54
A megújult Petőfi rádióról - Nagyon zene :)
  • szando
    #1
    Sziasztok!

    Nemrég megújult a Petőfi rádió, és ezzel az első egész országban fogható rádió lett, ami igényes zenét játszik végre :) A zenei kínálat sokszor hasonlít a Café-éra, viszont kevesebb a beszéd, és talán változatosabb is kicsit: Nirvanat és Kispált is vélek felfedezni párszor :)

    Na de csavarjatok a 94.8-ra és hallgassátok meg ti is :)
  • Aspyrin
    #2
    Meg fogom hallgatni, bár a Nirvanát nem sorolnám az igényes zenék közé ;-)
  • blackgamer
    #3
    erről a Fábry mondott egy jót, amúgy hétfői kívánságműsor+vízállásjelentés és jó ebédhez szól a nóta Forever!
  • Taranov
    #4
    Tényleg jópofa volt.
    Szerintem volt elég zenei csatorna eddig is, ez a nagyon vegyes stílus meg csak a mindenevőknek kedvez.
  • Lacee
    #5
    rövid írás a témában

    én egyetértek a linkben írtakkal, kiváncsian várom mi alakul a Petőfiből. eddig tetszik!
    Taranov, szerintem zeneileg nyitott embereknek nem okozhat gondot, ha becsúszik egy-egy nem kedvelt szám. Ki tudja, lehet hogy pont azzal szeret meg az ember egy műfajt - nekem anno az estFM és a radiocafé sok "új horizontot" nyitott :)
  • Rip
    #6
    Én 1-2 hete figyeltem fel rá, hogy mostanában mennyire jó zenéket is játszik a Petőfi: Quimby, Depeche Mode, The Cure, Yonderboi, Portishead, Killers, és hasonlók.
    Végre nem ezek a mai "Szeretlek Bébi, a napfényben úszunk, de ha elhagysz, az fáj!" jellegű dalaok mennek, hanem az én szememben (fülemben :) mérföldekkel nívósabb dalok.

    A többire van már elég rádió szerintem, már nagyon hiányzott az ilyen nekem!
  • blackgamer
    #7
    de erre is volt szerintem rádió, jó, Budapesten nem, de vidéken azért jobb számokat adnak
    vagy átmész Erdélybe, ott Heaven Street Seven és társai megy amiket én szeretek

    Lánchíd rádióban is jó dalok szólnak, Nyers - Fényre csúnyuló lányok, Pál utcai fiúk - Esküvő,... minap ezekre figyeltem fel
    meg külföldit is pl. Apollo 440,...
    szal olyan felhozatal ami nálam bejön
  • magus
    #8
    nirvana kispál najó akkor sohasem hallgatom többet ezt a rádiót, pedig jól indult

    amúgy szinte esélytelen, hogy hallgatható lesz, a cafe azért teheti meg, hogy csinál keményen rétegműsorokat, mert évek óta léteznek, és stabil pozícióban vannak, míg a petőfi ez az altrockindiewannabe es a tobbi rohadtul mainstream de alternak mondott zenéket erőlteti, amitől én pl falramászom, de nyílván ez kell, mert ez a kommersz (szar), hogy hallgatói bázist építsenek ki.
  • magus
    #9
    és semmi image nincsen, még egy épkézláb honlapja sincs amit fel tudna mutatni, ez így gyermek még
  • Lacee
    #10
    hadd világosítsalak fel: a radio café már eleve ezzel a profillal indult, a megszűnő EstFM helyét vette át, némileg "piacképesebb" zenei profillal.

    "az alternatívnak mondott" zene lennea mainstream szar? na ne röhögtess. akkor mit kéne játszani szerinted egy rádióban?
  • Lacee
    #11
    amúgy szerintem pont hogy egy állami adónak kell felkarolnia a kevésbé mainstream (tehát nem romantic és nox) zenéket, hiszen nem kizárólag a kiadók markentigpénzén kell élnie.
  • cenobite
    #12
    Nekem is tetszik a Petőfi rádió zenei felhozatala. Ok., hogy nem adnak Wumpscut-ot, meg Ain Soph-ot, meg ilyesmiket, de múltkor kellemes volt, mikor egymás után 3-4 nótára headbengeltünk meg énekeltünk az asszonnyal a kocsiban! :D
    Nekem az ilyen Sláger rádióban hallható 100000x játszott "Slágerek"-ből van már elegem, danubius-t és tsait inkább nem is említem.
    Szóval hajrá Petőfi!
  • cenobite
    #13
    Ez egy hülye komment. Bocs.
  • magus
    #14
    tudom, ezt írtam, neki már van pozíciója.

