89
Fika Generations
  • timantes
    #1
    Welcome to the GENERATION F


    Az úgynevezett hardcore gamerek többsége két nagy hibát követ el. Az egyik az, hogy elhiszik: mindenki hardcore gamer rajtuk kívül, ás ilyen alapon lehet velük vitatkozni. A másik: elhiszik magukról, hogy VALÓBAN hardcore gamerek. Pedig dehogy! A többség lelkes műkedvelő, valós tudás és valós érvek nélkül. Ez itt a baj.

    Szerintem úgy 4-5 éve kezdődhetett. Ezredfordulós betegség, ha úgy tetszik. Először csak páran voltak, aztán elkezdtek szaporodni. Olyanok, mint valami átkozott VÍRUS.

    Leszarozzák a STALKER grafikáját, az elvakultabbak még a kőkorszaki jelzőt is odaszúrják mellé. Hülyegyereknek való ostobaságnak tartják a Spider Man 3-at, mert túl szép a grafikája. Buzinak nevezik Serious Samet.
    (forrás segítség: 576k.)


    Ti mit gondoltok erről?
  • gyuri12
    #2
    valaha én is közéük tartoztam,de mostmár nem,hála az sg-nek! kösz sg! amúgy sztem bannoljuk őket,oszt ennyi:)
  • zeli
    #3
    Háát, nem vagyok biztos benne, hogy ezt meg kellett volna nyitni:S
    Alapból a neve, "Fika Generations". Meg elképzelhető, hogy itt viták lesznek:S
    Bocs hogy belepofázok, de nekem csak ennyi a véleményem...
  • timantes
    #4
    bannolhatjuk őket napestig , másnap már új névvel fognak újjászületni! Ha bannolunk eggyet holnapra már kettő lesz belőle.
  • Vagtazo
    #5
    Hát szerintem aki stalker grafikáját fikázza nem teljesen épelméjü. Miért mit vár egy játéktol? hogy real foto grafikája lesz? ugyan dehogy. manapság azt vettem észre hogy nem nagyon veszik figyelembe a játék élményt pedig az lenne a legfontosabb mivel csak egy JÁTÉK. Azért játszunk, hogy egy valahogy eltöltsük a felesleges és unalmas perceinket.
    Nekem ez a véleményem Ha valaki Hardcore saját probélmájsa hogy belebolondul egy game-be. Én inkább rally-zom a valoságban az sokkal jobbb. és tök jo csajok vesznek körül. mi a jobb a gém vagy a csajok? :D
  • NEOreg3
    #6
    STALKER grafikája szép, de csak dx9-en...
    Spider-Man 3-nak szép a grafikája de oylankurvaoptimalizáltlan, hogy csak na
    Serious Sam pedig tökjófely:D
  • timantes
    #7
    van még SZÁMTALAN példa , több TÍZEZRET lehetne kiemelni CSAK innét az SG fórumaiból , csak keresgélni kell.
  • zeli
    #8
    Ez igaz...pl. ott van a 3D Driving School. Grafikája nem valami jó, viszont nagyon jó közlekedés-szimulátor. Én eljátszogattam vele..
  • Sland
    #9
    Inkább KOCZKA GENERÉJSÖN!
  • Dave John
    #10
    A Stalker szép
    Serius Sam jó poénos
    Spider-man 3-at nem ismerem
    Ha vkinek nem jön be egy játék ne játszon vele, feleslegesen ne okoskodjon, ne reklámozza mekkora koczka. Ennyi.
  • Voltan
    #11
    Én már jó régen nyomom az ipart, a 80-as években még C64-gyel kezdtem, és végignéztem-játszottam a pc-s játéktörténelmet.
    Én sem értem azokat, akik olyasmikbe kötnek bele, ami teljesen alaptalan. Tényleg a STALKER-nél nagyon jól megfigyelhető ez a jelenség. Sokan már eleve úgy álltak hozzá, hogy lesz, ami lesz, én ezt fikázni fogom. És persze mindenbe belekötnek, a grafikába is, ami röhej. Megfelelő gépen a STALKER kegyetlen szép tud lenni, jó design-al, jó animációval. Akkor meg?
    A kedvencem egyébként az a kategória, akit már az elején tízszer zsinórban kilőnek, mert csak rohan előre, ahogy a COD-ban, vagy a Doomban megszokta. Én is beleestem persze ebbe a csapdába, a különbség annyi, hogy rájötem "Hopp, ezt talán nem így kéne, csináljuk máshogy". A fika-vérpistike viszont nem vált taktikát, fel sem merül benne, hogy talán ő szúrt el valamit, ehelyett habzó szájjal letörli a játékot, és elkönyveli szarnak.

