25
2d-s japán gyönyörűség PS2-re
  • musha
    #1
    az Atlus gondozásában nemrég jelent meg ez a kis gyöngyszem.
    stílusát tekintve 2d-s szkrollozós akció / rpg, nagyon hangulatos történettel, és hamisítatlan anime érzéssel. gyönyörű hátterek, mozgásban levő tereptárgyak, kellemes zene, karakter -és tárgy fejlesztés (alkímia), szóval nem érdemes pár perc után elhamarkodott véleményt alkotni róla, mert sokkal hosszabb távú szórakozást nyújt, mint gondoltam volna.

    hivatalos oldal
    videók
  • Seth
    #2
    Ezt én akartam megnyitni :P
    Nekem tetszik, nagyon szép és élvezetes a harc is, bár szokni kell, nem az az agybafőbe verek mindenkit egy gombbal (bár lényegében erről van szó, a kockát kell nyomogatni ^^), mert elfárad a karakter és akkor védtelen a támadásokkal szemben. Egy-két gondom azért van a játékkal,egyik a kevés hely a tárgylistában. Bár később lehet venni majd batyukat ,összesen 6 lehet ,a legnagyobb 8 férőhelyes, szóval 48 helyed lehet. Ez soknak tűnhet, de aki gyűjtögető életmódot folytat,annak meg kell gondolnia a dolgokat.Nade ez nem is olyan vészes, inkább csak az elején , amikor két szütyőd van. A másik néhol nagyon zavaró tényező az, hogy nagyon belassul, szegény ps2 alig bírja az iramot, az egyik főellenség (Gwendolyn utolsó főellenségénél szinte megáll ^^, bár nagyon gyorsan legyaktam, kb 1 perc alatt, de fel kell rá készülni, először vagy 10x próbálkoztam sikertelenül, de aztán fejlesztgettem kicsit, és ez a boss majd még 3x lesz asszem a többiek történetében)
    Egy egy könyv kb 8-10 óra, szóval azt 5(+1 finálé) karakterre vetítve kb 45 órás elfoglaltság. Bár érzem hogy a 4., 5. karakternél valószínű már monotonnak és repetatívnak fogom látni, de azért biztos végigviszem,mert a történetek érdekesek,és végre van benne kihívás, néhol erősen lealáznak a szörnyikék
  • Gábor
    #3


    Nem hiába gyakorlunk az anime topikban beszámoló gyártást! :)
    Meghoztad a kedvemet a játékhoz, habár most az elmaradt jrpg-ket terveztem be a nyárra. (Jelenleg a Xenosaga trilógia van terítéken)
  • Seth
    #4
    Xenosaga trilógia?? jézus, mechák járőröznek már az utcán mire azt te végigviszed
  • Gábor
    #5
    Még jó, hogy az év végéig nem terveztem next-gen konzol vásárlását! :)
  • Seth
    #6
    ja és animefanoknak jó hír hogy van japán hangsáv az Odin Sphere-ben. De az angol is jó lett én arra raktam,mert kikapcsoltam a szövegbuborékokat mert zavart kicsit, szóval valahogy meg kell hogy értsem és hát japán az nekem kínai :D (1-2 szó és mondat azért menne^^)
  • dinomano
    #7
    ...Hümmm, naon impresszivnek hat videok alapjan a game; nyomom én is amint tudom(GOW2 utan... Azt hiszem FFX-el parhuzamban küldöm majd... :-P)
    A harc milyen? Menekülsz szörnyik elöl(nehogy bekeritsenek ha sokan vannak) és ütöd öket ahol éred? :-O
  • Seth
    #8
    igen többnyire , némely ellenfélnél azért oda kell figyelni
  • dinomano
    #9
    Nah, kivancsi leszek majd..csak már végre jatszhatnek... :-|
  • insp
    #10
    Nagyon brutál Bossfightok vannak a játékban. Ínhüvelygyulladás garantált.
  • Seth
    #11
    Annyira nem durva a helyzet szerintem, inkább taktikázni kell minthogy ész nélkül nyomja az ember a négyzetet. Most egy sárkánynál vagyok Corneliussal(sokal könnyebb játszani vele mint Gwendolynnel), elég mocsok egy dög, oda kell figyelni a támadásaira
  • Seth
    #12
    Na végigtolta már valaki ezt, vagy megunta mint én... ?? ^^
  • JayDee
    #13
    Én már az Armageddon fejezetnél vagyok. Most dől el hogy Happy end lesz vagy mindenki meghal. (: Egyébként szerintem is karaly játék.
  • JayDee
    #14
    Egyébként nekem Cornelius a kedvencem. Mókás egy antromorf nyúllal kaszabolni az ellent.
  • JayDee
    #15
    Meguntad? Puding vagy! :D
  • Seth
    #16
    Jah, annál a tündérnél, a 3.-nál. Cornelius nagyon jó volt, sokkal könnyebb volt vele mint Gwendolin-nal. De majd még folytatom vmikor. Csak azok a szörnyű belassulások ne lennének soxor, főleg a főellenségeknél
  • JayDee
    #17
    Konkrétan melyik résznél akadtál el, mert lehet(Biztos) tudok segíteni? Engem nem zavart annyira a belassulás, sőt néha jól jött hogy több időm volt reagálni. (: Egyébként a lassulásért a PS2 kevés Videó memóriája a felelős, hisz rengeteg Sprite-ot használ a játék.
  • JayDee
    #18
    Ejj csak jönne ki európában is...
  • Seth
    #19
    Nem akadtam el, csak elég volt egy időre.
  • JayDee
    #20
    Én ha akarnám se bírnám már letenni. Egyszerűen fantasztikus a történet, fantasztikusak a karakterek, és az egész egy jó játék. Bár igaz hogy néha kicsit repetitív, de azért nekem még sok idő kéne ahhoz hogy megunjam. :)
  • JayDee
    #21
    Kell a mentésem? :D
  • Seth
    #22
    tudok leszedni ha kell pl gamefaqs-ról, de én nem szoktam ilyesmire fanyalodni, max ha már végigvittem és esetleg nincsenek meg az extrák. Most Obscure 2-vel játszom, ha azzal végeztem, lehet hogy folytatom ezt vagy vmi tartalmas rpg után nézek
  • JayDee
    #23
    Megértem, én se szoktam mentéseket használni, főleg nem egy ilyen játéknál. Most a rossz befejézsre hajtok, de annyira erősek az ellenfelek hogy muszály továbbfejleszteni a karaktert és a Psyphert, különben semmi esélyem. Szerintem azért próbáld meg folytatni, mert nekem is volt egy pont amikor azt mondtam: "Na jó, nekem elegem van." De mikor nagynehezen átszenvedtem magam Oswald-on és Velveten, ismét élvezni kezdtem a játékot.
    Egyébként nem titok hogy EASY-ben nyomom.(:
  • JayDee
    #24
    Bakker, ez az armageddon rész borzasztó nehéz. A Szanaszét tuningolt karakterekkel egyszerűen nem tudom megcsinálni akkorákat sebeznek a szörnyek. Na ilyenkor kezdem el én is unni. ):<
  • Seth
    #25
    Kipróbáltam az eu változatot. Gyorsabban tölt, kevésbé lassul be, nagyon jó így :) Kezdem előlről ^^