76
  • strogg
    #1
    Az EU-nak óriási presztizs veszteség lenne, ha az m$-el folytatott (eléggé elmérgesedett) vitában alul maradna. Lehet, hogy nem érdeke, de ha ez így megy tovább egyre durvább eszközökkel fogja kierőszakolni az igazát. Ez senkinek nem lesz jó, de legfőképpen az m$-nek nem. Meglátjuk mi lesz a vége, de szerintem az EU átviszi amit akar, akár egyben marad az m$ akár nem.
  • assdf
    #2
    Mondjuk én nem egészen értem hogy az eu hogyan tudná feldarabolni a microsoftot. Tudtommal amerikai cég nem európai
  • strogg
    #3
    Ezt mondjuk én sem értem :) De ők biztosan értik, ha már most előkerült ez a témakör is. Mind1.
    Szvsz először elkezdik szankcionálni őket kereskedelmi szempontból. Megtagadhatják (tudtommal) egy cég termékeinek a forgalmazását/behozatalát az EU-ba. Ha ezt meglépik, akkor az m$ hiába futkos bírósághoz, mert minden óra dollár százezrekbe kerül neki.
  • Zenty
    #4
    ez már elöre el tervezett marketing szar. És fogadjunk ms találta ki csak még nem fedik fel az igazi elönyét. Ha nem igy lenne már rég kussolnának. ( ugyanis m1 kapott jó ki zsét valszeg az mstől)
  • haxy27
    #5
    csak elfelejtitek hogy a MS nek nem kell europában forgalmazni eleég ha az interneten megvásárolhatová teszi a szoftvereit. Én ezt teném és akkor tehet egy sziveséget az EU. Nem tom mért akarja az eu megmondani mit vehetek meg. Ha csak linux lesz nekem inkább nem kell számítógép.
  • ffxi
    #6
    De morcos a néni :D
  • ProClub
    #7
    Az igaz, hogy simán netről is árulhatná a vindózereket, de akkor pl nem tudná megcsinálni, amit az OEM Office 2007-el csinált meg, hogy csak Microsoft munkatárs tud OEM-et telepíteni. Pont azért, mert akkor nem lenne Microsoft Magyarország. Egyébként az EU akár be is tilthatná a Microsoft valamilyen termékét.

    Aki visszanéz egy régebbi Steve Ballmeres reklámvideót egyébként rögtön rájön, miért nem fizetnek. Ballmer szvsz szentül meg van győződve az igazáról.
  • TorrenteXY
    #8
    Ha az EU-ban nem forgalmazhatják, akkor az az internetre is vonatkozik. Az M$ pedig azért nem fogja befizetni a pénzt, mert akkor gyakorlatilag beismeri hogy törvényeket szegett, és akkor amerikában meg máshol is jobb pozícióból indulhatnak az ellene perelők. Ebben az esetben pedig talán még könnyebben fel tudnák őket darabolni mint most.
  • Morden23
    #9
    "Nem tom mért akarja az eu megmondani mit vehetek meg. Ha csak linux lesz nekem inkább nem kell számítógép."

    Az EU azért akarja megmondani ezeket a dolgokat, mert Európa gazdasági jövője függhet ilyen gazdasági intézkedésektől.
    Nekem személyesen semmi bajom a Windows oprendszerrel, vagy éppen a Microsoft-al, sőt, én is Win-t használok, de ezerszer jobban örülnék, ha egy európai terméket tudhatnék a PC-men, ugyanúgy, ahogyan jobban örülök, ha BÁRMILYEN termék/szolgáltatás esetén az EU-sat választhatom.

    A Linux nekem sem opció, de ha lenne egy igazi win-alternatíva (ahogyan már sokan elmondták, a Linux nem egy Win-helyettesítő cucc, hanem egy önálló dolog), amit európai cég forgalmaz [így a pénzemet nem transzportálom az USA-ba, ahol egy USA-beli cég fejlődik belőle (leginkább) USA-beli embereknek adva munkát], akkor nem lennék rest váltani, még akkor sem, ha annyiba kerülne, mint a Vista Ultimate.

