az ottani klubokról azt kell tudni, hogy nem egyszerű disco-k, hanem hihetetlen műsorok vannak minden este. A légtornászokon keresztül a jelmezes táncosokon át a tűzmutatványosokig fantasztikus dolgokkal szórakoztatják a közönséget - első sorban az Amnesiáról tudok nyilatkozni. Meg olyan füstgépek vannak, hogy hihetetlen. Emellett igen: van, amikor nem is feltétlenül elektronikus zene van, de ezt partija válogatja.
  • desigo
    #12
    +fav

    Nah ide én is elmennék szívesen.
    PyRex majd esetleg írd már le,hogy milyen költség egy ilyen út.
    Milyen és mennyi oda a repülő út,szállás,kaja,belépők stb...
  • PyRex
    #13
    Ibiza sajnos Spanyolország egyik legdrágább helye. Nekem azért volt szerencse, mert a szállásért nem kellett fizetnem, ez most furcsán hangzik tudom, de a társaság egyik cége bérelt házat mindig - ráadásul gyönyörű helyen, távol a zajtól. Szállás árakról így sajnos nem tudok nyilatkozni.

    Az utazás az többféleképpen történhet, pár éve volt charter Budapestről, azt hiszem idén újra van 2 évnyi szünet után. Maga a repülőút elég olcsó volt 60-70 / fő ha jól emlékszem. Amikor nem volt charter, akkor rendszerint Bécsből mentünk, átszámolva ugyanennyiért plusz ugye az oda / visszaút.

    http://www.c-travel.hu/index.php?page=k_talalat_kulfold&rend=orszag_nev&rend_irany=a&nev=ibiza&orszag=6&ajanlat_tartalmaz=

    A fenti linkre kattintva találsz pár konkrét ajánlatot szállással, napi 2 kajával, utazással. Arra kell figyelni, hogy ha lehet, akkor Ibiza (Eivissa), vagy Santa Eularia városban vagy a közelükben legyél, mert ott van az élet. Illetve még San Antonio-ban is el lehet lenni, de ott rengeteg angol van méghozzá a lentebb is említett primitívebb fajtából sajnos.

    Az árakról: a kaja az általában elég húzós, persze van gyorsétterem meg gyros meg vannak élelmiszerüzletek is ahol elég jó áron lehet kaját venni, de az éttermek húzósak. Talán a vízparton lévő kis kocsmák, ahol enni is lehet, még megfizethetőek.

    A nagyobb disco-k, klubok szinte mind Ibiza városban (Eivissa), vagy a közelében találhatóak: Pacha, El Divino, DC10, Space, Bora-Bora (Bossa tengerparton), Sa Trinxa (Salinas tengerparton picit távolabb a várostól), az Amnesia és a Privilege az Ibiza - San Antonio út mellett vannak, az Es Paradis meg asszem' san Antonioban. A belépők nagyon változatosak, de egy igényesebb estére (pl. 2005-ben Tiesto-ra, vagy Paul Van Dyk-ra a 10 ezer forint-ot is meghaladó jegyárak is akadtak).

    Most is ha jól látom a Pacha-ba simán ilyen 25-40-50 eurós jegyárak vannak a jobb bulikra, de a VIP pl. 25+250 euro, szal...
  • PyRex
    #14
    Szerintem egyébként úgy a legjobb menni, hogy mondjuk 4-en, baráti társaság. Ilyenkor érdemes kocsit bérelni, mert bár a sziget nem nagy, de busszal eljutni a-ból b-be... hát szóval inkább ne.

