404
  • Desiderata #1
    Sziasztok!

    Általában kopárak az adatlapok itt SG-n, pedig egy kis ügyeskedéssel egész pofásat lehet kihozni belőle.
    Legegyszerűbb megoldás egy html fájlba bepakolni a dolgokat és a beállításoknál a Weblap vagy Blog mezőbe iframe-esen illeszteni.

    így valahogy: <iframe src="Tewebcimed.htm"></iframe>

    (viszont korlátozva van a mező mérete, ezért érdemes URL kurtítót használni)

    példa: az enyém jelenleg <iframe frameborder=no width=450 height=670 src=http://href.hu/x/2qk4></iframe> ha nem jön be az oldal akkor F5 többszöri nyomkodása href.hu vacakol!

    Jöhetnek a tippek, hogy mivel lehet feldobni egy ilyen profilet.
    Ha valaki analfabéta hozzá, elmondhatja az óhaját és próbálunk segíteni.
    Több oldal is foglalkozik a témával, kezdetnem mondjuk ezt ajánlanám http://www.pimp-my-profile.com
  • Frosty01
    #2
    mondjuk kezdésnek a radioheados számot feltölthetnéd valahová :D
  • Frosty01
    #3
    mondjuk mind a négyet, és priviben a linket pls :)
    zeneileg jó izlésed van
  • Rage47
    #4


    jó topik:)
  • Desiderata #5
    :) mindjárt átküldöm
  • PJack
    #6
    hmm... érdekes. ebből a topikból még lehet vmi:)
  • DJ Skyline
    #7
    a Queen-t, meg a Duran Duran-t én is kérném köszi
  • gnar killer
    #8
    csak nehogy rossz vége legyen...
  • gyuri12
    #9
    hejj én kérnák(direkt vót) egy alieneset:D
  • gyuri12
    #10
    ték
  • LeePí17
    #11
    pink floyd - learning to fly
    nagyon szeretem...grat az adatlapodhoz! :)
  • desigo
    #12
    Nah ez egy jó ötlet
    talán még pofásabb lesz az sg:)
  • 0Fritz0
    #13
    Egész pofás ez a pimp-my-profile.com, még vidijót is tudtam betenni. :)
  • passatgt
    #15
    Én már régebben is gondoltam rá, hogy lehetne sg-n is testreszabhatóbb adatlap, mint pl myspace-en vagy youtube-on
  • Shadow_THH
    #16
    je() most látom hogy lehet berakni html kódot :DDD
  • hen-tes
    #17
    Azért ezzel csak óvatosan.. :p
  • Doomista
    #18
    hát forumban elkrhat egy rossz html kod egy topikot...pl nálam történt ez 2x,meg pár gyereket ismerek akiknál egy ártatlannak tünö html kod ugy elrontotta a topikot,hogy ugye nem lehetet szerkeszteni sehogysem :):S
  • PJack
    #19
    jah ez velem is megesett!
  • Dodo55
    #20
    Én láttam egy olyan megoldást nemrég, hogy egy egyszerű <script src=http://valami.hu/script.js>, és a scriptben meg document.write, és akkor nincs gond a mezők hosszkorlátozásával.
    Mert egy iframe-et elég hosszan kell paraméterezni a normális megjelenéshez.
  • Dodo55
    #21
    Nem lehet elrontani sehogy.
    Legfeljebb nem látszik az oldalon a szerkesztés link, de a forrásban továbbra is ott lesz minden, amivel rendbe lehet hozni a dolgokat. Mert php szinten nem tud elbaszni semmit egy html kód, ha meg php szinten nincs gond, akkor a html forráskódban ott lesz minden, csak legfeljebb nem jelenik meg a hiba miatt.
  • ngcsnet
    #22
    nekem abbey road webkamera-képe volt egy darabig képként belinkelve, de amint beléptem a profil-szerkesztésbe, levágódott a link vége, elég furcsán benn ragadt a szkript vége, nem is tudtam korrigálni.

    olyanra van megoldás hogy esetleg az adatlap keretén kívűlre tenni esetleg footerbe képet?
  • Doomista
    #23
    akkor hogyhogy a modik sem tudták megcsinálni ?
  • Dodo55
    #24
    Vagy nem értenek annyira a html-hez, mint én, vagy pedig egy rendkívül ritkán előforduló hiba történt. Mert az nagyon ritka, hogy egy rekord adata megszakítsa a php feldolgozás futását.
    Mert egyszerűen a php olyan jól van megírva, hogy ez ne fordulhasson elő.
    Persze megtörténhet, hogy bekövetkezik a hiba, de arra az esély rendkívül kicsi.

