428
miért van rasszizmus?
  • Zizou5
    #1
    Nem az érdekel, hogy mennyire utálod az ilyen meg olyan vallású kinézetű embereket, hanem, hogy mi az oka, miért van ez Magyarországon, és a világon elég gyakran. És, hogy mit vélekedsz erről. Vélemények ellenvéleményekre vagyok kíváncsi.
  • Calver
    #2
    egyszerű emberi tulajdonság - gyűlöljük a másikat mert ő más. nincs is ezzel semmi gond, bár pár barom nagyon úgy gondolja szembe kell szállni az alap emberi természettel és ezt persze rákényszeríteni mindenkire.
  • bigfoot
    #3
    hát én pl azért utálom a cigókat mert már megpróbáltak megverni/lehúzni,pár spanomat már lehúzták,megverték
    és itt elég sok van belőlük,felszállnak a buszra és ordibálnak,kiabálnak,köpködnek, amit normális emberek nem csinálnak
    szal ha nincs velük kapcsolatod nem értheted meg ezt az egészet
  • Ramox
    #4
    Erre adnék 1 linket amiből megtudod a véleményem:
    VIDEO

    Személyes tapasztalat: 15 éves voltam, 1 szót nem szóltam a kissebbségi csoporthoz mikor tarkónvágott az egyik bicikliről paff le. Egyedül voltam ők 10en rugdostak. 2 hétig kórházban szenvedtem. Törések stb. Feljelentés után: A nyomozás nem vezetett semmire, én hiába tudtam h kik votlak a rendőrség leszarta. Azóta volt egy hasonló esetem, csak épp van pár kick-box tudás a hátma mögött és kettőt eléggé elgyepáltam, és ott uygan csak nem én voltam a kezdeményező fél. Mikor már bicskával hadonászott a cigány gyerek már a járókelők is segítettek...

    Kb ezért vagyok én RASSZISTA! De nem is tagadom. Mindig mikor eszembe jutnak ezek az esetek elszáll az agyam mint pl most azért is nem tok fogalmazni és helyesen írni....
  • TrIp
    #5
    szerintem az emberek nagyrésze nem azért ítéli el mondjuk a feketéket vagy a romákat, merthogy bőrszín beszédstílus stb... sokkal inkább azért (és itt főleg a saját tapasztalataimból kiindulva) mert például valaki elüt egy gyereket és otthagyja, valakik félholtra verik a haveromat, valakik lopnak az öcsémtől a suliban, valakikhez még szólni se lehet.. és micsoda véletlen egybeesés hogy ezek a valakik pont a *******, úgyis mindenki tudja!
    és egyébként többek között miattuk is kell elköltöznünk abból a kis községből ahol 18 éve élek. ennyi. nem lehet mit tenni. megszállás van kéremszépen.
  • Zizou5
    #6
    van velük kapcsolatom. én is látok cigányokat köpdösni meg sok minden finomság, de más ember is köpdös ordibál, csak azt nem akarjuk észrevenni. és szvsz magyar emberek is verekednek stb. nekem pl. van 1-2 cigány ismerősöm, kb magyarország legrosszabb intézményébe tanít. Ésmiért? mert menteni akarja a menthetetlent, fillérekért. Ilyen ismerősötök neketek nicns?
  • Dynamic
    #7
    Már látom előre, hogy a topik cigányozásról fog szólni, minek következtében be is zárják hamarosan.
  • TrIp
    #8
    és egyetértek az előttem szólókkal, sőt tudnám még folytatni a sort..
  • Zizou5
    #9
    remélem nem fog, direkt felhívtam a figyelmet, hogy nem ebből a célból nyitottam. Csak pusztán a kíváncsiság. Miért? nem az hogy Mennyire?
  • Atkamon
    #10
    Én mosolyogtam, amikor edzésen (Aikido-t edzek és arra azt mondják, hogy a harmónia és a nyugalom sportja)a mester elkezdett arról mesélni, hogy ő mennyire utál minden olyan embert, aki nem fehér... elég vicces volt, hogy egy olyan sportág mestere, amit japánok találtak ki...
    nah mindegy... én is úgy vagyok mint sokan mások... van egy tűrőképességem... a cigányokat azért nem szeretem, mert lopnak csalnak hazudnak de nem mind! Sok olyan roma van, aki tök rendes. Viszont sajnos sok olyan aki tök nem...
  • daeemoon
    #11
    A cigányokkal nekem is hasonló élményeim vannak, és ezokból nem is rajongom értük. Ha normális ember, akkor elviselem magam mellett. És ha már rasszizmus, ne csak róluk beszéljünk. Látok az utcán egy négert. Furán nézek rá, hisz ritkán lát az ember fekete bőrü embert. Vallási megkülönböztetés. Pl sok tekintetben nem értek egyet más vallásokkal. Ezért is részesülnek megkülönböztetésben bizonyos szinten. Ez valóban alapvető emberi természet. az, hogy gyűlölködésbe fajul, már egészen más.
  • PíszLávJuniti
    #12
    miért vannak cigányok?
  • zmeor
    #13
    PONTOSAN EZÉRT!!!!!!!!!!!!!!!!
    halálra kínoznám őket!

