63
  • wander01
    #1
    nem tudtam mi hiányzik... de azért egy ilyen imax cuccra benézek egyszer lehet... :)
  • PíszLávJuniti
    #2
    IMAXot megnézném egyszer :)
    a többi shit.
  • Zsoltika 007
    #3
    Nekem is az Imax a lényeg :D
    Mindíg is vonzott a dolog mióta láttam egy doksi filmet vmelyik csatornán hogy milyen technológiát használ az imax. Tudtam hogy meg kell néznem egyszer élőben a stuffot.
  • Atisz #4
    Végre. Én voltam már egyszer de egy animációs filmet láttam, szóval olyan mintha nem is lettem volna :)
    (Sajnos csak az volt műsoron, USA-ban sem annyira elterjedt dolog végülis az IMAX)
  • lacalaca85
    #5
    Bullshit, mi eddig is úgy választottunk mozit, hogy nézzük, a négy-öt kedvencben mit adnak.

    IMAX viszont brutális, Brémában voltam olyanban, valami űrkutatási filmet adtak. Az ISS-en csináltak felvételeket, például nekidobtak a kamerának egy narancsot. Na az jó volt, 10 centire az orrod előtt hallottál egy olyat, hogy "tumm" és a narancs elindult vissza... És akkor a Proton kilövést meg sem említem...
  • Cat 02 #6
    1. ez nem rohadt drága?
    2. a film előállítása nem rohadt drága?
  • Nyarlathotep
    #7
    1. Kétszerese a rendes mozijegy árának.
    3. Mondjuk, de kit érdekel?
  • Nyarlathotep
    #8
    ja, 2...
  • xen
    #9
    Hát mindenképpen drágább, de annyi az egész hogy 2 vagy több kamerával kell felvenni a jeleneteket, a többit már a számítógép végzi el, na meg persze a szemüveg.
  • xen
    #10
    Ha jól tudom akkor a Terminator 2-ből van egy kb. fél órás imax videó, na azt megnézném
  • duke
    #11
    Aze kivancsi leszek mennyi lesz az ara egy ilyen IMAX mozijegynek,biztos lesz vagy 3000 Ft. :(
  • ZeemanX
    #12
    En meg egyszer a londoni imaxben voltam. Tomoren kb: "haat bazzz, kib.ott beszaras kiraly"... Eszmeletlen nagy elmeny.
  • Morden23
    #13
    Na végre. Nyíljon csak.
  • rtfmZoli
    #14
    Ja és annyiban drágább, hogy a méretei miatt a film utántöltés is nehezebb, és harmadannyi, negyedannyi filmidő fér rá egy tekercsre , úgyhogy tiszta matrix3 feeling (mech lőszerutántöltés) a filmtekercs cipelés.
  • zzebi
    #15
    Kicsit tulzas ez a felhajtas. Annyira nem forradalmi az IMAX. Valamivel jobb, mint egy jobb multiplexes mozi, de a gyenge filmvalasztek alaposan le is rontja az osszhatast.
    A 3D mindenesetre sokkal jobb minosegu, mint a kek/piros szemuveges hagyomanyos megoldas. Itt polarizalt szemuvegeket hasznalnak es ket vetitovel vetitenek egyszerre polarizalt fennyel. A vegeredmeny sokkal hihetobb terhatas, mint a piros/kek szuro eseten.
  • InfectedMann
    #16
    Ez hihetetlen!
    Egy IMAX mozizásra egyszer tuti befizetek! :)
  • Szeszmester
    #17
    VIP teremben a vetítőgépre rá lehet kötni egy játékkonzolt?
  • winnie
    #18
    csak az a gáz, hogy egy 300-at soha nem fognak értelmes időben elvinni egy imaxbe itthon.
  • Richard90
    #19
    és ez mikorra lesz kész?
  • zakika00
    #20
    szerintem is túl sok a felhajtás. nem sok film van csinálva külön erre a fajta vetítésre. de ha van is a magyarok biztos nem azt a k..va jot fogják hozatni. sztem.
  • aDannyBoy
    #21
    ősz (november), de benne is van a cikkben
  • wareszsg
    #22
    Nem fogtok örűlni, ha kiderűl, hogy egy gyenge B- s filmet megnézhetünk potom 2500-3000 HUF ért.
  • foregister
    #23
    Én a 300-at láttam imax moziba (London bemutató másnapján, tömve volt neten is 3 héttel előtte foglaltunk és épphogy volt hely) és az nem egy gyenge B kategóriás film volt. A dologban annyi volt az átcseszés, hogy ugyan 15 font volt a jegy mégsem kaptam meg az imax érzést (csak az előtte vetített demo filmekből amiknek tényleg tűéles képe volt) mivel nem a 70mm-es technológia előnyét hazsnálta ki a film. Amúgy meg a 20-30 perces természetfilmeknek és társainak sokan örülnek majd, legalábbis időben tuti hisz kényelmetlen ülni, de nem az ülés miatt hanem mert annyira egymásra vannak tolva a fotelek. Ha normális időközönként váltják a filmeket és valóban nem csak széthúzott képet kapunk (ami így is szép volt, de nem tűéles) az egészestés filmekből akkor meg fogja érni az a 2000-4000 Ft / adás. Viszont hangsúlyozom: a demo imax filmeknek tűéles képük volt és nem mindnenapi látvány.
  • foregister
    #24
    jah igen és ha másért nem: a hang. A hang az... nah az kegyetlenül odatesz. Egy multiplexben sem rossz bevallom, de ami az imax-ben szól nah az már hang a javából. A demo filmek előtt közvetlenül meg bemutatják a mozi tulajdonságait és lefuttatnak egy hangtesztet, valamint egy hölgy konfeálta fel h önök most egy imaxban ülnek és érezzük jól magunkat (belépett a személyzeti ajtón és rámentek a fények). Amitől eldobtam az agyam az a vászon mögötti audio berendezés mert megmutatják kivilágítva (ugyebár átüt a vászon ha mögötte világítanak). Az egész rendszer akkora volt mint maga a vászon kb 5-6 sornyi hangfallal. A hangteszt meg kegyetlen, dübörög a mély majdnem a dobhártyád szakad be és sehol egy torz hang. Viszont fura mód a 300 film alatt sajnos tapasztaltam hangtorzulást, de betudom annak, hogy azt a filmet nem imax-ra készítették (ami számomra érthetelen miért).
  • Tetsuo
    #25
    a 300 nem úgy nézett ki, mintha 70mm-vel vették volna fel..
  • Tetsuo
    #26
    szerintem azért, mert a CGI technikával készült ojjektumok már 1 TVn is "kilátszanak", hátmég az IMAX vásznakon! A számítógépeket többszörözni kéne (v az idő nyúlik meg jócskán), h ne legyen randa ill ne tűnjön fel h tök 1forma scriptekből áll a messzi sereg..
  • vax
    #27
    Igen jól tudod. Nagyon jó. Az USa-ban az Universal Studióban adják.
  • vax
    #28
    Tessék örülni, hogy nállunk is nyílik ilyen. Egyébként európában sem sok van ilyen. Kelet eu-ban egyelőre csak Prágában.
  • Atisz #29
    Én vmi Disney-s ökörséget láttam, vmi Fantasia 2000 vagy mi... nem jött ki rajta az IMAX hatás. A jegy kb. $ 20 volt ha jól emlékszem, az 2 és 1/2-szerese egy sima jegyárnak...
  • vax
    #30
    Bár az nem IMAX hanem 3d és előszereplős kombináció. Ennek lightosabb verziója megy Olaszországban a Movie Park-ban a Garda tónál.
  • Mike at home
    #31
    anno amikor ezres alatt volt a jegy, sokat moziztam
    most vagy dvd vagy mozi
    arról nem beszélve, hogy a húzófilmek dvd ára 3-4k max, no ebből max 2-3 emebrenek jön ki a mozi (jegy meg kaja - tudom ezt nem kell, de én szeretem :)
  • Mike at home
    #32
    ezzel együtt az imaxba elmegyek mindenképpen
  • Mike at home
    #33
    ohó Matrix! öldöklünk a jegyekért :)
  • Athlon64
    #34
    Na szóval akkor, ezekszerint mégis jó üzlet a mozi!
    Mert nem olyan régen arról hallottam panaszkodni a filmipart, hogy nem megy a bólt mert sok a kalóz premier előtti DVD.
  • sokadikgab
    #35
    "Az IMAX ... ami a világ számtalan pontján már sikeresen bizonyított"

