163
szar benzint árulnának?
  • PíszLávJuniti
    #1
    Létezik ilyen, hogy nagyon silány benzint forgalmaznának ? Nem ellenőrzik a kutakat?

    Néhány hete kezdett előjönni a dolog, hogy a kocsim elvesztette jóformán az alapjáratát, könnyen lefullad. Néhány sikertelen szerelési próbálkozás után ránézett szerelő, de nem nagyon értette mi baja ( félrebeszélt ).

    Azóta véletlenül hallottam másoktól is hasonló problémát, különböző kocsik, fiatalabb, öregebb is van köztük így egy közös maradt a dologban: a benzin.
  • Frosty01
    #2
    lehet hogy cukrozzák a benzint
  • Frosty01
    #3
    amúgy hol vásárolod a benyád?
  • Davidus
    #4
    így készítik elő a zoroszok az inváziót. mikor leáll minden autó akkor támadnak
  • Lyan Kyj
    #5
    ha teccós, akkor ott a prob, de mondjuk kagylós vagy más nagyobba nem hiszem, h rossz minőségűt árulnának.
    Legegyszerűbb, ha elmész egy másikhoz, és az ottanit is felméred.
  • PíszLávJuniti
    #6
    Teszkós szar soha nem volt benne, általában tigrises ( esso ), meg Jet kerül bele.
  • feamatar
    #7
    nem tom mék teccsóhoz jártok de nyíregyen kifogástalan.
  • Marcell
    #8
    Mindegyik kutnal ugyanaz a MOL benya van, egyedul az adalekanyag mas. Már ha van benne, mert anelkul is teljesen jol kell mukodnie. Es minden benzinkutas autot ugyanabbol a bazi nagy MOL tartalybol toltenek meg, szoval a Tescos benzin is ugyanolyan.

    Kiveve, ha a kuton adnak hozza valami benzinszeru anyagot (azért nem vizet :)) amivel a mennyiseget lehet novelni. De ezt nem tartom valoszinunek. A tesco es jet benzin nem azert olcsobb, mert szarabba a nafta, hanem mert nincs kiszolgalo szemelyzet, es minimal profittal mukodnek.

    Az egyetlen kivetel az OMV, mert ok ausztriaban finomitott benzint hoznak be kis hazankba.

    (Ha gonosz akarok lenni, akkor azt mondom lehet trukkoznek valamit egyes kutaknal. Ismerek egy Shell kutat, ahol a kutas sracnak V8-as Camaroja volt :)) Azt pedig kutas fizetesbol tankolni... Háát.)
  • PíszLávJuniti
    #9
    Ezt én is így tudom.
    De akkor mi más lehet a közös az autókban amitól vacakolni látszik a motor?
  • Dodo55
    #10
    Velünk kb 1 hónapja volt, hogy alig ment az autó, és megevett vagy 14 litert(1.5-ös motor)...
    Pár hétig volt, tankoltunk itt is, ott is, mindenhol szar volt, aztán egyszer csak jó lett újra minden.

    Biztos nem az autó tehetett róla, apukám autógépészmérnök, megmondta, hogy nincs semmi más magyarázat, csak a benzin lehet szar.
  • PíszLávJuniti
    #11
    Akkor hozzánk most érhetett el az a benzinadag...
  • Dodo55
    #12
    Amúgy szerintem is történik valami, amit eltitkolnak...
    Lehet megint nem jön a cucc az oroszoktól, és higítják a benzint emiatt, de ez most komolyabb gond lehet, mint a múltkor, hogy nem hozzák nyilvánosságra.
  • Frosty01
    #13
    tankolj az ország másik felében :D
  • AntiHero
    #14
    vizezik a benzintet..
  • PíszLávJuniti
    #15
    Azt is el tudom képzelni, hogy már a cső másik felében nem olyan minőséget adnak bele mint amit kéne.. szemét gazprom ?:o
  • Rash87
    #16
    Már nemtom,talán a MOL-nál télleg vizezik a benzint :)
    Mármint a körnéyken,van 1-2 tapasztalat(+tesóm is ott dolgozott),ez is ilyen tescos gazdasági...
  • Zomil
    #17
    nekem az egyik ismerösöm 5literes kannába 6.1 litert tankolt :DDDDD (azért ez már durva átbaszás)
  • Sadist
    #18
    Az nem lehet, hogy a nagy kánikula miatt van valami a motorokkal? Az utóbbi hetekben elég szélsőséges volt az időjárás.
  • Frosty01
    #19
    :D!
  • Hixer
    #20
    nehezen, ugyanis benzin és víz nem elegyedik... de apoláris oldószerezhetik, pl. acetonozzák, vagy éterezik, olajozzák, zsírozzák, szén-tetrakloridozzák... namost ez mind drágább lenne, mintha benzint magát adnának hozzá