    Ezért van a legmagasabb vámtétel elve is az USA-termékek esetén, és ezért basztatják az MS-t is, és ebben (ha a jövőre gondolok) maximálisan támogatom az EU-t (mondom ezt úgy, hogy genuine Windows alól írok, akár otthonról, akár munkából kommentelek ide).
  • Morden23
    #10
    "Egyébként az EU akár be is tilthatná a Microsoft valamilyen termékét."

    Egyébként be, de ha egy ilyet csinálna a jelenlegi helyzetben, akkor olyan piaci vákuum keletkezne, ami megoldhatatlan problémákat eredményezne.

    Jelenleg ez lehetetlen.
  • assdf
    #11
    Be nem tilthatja mert ő is függ tőle.
    Szerintem az hogy ki gyártja az oprendszert tökmindegy nem attól lesz jobb.
    Egy eus oprendszer kifejlesztése is hosszú években ha nem évtizedbe tellne.
    És van egy olyan érzésem, ismerve az agyonszabályzott eu-t, hogy végül kapnál a te pénzedből kifejlesztve egy tök gáz tök drága eus oprendszert...

    Egyébként meg az a magánvélemyénem hogy ez megintscak arról szól hogy valakik jól megtömik a zsebüket és sajnos az nem én leszek. Ezt csupáncsak abból gondolom, hogy eddig még nem hallottam értelmes, szakmailag alátámasztható érvet a microsoft ellen az eutól, csak úgye olyat hogy vegyék ki a média playert, mert adják ki a forráskódot (egy kereskedelmi termék esetén... miért nem a legújabb bmw terveit kérik...) meg egy érthetetlen kérést a dokumentációval kapcsolatban.

    Pedig ami értelmes lenne az a következő:
    -tegyék választhatóvá a telepitendő összetevőket
    -nagyobb fokú integrációt a szabványokhoz
    -az irreálisan magas árképzés megszüntetését

    Ezek lennének a legfőbb szempontok amikkel a windows használók előnyére válnának. Ehhez képest ebből semmi sincs az eu pereiben, etc... ezen mi megint nem nyerünk semmit.
  • Morden23
    #12
    Nem "eus oprendszer", hanem csak simán európai cég által fejlesztett oprendszer.

    "-az irreálisan magas árképzés megszüntetését"

    Ezért viszont nem a Microsoft a felelős, hanem éppen a termék árába épülő vám. Ha megnézed, a retail Windows Vista Ultimate 90.000 forintnak megfelelő USD Amerikában, amit én drágának semmiképpen nem neveznék. Hangsúlyozom, dobozos Ultimate.
  • assdf
    #13
    Pereljük be az eut :D
    Mondjuk én lelövetném a mi vezetőinket is aztán ideültetném ballmert. Mert akkor legalább mi lennénk a föld leggazdabb országa és még azt is bevállalnám hogy minket szidna mindenki
  • Morden23
    #14
    "Mert akkor legalább mi lennénk a föld leggazdabb országa"

    Kevés ahoz a Ballmer :)
  • assdf
    #15
    Egye fene még bill gatest is idehivjuk :DDD
  • magus4884
    #16
    Hát ez A EU-sem normális,persze vegye csak át ezt jó kis hülyeséget, magyar módra zárjunk csak be mindent amit csak tudunk:)A Microsoftnak anyi bonyulult ügye van hogy már szerintem akkor 6szor bekellet volna zárniuk:):(De szerintem ez még jó sokáig huzodni fog,de remélem nem lesz belöle semmi komoly?!De nem tudom miért nem fizeti ki a Microsoft mert ez még zsebpénzböl kitudná fizetni,de ha tul sokáig vár akkor már neki is nagy összeg lesz és akkor aztán lehet hogy volt nincs microsoft:(:(
  • sathinel
    #17
    Ezt az országot USA-nak hívják, és pont a gondolkodásuk miatt az üzletben utálják őket. Csak magyarországon 10 milla ember van, és ha mi lennénk a főgyükerek, akkor még magyarország sem maradna:D

