656
The KMPlayer - Univerzális médialejátszó
  • lck
    #1
    Helló !

    Találtam egy médialejátszó programot, amit kb. már 2 hónapja használok. Azóta gépemről eltűntek a különböző codec-ek és lejátszók. Gyakorlatilag minden médiaformátumot alapból ismer: DVD - divx - mp3 stb.
    Működése hasonló mint a VLC vagy a linuxos mplayer-é. Az utóbbi beta verziók már tartalmazzák a megyar nyelvet is, ami nagyon hasznos mivel a beállítási lehetőségei rendkívűl szélesek. Ugyanakkor épp emiatt elég összetettek ( is lehetnek ).
    A program minősége és univezális volta miatt - szerintem - mindenképpen megérdemel egy külön témát itt az SG-n.
    A honlapja angol nyelven itt található: http://www.kmplayer.com/forums/index.php
    Az utolsó (beta) verzió pedig mindíg innen tölthető le:
    http://www.kmplayer.com/beta/kmp.zip
  • PíszLávJuniti
    #2
    miben jobb mint az említett mplayer?
  • csgery
    #3
    ACE Mega codecs pack a Te mentőöved: Itt van. ebben benne vannak a fontosabb codecek és lejátszók!
  • Newfronter
    #4
    A legrosszabb codec pack a világon.

    A K-Lite codec pack kompatibilis a játékokkal, elég jól megcsinálták, de az ACE egy trutyi már bocsánat. Ja és nem frissül már, tehát mehet a kukába, 2004-es a csomag, röhej.

    Kipróbálom az említett KMPlayert Vista alatt kivi vagyok rá.
  • lck
    #5
    A The KMPlayer csak windowsra létezik ( Vistára is jó) - az mplayert csak példaként hoztam arra hogy saját codec-eket használ.
    A linux alá is van egy KMplayer nevű lejátszó, de az a KDE-mediaplayer (asszem) A kettő teljesen más.
  • lck
    #6
    Köszi az ACE Mega codecs pack -et, de a KMPlayert éppenséggel azért használom - és ajánlom - , mert ehhez semmiféle codec nem kell.
  • lck
    #7
    A nem hivatalos magyar oldal.
  • games4ever
    #8
    mi a különbség ez meg az mplayer közt?
    mplayer
  • lck
    #9
    Teljesen más fejlesztés. Ezt koreaiak fejlesztik windowsra.
    Az általad említett mplayerhez nem tudok szólni, de a KMPlayer ezeket tudja.
  • games4ever
    #10
    amit említettem mplayer az az általad is említett linuxos mplayer windows-os átirata;) ehhez se kellenek codec-ek, meg mindent visz, stb.:)
    de ez a KMPlayer is jónak tűnik;) majd kiprószálom, thx az 5letet;)
  • Newfronter
    #11
    Eddig nagyon tetszik a lejátszó.
    Jelzem ha gondom akad valamivel.
  • csgery
    #12
    JA, értem, akkor bocsi, h beleugattam a topikba:)
  • bracsek #13
    egész jó kis lejátszó
  • lee86
    #14
    beszteszt lejátszó! :)
  • Newfronter
    #15
    Rengeteg beállítás van ahogy látom. :)
    Volt egy movie amiben bele volt égetve az angol felirat, és ráraktam a magyart így ugye ütötte a kettő egymást, alig lehetett olvasni. Bekapcsoltam hogy a magyar felirat mögött legyen háttér és ilyen félig átlátszó fekete hátteret rakott mögé, nagyon jól meg lett oldva. És visz mindent.

    A menüben találkoztam még angol szavakkal, ugye ez is le lesz fordítva a véglegesben? Ja és valahol meg kóreai eredetű szöveget is láttam, amúgy nem hiába mert a lejátszó neve is innen ered. :)
  • Doomista
    #16
    hát játékokhoz télleg a K-lite a legjobb,viszont videokhoz a ACE...VAgyis az én gépemen fentvan a K-lite,ACE,Divx.AZt irták hogy összekeverik egymást,de ez nem így van nálam is,szépen kihelyetesiti az egyiket a másik...
  • Newfronter
    #17
    Nemtudom de én most letöröltem mindenféle codecet és maradt ez a lejátszó, nekem ez elég, lejátszik mindent.

    Kijött a KMPlayer 2.9.3.1262 Beta.
  • Miguel125
    #18
    Most próbálgatom és bejövős nagyon.
    Valószínüleg én vagyok láma de a menüs dvd-ken a menüben hogy navigálok?
    Hiába click-elek a "gombokra" nem reagál semmire...
  • lck
    #19
    Azt ígérik hogy 1-2 héten belül meg lesz a teljes magyarítás.
  • lck
    #20
    Nekem eddig még mindíg működött a dvd menü. A gombokra kattintással és jobb egér dvd menüvel is.
  • zolo
    #21
    Tudtok rakni a programról egy képet, hogy hogy néz ki?