    Meg az ilyen kifogás a Command and Conquer 3-ban, hogy: "Ebben semmi új nincs, hogy lehet ilyet 2007-ben kiadni?" Könyörgöm, pont az a lényege, hogy egy klasszikus RTS-t alkottak, ami nem akarja megújítani a műfajt, csak éppen a sok éves tapasztalatból kiválogatták a legjobb dolgokat és egy marha jó RTS-t összekalapáltak. Mi kell még?
    Vérpisikének soha semmi nem elég.
  • Gabe18
    #12
    Szerintem annak aki a 3 gigás pentiumok,Gef 8800-ak,Xbox 360-ak korába született bele,annak te hiába akarod megmagyarázni hogy a Serious Sam jó játék volt a maga idejében,mert bizony kiröhög.
    Másképp néz egy mai játékra az aki esetleg annó még egy C64-en recsegtette a mikrokapcsolós joy-t (jobb esetben),mint az akinek a Gears of War által felvonultatott grafika lesz az alap.
    Az előző elfogadja a Stalker esetleg helyenként gyengébb grafikáját,és elmerül a játék prezentálta világban,mig az utóbbiak a "ezen mit fejlesztettek 6 évig tök xar,és amúgyis hol van már a Cysis" kirohanást intézik hozzá legfeljebb.
    Ma már eljutottunk oda hogy 10-15 év van egyes játékosok között,és ez már egy más szemléletet hoz.
  • Gabe18
    #13
    Izés Crysis az a Cysis...
  • Vagtazo
    #14
    Ezek olyan dolgok hogy szerintem soha nem lesz vége. Igaz hogy nagy az életkorbeli különbség és aki C64-el kezdte annak a kicsi ujjitás is sokat tud nyujtani, de tényleg van olyan aki a Crysis engine 2.0-át is fikázza. de játszott volna anno a Streetrod 1 -el és mikor kijött a második része nagyon sok embert kötött le. De hát akkor az volt a csucs. Igy a mai hülyegyerekek csak a Grafot nézik sajnos. Nekem Nincs tul sok olyan játékom amit évekig tolok mert egyszerüen megunom mert egyszer már végig vittem. Mostanság arrra figyeltem fel hogy probálnak régi játékok folytatását megcsinálni ami néha sikerül néha nem. Ami egy jo folytatás lett szerintem a settlers 2 10. szülinapja tök ugyanaz csak a grafot átnyomták.
    A Másik hogy a mai kölkökmár nem is tudom hány gigabájtos 2 magos ultra állat gépeket kapnak és nem probálják ki a régieket. Szerintem segitene azokon akik észnélkül fikázzák a játékokat még a megjelenés elött.
    Én ugy vagyok hogy ha érdekel egy játék akkor annak adok egy esélyt hátha leköt....na de nem hardcore témába kössön le arra figyelek...
  • Thanatos
    #15
    generation gap, hehe :D
  • F1re
    #16
    ki az a serius sam ? en csak a jatekot ismerem :D
  • Csabesz6
    #17
    öööö 576konzol ugyebár? de
  • Rexor
    #18
    Fucked hc. gamer!
  • Shep
    #19
    Én továbbra is azt mondom, nem kell foglalkozni azzal ki mit mond. Egy a lényeg, hogy mikor játszol jól érezd magad és jól szórakozz ha valakinek ehez csili-vili grafika kell akkor tessék van olyan is, ha valakinek 2D-s stratégia van olyan is, ha valaki kocsikázni akar van olyan is, ha ...
  • homeless
    #20
    Azt azért érdemes megjegyezni, hogy ezek általában 8-14 éves korosztály.
    Régen még a szar játékba is alig kötöttek bele, meg amúgy se lett volna rá túl sok lehetőség. Ezeket a gyerekeket az internet formálta olyanná amilyen.
    Amíg nem volt internet addig a gyerekek a korukbeli gyerekekkel játszottak/beszélgettek. Nem is volt rá lehetőségük, hogy 2 felnőtt beszélgetésébe beleszóljanak. Ma leül a gyerek a gép elé és gyakorlatilag felnőttek között nő fel, ami szerintem kúrvára nem egészséges.
  • hen-tes
    #21
    Streetrod isten mindmáig.
  • scorpeeon
    #22
    S.T.A.L.K.E.R.-qrvajó játék, qrvaszép grafikával, aki ezt nem látja be az vagy hülye vagy elvakult vagy sz@r gépe van és nem látta hogy milyen magasabb beállításokon, full dynamic light-on.
    Serious Sam nem buzi hanem beteg :)
    Spider-Man 3ról nem tudok nyilatkozni, a filmet láttam, ennyi.
  • moralosan
    #23
    fej, jaj :P
  • Glpetyus
    #24
    Azért az már kemény,ha a FEJ szót is LY-al írod :D
  • Glpetyus
    #25
    jaj,vótmá :c
  • NEOreg3
    #26
    fú tényleg, köszy nem is tudtam, hogy úgy kell írni, jaly de hüje vagyok:C
  • Davidus
    #27
    ok
  • vegicsek
    #28
    Ezek a fikázósak többnyire, ráérős újgazdagok, akinek megvették a csúcszuper gépet, aztán ráér hétvégén.Engem hidegen hagynak a grafika újítások, mint a HDR, ageia phisyx, meg mittomén.Egész egyszerűen azért mert nem bírja a gépem, nekem az is elég, hogy tudok normáisan sourcozni, age3-azni, postal2-be fejeket vagdosni, flatoutba2 zúzni, aztán csókolom.
  • bardocz
    #29
    street rod nagyon jó játék kár hogy már nincsen gépemben flopy meghajtó még ma is tolnám :D
  • csgery
    #30
    Én sem értem a mai fiatalabb generációt. Rengeteg olyan embert ismerek (term. mind 16 alatt), akik csak azért nem játszanak egy játékon, mert a főhős nem 6millió poligonból épül fel. És ahogy olvasgattam visszább, azt igaznak találom, hogy a sok újgazdag kertvárosi gyerek 6 éves korában kézbe kapja a "ZATOMGÉPET", és nem érdekli a régebbi generációk által nagyon kedvelt játék. Én is eljátszogatok, azzal ami van (nem a tökömmel:D) , nem nagyon zaklat a graf, hanem csak a játékélmény, hogy juhé, vonatozok:D! És a hc. gamerekről annyit, hogy nekik sem lesz természetes haláluk, és fele csak elhiteti magával, hogy a hardcore gamer.
  • quack
    #31
    azért az ilyen "a grafika nekem egyáltalán nem számít ezért vagyok én a bölcskirály hc gamer" ember meg nyugodtan menjen stuntsozni, személy szerint az ilyeneket akik büszkén böfögik ezt be mindenhova sem tartom sokkal többre mint a grafobuzi 12 éveseket
  • Maximus4
    #32
    "ugyan dehogy. manapság azt vettem észre hogy nem nagyon veszik figyelembe a játék élményt pedig az lenne a legfontosabb mivel csak egy JÁTÉK"
    Én szerintem ezzel az a baj,hogy az utóbbi időben a játékkészítők nem igazán a játékélményre mennek hanem,hogy minél brutálabb konfig kelljen hozzá.Mindenkinek van olyan ami tetszik és ami nem,ez tény.De szerintem inkább azok fikázzák le az olyan játékokat mint például a STALKER,akinek 640x480-ba low grafikán képregény szerüen fut a játék
  • Shiwo
    #33
    "..640x480-ba low grafikán képregény szerüen fut a játék.."