    Amit ajánlani tudok ha mondjuk 1 hétig ott van az ember:

    - minimum egy komolyabb buli (eddig az Amnesiában voltak a Top DJ-k, illetve a Pacha-ban, most leginkább a Space-ben...)
    - sok különböző kis hangulatos tengerpart látogatása :) a sziget bejárása
    - hajókázás
    1. ibiza - santa eularia között kiváló, kb. 1 órás hajóút van, gyönyörű a sziklás, dombos tengerpart végig, nagyon hangulatos!
    2. ibiza és formentera (délre fekvő kisebb sziget, kb. 10km-re ibizától) között. Érdemes korán indulni és Formenterán tölteni egy teljes napot - hihetetlen tengerpartja van!!!!!!
    - kaja szempontból vagy venni boltban, vagy a kisebb (de azért igényesebbnek kinéző - bár ez oda-vissza csalóka lehet!!) kocsmákban, kajáldákban, tengerparti bárokban próbálkozni. Nekem érzékeny a gyomrom, de soha nem volt semmitől hasmenésem. Azért ha látszik valamin, hogy nem friss (pl. hal, stb.) akkor nyilván nem azt esszük. Nagyon jó kis 'TAPAS' -os helyek vannak. A tapas nem a ragtapasz, hanem egy ottani kaja-típus. A lényege, hogy van sokféle finomság és ilyen kisebb adagokban tudsz kérni, általában 5-6 félével jól is laksz és még megfizethető. Pl. kis kenyérszeletre szúrt hal, vagy hús, ilyesmi. Amit ki KELL próbálni: Allioli (ejtsd: ajióli) - isteni kenyérre kenhető krém (oliva, fokhagyma és nemtommi van benne :)
  • PyRex
    #15
    Még amit fontos megjegyezni, hogy ROHADT olcsón lehet pár helyen nagyon jó ruhákat vásárolni. Persze nema top márkákat, de jó anyagból, igényes, divatos cuccokat. Én pl. 2-4 euróért tudtam venni hosszú ujjú pólókat, mindegyik tök igényes, nincs rajta márkajelzés és nagyon jó anyagból van, nem kopik, stb. Itthon összehasonlításképp: 5000 forint alatt hasonlót sem találtam. Az elektronikai cuccok pedig (ha nem charterrel, hanem pl. átszállással megy az ember Bécsből) a Barcelonai reptéren igen olcsók - már ami. Annak idején ismerősöm vett egy fényképezőt átszámítva 180 ezer forintért, itthon 240 volt.
  • Taranov
    #16
    Érdekesek az infók.
  • PyRex
    #17
    Ami még fontos, hogy a (helyi) emberek TÉNYLEG őszintén örülnek NEKED, mint turistának - és nem csak akkor, amikor pénzt is költesz. Szívesen állnak szóba (spanyolul persze :) illetve sok helyen angolul is), és rengeteg a nyári munkára ott lévő fiatal a világ minden tájáról. Találkoztunk pl. román lánnyal, aki beszélt pár szót magyarul :) A legtöbbjük rendes, de közöttük (mármint a külföldi, nyáron ott dolgozó fiatalokról beszélek) vannak olyanok is, akik meg tudják keseríteni az ember életét (nem azt hozzák amit rendelsz és csomót váratnak, stb.) Ez persze azt hiszem belefér ;) De amúgy összességében a turisták is jófejek, barátságosak egymással. Kb. olyan mintha mindenki örülne egymásnak lol :)

    Ibiza városban mindenképpen érdemes megnézni a régi kikötőt és a mögötte lévő ki utcákat, sok jó bolt van, illetve a főtér és a mögötte (a vár felé) lévő kisebb tér is nagyon hangulatos. Jó kávékat lehet inni, jófejek az emberek, esténként mindig van valami műsor (fiatalok adnak elő mindenféle trükköket, akár tűzzel, akár máshogy, de nagyon profik!). Ja és persze a VÁR! Azt nem szabad kihagyni, fel KELL menni és körbejárni, nagyon nagy élmény, de majd teszek fel képeket!
  • desigo
    #18
    van egy faja videóm csak 767 mega így nem fogom feltölteni
    Amnesia Ibiza Review 2006.avi
  • desigo
    #19
    torrent
  • PyRex
    #20
    Nekem van több is, de van amelyik VHS.