    Vazz a parasztok meg nem azon kezdenek el gondolkozni hogy oldják meg hogy sokan pampognak hogy rossz amit csinálnak, hanem még több céget akarnak felvásárolni hogy mégtöbb helyen legyenek? Ismer valaki még egy céget ami ha nem megy valami akkor símán megteheti hogy nem foglalkozik vele? Csak azok amik monopól helyzetben vannak, és leszarják a felhasználót.

    Egyébként az EU oprendszerről annyit, hogy minden országban van egy saját linux fejlesztés amit az állam is szponzorál ha jóltudom. Azért hogy ha drágán veszel egy gépet, akkor azt ingyen is tudd használni. Linux-nál ha forrásból csinálod, akkor minden distrón lefut, tehát egységes. Ez nem EU mizéria. Ha megnézed, a távolkeleten is ilyesmit csinálnak. Kínával az élen mindegyik fejleszt saját linux rendszert.
  • A1274815
    #18
    "Egyébként az EU oprendszerről annyit, hogy minden országban van egy saját linux fejlesztés amit az állam is szponzorál ha jóltudom. Azért hogy ha drágán veszel egy gépet, akkor azt ingyen is tudd használni. Linux-nál ha forrásból csinálod, akkor minden distrón lefut, tehát egységes. Ez nem EU mizéria. Ha megnézed, a távolkeleten is ilyesmit csinálnak. Kínával az élen mindegyik fejleszt saját linux rendszert."

    Mondjuk a Linux-ot nehéz sajátnak tekinteni saját Linux legfeljebb csak illuzió, hiszen minden honnan, mindenki állal összeírogatott cuccokkat "írnak át" illetve válogatnak össze, írnak hozzá egy telepítött, kicsit "kontárkodnak" néhány rendszerkomponensen, majd ha végeztek ezzel a forrást kötelesek kiadni, már mint a változásokat, hogy más is bele kontárkodhasson, ha akar.

    Uhu Linuxban mégis mi a nagyon saját: - magyarnyelven van, egyedi üdvözlő kép, egyedi run levelek, egyedi konfigurációs elképzelések, egyedi boot manager kép, de azon kívűl mi a saját?
  • A1274815
    #19
    "Ismer valaki még egy céget ami ha nem megy valami akkor símán megteheti hogy nem foglalkozik vele?"

    Szerintem ez lazán igaz az összes óriás cégre. (Nem feltétlenül monopol helyzetűek, csak tele vannak jó sok pénzzel.)
  • A1274815
    #20
    Egy teljesen egyedi(!) EU-s(!) a Windows leváltására(!!!!) írányulú projektet támogatnék.
  • zzebi
    #21
    "nem azon kezdenek el gondolkozni hogy oldják meg hogy sokan pampognak hogy rossz amit csinálnak"

    Csak nagyon kevesen pampognak emiatt. Valojaban a tobbszazmillio Windows felhasznalo nagyresze teljesen elegedett a Windows-al. Pont emiatt hasznaljak ezt az OS-t es nem egy masikat. A MS-nak ezert nagyon jol megy az uzlet es esze agaban sincs valtoztatni az modszerein.

    A mezei felhasznaloknak rohadt kenyelmes, hogy az IE, a Media Player, az Outlook Express, a Defragmenter, a Tuzfal es a tobbi dolog bele van epitve az oprendszerbe, es nem veszi eszre, hogy ezzel a MS kizarja a tobbi ceget a hasonlo szoftverek egyenlo eselyekkel torteno forgalmazasabol. Igy serul a piaci verseny es tudjuk jol, hogy ezt vegul mindenkeppen a felhasznalok szivjak meg.