    És mielőtt fel akarna valaki kérni elrontott topicjavító moderátornak, szólok, hogy a következő 1-2 hónapban lesznek időszakok, amikor nem igazán fogok ráérni :D
  • B0B0
    #25
    Van Queen topic is! :)
  • Picar77
    #26
    nekem is küldhetnéd előre is köszi :)
    +fav
  • hunbasser
    #27
    nekem is volt ilyen.egy gyerek csinált egy flashbannert,de csak a html kódot adta meg,azt mondja,illesszük be,megéri,én meg hülye fejemmel beillesztettem,és nem jelent meg a karbantartás gomb :@@@
    szóltam Borgnak,és ő kiszedte :)
  • Dodo55
    #28
    Borg ért a weblapszerkesztéshez eléggé, szóval ő ilyesmit biztos meg tud csinálni.

    De pl PJack szólt nekem most, hogy neki a topicja szerkesztőoldala szart be, és a moderátorok se tudtam semmit csinálni. Azt mondja, hogy nem működik a mehet gomb a szerkesztés oldalon.
    Most küldtem neki egy megoldást, ami remélhetőleg működik.

    Amúgy volt egy időszak, amikor elég mélyen tanulmányoztam az SG működését, és ilyen dolgokban ez nagy hasznomra vált.

    Szóval ha akarjátok, mondhatok 1-2 trükköt. Igaz pl amit mondtam most PJacknek, azzal egy kis módosítással régen elég durva dolgot lehetett csinálni, de már nem, mert szóltam róla St-nek és kijavította.

    Szóval akár azt el is mondhatnám. Meg akkor is nagyon hasznos, ha a topic szerkesztése link tűnik el a topicból.
  • Cat 02 #29
    rakd fel inkább youtube ra sztem
  • Desiderata #30
    off: gondolom belehallgatsz az internetes adatmozgásba, majd átírva a dolgokat generálsz egy POST-ot
  • Dodo55
    #31
    Dehogy.
    Simán a html kódból kinézek dolgokat. Ennyi.
  • akyyy
    #32
    régebben katpam egy büntetőpontot nemtom már miért, lejárt, ki kelelt szedni oszt nem tudták, mert vmi hülyeséget tettem az adatlapra :DDD
  • Me0w
    #33
    Vagy nem értenek annyira a html-hez, mint én

    A jo, hogy meg szereny is vagy.
  • Desiderata #34
    ha nem zárod az <iframe tag-et, akkor eltűnik a megnyitott topicjaid listája
    ez is egy bug vagy hiányosság
  • Fido4life
    #35
    :D
  • Dodo55
    #36
    Hát sajnos ezt kell feltételeznem, amennyiben tényleg nem tudtak megoldani sok ilyen esetet. De ezzel semmi gond nincs, ők moderátorok, moderálni a dolguk, nem szétkúrt html kódokat javítani.

    Szóval ezt nem azért mondtam, nincs velük semmi bajom, ez csak egy következtetés volt, ami simán meglehet, hogy helytelen, mert nem tudok minden apró részletet.
  • Dodo55
    #37
    A büntipontokat kézzel kell kiszedni?
    Akkor ez megmagyarázná miért látok néha olyan usereket, akik már rohadt rég jártak itt, és még van büntetőpontjuk, amit hónapokkal ezelőtt kaptak.
  • zoolee
    #38
    Hát izé, én kereszbe roh@dok..
    Beillesztek egy videot youtube ról, mentek, megnézem behozza, frissítek nem hozza [-@nyucid] , megnézem mi van, hát bakker, hiányzik a link fele.
    Ez mi a fenétől van??
    És most már be se hozza elsőre se.
  • Desiderata #39
    azért mert max kb 55 karakter lehet a Weblap vagy Blog mező hossza, tehát ennyiből kell kijönni
    az viszont arra elég hogy iframe-el beillessz egy html oldalt (lásd #1)
    abban pedig bármi szerepelhet, akár youtube videó is
  • Desiderata #40
    kaptam kérdést hogy mi a teendő ha valaki csak egy mp3-at, mid-et vagy valami videó formátumot szeretne linkelni (wmv,mov)
    nos, ebben az esetben nem kell feltétlen iframe-elni, elég a embed html tag-et használni

    példa: <embed src="http://weblapod.hu/dal.mp3">

    persze ha az url hosszú akkor érdemes rövidíteni
  • kuci06
    #41
    huhh , hat ez nekem magas :S

    ezt szeretnem flash lejatszoval berakni az adatlapomra, de nekem nem sikerül :(
    valaki le tudna irni, hogy mit is kell oda bemasolni?