28
A square-enix japán legnépszerűbb játékának következő részét nintendo ds-re adja ki.
  • zola2000
    #1
    Megnéztem a képeket róla a gamespoton. Szerintem ha tényleg olyan lesz, akkor ez lesz a legszebb ds játék. A játék alcíme magyarra fordítva kb annyit tesz: "a csillagos éjszaka őre". Megjelenés 2007 negyedik negyedéve japánban.
  • zola2000
    #2
    Mondjuk a döntés nem véletlen, a játékot mindig a legnépszerűbb konzol kapja meg, az első három rész nesre jött, majd a második három snesre, a 7 ps1re, a 8 ps2re, míg most a 9dsre. Mondjuk sokak szerint ez visszalépés a ps2 után, mert nem lehet a max128mbra teljes szinkront rakni stb, de a képekből azért látszik hogy alaposan kifacsarják a hwt, tehát nem lesz rosz.
  • Sir Quno Jedi
    #3
    Nekem a 8 nagyon bejött és még baromi szép és a lehetőségekhez mérten hightech is volt, de azután nem vagyok hajlandó 2 generációnyit visszemenni az időben a 9 kedvéért. Annyira nem jó gamma...
  • Afe
    #4
    ezzel nekem csak az a problámám, hogy nagyívben lesz@rják a normális játékosokat, akik tv előtt szoktak játszani.
    azt elhiszem, hogy a japóknál ez már egy megszokott életmód, hogy a nap 24 órájából 30-at "kvarcjátékoznak", de a játékosok többségének se ideje se lehetősége nincs a handheld kihasználására.

    ugyhogy remélem a következő rész már nexgenre jön.
  • zola2000
    #5
    Nekem meg most az egyetlen gépem amire jönnek az új játékok, az a nintendo ds. Gondolkodok a wiin, de dsre is elég sok minőségi cím jön, ami le tud kötni arra a napi néhány órára. tehát már a ds nem nagygép mellett van (ami abszolút kockulást jelentene) hanem még egy jó darabig nagygép helyett, mert a szoftverválaszték jobb lett mint gondoltam.
  • zola2000
    #6
    Mondjuk nextgen gépre is jön dragon quest, ha az kell, mégpedig a wiis dragon quest sword.
  • InterFoxSOFT
    #7
    Ne sértődj meg, de a WII-t nem igazán kéne nextgen gépnek nevezni..
    Ettől függetlenül természetesen én is beszerzek belőle egyet, mártsak a DQ:S miatt is.
  • zola2000
    #8
    De megsértődök xD
  • zola2000
    #9
    Nak két új hír:
    1.: A játék 2009 nyarára csúszott :(
    2.: Bejelentették a Dragon Quest X-et wiire :)

    Ahhoz képest hogy eredetileg q4 2007 lett volna a megjelenés ez már kicsit sok...
  • zola2000
    #10
    "Nak két új hír" JAVÍTÁS GOMBOT AZ ESGÉRE!!!
  • zola2000
    #11
    Holnap megjelenik a játék japánban, őrület de több min kétmillóan rendelték elő, remélem a gamefaqs.comon holnap már lesz kinnt egy kezdeti english guide, mert japánul eléggé el lehet akadni vele, meg majd talán itt is gyorsan el fog készülni egy kezdeti english patch, tehát lehet izzítani a dseket a holnapi napra ^^
  • zola2000
    #12
    Nah jólvan abba is hagyom a magamban beszélést, de ha valaki mégis úgy dönt -rajtam kívül- hogy először végig viszi japánul, itt talál egy kis angol nyelvű segítséget:

