13
  • Sanyix
    #1
    Úgy tudom nem a szojuz űrkapszula, hanem a szojuz orbiter(utaskabin, szervízmodul) szokott leválni az űrállomásról az orbiter fékez, hogy letérjen a pályáról, ezután leválik a szervízmodulról a kabin, majd a szervízmodul elég a légkörben, a kabin meg lehozza az embereket. És mintha 10 km-en is a fő ejtőernyő nyílna ki, és már magasabban nyílnak ki a fékezőernyők.
  • babajaga
    #2
    Én egy nagy ernyőt láttam kinyilni, és küzvetlen földetérés elött fékezőrakéták villantak. Farkas Bertalan mondta hogy náluk nem működtek a rakéták és elég nagyot koppantak. Bár a sztyeppe elég fűcsomós és a talaj nem kemény.
  • dez
    #3
    "miután egy almával a kezében kifejtette, hogy jó újra a Földön lenni"

    Ez tetszett.
  • Tetsuo
    #4
    egy nagy show az egész. :(
  • daveofgod
    #5
    én néztem élőben a nasatv n és naagyon jó volt, főleg mikor magyarul beszélt! büszke vagyok rá, hogy attól függetlenül,hogy mit ért el, hogy amcsi, de született magyarnak, most is használja tökéletesen nyelvünket!! a tvben amcsi riporter nem értette mit mond, aztán hozzá fűzte.. biztos magyarul beszél :) jó fej ez a Simonyi.

    Show?? lehet. és? legalább Ő bemutatta, hogy milyen fent, ő vele legalább lehetett beszélni és kérdéseket tenni, ember központú, és .. szóval grat!
  • daveofgod
    #6
    az meg már az SG szégyene, hogy már mindenhol leközölték +képek, csak itt nem.. egy kissé elkésett a hír...
  • blendeguz
    #7
    Az igazi nagy szégyen szerintem az, hogy a gyilkolászós fiatalember megérdemelt egy fejléckiemelést fotóval, de Simonyi elvész a sok kis lead között. Pedig nekünk ez tényleg FONTOS hír. Sokkal fontosabb, mint az, hogy hogyan vicsorog egy Koreai, akit őrületbe kergetett az emberi hülyeség. (Másrészt azt a rejtett üzenetet hordozhatja, hogy érdemesebb tömeggyilkosnak lenni, mint űrutazónak.)
  • mainruler
    #8
    Szerintem meg az a szégyen, hogy itt nyivákoltok azon, hogy mi is az igazi szégyen valójában...
  • bvalek2
    #9
  • daveofgod
    #10
    miért nyivákolnánk? csak véleményt nyílvánítunk. és mire ez a beszólás? tudtommal ez egy fórum. igenis szégyen,hogy azt tekintik hírnek, azok után, hogy tényleg hír volt a mészárlás, hogy o jaj, lehet, gyógyszeres volt;lehet dilis volt; lehet.... kit érdekel?? megtörtént, gyászolunk stb. de az már semmi vizet nem zavar, főleg ,hogy a gyilkos sem él, hogy milyen kezelésen vett részt.. ez BLIKKesedés. és nem méltó az SG hura.. asszem ez tudományos hírportál.. heh,.tényleg?? hajaj.

    ÉJEN SIMONYI
  • Kobaljov
    #11
    a visszatérés után már bulit is tartottak fotó

    a mészárlás kapcsán az is érdekes, hogy mennyi ennél durvább dolog történik szinte naponta máshol (pl. Afrika), csak éppen nem foglalkoznak vele
  • bandypappa
    #12
    partipípölz...
  • Tripax
    #13
    Már megint kezdődik az amerikai magyarok seggnyalása. Senki nem tanul semmit?