74
Teknősök akváriumba,terráriumba
  • Firerock
    #1
    császtok
    van 1 tök pici teknősöm (a páncélja 4cm) és van egy 10 és egy 25 literes akváriumom. Szerintetek melyikbe rakjam be?és hogy rendezzem be az akváriumot?(mennyi víz stb..)(van vízszűrőm meg vízmelegítőm,növények is aljzatom is van a halak után)
  • bowden
    #2
    Szia nem nagyon értek hozzá, de szerintem mindenképp a nagyobb akváriumba tedd. Víz elegendő annyi, ami annyira ellepi h tud úszni. Mindeképp tégy be valamit amire ki tud mászni úgy, hogy teljesen szárazon legyen, nagyon szeretnek sütkérezni. A víz összetételének, hőfokának nézz utánna azt nem tudom.
  • Kmarha
    #3
    Én sajnálom szegény akváriumos egyedüli lényeket. Még a halak viszonylag rendben vannak, ha van egy jól berendezett területük. Sziklás, lyukacsos kövekkel, melyek között játszhatnak, uszhatnak, de mikor láttom szegény teknöcöt egyedül, egy szem sziklával, az mindig elszomorít.

    Bár ki tudja, talán neki ennyi is elég.
  • light00
    #4
    kb 28-29 fokos viz kell neki, de inkább egy kicsit hüvösebb legyen, mert ha nagyonmeleg, hamar megdöglik.

    Vizszinttel kapcsolatban annyit, hogy kb akkora legyen, hogy a fejét ki tudja dugni a vizböl, de ha mélyebbet csinálsz, mindenképp kell száraz terület, (ekkor viszonylag nagy/sok).
    vizmelegitö+szüröt mindenképp tegyél bele.
    növényeket nagyon ne eröltesd, egy kevéske diszitésnek jo, de belegabalyodhat a teknös és akkor....
    aljzat (kavics) is jo ha van, természetességet kölcsönöz.

    És abba az akváriumba rakod, amelyikbe jolesik.
  • hunbasser
    #5
    elvan az :D

    nekem is kettő volt,másfél éve már csak 1 van,mert a másik elpusztult :((

    7 éves az én Louie-im :)
  • bowden
    #6
    Ez is igaz, szóval ajánlott még egy teknőc, ketten talán jobban éreznék magukat. Esetleg pár növény vagy ilyesmi.
  • hunbasser
    #7
    nekem van egy akváriumom,nem nagy,olyan 40x20x15-ös lehet,abban jól elvan a teknőském.de nem igényel semmit,legalábbis még nem szólt :D

    van neki benne egy napozó,azt csá -.- a víz meg mindig jó mély,őt nem zavarja,meg 5°C-os vízben is elvan.most kint van szabadon,ilyenkor jó neki,mert sokat napozhat,meleg van,szánsájn meg miegyéb.
  • hunbasser
    #8
    ya,és +fav :)
  • light00
    #9
    Az enyém utálta a hideget :D
    mindég a vizmelegitö mellett kucorgott, sosem volt jobb dolga, valszeg mindég fázott (?).
    A vizmélység asszem irtam, nem számit, lehet jo mély, de az #1-é még kisteknös, tehát nem feltétlenül tolerálja, ha elsüllyed :D


    És amit még irni akartam érdemes néha kivenni a vizböl/akváriumbol, hogy szaladgáljon egy sort a lakásban :D
    jo dolog vele foglalkozni, energikusabb lesz.
  • hunbasser
    #10
    én is használtam még vízmelegítőt,amikor kicsik voltak,meg hőmérő is volt-mindaddig míg véletlenül el nem törtem -.-

    szoktam néha sétáltatni,de sztem már alig várja,h újra vízben legyen :D
    régen nagyon szerettek sétálni,mára viszont már csak össze-vissza kószál,ha kiveszem.

    apropó vízmélység:te próbáltad már úsztatni mondjuk kádban,fél méteres vízben?
  • Firerock
    #11
    így nézki most
    a teki fateromnál van azért nincs rajta(lent)

  • hunbasser
    #12
    egyelőre jó ez neki,de pár év múlva majd sokkal nagyobb kell neki
  • Firerock
    #13
    akkor nem kell a nagyobb?
  • Firerock
    #14
    ezt kaptam de kb mennyibe kerül 1 másik?
    ja és miért nem akar enni?(semmit nem eszik)
  • norbre
    #15
    most jöttem haza nemrég Görögországból, Zakynthosról és abban a nagy élményben volt részem hogy úszhattam a tendzsörben óriástekikkel :).. van pár partszakasz ahol a tojásaikat rakják és délután 5-6 körül partözelbe merészkednek..
    fantasztikus érzés volt..
  • light00
    #16
    nem eszik? o_O
    érdekes...kezdjük ott, mit adsz neki? :D
    gyümölcsöt-zöldséget-hust elvileg mindent eszik :S
  • light00
    #17
    Kisteknösnek elég ez, de nem tudom mid van, királyteknös (?), az azért jo kéttenyérnyire megnö, ezért lesz neki kicsi. Az árak mérettöl függenek, de nem olcso mulatság egy uj akvárium.
  • hunbasser
    #18
    marhaszivet meg bolharákot kell adni,az a kedvencük,azt garantáltan megeszik :) én próbálkoztam régen salátával meg csirkemájjal,de nem sikere volt.ya,és firerock: felvágottat ne adj neki!!! :D