    http://www.gamefaqs.com/boards/genmessage.php?board=937281&topic=50377640

    kicsit frusztráló, hogy a világ legjobb rpg sorozatának kijött a következő része és nem érdekel magyarországon senkit, ez akkora cím japánban mint ha amerikában pl az elder scrolls 5 vagy fallout 4 jönne ki :(
  • Seth
    #13
    A 8. rész van most folyamatban nálam , DS-em meg nincs és nem is lesz előreláthatólag,szóval XD
  • zola2000
    #14
    Ha szeretsz RPGt játszani, akkor öreg hiba, a legolcsóbb konzol (már 20kért dobálják a vaterán), a legnagyobb rpg választékkal.
  • Banyapapa
    #15
    Van ds-em de ez spec kiesik a körböl:D
    Conan meg érdekes épphogy elindult,de már azt irták róla hogy le is fogják venni.
  • zola2000
    #16
    Tehát akinek van dse azt nem érdekli a dragon quest, akit érdekel a dragon quest, annak nincs dse, na szép...
  • Seth
    #17
    Volt még 2006-ban, 3-4 hónapig,akkor még nem volt annyira eleresztve rpg-vel :) Tudom, hogy most már van dögivel, de nem akarok mostanában beszerezni masinát.
  • zola2000
    #18
    Na el is készült az első angolosító patch a DQ9hez, ez a menüt, és néhány cucc nevét, teszi angollá

    http://gbatemp.net/index.php?showtopic=166713

    Érdemes figyelni a gba temp.net fórumán belül a nintendo ds discussion almenüben az nds rom hacking/translation almenüt, pár hét és egyre jobban angolosodik a DQ9, és akkor érthető nyelven lehet nyomni. (http://gbatemp.net/index.php?showforum=41)
  • zola2000
    #19
    Megjöttek az első hivatalos eladási adatok: a Famitsu szerint az első két napon 2,343,440 példány talált gazdára a Dragon Quest 9ből japánban, ez új rekord!!! Eddigi rekordok Final Fantasy 8 ps1: 2,5 millió 4 nap alatt, Dragon Quest 8: 2,2 millió 2 nap alatt, méghogy nem volt jó ötlet dsre kiadni.
  • zola2000
    #20
    Már két hónap telt el a japán megjelenés óta, de még mindíg nincs konkrét angol megjelenési dátum, ezért elkezdtem guglizni, és ezt találtam http://www.1up.com/do/gameOverview?cId=3155836&sec=NEWS itt azt írják, hogy valamikor 2010ben jön, de lehet ez is csak egy tipp...


    Itt van egy jó kis írás, néhány interjú azokkal az emberekkel, akik megvették japánban a dragon quest 9et.

    (csak én várom ennyire a játékot?)
  • Banyapapa
    #21
    najó,igérem talán megnézem milyen ez a játék,de mario &luigi rpg3 jobban érdekel:D
    Söt square-nek van egy snoopy-s játéka,de ide az se jött el (még)

    kicsit off,de 1 kérdés tegnap animax ment nálad?pont conan-ál nem volt se kép se hang csak fekete képernyö.
  • zola2000
    #22
    Nálam se volt animax...

    Mellesleg melyik snoopys, a kingdom heartsre gondolsz, mert az szeptember 30.án jelenik meg.
  • Banyapapa
    #23
    ez
  • zola2000
    #24
    Na kijött: A Final Fantasy 13ból az első nap egymillió ment el, míg Dragon Quest 9ből 2millió 300ezer az első nap (az még a nyáron volt), aztán errefelé hatalmas trailer volt hogy "FINAL FANTASY 13 MÁRCIUS KILENC", míg a dragon quest 9et (ami japánban kétszer olyan sikeres volt az első nap alapján) "majd valamikor a jövő év folyamán valamikor kiadjuk..." Nem értem a logikát.

    Mellesleg a DQ9 megjelenéséről itt találtam infót: http://www.nintendoworldreport.com/
  • zola2000
    #25
    DRAGON QUEST 9 MEGJELENÉSI DÁTUM!!!

    (egy év után ideje volt)
  • zola2000
    #26


    Julius 11 usa, Julius 23: EU.
  • CéZé
    #27


    El lehet vele szórakozni
  • TidusX
    #28
    Ez olyan jó kis játék lenne... Csak drága...