    Mindig leirom az ilyen vitakban, hogy a MS szoftvereket a kutya sem venne, ha azoknak egyenlo esellyel kene a piacon versenyezni a tobbi hasonlo szoftverrel. Pl en soha nem vennem meg a Media Player-t, ha kulon arulnak. Most viszont koteles vagyok megvenni, mert a szoftver bele van epitve a Windows-ba es az ara a Windows araba.

    A gond az, hogy az atlag felhasznalo, mint altalaban az atlagember, hulye es ezt akkor sem ertene meg, ha evekig magyaraznak neki a TV-ben. Inkabb atkapcsol a Baratok Koztre vagy a Lost-ra es tovabb ragcsalja a popcorn-t.

    Ezert az EU megfelelo szervei a felhasznalok neveben lepnek fel a piaci verseny helyreallitasa erdekeben. Ertunk teszik, megha ezt egy atlag j(l)uzer nem is tudja felfogni.
  • A1274815
    #22
    "Mindig leirom az ilyen vitakban, hogy a MS szoftvereket a kutya sem venne, ha azoknak egyenlo esellyel kene a piacon versenyezni a tobbi hasonlo szoftverrel."

    Hát mint ahogy írtad a kutya se venné meg a WMP-t, az IE-t, meg ezeked, de megvennék a Windows-t, az Office-t, a Visual Studio-t, az ISA Server-t a Microsoft-os játékokat.

    De szerintem ugyan ez igaz az Apple termékeire is amiket szépen ők is az oprendszerükben osztogatnak. Tudod ki akar Quicktime playert, szerintem még kevesebben, mint akik WMP-t, meg kockáztatom talán még normalizált formában is igaz lenne.
  • zzebi
    #23
    Az EU rendelkezeseit amugy a MS rohejes szarkazmussal valaszolja meg.

    Ennek ekes peldaja a Windows Media Player nelkuli valtozatanak forgalmazasa a Media Player-es valtozateval megegyezo aron.

    Az EU pont azert koltelezte a ceget a MP nelkuli valtozat forgalmazasara, hogy annak a felhasznalonak, aki nem hasznalja a szoftvert ne kelljen azt megvennie. Azzal, hogy a MS ezekutan a MP nelkuli valtozatot az eredeti aron arulja gyakorlatilag belerohogott/belekopott az EU arcaba, ezzel bar a dontesnek eleget tett, de a problemat csak megkerulte, mivel a felhasznalonak ezekutan is ki kell fizetnie a szoftvert, akkor is ha nem veszi meg.

    A MS indoka mindig az, hogy ezek a reszegysegek az OS szerves reszeit kepezik, igy nem lehet oket eltavolitani oket a rendszerbol... Losz*rt.
  • A1274815
    #24
    "A gond az, hogy az atlag felhasznalo, mint altalaban az atlagember, hulye es ezt akkor sem ertene meg, ha evekig magyaraznak neki a TV-ben."

    A TV-ben még nem láttam ilyen műsort, ahol az MS állítólagos "monopoliumának" a rosz hatásait próbálták volna a fejembe súlykolni.

    "Ezert az EU megfelelo szervei a felhasznalok neveben lepnek fel a piaci verseny helyreallitasa erdekeben. Ertunk teszik, megha ezt egy atlag j(l)uzer nem is tudja felfogni."

    Ha tényleg piaci versenyt akarnak, akkor tessék rendes Eu-s alternatív programokat gyártani (EUPlayer, EUnetBrowser, EUOS, EUOffice, stb.) ráadásul ezeket úgy, hogy tényleg életképes, komoly alternatívák legyenek. És ha akkor akarják "megvédeni" a piaci versenyt akkor már teljesen megértem.