    jj Pozsonyban is volt egy, 5-6 eve epithettek, azota be is csuktak ...
    Nagyon draga normal emberkeknek, ahhoz kepest,h. csak rovid termeszetfilmeket adtak. Dinoszauruszok, tenger ellovilaga, ISS, hogyan mukodik a 3D meg ilyenek.
    Pedig mar lenne valasztek "rendes" filmekbol is (T3 3d-s roviditett valtozata).
    Erre biztosan befizetnek egyszer! Na sok szerencset az uj IMAXhoz...
  • bunny
    #36
    Én épp most hétvégére terveztem egy prágai kiruccanást, aminek gerincét vagyis inkább a főcélját az IMAX képezi. De most lehet elhalasztom, ha itthon is lesz végre minek toljak ki több 10 rugót az ablakon?
    Részemről maximális HURRRRRRÁÁÁÁÁ !
  • Nyarlathotep
    #37
    Ja, csak éppen még minimun egy évet várhasz rá amig nálunk is kész lesz, te észlény!
  • winters123
    #38
    "Ja, csak éppen még minimun egy évet várhasz rá amig nálunk is kész lesz, te észlény!"

    Kiveszem a lényeget a cikkből:

    "...hanem az ősszel Magyarországon is bemutatkozó 3D-s megjelenítésre is alkalmas IMAX moziterem."



  • Tetsuo
    #39
    Biztos nem fizetnék fél óráért 2-3e ft-ot. Moziban sem voltam már v 5éve. Már láttam polarizált 3Dt, nem volt nagy szám.
    Szvsz 10év & a kvázi 3D elterjed otthoni kivetítőkön is..
    Ez az IMAX is azért ilyen drága, mert nagy a profit. A dupla kamera az elenyésző költség 1 filmforgatásnál és igazából nem is mindig dupla, 1xre talán 1 v 2 ilyet alkalmaznak, míg 1 normál jelenetnél nem ritka a 6-7 kamera sem, meaztán a következő filmnél már nem kell megvenni..
    A film (nyersanyag) és a mozik kiépítése ami drága, de nem annyira mint Mel Hazafi Gibson meg a Julia Trampli Roberts..
    Szal ha megjelenne 1 konkurens új eljárással, fele lenne a jegyár és több egészestés film lenne, csak más módszerek télleg drágák. :(
  • uniu
    #40
    sztem meg ne beszelj olyanrol amit nem ismersz...