    Amnesiáról mindig az jut az eszemben, amikor a VIP-be bevittek minket. Mivel volt egy internetes rádiónk, amit RADIOMAX-nak hívtak (nem rég szűnt meg). És gyakorlatilag csináltunk egy bulit az Amnesiában, ki is volt plakátozva egész Ibiza lol. Lényeg a lényeg, hogy DJ-t nem vittünk végülis (pedig szerettünk volna), de a party plakátjain ott volt a netrádiónk logója és ez elég kellemes érzésekkel töltött el :) Erről is majd teszek fel fotót.

    Na és a lényeg az, hogy ott buliztunk a VIP-ben és nagyon csúnyán be voltam rugva, mivel ingyen kaptuk a piát. Ott volt egy kis bár és akármit ihattunk. Azt hiszem martinit ittunk, de rengeteget és persze duplán. Kb. a 8.-9. környékén emlékszem, hogy még ott mutatták is, hogy ez meg ez az ember (akik szintén ott voltak a nyitóbulin) kicsoda, asszem valami Keeper bár tulaja (szegény azóta meghalt ha jól tudom). Meg emlékszem valami tök jó fekete csajszira is, hogy ot táncolt, de kb. ennyi maradt meg.

    2 nap mulva tudtam meg, hogy állítólag aznap Naomi Campbell is ott volt a VIP-ben. Mondom OMG! Bazmeg emlékeztem, hogy volt egy fekete csajszi, de már nem ismertem fel, annyit ittam. Lehet, hogy együtt buliztam vele és még csak nemis emlékszem rá LOOOL :)

    Na mindegy, ilyen kis történeteim vannak.

    Viszont az Amnesia tulajával személyesen találkoztunk többször is.
  • desigo
    #21
    Nagyon durva Line up szokott ott lenni trance dj szempontból.
    Nem semmi a felhozatal.
  • PyRex
    #22
    De amúgy csomó hírességet lehet látni: Puff Daddy, Thomas Gottschalk (vagy hogy írják), Niki Lauda (ő pl. ott ült egy étteremben mindig, ahova többször jártunk és a végén már látásból megismert és köszöntünk egymásnak - szegény mindig egy piros baseball sapkában ült), ezen kívül Flavio Briatore, Roger sanchez (ő asszem ott is él, de lehet, hogy neki is "csak" háza van), viszont Enigma (Michael Cretu) ott él azt tudom, vagy akár Mike Oldfield is gyakrna megfordul ott, plusszban olyan arab luxusjachtok vannak hogy hihetetlen.... helikopter a tetején, oldala lenyílik és kiállnak belőle a ferrárikkal - igen, többel! - és két testőrhajó kíséri. Durva...
  • PyRex
    #23
    2005-ben szinte az összes nagy nevű dj ott - amnesia - lépett fel jóformán kizárólagosan (mármint ha a szigetet tekintjük persze):

    Tiesto
    Paul Van Dyk
    Paul Oakenfold
    Eddie Halliwell
    Marco V
    Sven Vaith
    Miss Kittin

