14
  • Teppik Amon
    #1
    kár hogy a led nem olyan széles spektumban sugároz mint pl a normál izzó (így jóval közelebb állva a természetes (nap) fényhez)
    Próbált már valaki ledes lámpánál olvasni vagy bármit is csinálni? (nem provokatív a kérdés, tényleg érdekel a tapasztalat)
  • uniu
    #2
    hmm... az eles feny miatt elesek az arnyekok is, bar ezt nem nehez megoldani.
  • quentit
    #3
    Akkor az tiszta Doom3 feeling lehet
  • dez
    #4
    Azért ez elég durva... Kár, hogy az ára is 50x-ese a hagyományos izzónak.

    Teppik Amon: egy mai fehér LED kb. olyan fényt ad, mint egy fénycső. A láthatófény-keltés végülis ugyanolyan elven működik ezekben már. (UV-t alakít fénypor látható fénnyé.) Fénycsőből is van jobb és rosszabb fényű, fénypor összetételtől függően.
  • Teppik Amon
    #5
    Tehát akkor ez olyan fénycső szerűség "érzést" ad?
  • dez
    #6
    Igen, de fénycsőből is van melegebb és/vagy "teltebb" spektrumú, csak az drágább is, mert speciálisabb fénypor kell, több összetevővől, stb. Nem tudom, LED-eknél akarják-e még tovább növelni a költségeket. Mondjuk jó lenne tudni, egyátalán mennyi az előállítási költsége egy ilyennek.
  • Bullshitt
    #7
    tiszta gáz. A régi szép időkben még a Tungsram -magyar márka- volt a legjobb.
    Ez az Osram pont a névhasonlóságra ment rá és mindenben koppintotta.Amúgy ha jól tudom csehek. Minden igazi magyar cég eltűnt már a süllyesztőben??
  • papabear
    #8
    Nem tűnt el, csak megvette a General Electric.
  • Cat #9
    nem, a Siemens tulajdonában van.
  • AljasGetto
    #10
    Nop, valóban GE Tungsram már egy jó ideje (legalábbis ma délután, amikor eljöttem onnan, mmég az volt), hacsak nincs a GE a Siemens tulajdonában... :p
  • Cat #11
    a honlapjukon nem ezt írják:
    "At the time, Auer-Gesellschaft, AEG and Siemens & Halske AG combined their lamp production activities; since 1978 Siemens has been the sole shareholder."

    Azaz 78 óta a Siemens a cég főrészvényese.

    A wikipedia szerint is a Siemensé:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Osram
    OSRAM is one of the two largest lighting manufacturers in the world and is part of Siemens AG

    De a Siemens honlapján is azt írják, hogy övék az OSRAM:
    Das Siemens-Tochterunternehmen (azaz leányvállalat) OSRAM ist auf Lichtquellen und die dazugehörenden elektronischen Vorschaltgeräte sowie auf Lichtmanagementsysteme spezialisiert.

    Ez a három forrás elég?
  • dez
    #12
    Khmm, bocs, hogy beleszólok, de véletlenül nem a Tungsramról volt szó? :)
  • KovacsZsolt089
    #13
    És azóta eltelt 11 év és már fityingekért lehet venni LED spot izzókat. Én mindig tőlük (http://ledfenyforrasok.hu/) veszek, bár nem 1000 lumeneset....
  • fonak
    #14
    Hogy mik vannak, 11 év alatt ennyit fejlődött a technika...