14
Érvénytelen karakter miatt nem tudok megnyitni egy fájlt
  • HerrKiss
    #1
    Egy NOKIA 3300-s telóval egy MMC kártyára "sikerült" létrehozni egy fájlot, amelynek a neve érvénytelen karaktert tartalmaz (konkrétan egy enter-t a fájlnév elején). A fájlot a telefon felismeri, lejátssza, de a PC semmit nem tud vele kezdeni - sem megnyitni, sem átmásolni, sem törölni.
    A Total Commander látja, hogy ott van, egy fekete négyzet jelzi az első speciális karaktert.

    Az intéző-ben is megjelenik a fájl, az ikonhoz képest látszik, hogy egy sorral lejjebb kezdődik a fájlnév, tehát az enter megvan

    A parancssorban is látszik, hogy ott van a kicsike, és le is töri a nevét egy sorral lejjebb...

    Total Commander-ben átnevezésre a "Hiba: nem olvasható: M:\Recordings\G - M.aac" üzenetet kapom. Másolásnál ugyanez.
    Intézőben "G-M nem nevezhető át: a fájlnév, a könyvtárnév vagy a kötetcímke szintaxisa nem megfelelő." a hibaüzenet. Parancssorban megkísérelve ugyanez.
    Próbáltam még Nokia Audio Manager-rel (ez nem is látja a hibás nevű fájlot) és Dos Navigator-ral (itt "Could not open the file M:\... .aac), de sikertelenül.
    Adjatok valami tippet (és ha lehet, az ne a memóriakártya formázása legyen, mert szeretném a fájlot megtartani)!
    Köszi előre is!
  • bertino
    #2
    Segítség
  • passatgt
    #3
    OMG

    dosba átnevezés,törlés?
  • spy803
    #4
    telefonnal nevezd át.
  • HerrKiss
    #5
    DOS-ban (vagyis "csak parancssorban") probaltam, nem megy. A telefonban nincs atnevezes funkcio, csak lejatszas meg torles. Torolni nem szeretnem, mig van remeny hogy megmentsem.
  • SuperCharger
    #6
    Én megpróbálnám átírni a nevét WinHex-el direktben a lemezen. Ez menne, értesz a géphez ilyen szinten?
  • csgery
    #7
    Először is: nem fájlot, hanem fájlt.
    Átteszed a gépre, utána formázás?
    vagy: A telefonon átnevezed a FÁJLT. Mert a - jel szerintem nem támogatott, csak a _ jel.
  • csgery
    #8
    Nincs átnevezés? Milyen telefon az?
  • desigo
    #9
    a memóriakártyáról lementesz mindent a gépre és formázod...
    aztán ami kell visszarakod?
  • Atkamon
    #10
    eza fájlot nekem is nagyon szúrta a szemem=D
  • Schwarz
    #11
    FÁJLT!

    valami disk editorral megnyitod a kártyát (pl runtime's diskedit), megkeresed a mappát ahol a fájl van, ez a jelzett programban úgy néz ki, hogy a menükből egyből a gyökérkönyvtárhoz (root) lehet ugrani, ott duplakatt a recordings mappán és már ott is vagy, ekkor megkeresed a kérdéses fájlt, átváltasz hexa módba, átírod a hibás karaktert bármire (lehetőleg nem szóközre, valamilyen betűre) aztán mentesz, a programban valahol be lehet állítani, hogy csak olvasás módban dolgozzon, vagy írhat is, ezt előtte nézd meg!
  • Sadist
    #12
    Öhm, lehet hülye ötlet, de próbáld meg DOS-ban átnevezni úgy, hogy első karakternek ?-et adsz, valahogy így:
    rename ?G - M valamiujnev
    Ha mákod van, akkor az enterre ráilleszti a ? wildcardot és átnevezi.
  • spy803
    #13
    Vgay ha nem megy akkor kókányolsz. Elindítod a telóval és külső mikrofonnal felveszed.
  • Pheel
    #14
    #2