    Az hogy most a Realmedia, az IBM, a Sun, vagy franctudja melyik amerikai óriás válalat malmára hajtják a vízet az nem az EU polgárok érdekeit védik.
  • zzebi
    #25
    Tokeletesen igazad van az egyeb MS termekekkel kapcsolatban:
    A MS mindent, amit el tud adni kulon, azt kulon arul, amit meg nem tud eladni, azt meg beleepiti az oprendszerbe es megveteti veled annak reszekent. Igy kell nagyra noni es sok penzt lehuzni a felhasznalokrol.

    Az Apple-lel kapcsolatban is jol latod a dolgokat, mivel ok is ugyanezt csinaljak, mint az MS, csakhogy ok nincsenek monopol helyzetben, igy megtehetik. Barmilyen furcsa is ez, jogilag igy van.

    Latod, teljesen jol latod a tenyeket, csak a gond az, hogy rossz kovetkezteteseket vonsz le beloluk. Pont ugy, mint az atlag szotyizo tevenezo. :-)
  • A1274815
    #26
    "Ennek ekes peldaja a Windows Media Player nelkuli valtozatanak forgalmazasa a Media Player-es valtozateval megegyezo aron."

    Ingyen letölthető az internetről, akkor mégis miért legyen olcsobb?

    Amúgy ezért a Realmedia pampogott, sőt eredetileg ők a WMA kódoló eljárásának a forráskódját szerették volna látni.
  • zzebi
    #27
    A Windows Media Player termeszetesen nem ingyenes program. Valoszinuleg sok-sok millio dollarba kerult a kifejlesztese. A fejlesztesi koltsegeket a MS beleepitette a Windows OS-ek araba. Cserebe minden eladott Windows-ban benne van a WMP, kiveve a WMP nelkuli verziokban, de az fejlesztesi koltseg a biztonsag kedveert annak az araban is benne van.

    Ezen kivul a legfrissebb WMP valtozat letoltheto a MS weboldalarol. Mivel egyszer mar megvetted (akar akartad, akar nem), a frissiteseket ingyen kapod.
  • A1274815
    #28
    És akkor mivan, ha valaki WMP-nélküli Windows-t vesz olcsobbért, majd letölti a legújabb WMP-t, akkor, most hol lennei itt az igazság?
  • zzebi
    #29
    Ha a WMP nelkuli Windows tenyleg olcsobb lenne, akkor sokan azt vennek es letoltenek utana valamelyik ingyenes medialejatszot. Akar a WMP-t, akar mas cegek ingyenes lejatszoit, akar valamelyik open source Media Player klont.

    Ebben az esetben a MS is valoszinuleg reklamokat tenne az ingyenes lejatszojaba vagy mas modon probana megoldani a bevetelek potlasat. Pont ugy, ahogy a tobbi fejlesztoceg teszi.
    Mindenesetre attol a pillanattol fogva az ingyenesen letoltheto WMP mar nem lenne ugyanaz a program, mint a fizetos WMP. Amikor az "ingyenes" WMP-ben megjelennenek a reklamok, te is eszrevenned, hogy bizony a MP sohasem volt igazan ingyenes.
  • sathinel
    #30
    Most tényleg nem akarod érteni, vagy csak kötöszködős kedvedben vagy?:D
    elég szájbarágósan elmagyarázta hogy ígyis-úgyis lehúz. Azért elmondhatnád hogy a WMP-t linux, MAC gépekre mikor installálná valaki:D Tehát mihez töltené le valaki? csak win. Tehát őnekik mindegy hogy ingyé van fenn vagy pénzért ha a nélküle eladott winért ugyanannyit kérnek. Tényleg nagyon rendes csókák...
  • BStage
    #31
    "A fejlesztesi koltsegeket a MS beleepitette a Windows OS-ek araba. Cserebe minden eladott Windows-ban benne van a WMP, kiveve a WMP nelkuli verziokban, de az fejlesztesi koltseg a biztonsag kedveert annak az araban is benne van."

