21
Magyar sci-fi mutáns horror 2007-ben!
  • Darkoo
    #1
    Az utóbbi évek egyik legmerészebb hazai filmes műfaji kísérlete van készülőben: egy fiatal rendező hamarosan mutánsos horrorfilmet forgat hazai és külföldi színészek részvételével, angol nyelven. A Moziplussz beleshetett egy szűk stábértekezletre.

    A Block-66 cselekményéről annyit lehet tudni, hogy egy rosszul sikerült kisérlet után játszódik, javarészt egy föld alatti bázison, ahol a négy főhős horrorisztikus lényekkel kerül összetűzésbe. "Négy teljesen különböző figuráról van szó, és mindegyik fejlődik valamerre. Egyikük például, a Bird nevű a film elején anyámasszony katonájaként indul - egy kicsit suta, vicces karakter, viszont át fog menni egy katarzison, amitől hőssé nemesedik." - mesélte a rendező.

    Lóránt Demeter belőtte a film világát a filmvilág néhány korábbi klasszikusához képest: "Az apokaliptikus hangulat talán a Mad Max jövőképéhez hasonlítható. Nagy kedvencem az Alien, Peter Jackson és Romero filmjei valamint Carpentertől a The Thing. A Block-66 többek között tiszteletadás lesz feléjük. Szerencsére a korhatárbesorolásra nem kell ügyelnünk, így a horrorjelenetek naturalisztikusok, gore-szerűek lehetnek."

    A rendező évek óta tervezett egy filmet a műfajban, de korábban még más sztori járt a fejében. "A mostani a nyáron állt össze, és ezalapján dolgozunk jelenleg is a forgatókönyv új változatán Kis-Szabó Márkkal. Komoly horror lesz, melyben ugyan helyet kaphat 1-2 elejtett poén, de semmiképpen sem fogjuk elvinni paródia irányba." - ígéri a rendező.

    Helyszín ahol játszódik:


    Hivatalos Oldal

    Imdb-s Adatlap!

    Több infó: Itt!

    Hmm én kíváncsian várom. BEmutató:2007 őszén.
  • Balidani
    #2
    van lengyel próbálkozás is ilyen horrorra: Blog-27
  • gyuri12
    #3
    hát akármilyen jó lesz ez a film,tuti nem lesz olyan jó,mint az alien2!:) vagy 1!:D
  • armageddon666
    #4
    így elolvasva ez a film a 3 említett keveréke lesz :\
  • Harly18
    #5
    Mondjuk sosem értettem miért nem készülnek magyar horrorok. Ahhoz nem kell színészi tehetség sem, belerakját a playmate-eket ők sikongatnak, folyik a vér és kész...:)
    Komolyan ez is egy elbénázott film lesz, mint a többi....
  • fifi
    #6
    nekem Lóránt Demeter jó ismerősöm, t.képpen ott nőtt fel ahol én,/A játék című filmet pl. itt forgatták a piacon, a Pikniket ott, ahova horgászni járok/ és rengetegszer lehetett hallani, hogy hiába van jó ötleted, ha egyszerűen nem pénzel senki...
  • wantonly
    #7
    Én meg azt utálom, hogy csak vígjátékot tudunk csinálni. Vagy valami gagyi akciófilmet. Végre valami más. :)
  • akyyy
    #8
    ha magyar akkor kettes blokk néven lehet jobban fogyna
  • Lammer
    #9
    "Ahhoz nem kell színészi tehetség sem, "
    latszik, ertesz hozza
  • Harly18
    #10
    Abból indultam ki, hogy az amerikai b kategóriás horrorokban is tehetségtelen, nagy dudás nőket szerepeltetnek állandóan és lopott ötleteket használnak fel baromi rosszul...Örülnék, ha végre egy jó és minőségi magyar horror készülne, de lássuk be, hogy nem sok rá az esély. És igen, a pénzen nagyon sok múlik....sajnos...De láttunk már olyan is, hogy kis pénzből nagyon jó filmet csináltak....
  • fifi
    #11
    "Abból indultam ki, hogy az amerikai b kategóriás horrorokban is tehetségtelen, nagy dudás nőket szerepeltetnek állandóan és lopott ötleteket használnak fel baromi rosszul..."
    újabb ökörség...
    sztem jobb, ha hagyod ezt a mondandódat...
  • xy21
    #12
    szvsz igaza van harlynak!
  • Harly18
    #13
    Szerinted akkor minden amerikai horrorfilm, nagyszerű, egyedi ötlet alapján készül, minden eleme saját kitaláció és semmi hasonlóság sincsen más horrorfilmmel? És természetesen minden horror filmben Oscar-díjas színészek játszanak és mindig horror nyeri a legtöbb Oscart, ugye?
  • JackDaniels #14
    Amiről te beszélsz az nem horror, hanem csak horrornak látszó film. Az igazi horrorokban nem sok playmate sikongat. Szeretni való, hogy egy magyar filmhez még elkészülte előtt, rögtön ilyen pozitívan állnak hozzá egyesek. Világos, fő az optimizmus. Gondolom nem sok kiváló horrorral találkoztál még.
  • praksi
    #15
    én kíváncsi vagyok rá, bár a sztorin szerintem még gyúrhattak volna, ez a "félresikerült katonai kísérlet" igencsak lerágott csont...
  • Harly18
    #16
    Találkoztam már kiváló humorral, de a magyar filmekben soha. Tegnap is ebben a Tiboros magyar filmben épp a töküket akarták egy virágcseréppel megnagyobbítani. Ez kiváló humor? Szerintem szánalmas. Az egész film ilyen lehetett, bár csak pár percet néztem belőle. Tudom nem illik ítélkezni pár perc alatt, de nem bírtam tovább igazán...Optimizmus ide vagy oda....Nem lesz valószínűleg ez a film kasszasiker. Itthon lehet néhány ezren csődülni fognak (talán), de ennyi...
  • JonDavis
    #17
    Ha jó ismerősöd, megkérdezhetnéd tőle, hol tartanak jelenleg a film munkálatai, meg mikor várható előzetes a filmről
  • #18
    Előzetes
  • Jrex
    #19
    sziasztok,én kíváncsi vagyok erre a filmre,csak remélem nem embermutánsok lesznek benne,mert az egyik asszem a moziplusson,a hír végén van 1 rajz amit ők rajzoltak,és azon egy rossz hellraiseresfickóhoz hasonló valami van.
  • matrix666
    #20
    Kész lesz ez egyszer?
  • Jrex
    #21
    áll. elfogyott a pénz...