33
Nyilvános vízcsapok egyre ritkábbak, jó ez így? Hol frissíted fel magad? A köztéri díszkutak is gyérek, nincs rá igény?
  • Desiderata #1
    Hello!

    Alig találni vizet a városokban, emlékszem régen a játszóterek mellett is megtalálhatók voltak.
    Mostanra szinte mindenhol leszerelték vagy lezárták.
    Sok víz folyik? Nincs rá pénz? Rongálnak az emberek?
    Szerintem ez mind félrebeszélés.
    Múltkor Blaha Lujza téren zacskós vizet osztogattak önkéntesek, de miből állna működő kutakat felállítani?
    Máshol meg tudtam hogy van egy kút, de éppen egy hajléktalan borotválkozott ott, nem akartam megzavarni meg gusztusom se volt onnan inni.
    Már rászoktam hogy mindenhová vizet hordozok fél literes kólás palackban, de az melegszik meg fölös teher, venni meg nem fogok naponta.
    Díszkutakból se vagyunk eleresztve, pedig nyugtató a csobogásuk, hozzátartoznak a városokhoz.
    Lesz változás?

    írtak a problémáról egy cikket itt

  • akyyy
    #2
    miskolcon minden egyes iyeln szökőkútra ki van írva, hogy klórral vegyítve, mérgező:D
  • bertino
    #3
    nem is igaz oO
  • akyyy
    #4
    dehogynem centrumnál is meg ott a városház tér mellet is:D

    itt meg a cigányok fürdenek benne:D

    épp a héten mondtma havernak miért nem csinálnka ide egy normális szökőkutat? ugyis csináltak a városházára szép bíróságot ügyészséget, eggresít is mily csudásan felujították, sozt ott az a pazar, orosz emlékeket idéző szökokút:S
  • Desiderata #5
    ismerem, voltam arra régebben, szívószál keresztmetszetű víz folyik, nem pazarolnak az biztos
  • SötétBarom
    #6
    Amíg sokat bringáztunk anno, mindig ezt használtuk:

  • Desiderata #7
    ez jó mert a hegyből jön, csak a Jóisten tudja elzárni :)
    szeretem a forrásokat
  • karajjj
    #8
    nem cigányok azok, vadmagyarok... :D
  • Sadist
    #9
    Gyere el Szegedre, itt van jó sok szökőkút. A legszebb szerintem a Szent István téren van.
  • SimaSuna #10
    ott van a Jézus-kútja..régen ittam/unk a haverokkal belőle..
    most tele tagelve, tiszta mocsok és a szipusok gyűlekező helye..
  • Sadist
    #11
    Kiskunhalason olyan szökőkutat csináltak, ami a földből tör elő, több tucat fúvókán keresztül. Cigányok oda jártak fürdeni, ezért elkerítették, majd megunták, hogy átmászkálnak így is, és kikapcsolták. Most nem tudom mi van vele, rég jártam arrafelé.
  • Desiderata #12
    Szegeden gyógyvizet is visznek üvegekkel egy kútról
  • Desiderata #13
    valahol a villamos vonalán asszem, huh régen jártam ott
  • zoolee
    #14
    Pff..
    Tőllünk nem messze 1 templom előtt nemrégiben épÍtettek 1 szükőkutat..abba meg a csövik úszkálnak...
  • Sadist
    #15
    Igen, az Anna fürdővel szemben az Anna kútról. Egy nagy üvegszobor oldalán van egy termálforrás kivezetése. Nyáron nem valami hűsítő, de télen nagyon durván gőzölög, az egész úszik a párában.
  • Punker
    #16
    Eger dettó, nem lehet elmenni úgy mellette hogy ne állnának sorba az emberke üres üveggel a gyógyvízért :)
  • Web mester
    #17
    Soproni vagyok és tavaly nyár végén 5 kútat létesítettek kerékpáros pihenőkben és télen természetesen elzárták. Azóta se nyitották meg. Nagyon idegesítő, a városban ezeken kivül pedig csak 1-2 van.
  • Web mester
    #18
    Egy fán nemrég az volt kíirva hogy nem iható.
  • Max7
    #19
    Nem tom nálunk csak szökőkút van de bazi nagy! Majd ha járok arra csinálok egy jó képet róla és beteszem de abból inni nem lehet :( Ami a legszarabb ma voltam nyugatinál egy csajjal és minden áron be akart menni a Westend-be, hát be is mentünk felmentünk a mozgólépcsővel a vízesés mellet és elkapott a hányinger a hypó szag miatt :S pfujjjj....
  • The Garrett
    #20
    centrumnal az ivokutbol lehet inni, legalabbis nekem semmi bajom nincs tole :O

    (bringazaskor ha arra jarok mindig ott toltom tele a kulacsot gyakran naponta 2-3x is egy heten heti 4 alkalommal :P )
  • Csesza
    #21
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDdddddddddddd
  • Balumann
    #22
    Jah én Pesti vok, és tényleg semmi kút nincs, amiből lehetne inni. A városligetbe meg margit-szigeten, ahol szoktam bicajozni, ott vannak szökökutak. Érdekes módon a Margit-szigeten mikor nagy meleg van, hirtelen nem működnek a kutak, és megjelennek mellette a fagyi meg ilyen árusok (ásványvíz is, meg minden féle üdítők). De mi azért ismerünk rejtettebb helyeket, ahol nem zárják el :P
    Vizet a hőségriadó miatt osztogatnak sok helyen, mi a Moszkva téren kaptunk múltkor.
    Én sajnos nem hallottam olyat, hogy csinálnának kutakat, úgyhogy marad az a megoldás, hogy mindenhova vinni kell innivalót...
  • V43 1105
    #23
    Pályaudvarokon vannak még vízcsapok :))
  • zoolee
    #24
    És hányan hugyoztak abba éjszaka?XXD
    Én abból se innék soha..:P
  • trogerzsiger
    #25
    Nálunk itt Tatabányán a Jubi parkban kőkemény egy csap, de az legalább tiszta. szal itt se jobb a helyzet... :-)
  • JAG1
    #26
    A ligetben van még pár nyomós kút, általában a játszóterek környékén, csak egy gond van vele. Reggelente a homlesek veszik birtokba, ott fürdenek.
    Arra járok reggelente melóba és látom, hogy az ingek, - vagy valami ruhadarab, nem lehet kivenni mi az, mert olyan rongyos, koszos - rádobva a kút fejére és félmeztelenül nyomatja a tisztálkodást.

    Na ezek után igyál abból a kútból...
  • V43 1105
    #27
    Lol, tudod van csap része, odateszed az üveget, oszt' los gicc xD
  • Cat 02 #28
    sztem a sok paraszt összegrefetiznié, nyitva hagyná stb :) a legjobb a pumpálós XD
  • Atti12
    #29
    Debrecenben még akad egy pár kút, meg a Nagy Templom elött van 2 szökőkút is frissítőnek :).
  • Atti12
    #30
    kedvenc szökőkutam. Itt az a jó hogy lelehet ülni, aztán itt kicsit jó néha megállni, le ülni pár percre
  • Balumann
    #31
    És ebből lehet inni is? :D
  • Atti12
    #32
    nem, az út másik oldalán van egy csap, ami egy halat ábrázol és folyik a szájából a víz ^.^
  • Desiderata #33
    Lélegzetelállító látvány lesz a művízesés Rióban