    Baromság! A WMP és az ie letölthető olyan winekhez is amelyekben alapból nem is volt egyik sem, vagy ősrégi verzió volt bennük, aminek gyakorlatilag köze sincs egy mai WMP-hez vagy IE-hez. Azoknak, hogyan lehetett az árukban, ha nem is tartalmazták? És hogyan lehet mégis ingyen letölteni hozzájuk, ha nem ingyenes? Nyugodj bele, ezek ingyenes szoftverek, igaz hogy a ms a fizetős termékei eladásából finanszirozza ezek fejlesztését, de ettől még ingyenes lesz. Ahogy az ibm a fizetős termékeiből támogatja a linuxos fejlesztést. Egyébként, ha benne is lenne a win árában, ezek olyan elhanyagolható részét teszik ki a winnek, hogy gyakorlatilag pár forintot lehetne spórolni az egészen.
  • sathinel
    #32
    lehet hogy nem sok, de ha azt veszed, hogy én pl lecserélném az ablakkezelőt, wmp-t, tűzfalát, IE-t , outlook-ot, MSN-t, összes game kidob, akkor még mindíg csak fillérek? Ha igen, akkor mindenki aki programozónak tanul most hagyja abba mert soha nem fog keresni, max kihasználják...
  • GABOR16
    #33
    Ki az a szadista aki WMP nélküli windws-t vesz, hogy aztán letöltse a WMP-t?
    Én sose használom... A Programok között az ikonját is átnevezem "gagyi4" nek (gagyi1 -> IE ; gagyi2 -> MSN ... vagyis Live Messenger ; gagyi3 -> OE ; gagyi4 -> WMP ).
  • Morden23
    #34
    Miért nem törlöd inkább le az ikonját?

    A Live Messenger mióta integrált része az OS-nek?
  • zzebi
    #35
    Egyreszt:
    Sem a legujabb MP-t, sem a legujabb IE-t nem lehet olyan regi Windows-ra feltelepiteni, amiben nem voltak eredetileg benne (Windows 95).

    Masreszt:
    Egy profitorientalt cegben nem letezhet veszteseges reszleg! Legalabbis egy ceg sem tart fent szandekosan egy veszteseges reszleget. Ha egy reszleg hosszu tavon veszteseges, akkor megszabadulnak tole.
    A valosag az, hogy egy ranezesre bevetelt nem hozo reszleg a gyakorlatban mas reszlegeknek szamlaz, vagyis mas reszlegeknek termel bevetelt. Az ilyen reszlegek hivatalos neve Cost Center.
    Ez altalanosan elfogadott a mai modern uzleti vilagban, igy a MS-nal es az IBM-nel is.
    Elhiheted, hogy a MS reszvenyesei ket kezzel vernek az asztalt a cegvezetesnel, hogyha a WMP fejlesztese vesztegeset okozna a cegnek.
    Ugyanigy az IBM-nel folyo Linux fejleszteseket (mint minden mas profitorientalt linuxos cegnel) a szolgaltatasi reszlegek finanszirozzak.
  • BStage
    #36
    hát még ezek összessége is elég elhanyagolható a teljes kódbázishoz. De miből gondolod, hogy te majd meghatározod, hogy a cég hogy adja ki a termékét és hogy 500 féle verziót kéne támogasson belőle? (egyikből ez hiányzik másikból másik)
    Ha erre komoly igény lesz, akkor majd úgy adják. De addig amig minden évben pénzügyi rekordokat döntenek és bármikor kilóra megvásárolhatnak az eladásaikból egy kissebb országot, addig az lesz amire az emberek százmillióinak szüksége van. Nekik az kell, hogy telepités után működjön a rendszer. Akinek más kell, az felrak ezek helyett mást, semmi nem akadályoz meg benne.