    annó én így jáccottam Morrowindet és NFS: underground 2-t !!! a 400-as celeronomon...én akkor hüle vok, hardcore vagy mindkettő ? :P
  • kemszi2
    #34
    AOM a legjobb:P ha nagy nehezen össze hozzunk egy lan party-t akkor mindig tolljuk azzal.
    Énis inkább a játékélményre hajtok amúgy..lásd streetlegalredline,worldracing 1-2,level-r stb.STALKER-el még nem játszottam és nem is fogok sztem.de csak azért mert az ilyen játékokkal nem igazán játszok.max egy lan alkalmával cod-ozunk.
    ha vmelyik játék nem tetszik nekem egyszerüen nem foglalkozok vele,nem is értem miért vannak olyanok akik leállnak még csudázni is.ha nem tetszik akkor shift+del és kész.vagy csináljon magának új játékot
  • Dragooon #35
    nem fucking?
  • moralosan
    #36
    whatever :)

    ---

    Kétlem, hogy valaki magából kiindulva fikáz le olyan játékokat, vagy technológiákat amik már le voltak írva. Ha egy haver osztálytárs leszaroz valamit, akkor azt ő is leszarozza szvsz. Ilyenkor mondják, hogy "eddig látsz te".
    Én azt mondom hagyjuk rá a véleményüket az ilyenekre, nekik csak nagyobb baj, hogy ki fog alakulni egy teljesen értelmetlen értékrend, ami nem csak IT téren fog "nem" működni.
  • moralosan
    #37
    jah és ez közeli, de nem saját tapasztalat volt
  • Maximus4
    #38
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ félre értettél.
  • magus
    #39
    hát komolyan ha nekem ennyi időm lenne
  • Vagtazo
    #40
    én akkor lepödtem mikor a GS honlapján olvastam : Kinai srác meghalt egy netCafe-ban mert 10 napig nem aludt egy mmo miatt! Kérdem én megérte az a sok szint lépés hogy meghaljon?