    mocskos köcsögök... mindig csak együtt tudnak jönni
    megnéztem volna a félmeztelent hogy mit csinál hogyha nincs ott a két spanja
  • bigfoot
    #14
    igen van!!
    viszont például volt az a miklósi villamosos eset,most mond hogy utánna nem kapott el az ideg,vagy olaszliaszka,nah mikor hallotta mi történt tudtam egyből hogy cigányok voltak!!a jogok őket védik!!!a média is!!!
  • Zizou5
    #15
    megmondtam hogy nem azért nyitottam, hogy itt cigányozzatok, köcsögözzetek. fejtsétek ki a véleményeteket kúltúráltan. köszönöm.
  • Ramox
    #16
    JA. És amit elfelejtettem. Általános törvény a cigányoknál: Ha az eséylek egyenlőek akkor nem támadunk meg snekit. Ha erőfölényben vannak már mindnekibe belekötnek.

    Lásd: 2 hete haverokkal császkáltunk a városban és láttunk egy jó kis 3-4 fős cigány kisközösséget amint egy 15-16 körüli lányt "molesztáltak" természetesen egyből odafutottunk 3an. Megkérdeztük h van-e vlaami gond. "Há' huzzatok má inne' dikmá vagy gondok lesznek" Oké. "Molesztáltak téged?" - Kérdeztem a lányt. "Semmi közöd sincs hozzá húzzá innen a picsába" jól a pofámba vágták a cigányok. Kicsit beijesztettem az geyiket amelyik a legközelebb állt hozzám, Telibe fejeltem össze is rogyott, természetesen az összes rámugrott. Haverok segítettek, kialakult a szép kis bunyó. Jöttek még vagy 6an. Eléggé beszorítottak minket mikor pont arra járt egy kissebb skinhead banda akiket pont ismertünk... Pont egyenlő esélyünk lett volna már úgy, de a cigányok ettől már persze h megijedtek. Ment a sprint... Aztán a rendőrség rendezte le őket, mert a lány beismerte h molesztálták.
  • Zizou5
    #17
    ilyen alapon..Miért vannak magyarok, miért élünk? ilyen elven nem lehet gondolkodni.
  • ajem kisa
    #18
    Asszem ez elég ok arra, hogy utáld őket, persze vannak jo arcok is köztük (Matiz papa...), de azok a cigók, akik azt mondják, hogy ők nem olyanok, vagy akikre te mondod azt, hogy nemolyanok, nemigaz!!!
    Nekem is volt nemegy cigó "barátom", de csalodtam MINDBEN!!!
    Azóta (főleg egy ilyen video láttán), egy olyan alkalmat várok, hogy a csávó helyében legyek (mint a videon), és legyaluljam azt a buta agyát ha csak a rosszul is néz rám! Én mindig azt mondtam, hogy eltüröm, mert itt élnek, de mindennek van határa! Az arabokkal is az a bajom, mint a cigókkal, vadak, és lusták!
    Kár, régen voltak akik fenyitették őket, mameg védik mindenhol...
    Na asszem nemis folytatom tovább, csak felhuznám magam én is...:)
  • Nadi
    #19
    Az utolsó 2 mondat sajnos nagyon igaz, és ez a baj...
  • PíszLávJuniti
    #20
    csak poén volt.
    azért van rasszizmus, amiért vannak sztereotípiák.
  • Dynamic
    #21
    Reménykedni lehet, de sok itt a kisfiú, akik nem tudnak felnőttként viselkedni.Szal néhány éves sg-s múltam után én biztos vagyok benne, hogy zárás lesz a vége.
  • Evogordon
    #22
    Jó is az
  • zmeor
    #23
    felőlem át lehet nevezni a topikcímet! Mindenki a cigányokat utálja a legjobban!
    nem tűnt még fel senkinek?
  • Zizou5
    #24
    azért a fekete kínai arabokat is nagyon utálják, ami eléggé aggaszt, hisz félig arab vagyok bevallom őszintén, és nem tudom h miért? mert ha mondjuk olyan lennék, de nem nem vagyok lopos stb stb, és mégis, valamilyen színten megkülömböztetést kapok a világtól.
  • Ramox
    #25
    Nem tudom, én nekem pl a négerekkel semmi bajom. Itt szolnokon él az első sport szeletes reklám raszta néger sráca. Szeméylesen is ismerem, tegező viszonyban szoktam beszélni vele. Nagyon rendes ember. Anya munkatársa mint tanár.
  • Davidus
    #26
    másik törzs! ellenség!
  • PJack
    #27
    eegen. a legtöbb ember ezért utál másokat.
    én sem csípem őket, de vannak a világon ilyen emberek is. sajnos.
  • Zizou5
    #28
    kösz -.-
  • PíszLávJuniti
    #29
    nekem arabokkal, négerekkel, kínaiakkal, zsídókkal helyi szinten semmi bajom..
  • antijuve
    #30
    mé van?me vannak négerek:P
  • antijuve
    #31
    nem vok bunkó,nem gondoltam komolyan.semmi bajom sincs a négerekkel,kínaiakkal estébé,csak maradjanak ott ahol vannak.
  • joshua
    #32
    Hát nemtom...nekem se lenne semmi bajom senkivel. Négerekkel nincs is mert a kosárcsapatban jók nagyon a városban:) Arabokat nem ismerek személyesen úgyhogy velük sincs gondom. Ugyanúgy mint a kínaiakkal.. De ott vannak a cigányok....na őket nagyon megkínoznám. Nekem is voltak személyes tapasztalataim. Nem vitatom h vannak rendesek is de az arányok azért messze nem jól...
  • gordon 24
    #33
    Hát de hülye topik!