    Helyettesíteni tudja a Nero Showtime- Winamp- Mpl 11-et kombót?
  • Miguel125
    #22
    Nah működik minden f@aszán!!! A dvd volt a hibás valamiért mert minden más dvd-vel amivel próbáltam jó volt a menü is. Mostanra már kellőképpen kiismertem a progit is, nagyon jóak.
  • Aquir
    #23
    jah tökjól viszi a dvd-ket meg mindent. Valaki tudja hogy lehetne "vizualizáció"-t, azaz az audiókhoz szép képi megjelenítést tenni bele? :)

    Jah, és úgy látom nem viszi a rdvm formátumot (remélem jól írtam), amit viszont az Mplayer visz
  • lck
    #24
    Pillantnyilag nálam igy néz ki.
  • Aquir
    #25
    ja és nem lehet tekerni az .amr kiterjesztésű audiófáljt sem :P :)
  • Aquir
    #26
    de jó ez a Windows MPlayer skin :P :)
  • Csóka
    #27
    Hali!
    Én egy olyan lejátszót szeretnék telepíteni a gépemre, ami tényleg nem emészt fel sok erőforrást és tök egyszerű kezelni, illetve minden fájlformátummal elboldogul külön kodek(pack) telepítése nélkül. Lehet, hogy ez lenne az igazi?
    Már a BsPlayer-topicba is írtam, de szívesen kipróbálnám ezt a lejátszót - csak még bizonytalankodok...
  • Miguel125
    #28
    Ne bizonytalankodj, ez a KMPlayer tényleg mindent visz! Talán a tényleg igazán ritka media formátumokkal akadhat némi kisebb-nagyobb gondja, de minden bizonnyal azok is rövid időn belül meg fognak oldódni, mivel folyamatosan fejlesztik, javítgatják, az utolsó verzió alig pár napos. Codec nem kell mellé minden benne van és nem kell telepíteni sem, kicsomaglod és exe-vel indítod. Erőforrásigénye elenyésző. Kezeléséről csak annyit, hogy tud magyarul...
  • Aquir
    #29
    nem mindent, de azért sokmindent :)
  • Miguel125
    #30
    Írtam is, hogy talán csak a ritkábban használt formátumokkal akadhat némi gondja, de aki többnyire DivX és DVD filmeket néz illetve empéhármat hallgat annak tökéletesen megfelel... ;)
  • KMPVinyL
    #31
    Sziasztok!
    Elkészitettük a KMPlayer magyar nyelvű oldalát.Itt mindig megtalálhatjátok a legfrisebb verziot és a frissitésel kapcsolatos informáciot,magyar nyelvi fájl frissitését,bövitményeket.A Forumon hasznos tippeket olvashattok a lejátszoval kapcsolatosan,amelyet folyamatosan bövitünk és szivesen fogadjuk a kérdéseiteket is a lejátszoval kapcsolatosan.Várunk Mindenkit!
    KMP magyar nyelvű oldala
    Üdv:Vinyl & MorningGlow magyar KMP fordito csapat
  • lck
    #32
    KMPlayer 2.9.3.1270 Beta

    Changes in KMPlayer 2.9.3.1270 (2007-04-22):
    - Subtitles will be displayed more clearly.
    - Fixed the error of Didée's level filter.
    - Improved the VC-1 support in KMP MPEG PS/TS Splitter. (still experimental) - Changed the buffer structure of KMP Splitters to improve the connection from KMP HTTP Reader.
    - Added the function of Playback Queue in playlist editor.
    - Added an option to start a video window on the center of screen.
    - Added the feature of Track Announcement in filters menu which reads a title or filename using TTS.
    - Added an option to display DVD subtitles by default.
    - Added an option to remember the shuffle mode of each playlist. (Must enable in the menu of playlist editor > manage album)
    - Added a checkbox of VC-1 in preferences > internal video decoder.
    - Several bugfixes.
  • Aquir
    #33
    de nekem minden formátum kell ;) Mert már kevés idővel a feltelepítése után több olyan lejátszandó fálj is volt amit képtelen lejátszani :)
  • lck
    #34
    Ja, pl. nekem a doc-ot nem olvassa fel.
  • Aquir
    #35
    mondom lejátszandó. ergo amit le lehetne játszani de ez még sajna nem tud :)
  • Newfronter
    #36
    Nálam mindent lejátszik ami a gépemen van, több nem kell.
    Mi a kiterjesztése?
  • bracsek #37
    mitudomi.myfiletype.xvtr, vagy valami hasonló, pl *.rm :P
  • Aquir
    #38
    olvass vissza :) egyébként a realmediát nem vitte még (.rm)
  • Aquir
    #39
    te is
  • bracsek #40
    Meg te is, a real media szerintem nem nagyon terjedt el rákerestem 5 dc hub-on kb 20TB között és találtam egy south park szezont de nem is az a baj, hanem az, hogy se az mplayer sem a vlc nem játszodja le akkor mért lenne ez rosszabb mint a többi max ha maximalista vagy várj 50 évet fagyaszd le magad vagy valami mert még a codec packek is nagyon problémáznak, esetleg összegyüjtögetheted magadnak minden file-típushoz a codec-et de az sokáig fog tartani és nem hiszem jobb lesz mint a jelenlegi codec packek közül bármely.
    Meg amúgy is egy évvel ezelőtt a real oldalárol letöltött player kicsikét virusos volt (a lejátszó ha futoot ha nem a starupba berakot egy file-t ami a processzort 100% on tartotta)