    és lehetne még sorolni

    De most a Space igen genya módon szétb@szott mindent és kezdi ellehetetleníteni a többi klubot...
  • PyRex
    #24
    PK2 - ez pedig egy tengerparti nagyon igényes kis bár. Mellesleg az egyik tulaj egy magyar lány - őt is már évek óta ismerem és imádom :) Tök laza, teljesen átvette az ottani életérzést, de nincs elszállva magától és nagyon jól vezetik a helyet. Sven Vaith csinált nála afterpartikat az amnesia-s bulik után.
  • desigo
    #25
    Jó kis élményekben volt részed:)
  • PyRex
    #26
    Áá, még semmit sem meséltem :)) Csak nem akarok dicsekedni, inkább másoknak a véleményére is kíváncsi volnék. Tapasztalatok esetleg, stb...
  • Taranov
    #27
    Hát szerintem nem sokan jártak még Ibizán, és még kevesebben vetették bele magukat az ottani életbe.
    Azért az nem dicsekvés, hogy élménybeszámolót írsz :)
  • vegicsek
    #28
    Mamaa, één is akarok ide menni, csak úgy csorog a nyálam.
    Még több élményt
  • Picizöldfül
    #29
    Pyro mesélj csak! Iszom Szavaid. Nem mindenkinek adatik meg hogy egy olyan helyre jusson mint pl.:Amnesia. Jah amugy Sven Vath-nek kell írni az öreget!!!!:D Mesélj nekem sven vath after partyjáról ha gondolod,de ha ez nem publikus akkor PÜ!!! Előre is kösz!! És csak írjál én olvasok.
  • PyRex
    #30
    Megmondom az őszintét: nem voltam Sven Vath afteren sajnos. :( Pedig állítólag nagyon nagy bulik voltak, sokszor kijött a rendőrség is (nem mintha bárki is lakna a beach környékén, hanem mert annyi ember volt, amennyit már kötelező lett volna engedélyeztetni :)
  • Picizöldfül
    #31
    Értem :-) Party élményeid milyenek voltak?? Gondolom sok "furcsa" arcot láttál:DDD
  • PyRex
    #32
    Sokszor voltam Ibizán, de nagyon kevés klubban voltam. Lehet, hogy hülyén hangzik, de amikor ott van az ember, akkor már teljesen mások az értékrendek. Persze mi alapból nem bulizni mentünk, hanem nyaralni, jól érezni magunkat. Ugye sok fiatal csak leugrik pár napra, szétbulizza magát és mennek haza, na mi meg pont az ellenkezője. De mindjárt teszek fel csomó képet...
  • PyRex
    #33
    No akkor jöjjenek a képek:

    Első sorozat csak nagy általánosságban a tájról, utcáról, természetről, stb...

    Ibiza majdnem egészben a repülőről:


    Ibizaváros kikötője egy dombról (a háttérben az a sziget Formentera - kb. 10km):


    Tipikus Ibizai utca pálmafákkal:


    Cala Llonga (egy kisebb település sok angollal és nagyon jó tengerparttal):


    Állítom , hogy ez a legszebb pálma az egész szigeten :)


    Szimplán szép:


    A vöröses talaj is jellemzője a szigetnek:


    Hegyi út:
  • PyRex
    #34
    Második sorozat - ilyen helyen laktunk:

    Ezt láttam, ha kinéztem az ablakon, vagy lenéztem a teraszról...


    Kicsit ballra fordulva pedig ezt:
  • Dj Xyberpunk
    #35
    OMG . Lélegzetelállítós ez a hely :)

    CHiCAN3 and iBiZa RulEZ .-)
  • PyRex
    #36
    Harmadik sorozat - a sziget télen (2003. szilvesztere - 2004. január eleje) - érdemes a virágokat is figyelni...



    Sa Trinxa nevű szórakozóhely (többek között ATB - Hold You c. videoklippje is részben ez előtt játszódott) - ilyenkor zárva...




    Eső...


    Eső...








    Formentera világítótorony...
  • Taranov
    #37
    Tetszik, hogy ilyen kicsi a sziget, nem olyan lehetetlen mélyrehatóan megismerni.
  • PyRex
    #38
    Negyedik sorozat - természetesen Ibizán vagyunk, ahol pezseg a zenei élet:





    Privilege méltán hirdeti mindenhol: a világ legnagyobb klubja. Tényleg hatalmas, nagyjából 15 ezer ember fér el...


    Erotikus Pacha reklám, a meggy a férfi golyóit jelképezi (mint megtudtam :))
  • PyRex
    #39
    Ötödik sorozat - Formentera:

    Kikötő:


    Tengerpart:


    Formentera majdnem teljesen látszik az egyik végében lévő hegyről, durva...
  • Picizöldfül
    #40
    Fantasztikus!!! Kösz a képeket