45
Gyászol a hazai Streetfighter közösség
  • ColdFire
    #1
    Egy férfi meghalt, egy nő pedig súlyosan megsérült, amikor szombat éjszaka oszlopnak csapódott egy autó a XI. kerületi Budaörsi úton, a Dayka Gábor utcánál. Az autó a Budaörsi úton haladt kifelé a városból, amikor - eddig ismeretlen okból - felhajtott a járdára, nekicsapódott egy lámpaoszlopnak, majd felborult. A Fővárosi Tűzoltóság szóvivőjének elmondása szerint a gépkocsi olyan erővel rohant a villanypóznának, hogy az autóból kiszakadt a motor.

    Már fel sem kapjuk a fejünket az ilyen hírek hallatán, hiszen lassan mindennaposnak számítanak a közúti balesetek. A döbbenet csak később érkezett. Az autó vezetője Potzner Ferenc volt, hazánk egyik legeredményesebb, legtehetségesebb motoros kaszkadőre, többszörös magyar abszolút Stunt Rider bajnok, míg legszebb eredménye a 2005-ös Big Bike Moto Freestyle világbajnoki cím. A baleset előtt értetlenül állunk. Feri a legmeggondoltabb, legprecízebb streetfighterek közé tartozott, mutatványait mérnöki pontossággal tervezte meg, tökéletességig gyakorolta, majd adta elő. Többek között ez hozta meg számára a sikert is.

    Potzner Feri 34 éves volt. Számos videofelvétel őrzi tehetségét, melyből a jövő streetfighterei még sokat tanulhatnak. Az idei év, az utolsó lett volna számára, az autósportba szerette volna folytatni pályafutását. Honlapján így köszönt el rajongóitól: "Mindenkinek hasonló sikereket kívánok az életben, mint amiket én a stunt motorozásban elértem. Üdv:Potzner Feri"

    Nyugodjék békében!

  • Szabi1991
    #2
  • gyuri12
    #3
    R.I.P. :( én mondjuk nem ismertem,de a zöld ruháját,már láttam valahol,és amit aza zöld ruhás fickó csinált,nagyon tetszett:) tehát remélem,hogy aza zöld ruhás ember,ő volt...
  • Szabi1991
    #4
    képek az audiról...
  • Istencsászár
    #5
    Hát ez szép... a csávót nem tudom sajnálni... hogy lehet valaki ekkora barom? minek kell száguldozni? de aki mellette ült az se volt ép hogy ezt engedte... amugy az ilyenek mindig egy fán vagy oszlopon végzik mert nemtudják mit szabad és mit nem.
  • gyuri12
    #6
    én nem ismertem volna fel,hogy az egy audi...
  • zoolee
    #7
    Kedvencem volt...R.I.P.=(
    Ki gondolta volna, hogy a világ leg veszélyesebb dolgát űzi, és akkor egy nyugati csodában hal meg.
    Csak az a baj, hogy az autó nem motor...
  • dsg
    #8
  • Borg
    #9
    Hát igen, utcai slick gumikon duhajkodni városban. Ez az eredménye.

    Amiről viszont sehol nem hallani: Az a felesége volt, aki mellette ült? Mert akkor a gyerek is magára maradt ugye...
  • ColdFire
    #10
    a felesége volt, és "súlyosan megsérült" idéztem
  • OrioN the S
    #11
    hjaajj istenem :( szegény gyereknek remélem legalább az egyik szülője megmarad. hát igen.. Isten útjai kifürkészhetetlenek.. R.I.P. Feri remélem egy szebb helyre kerültél...
  • Alexease
    #12
    Meg az a szerencse, hogy egy oszlopot vert telibe es nem egy masik autot. Az oszlopot legalabb kozpenzbol meg lehet javitani...
  • VRSDM
    #13
    beszéltem vele személyesen is többször motoros fesztiválokon, vagány srác volt. túl vagány :[[[

    sajnálatos eset, bár hozzá kell tenni, nem véletlenül történt a baleset... ettől függetlenül rémisztő...
  • gyuri12
    #14
    te mákos teee amúgy,jól tippeltem,nem ő volt aza zöld ruhás fickó... szal ha valaki tud linkeket, a mutatványairól,annak megköszönném:)
  • zoolee
    #15
    Nah mind1, föntre is kellenek olyan profik akik porba alázzák a többi már fentlévő streetfightert.
  • zoolee
    #16
    Hát, nem volt az annyira slick, de nem nagyon utcára való volt, főleg nem nedves útra...
    De milyen tempóba mehetett, aha a motor kiszakadt???
    Ahhoz már erő kell, hogy a tartóbak leszakadjon az alvázról, vagy akárcsak valamelyik csavar eltörjön...