    egyik osztálytársamnak a párizsitől(vagy parizer,kinek h tetszik) döglött meg.van egy teknősös könyvem,direkt arról szól,h h kell gondozni,na,abban is benne van,h mit ne adjunk neki,és ott volt bizony a felvágott is.
    ya,meg vegyszerektől tartsd távol
  • Mirk
    #19
    10 literes nagyon kicsi
  • Mirk
    #20
    és egy jó tanács, szerezz be vmi melegítős lámpát ami sok hőt ad le és néha rakd rá az akvárium tetejére, a mi teknősünk nagyon imádta, mindig kiment a szárazra és sütkérezett egy csomó ideig
  • Firerock
    #21
    van még 1 25literes
    aznemjó?
  • Mirk
    #22
    az jó
    nem is az a lényeg hogy milyen mély hanem hogy mekkora az alapterülete, mert bőven elég neki 10cm mély víz, csak legyen vmi mozgástere azért
  • light00
    #23
    ezért is jo a terrárium :D
    ami ugyanolyan árkategoriában alacsonyabb de nagyobb területü :D
    [ö is abban nevelte]
  • Mirk
    #24
    ja
  • Cucmey
    #25
    Kajának fagyasztott nyershalat mindenképpen kell adni neki. és majd fél év mulva egy 100 literes akvárium is kéne neki! :) Igy boldog lesz. :)
  • light00
    #26
    Mond csak, megvennéd akkor azt nekem? X_X
  • Cucmey
    #27
    mit? 15000 forintér te is tudsz csináltatni.
  • CaviaR
    #28
    Nekem vörösfülű ékszerteknőseim voltak. :)
    Amikor kaptuk ajándékba egy tipik állatbarát családtól mindkettő elég rossz bőrben volt. Pár hónaposak lehettek, 4-5 centisek voltak, puha volt a hasukon a páncéljuk, az egyik pedig csukva volt mindig a szeme. :(
    Minden nap kb fél órát kamillás vízben áztattuk, és egy hét alatt meggyógyult. :) Később nyers húst kaptak, amit porrátört tojáshéjba forgattam, amitől olyan szépen megerősödött néhány hét alatt a páncéljuk, ha kalapácsnak is lehetett volna használni. :D
  • light00
    #29
    100 literes akváriumot?
  • hunbasser
    #30
    te aztán értesz a dolgokhoz :)
  • Cucmey
    #31
    Igen. a barátnőm 140 literes akváriuma éppen 15000 forint volt. 8as üvegböl.
  • light00
    #32
    :O
    érdekes....bennem még nagyobb árak voltak, pedig az 2(!) évvel ezelött volt...
  • hunbasser
    #33
    nagy gáz van!!!!

    a teknősöm napok óta nem napozik,pedig mindig szokott napozni,ha süt a nap,de napok óta ki sem mászik a napozóra.ráadásul alig mozog és a szemét sem nyitja ki!étvággyal nincs gond,bár így alig találja meg a kaját,félek h beteg.most mi legyen?nem akarom őt is így elveszíteni.
  • Firerock
    #34
    :(
    nemtudom mi lehet a baja
    állatorvos?
  • hunbasser
    #35
    háát,nem tudom...már nem fiatal ő sem

    lehet,h elengedem a szabadba,van itt egy nagy halastó,és sok esetet hallottam már,h elengedtek a szabadban egy beteg teknőst,2 hónap múlva meg megtalálták,és semmi baja nem volt,azaz kigyógyult a betegségéből.

    ha meg egyszer meg kell halnia,akkor már ne fogságban haljon meg...
  • BADE
    #36
    állatorvost kell hívni minél hamarabb!
    A vitamin injekció+kalcium kell neki
    El ne engedd így a szabadba,az egyenlő lenne a halállal.
    A tescoban is van teknősnek szemgyulladásra csepp,+vitamint is lehet kapni,de legjobb ha azonnal elviszed állatorvoshoz,ezt egy leendő állatorvos hallgató mondja,jobb ha hallgatsz rám.
    Egyébként fagyasztott hallal(persze kiolvasztva) kell etetni őket.
  • BADE
    #37
    ja és tedd ki egy viszonylag száraz helyre(napra vagy lámpával világítsd meg,de ne főjjön meg szegény),hogy az ödéma felszívódhasson.
  • hunbasser
    #38
    uhh,nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

    most behoztam a szobába,lámpával világítom.a mozgásával semmi baj,mert ahhoz képest,h milyen hideg van odakint,és h a vize is hideg volt,most kivettem,és a kezemben mozgott,tehát valószínüleg csak a szemével van baj.

    sztem holnap elviszem állatorvoshoz.lentebb említette valaki,h belerakta a teknőst kamillás vízbe és porrázúzott tojáshéjjal etette a teknőst,ez szerinted bevállhat?persze a tojáshéjas része gondolom a páncél miatt volt,de a kammillás víz talán bevállhat.most folyamatosan figyelgetem,hogy vajon kinyitja-e a szemét.
  • BADE
    #39
    Ha van a közelbe Tesco azért nézd meg amiket írtam,mert itt az egriben múltkor láttam.Adjál neki halat(ami nem szálkás) vagy nyers húst és szórd rá a porrázúzott tojáshéjat.
    Egyébként ami okozhatja:
    hideg vagy koszos víz,vitaminhiány.
    Most olvastam,hogy ha vízbe rakod,akkor 30fok körüli hőmérsékleten kell tartani.
    A kamillás vízről nem tudok nyilatkozni.
  • hunbasser
    #40
    most egy hasonló lámpával világítom meg,mint ami itt a bal felső sarokban az 1.lámpa.



    és ennek viszonylag elég erős fénye van.ez nem túl erős neki?