    allehet, hogy vmi lótúróval keverik, az mindigbejön
  • Frosty01
    #21
    bazz most elképzeltem ahogy a lovakat recskáztatják a benzinestartályok fölött
    látszik hogy késővanmár :D
  • soma22
    #22
    saját tapasztalat:
    régi kocsim volt, és amig a shellnél a vpower 95-öt tankoltam semmi probléma nem volt. vinszont most az uj kocsimnál ami dizel csak az omv jön szóba. láthatóan literekkel kevesebbet eszik mint a shell dizeléből.
    tehát a saját tapasztalatom:
    benzines auto:shell vpower-megéri a minimális többletköltséget, szereti a kocsi, dizel:omv-sokkal kevesebbet eszik, és jobban is megy.
  • Sanyix
    #23
    Zsír már benzint is silányítják? Eddig én csak a gáz fűtőértékének csökkenését vettem észre, 1 liter vizet rohadt sokáig tart felforralni, de persze ezt csak a gázművekkel lehet bevizsgáltatni, és nyilvánvaló, hogy saját maguk alatt nem fogják vágni a fát, így kamuzni fognak hogy jó. Olyan jó hogy már a benzinnel is csinálnak valamit...
  • franc0
    #24
    nekem egyszer volt ilyen, na az pont a kagylósnál.
    füredről jöttem haza tavaly nyáron, és 320-ért (!!!) tankoltam 95-öst.
    ha nem nyomtam a gázt azonnal fulladt a verda. autópályán kiváltképp örültem ennek -.-
    magától elmúlt amint kiürült belőle az a hígfos.
    most épp tesco-st tankoltam érden, semmi baj vele.
  • akyyy
    #25
    itt is ezt mondogatták. semmi ismerős nem tankol molba:D

    legjobb a vpower racing:D legalább is amiénknek. megyek is minjdrt kocsikázni
  • SHADOWEYES7
    #26
    létezik,és fos a benzin minősége,én még a gázolajnál is észre veszem,mikor a traktor vagy a kombájn nem úgy dolgozik,mert erőkifejtéskor csak köhög!!!
  • Attila8805
    #27
    Mi is szoktunk tesco nál tankolni a suzukiba és semmi baja megy mint a bolond:D
  • Pheel
    #28
    A Shell valami remek adalékanyagot rak az üzemanyagba, ami nem engedi lerakódni a mocskot a rendszerben. Ez eddig szép és jó, csakhogy oldja a már lerakódott mocskot is. Egy öreg autónak az első ilyen Shell tankolás simán járhat motormosással is, ha eldugul valami a nagy adalékozás közben. Állítólag az Esso szintén ilyen, a többiekkel nincs gond.
    Én mióta autóm van főleg MOLnál, ritkábban olcsó, de nem Tesco kúton tankolok. Benzinnel gondom még csak annyi volt, hogy nem állt meg a töltőcsonk és kinyomott pár deci benyát a tartályból.
  • pszihopata
    #29
    Ennyi hülyeséget összehordani ami ebben a topicban van!8-as hsz,-ben le van írva a lényeg.
  • GanXstaZoleeWrk
    #30
    Ha valaki betankol valami szutykot mint én pl legutoljára utánna adni kell neki 99es, 100as benzint tele, nallam hasznalt, sőt asszem ezek után nagyivben elfelejtem a 95öst mert egy szutyok amit nallunk arulnak.
  • KM
    #31
    Helyes az észrevétel! Ugyanis a jelzett időponttól más a benya összetétele, ugyanis bizonyos százalékban már "bio" részt is tartalmaz.
  • [Walaki]D`Lair
    #32
    Én mielőtt megszűnk a 98-as, mindig Jet 98-al mentem...amióta megszűnt, azóta áttértem Mol Evo99-re és látványosan csökkent a fogyasztás...(meg most tankoltam bele először EvoNeo-t, majd meglátjuk milyen)
  • F1re
    #33
    fateromnal tobbszor is volt ien hogy kannaba nyomta es sokkal tobbet irt az a szar mint a kanna urmerteke XD
  • zmeor
    #34
    én omw-nél szeretek tankolni méghozzá carrera-t

