28
  • Ronny
    #1
    csak én látom úgy, hogy ez a legjobb vétel a belépőszintű dslr-ek piacán? Minden van benne ami a D40-ből kimaradt(felső lcd, af motor, ccd stabilizátor, ultrahangos tisztító,stb) és ráadásúl nem is drágább.
  • babajaga
    #2
    Én novemberben vettem K100D-t ez lényegileg csak a pormentesítést tudja pluszban. én 170 ezerért vettem, fogadjunk hogy ez jóval drágább. Az AF je nagyon jó nekem a CCD tisztító nem hiányzik.
  • Cat #3
    És még kétszer annyit elköltesz objektívre, mint amennyibe a váz került :) Hozzá nem értők kedvéért ezt is emeljük ki.
  • G_ArchAngel #4
    ha 200e a K10D, akkor nem lesz ez 150-nél drágább, egy az egyben kiváltja a simát, azt meg kiszórják a Media Marktba 100e-ért...
  • Lateralus
    #5
    Max egy 20-ast rádobnak a K100D mostani árára. Többet nem is nagyon tudnának kérni, annyi újdonság nincs benne. Ja, 140-150e, szvsz.

    Japánban kb. 10e yennel drágább most a Super, az úgy 15e forint.
  • Alien69
    #6
    No, azért kezdték el akciózni (pl az optiform-ban) a K100D-t, 129.890 HUF. 18-55 kitobival, és egy kistáskáa plusszban. :D Vigyék le a K10D árát 150-re, ezt meg rakják 100 alá, és heppy mindenki. kivéve, a konkurencia.
  • Ronny
    #7
    ők is ilyen cicatáskát adnak hozzá?:)

  • Ronny
    #8
    ha még csak kétszer annyit az nem is olyan rémisztő:) Amúgy a K bajonettes objektívekből 32 évre visszamenőleg lehet válogatni.
  • babajaga
    #9
    Én azt is csináltam a kitobin kívül a többit a Vaterán vettem, többek közt egy legendás Tamron zoom makrót.Vettem olyan 18 éves AF obit ami gyorsabb sokkal a kitobinál.
  • Möci
    #10


    Szerintem is 150-160-ról fog indulni, fél év múlva 120-130-ért is megkapod.

  • hiftu
    #11
    Én is egy hasonló gépre pályázok. (Esetleg egy sima K100D, most jó ára van.) Azt olvastam, hogy az obi pontos, de nem túl gyors, ezért sportra nem igazán alkalmas.
    (Talán a kitobiról volt szó.)
    Amit vettél gyorsabb obit, az alkalmas lenne esetleg ilyenre? Számomra fontos lenne, hogy gyorsan és pontosan fókuszáljon az obi.
  • babajaga
    #12
    Én vettem a kitobinál sokkal gyorsabb használt régit. Az sportra bőven jó mert a gomblenyomás késése sok fotósnál rosszabb. A gép autófókusza határozott és nagyon gyors. Természetesen nem félhomályban.Szét kell választani a gépház AF gyorsaságát az objektív reagáló és motorikus gyorsaságát.
  • Mynet
    #13
    Ennek az objektivei csereszabatos a régi analóg Praktica-kkal? Ok tudom, azok nem motorosak, de amikor, manuálisan akarok fotózni, ahhoz úgysem kell a motoros. Szóval?
  • babajaga
    #14
    A Pentaxnak K bajonettje van. A régi Praktica M42x1 menetes.És van Praktica BC bajonett is. A menetes optikát adapterrel fel lehet tenni a Pentaxra.
  • Mynet
    #15
    Akkor adaptert kell szerezni, zsír. Van még más márka ki ilyen bajonettest használja? Esetleg meneteset.
  • babajaga
    #16
    A Chinon használ K-t. De abban nincs digitgép, menetes digitgép sincs.
  • dtk1985
    #17
    Remelem lemegy a K100D ara meeg egy picit, tetszik hogy kompatibilis a regi K bajonettes obikkal, ebayen lehet talalni eleg olcson joparat.
  • pip
    #18
    egy rakat gep hasznalt k-bajonettet, igy pl Chinon, Ricoh, Vivitar meg mindenfele kis gyartok, sot lassan 10 eve mar a Zenit is :)
  • pip
    #19
    a kompatibilitas ki is merul abban, hogy a regi obi rarogzitheto az uj gepre, objektivautomatika ill. AF nem hasznalhato. Persze igy is nagyon jo
  • Ronny
    #20
    1987 óta gyárt a Pentax autofokuszos obikat(KAF, KAF2). Ezekkel a modern gépeken is működik minden.
  • babajaga
    #21
    Én vettem 18 éves AF-es objektívet minden funkció tökéletesen működik.
  • Ronny
    #22
    mi a Tamron típusa? Adaptall2-es csatlakozója van?
  • babajaga
    #23
    Sőt sokkal gyorsabb mint a kitobi.
  • babajaga
    #24
    A Tamron SP és Adaptall-2-es, 70-210-es makró.
  • Alien69
    #25
    Én úgy tudom (a PH-n nem 1 emberke írta), hogy ez pont hüleség, amit írsz. Tehát, éppen a Pentax obi park a legjobb ilyen téren, tehát, az újabb gépre is rámegy a régi obi! Ja, fáradt vagyok, mert nem csak rámegy, hanem full működöképes. Tehát mérhető vele fény, és müködik az AF is! Nem úgy, mint a Nikon/Canon-nál. Az egyiknél a fénymérés nem megy a régi obikkal, a másiknál az AF.
  • Lateralus
    #26
    Nem AF-es objektíveknél csak visszajelzés van.
  • babajaga
    #27
    Ami meg van az optikán az működik is. Pld A-s blendénél a házból lehet blendét állítani és blende előválasztás működik.
  • babajaga
    #28
    Hátha nem AF -es az optika akkor meg fény és hang élességjelzés van.