    nyílván rosszul fogalmaztam, az általuk alternatívnak mondott, de gyakorlatban inkább mianstreamként üzemelő zenékre értettem

    szerintem, szerintem a cafe jól csinálja, napközben ami jön belőle az 3/4 részben szar. szarok a műsorvezetők (bella levikével az élen), a zene se túl színvonalas, viszont emiatt pont meg lehet csinálni, h este jó a zene és a msűor is.
  • magus
    #15
    mármint, az én ízlésem nem egyezik meg a tömeggel, a tömegé napközben a cafe

    ha meg a petfői rádió egy mainstream rádiót akar magából kreálni, akkor nem vagyok kíváncsi rá, annyi van mint a rüh
  • magus
    #16
    a danubius juventus sláger rádió az én szememben nem rádió, nevetséges, hogy még mindig életben vannak, szerencsére már nem sokáig.
  • Lacee
    #17
    úgy tűnik az index rápörgött az adóra, most a címlapon egy hosszabb cikk
  • Dizeles
    #18
    Zene rádió van 1000.De holvan Kabaré.
    Vissza a kabaré csütörtököt!
  • PíszLávJuniti
    #19
    Nekem tetszik az új stílus, zeneileg végre egy hallgatható rádió, ami elég változatos is. Ezt mindamellett mondom, hogy nem a fav előadóimat, és számaimat játszák. Tényleg változatos, üdítő zenék..

    Bár hiányolom a komolyabb hangvételű műsorokat, amik a váltás előtt megvoltak. Mostmár egyedül a Kossuthon lesz komoly műsor? Ahol nem bohóckodás meg ezoterika megy.. lol. A Bartókot szándékosan kihagytam, mert az durván elvont :)
  • PíszLávJuniti
    #20
    Amit nagyon sajnálok, hogy Onlineban csak RealStreamként van fent..
    Hallgathatóbb formátumot is elérhetővé kéne tenni, mp3, wma, vagy akár ogg is használhatóbb lenne.
  • Rip
    #21
    Az Esküvő az nem Üllői Úti Fuck? :)

    Jha, és "(Takács) Eszter: Drága idő!" Zseniális! :)

  • szando
    #22
    nem vagy te normális :S
    el vagy nagyon tévedve.. vagy nem ebben az országban élsz vagy fogalmad nincs a mainstream jelentéséről... ha pl Londonban élnél és azt mondanád hogy pl a Killers mainstream, azt mondanám, valamennyire igazad van - és jól is van így. de ebben az országban a mainstream jelenleg a baby gaby-vonal itthonról meg az ámbörella ella é é külföldről.
  • Rip
    #23
    Van a Petőfinek Mp3tár-a:

    http://real1.radio.hu/petofi.htm - legeslegfelül.

    Ne tévesszen meg, hogy .m3u-t lehet leszedni, egy gyakorlatilag csak egy link a serveren tárolt .mp3-hoz (pl.
    kedd, 02 órától 03 óráig )

    Naponként és óránként lehet leszedni az mp3-akat, most szedtem le 1 órát, kb 28mega. (ja, és csak 64kbps...)

    kedd, 02 órától 03 óráig
  • Rip
    #24
    Pontosan!

    (Részemről meg bocs a dupla linkért.)
  • szando
    #25
    ez a baj.. minimum 128 kbps-es stream kéne, meg egy megújult weboldal. ja, és hogy a számok címeit írják ki a honlapra, de úgy tudom ez már folyamatban van.

    más:
    kultúrfitnesz-t egyszer hallgassátok meg, és függők lesztek :)
  • Rip
    #26
    A szám kiírása a honlapon már megvan, és nyílván ha streamelve hallgatod (pl. winamp-ban), akkor is már működik.

    Ja, SHOUTcaston van 80kbps mp3 és 80kpbs AAC+

    De teljesen igaz, 128 kbps kellemesebb lenne. (bár nekem már a 80 is megvlátás volt a kb. 1 óra 64 után ;D)
  • Lacee
    #27
    csak lesz olyan is, várjuk ki a végét. talán nem pöcsölnek sokat a srácok :)
  • szando
    #28
    innen egy gyors idézet:

    [...] már egyáltalán nem szokatlan Nyugat-Európában, hogy egy közszolgálati adó kizárólag könnyűzenét játsszon. A Petőfi példaképét, a BBC One-t is leginkább ilyen tartalommal töltik fel, és a Petőfihez hasonlóan ezen az adón is csak a késő délutáni és reggeli műsorsávban hallhatók magazinjellegű beszélgetős műsorok.

    hozzáteszem: ott már a kilencvenes évek óta... én meg a farkasházy tivadarka miatt hallgassak danubius-t a kocsiban, mi? hát nyasgem..
  • szando
    #29
    köszi a shoutcastos tippet, már be is fogtam :)
  • Lacee
    #30
    erről a sirassukafarkasházyékat-témáról egy gondolatébresztő:

    a baby boom...
    magyarországon is "robbant" csak itt Ratkó korszaknak nevezték el. lényegében a nagy háboru után egy ujrakezdő, lenullázott generáció gyermekei. összetétel alapján, osztályidegennek, burzsulynak stb csúfolt, rangjától megfosztott értelmiség és az előtérbe tolt, propagált "nép" fiai. sok kérdést felvet hogy a génekben hordozott információ mennyire határozza meg az embert, lehet e a szocializáció során sok szintet ugrani. valószinüleg lehet hiszen az első generációs értelmiség - szülők vidékiek, gyerekük már főorvos debrecenben - lényegében működik. az ilyen fajta gyarapodás mindenképpen a szocializmus eredménye, egy, a többség érdekeit szem előtt tartó államigazgatás több "hasznos embert" termelt mint az utóbbi 17 év, ahol az egyéni, ösztöndíjjal oxfordba tipusú tandíjas témára állítódunk át.
    (...)
    megszűnt a studio11 zenekar, garas dezső nem kéri a humoristáknak járó aranygyűrűt mert a magyar rádió megszűntette a rádiókabarét, és a farkasházy tivadart, a főszerkezstőt is kibaszták. és ez nincsen jól - mit fog ezentúl csinálni a 60éves Teddy bá? az összes elsőgenerációs humorista tiltakozik, aláírták a peticiót - az összes olyan csávó, akit ha meglátok a tévében még mindig ott tart hogy utánozza a torgyánt, vagy az orbánt és az a vicces ha öreg nénit utánoznak. mondom az uramnak tibi. inkább ezt kéne megnézni, ki kiváncsi erre a fajta humorra. mert kevés ismerősöm röhög ezen. inkább southpark vagy montypithon, amit ugye farkasházyiék tűzzel vassal. az önjelölt viccesekből simán lehet hogy elég. vagy tartsa el magát mint mondjuk egy zenekar. bár tudom hogy nem is lehet egy lapon említeni egy udnerground produkciot a hivatalos humortól.

    ők a mi kis népi baby boomunk. ez egy nagy része a mai magyarországnak, aki nem akarja elengedni a gyeplőt. nem száll ki, de ugyanakkor nem is enged oda egy fiatalt sem, megvannak a jól bejáratott politikai kapcsolatai, beépültek a kulturába, hiszen kabaré az kell. és most a petőfi rádio a hibás, aki végre olyan zenét játszik ami nekem -25 évesen tetszik! miért nem mondhatom én azt, hogy kit szeretnék hallgatni a rádióba, miért nincs fiatal kabaré, miért nem lehet olyan hivatalos rádió zenekart amiben nem 60 éves szalonzenészek játszanak, hanem mondjuk a kaukazus dobosa, aki mondjuk akár londoban is vállalható. miért nem bíznak - továbbmegyek - miért nem adnak esélyt az öregek, miért kell olyan választást elém állítani hogy vagy pénzügyi szakember leszek, gazdag vagy hosszú hosszú évekig szopok és mire 40 évesen oda jutok hogy végre megmutathatom a tehetségemet, addigra már nem lesz időszerű, sem szellemes, viszont annál inkább keserű rákos.

    hülye világ van, rosszul kapaszkodnak egymásba a generációk. szar lesz végig nézni még a verebes meg a gálvölgyi agonizálását is...még minimum 20 év, készüljünk fel, szomorú évek jönnek.


    kaukazus.hu
    lessétek meg, a zene is jó és ingyenes :)
  • szando
    #31
    áá ez a fogd a holdra kurvajó :) régi anima feeling, éljen :)
  • szando
    #32
    ohh, és a legszomorúbb, hogy ez szinte minden területen ott van... három szóval illusztrálok mindent: Magyar Tudományos Akadémia...
  • magus
    #33
    jó, ez igaz, ez így ebben a formában erős volt, a zenén belül értettem, hogy mainstream, az, hogy létezik baby gaby, meg lagzilujcsi az engem hidegen hagy, az nem zene, számomra a franz ferdinand pl erősen mainstream.
  • magus
    #34
    a zenei top 50-ből

    30Y
    Avril Lavigne
    Black Eyed Peas
    Gorillaz
    Heaven Street Seven
    Red Hot Chili Peppers
    Tankcsapda
    U2

    ez mainstream

    amit írnak az nem rossz, vannak ott jó dolgok is, nem az, de ez így ebben a formában még nem elég jó
  • PíszLávJuniti
    #35
    Oké, már azt hallgatom :)htx
  • PíszLávJuniti
    #36
    Nem konkrétan On, de én jobban bírom Farkasházyt mint boros-bocskor unalmas arcoskodását. A sugárzott kabarék meg nagyon jók (voltak), a mostani "vicces" műsorok kb 99%át veri.
  • Rip
    #37
    #29 és #35
    Szívesen
  • blackgamer
    #38
    most hogy mondod, lehet, már keverem a dolgokat
  • Csabesz6
    #39
    ez beszarás:D
    DMX rádióban...ilyet se hallotam még:)
    jövünk haza vizitaborbol...petöfi radio kocsiban.mondom lol
    erre jönnek a jobbnal jobb változatos szamok:)
    naon tuti. és HIP-HOP radioban:D waaa tutkeráj.
    94.8 kicsit recseg itt tatán,de neten tökeletes
    besztof
  • szando
    #40
    oké, oké, ezek lehet hogy mainstream, de én ezt mind szeretem (na jó, avrilt nem..) innentől kezdve nem érdekel hogy mi a mainstream és mi nem..