    nekem bevált
    mint a Calgon
  • Taranov
    #35
    Minden Tesco kifogástalan, csak egyeseknek még nem esett le, hogy a Magyarországon kapható benzinek csak az adalékolásban térnek el egymástól.
    Egyébként pont egy Shell esetében pattant ki annak idején botrány az átverések miatt.
    Sok a buta ember, akik a reklám hatására jobban bíznak a drágább Shell benzinben, mint a Tescoban.
  • viizo
    #36
    én egy időszakban dolgoztam töltőállomásokon, és bár a gázkút részleg volt az enyém, volt jócskán rálátásom a többi részlegre is, és a helyzet a következő:

    Magyarországon 2007-ben a töltőállomás-üzemeltető hálózatok nagy többsége a Mol finomítójából veszi a benzint és a gázolajat - ennyit a hatalmas eltérésekről.

    adalékanyagban valóban eltér(het)nek az egyes töltőállomások üzemanyagai, azonban ami jobban meghatározza egy üzemanyag teljesítőképességét, az az állottsága. Minél régebb óta áll, annál rosszabbak a tulajdonságai.
  • Adi
    #37
    Egyetlen okosság az lehet egy normális benzin kuton, h céges autot megtankolják aztán egy része meg megy a kannába és a kutas megveszi.
  • Adi
    #38
    Igen.. simán lehet és ez nem átbaszás. Mivel van a kannán egy csík ameddig tart az 5L-er és utánna egy légüres tér, h mikor öntödd a kanábból ne fröcsköld szanaszéjel a benzint.. ez az átbaszás!
  • Dodo55
    #39
    Ja, egyszer mi is vettünk 98-ast, amikor csak 95-ös kéne, de sokkal jobban ment vele.

    Nekem kb 1 év múlva lesz remélhetőleg saját autóm, egy Honda Civicet szeretnék, de szerintem valami magas oktánszámú benzint fogok bele venni, ameddig lesz rá pénzem.
    Aztán ha majd spórolnom kell, akkor jöhet a sima 95-ös, remélhetőleg addigra már nem az oroszoktól fogjuk kapni a (szörnyű minőségű) kőolajat, és a 95-ös az tényleg 95-ös lesz, nem pedig 90-es...

    Amúgy tényleg nagyon rossz az orosz kőolaj, a nyugateurópai országok kőolajfinomítói fel se tudják dolgozni. Nekünk is valami előkezelést kell csinálni vele, ami nagyon sokba kerül, szóval simán megérné inkább az araboktól venni kőolajat, csakhát az ország jelenlegi működése nem teszi lehetővé, hogy tőlük vegyük a kőolajat...
  • caseih9400
    #40
    Én már nem is tudom hogy mit hidjek erről az országról.....még szerencse hogy
    a traktorok gázolajjal mennek :))))