    A lehetőséged pedig tökéletesen megvan, hogy lecseréld a tűzfalat vagy az outlook express stb-t. Vista-n meg telepitened se muszáj sokmindent.

    "Ha igen, akkor mindenki aki programozónak tanul most hagyja abba mert soha nem fog keresni, max kihasználják... "

    ez meg úgy hülyeség ahogy van.
  • A1274815
    #37
    "Ki az a szadista aki WMP nélküli windws-t vesz, hogy aztán letöltse a WMP-t?"

    Én egy úgy mondott tegyük fel hogy esetet vizsgáltam, amit gondolom minden normális szervezet és cég is végig vizsgálna.
  • BStage
    #38
    "Sem a legujabb MP-t, sem a legujabb IE-t nem lehet olyan regi Windows-ra feltelepiteni, amiben nem voltak eredetileg benne "

    És? A régebbiek felmennek. Ezek szerint csak idén lettek fizetősek ezek a termékek? Haladunk...

    "Egy profitorientalt cegben nem letezhet veszteseges reszleg!"

    Baromság! Ha az a részleg önmagában csak kiadást hoz, de cserébe egy másik részleg (amit a veszteséges részleg támogat) irdatlan pénzeket hoz, akkor a kutyát nem érdekli, hogy az a részleg csinál némi aprópénzes veszteséget.

    "Elhiheted, hogy a MS reszvenyesei ket kezzel vernek az asztalt a cegvezetesnel, hogyha a WMP fejlesztese vesztegeset okozna a cegnek."

    Ismét baromság. A részvényeseg magasról tesznek rá, hogy a WMP részleg mit csinál, amig a windows, az office, a server részleg olyan mennyiségű pénzt termel a (wmp részleg termékét beépitve) hogy elkölteni sem tudják a pénzt.

    "Ugyanigy az IBM-nel folyo Linux fejleszteseket (mint minden mas profitorientalt linuxos cegnel) a szolgaltatasi reszlegek finanszirozzak. "

    És te ezt el is hiszed? A linux az ibm-nél ugyanúgy durván keresztfinanszirozott, a tizedét se tartaná el a linuxos szolg. részlet. Persze éppeszű embert nem is érdekli, hogy miből tartja el, addig amig a cég egésze nyereséges.
  • A1274815
    #39
    Nos én míg nem volt a WMP9-es addig, zene lejátszásra WinAmp-ot, filnézésre, meg BSPlayer-t használtam. WMP9 óta egyikre sem volt többé szükségem, film nézéshez nincsennek extra igényeim. Egyébként meg tök jó a lejátszási sor kezelője. Feíratokkal sincs problémám, ott van a DivXG400 illetve a VobSub. Most meg már WMP11-et használok Vista alatt néha pedig az MC-t, ha 4:3-as filmet nézek.
  • zzebi
    #40
    Ez nem ilyen bonyolult.
    Az igazi megoldas nem az lenne, hogy a MS 500 fele Windows verziot hoz forgalomba, hanem hogy csak egy fajta csupasz Windows-t arul, amire te azt telepitesz fel, amit akarsz.

    Egy idealis vilagban a felhasznalonak van valasztasa:

    John Smith elhatarozza, hogy vesz egy szamitogepet.
    - ellatogat a kedvenc online kereskedojenek a weboldalara
    - kivalasztja a hardvert
    - kivalasztja a Windows operacios rendszert (csupasz, olcso valtozat)
    - majd a felkinalt szoftver kategoriakban kivalasztja, hogy milyen segedprogramokat kivan hozza megvasarolni:
    - medialejatszo
    - biztonsagi szoftver
    - rendszer karbantarto
    - cd-dvd iro
    - bongeszo
    - levelezo
    - stb

    Jonehany szoftver kategoria eseteben ez ma is mukodik, de ezen kategoriak szama egyre csak csokken, ahogy a MS egyre tobb szoftvert integral az OS-be.