  • Joker Hun
    #17
    http://www.google.hu/search?hl=hu&q=potzner&btnG=Keres%C3%A9s&meta=
  • SötétBarom
    #18
    150+ minimum.. Motor nem szakad csak úgy ki..
  • Unreal1942
    #19
    Hát az esetet sajnálom, de ez minden elszállt agyú motorosnak ott lebeg a feje felett.
  • Sland
    #20
    :(
  • [Walaki]D`Lair
    #21
    240-el ment amikor elvesztette a jármű felett az uralmat...(és közben egy régi iskolatársamat majdnem telibevert)
  • zoolee
    #22
    Az szép..
    Ezt honnan tood ilyen pontosan?
  • [Walaki]D`Lair
    #23
    Mert 1. mondta a srác, hogy majdnem nekiment, 2. Egyik haverom ismerte személyesen, és ő mondta...(állítólag előtte keresztülversenyeztek a fél városon...mármint nem ezzel a sráccal, hanem valami harmadik mukival és az mondta)
  • jefferson83
    #24
    R.I.P

    Viszont, magának köszönheti :(
  • desigo
    #25
    Még ha egy fiatal srác lett volna.
    De Ő egy vér profi sportoló volt!

    Mindenesetre nem veszélyezteti többet az embereket...

    Sajnálom a családját!
  • Vegas
    #26
    mi az hogy "Még ha egy fiatal srác lett volna." ??!!....
  • Taranov
    #27
    Akkor jobban megértenénk, hogy hülye volt.
  • zoolee
    #28
    Ahamm...
    Értelek..
  • Boconadi
    #29
    R.I.P.
  • Gladiator
    #30
    Őszintén? Nem sajnálom. Sőt, örülök, hogy még most kinyiffant, mielőtt a következő kanyarban vkit telibekap 240-nel. Reméljük a baromi okos versenytársa is tanult az esetből és mostantól felhagy az ilyennel. Legközelebb majd a Hungaroringre mennek száguldozni. A feleségét sajnálom, de a kéztörés is súlyos sérülésnek számít, szal lehet annyival megúszta.
  • ColdFire
    #31
    sőt, örülsz? hát bazd te nem vagy normális, kicsit ezen gondolkozz el
  • ColdFire
    #32
    Vendégkönyv idézet :\

    2007-02-11 18:36:06 Potzner Feri
    Lassan a családom jövőjére is gondolnom kell ezért nyitottam két autószervízt...az egyiket Farkas Gyurival közösen...mert mi van ha nyomorékra töröm magam?? Erre sokan nem gondolnak....showkat is csak borsos áron vállalok és azok közöt is válogatok most már.....üdv mindenkinek

  • Taranov
    #33
    Ez a többi autósnak tényleg öröm lehet, legalábbis megkönnyebbülés.
  • jefferson83
    #34
    Úgy értette annak örülhetünk, hogy nem került az útjába például egy családdal teli autó.
  • Boconadi
    #35
    Ti azt sem tudjátok, hogy miért ment gyorsan, és hogy miért sietett... ...Balfaszok!

    Mellesleg Ti örülnétek, ha a faterotok meghalna, csak mert gyorsan ment? És ha már apád meghalt örülné, hogy örülnek hogy meghalt?
    Szerintem nem!
    A sok okoska inkább gondolkozzon el, hogy miket írkál! ( #30)

    Igaz, nem minden ember halála után van ilyen gyász, de minden embert ugyan úgy tiszteletben kéne tartani, mint akár melyik halottat, függetlenül attól, hogy miért halt meg!
  • F1re
    #36
    nem igazan tom ki os Potzner Ferenc de nem neki van az a kisfia aki volt TV-be faterjaval hogy me'g a fia is streetfight-olt (quadal is toltak asszem ) O: az nem ?
  • [Walaki]D`Lair
    #37
    Na hagyjuk már a felháborodást...ha ugyanezt egy 18 éves cigó csinálta volna, akkor midnenki jönne, hogy kurva anyját, megérdemelte...
  • ColdFire
    #38
    18 éves cigón nem is vitatkoznék ^^
  • Seten
    #39

    Jól van gyerekek, így kell ezt. Bejönni egy halott ember topic-jába és basztatni őt. Gratulálok!

    A temetésen nem voltatok ott egy-egy "megérdemelte"-táblával?

    :P

  • Emmegki
    #40
    Kétszázakárhánnyal szálguldozni városban ön- és közveszély, teljesen lényegtelen hogy mi okból sietett.