    Azt nem értem mi ez a nagy csinadratta-e körül. Kérdezz meg egy cigányt, egy négert, egy sárgát mi a véleménye rólunk. Hidd el nem fogsz jó véleményt hallani. Ugyanugy megvan bennük mint bennünk Persze ha megvan.

    Szóval ők is ugyan ugy rasiszták mint mi ha azok vagyunk. Nézd meg cigány és cigány egymás között különbséget tesz. Néger és néger ugyszintén. Ha annyira mindenki egyenrangu lenne senki nem tenne különbséget, de az emberek különbséget tesznek.

    Én nem vagyok rasiszta de a normális szin a fehér!

    Üdv.
  • cenobite
    #34
    Úgyis átmegy anyázásba, stb. Zárolva lesz hamarosn.
  • cenobite
    #35
    Másrészt, hogy mennyire szar ember valaki nem rassz kérdése. Én ismerek ultragáz szar embereket, akik egy golyót nem érdemelnének az agyukba, mind fehérek. Persze vannak ilyenek más színben is...
  • DaemoonHunter
    #36
    Itt magyarországon csak a cigányokkal van baj, ha azt mondod, hogy rasszizmus, akkor a legtöbb embernek itt ebben az országban a cigányellenesség jut eszébe, ugyanis belőlük van a legtöbb, a négerekből kevés és semmi gond nincs velük. Ellentétben a cigányokkal akik verekednek, lopnak, csalnak stb...
    Van pár olyan aki tényleg rendes és becsületes, mert tanul azért hogy jobb jövője legyen. Az egyik ismerősöm pl cigány származású és mégis orvosi diplomája van, amiért megdolgozott. Mondok egy sztorit én is: anno úgy 2 éve egy autós elütött egy cigánylányt(kisebb horzsolásokkal megúszta) a közeli faluban, és ezért elég durván megverték a sofőrt(eltörték a kezét, orrát, pár bordáját). Utóbb kiderült, hogy nem az autós hibája volt. Sztem ha nem lennének ilyen ellenségesek, akkor egész jól meglennénk.
    Más országokban is vannak, és ott sem szeretik túlzottan őket pl: Hollandia.
  • Zizou5
    #37
    igaz... de miért?
  • cenobite
    #38
    Mondhatnál példát, ami nemrég volt és halállal végződött. :((((
  • bardocz
    #39
    nincsen gyűlölet ok nélkül...amíg nincs az embereknek kapcsulatuk ilyenekkel addig nem is fogja miért utálni őket...nekem pár haveromtól lehúzták a telójukat,emelett meg olyan szinten kultúrálatlanok hogy az valami bórzasztó,és egyedül nem nagy apofájuk csak ha vannak vagy 3-an(lsd.#4),de minimum hogy többen
  • gordon 24
    #40
    Mert mások vagyunk és ők is mások.. Ennyi. Mindenki a saját fajtáját részesít előnyben.. És ha azt nézed még az is aki azt mondja hogy ő nem az , ha döntenie kell saját fajtája felé dönt.. Ennek ez a magyarázata.