193
  • bvalek2
    #33
    Természetesen nem mi látjuk a városok fényét visszaverődni, hanem az ISS űrhajósai látják fentről a városokat éjjel. Akkora tükör nincs rajta :D
  • bvalek2
    #32
    A városok fénye tényleg látszik az ISS-ről, mi ebben a furcsa?
  • Caro
    #31
    Azért az egy "kissé" gyengébb.
  • csibra
    #30
    Igen minden bizonnyal a városok fénye látszik az ISS-ről :)
    Ezt a hozzászólást mindenképpen a hét LOL hozzászólásának címére jelölném.
  • magyarszurke
    #29
    a városok fényszennyezésére nem is gondoltatok,azt is visszaverheti az ISS
  • Filiic
    #28
    Ezt most miért nekem írod?:c) Én is azt mondtam, hogy nem csak közvetlen napsütésben van fény.
  • babajaga
    #27
    Számtalanszor láttam az ISS-t elrepülni felettünk. Amikor közvetlen éri a napfény akkor vakítóan csillog, amikor csak az elhajlásból kap fényt akkor is csak elhalványul de mindíg látszik.
  • magyarszurke
    #26
    én is úgy gondoltam,hogy este volt olyan világos,mint nappal
  • teddybear
    #25
    Ezt a fajta felhőt a meteorológusok "gyöngyház-fényű felhőnek" hívják. A Krakatou kitörése után is volt belőlük.
  • teddybear
    #24
    Szóval, fogalmam nincs, hogy mi esett le 1908-ban. Ami pedig a szemtanúkat illeti, ha jól tudom a Transszibériai Expressz utasai is látták. Elrepült a fejük felett, és húzott csóvát.
    De már évtizedek óta van ott egy többé-kevésbé állandó kutatóállomás. És persze a kezdetektől keresik a becsapódási krátert, vagy krátereket. Mondjuk eléggé hátráltatta a vizsgálatokat, hogy csak jópár évvel később jutottak el a helyszinre.
  • bvalek2
    #23
    Nekem tetszik
  • babajaga
    #22
    Mitől csillog az ISS amikor éjjel elmegy felettünk?
  • bvalek2
    #21
    Egyesek nálam alaposabban utánanéztek :)
  • Pharaoh
    #20
    #19-ben van egy jó magyarázat
  • babajaga
    #19
    A sztratoszférába felemelkedő a robbanásból származó porfelhő volt ami világított mert a Nap fényét visszaverte.
  • bvalek2
    #18
    Wikipedia
  • bvalek2
    #17
    Nem tudom mitől világított. Érdekel a téma, próbáltam utánanézni sok helyen, de nem írtak rá épkézláb magyarázatot sehol se.
  • bvalek2
    #16
    Tudom hogy nem vagyok abban a helyzetben, hogy tanácsokat osztogassak az életben, de a sok marhasággal ellentétben amiben hinni szoktál, a tunguzkai becsapódás valódi rejtély, és könnyen lehet valami mögötte, inkább ezen törd a fejed. Nincs magyarázat a radioaktivitásra, a pályaváltozásra repülés közben, a világító felhőkre, stb. Illetve van, ha feltételezzük egy reaktor lezuhanását... 1908-ban... kicsi rá az esély, hogy emberek építették

    Élő szemtanú már nincs, de változatlanul van a háttérértéknél nagyobb mértékű radioaktivitás a talajmintákban. Tehát legalább valami kézzelfogható dolog, nem mondta, gondolta, hallotta, sületlenségek mint a többi esetben.
  • Cat 02 #15
    biztos radioaktív ^^

    1ébként
    "égkörbe belépett objektum 5-10 kilométerrel a felszín felett robbant fel"
    hát így talán kizárható a Föld görbülete ^^ 1ébként h robbanhat fel a levegőben :P
  • Commandante
    #14
    ès mitöl világított a felhö?
  • bvalek2
    #13
    Nem a becsapódás fényét látták, hanem világító felhőket napokkal utána, azokat egyszerűen körbefújta a szél a Föld körül.
  • Filiic
    #12
    A görbületet meg lehetne magyarázni. Nem látod a Napot, akkor is van még fény.
  • L3zl13
    #11
    Nagyon érdekelne, hogy a fénye hogyan látszódhatott Londonban (vagy bárhol Európában), mikor a Föld görbülete miatt nyilván nem lehetett semmilyen rálátás.

    Ráadásul ekkora (sőt nagyobb) H bombákat is robbantottak már fel. A Cár bomba robbanóereje ennek legalább a duplája volt, és még azt is max 1000 km-re látták, ami kissebb, mint a Tunguzka-London távolság.
  • Filiic
    #10
    Élő szemtanú:c) Akkor számoljunk. 2007-1908=99. 99éves ember csecsemőként láthatta, és ilyen pontos leírást adott. Legyen inkább gyerkőc, mondjuk 10 éves. Akkor 109 évesen, csekély 100 évre visszaemlékezve, mindenféle emlékezeti torzítás nélkül pontos leírást adott. Valóban sok hasznos szemtanú élhet:c)
  • Commandante
    #9
    Mivan, szabin voltál? Hiányoltuk az UFOs okosságaidat.
  • bvalek2
    #8
    A becsapódáskor Londonban éjszaka volt. És nem a becsapódás fényét látták, hanem napokkal később világító éjszakai felhőket.
  • Ironka
    #7
    Jó kis cikk.
    Így a leírás alapján én is szkeptikus vagyok.
  • gyuri12
    #6
    lol
  • waterman
    #5
    lehet azért, mert nappal volt.
  • magyarszurke
    #4
    igen,állítólag Londonban olyan világos volt,mint nappal
  • roliika
    #3
    Miért kell 1 évet várni a fúrásra?

    Van még 1-2 szemtanú aki él, és azt állította, hogy csóva nélküli objektum volt, ami pályát módosított mielőtt felrobbant volna...azért ezt is figyelembe kéne venni, erre egy meteorit sem képes.
  • magyarszurke
    #2
    Bővebben:Surendra Verma-Tunguzkai Tűzgömb
    itt leír még néhány lehetőséget,hogy mi is lehetett a tg
  • Balu0
    #1
    Hú, ezt azért megnéztem volna... persze nagyon nagyon mesziről :D állítólag még Európában is lehetett látni a fényét...