188
  • avman
    #1
    kamu1: szinte mindehol ott van h up to (bár valóban láttam már kisebb szolgáltatónál, h ezt lehagyták volna), aki nem veszi magának a fáradságot és nem tájékozódik, így jár. de gondolom az ÁSZF-ben sem az apróbetűs részben kell keresni, mert elég korrektül le van ez írva---
    a speedtest meg max arra jó, h hirtelen felindulásból vmi közelítő maximális értéket adjon szép környezetben, ami lehet belinkelgetni fórumokba. nekem up-nak még eddig mindig jóval alálőtt vmiért... egy 10-100 megás csomagot érdemes megrángatni ftp-ről, illetve vmi letöltésvezérlővel több szálon. meg feltölteni is. és utána átlagolásnál már lehet beszélni, h ténylegesen mit tud a vonal az adott időben.
  • Kain
    #2
    Kis buzik :)
  • Bordapapa
    #3
    de a speedtest legalább laikusok számára is használható, és képet kapnak, ha nagyjából is, hogy mi a tényállás, mennyire cure-ták át az agyukat...
  • kisgabo
    #4
    én is tapasztaltam, március 31 a határidő, emelésre. sehol semmi, hivom ügyfszolg, leugat. türelem. mondom, leszarom a techikai problémátokat addig, amig hazudoztok, és a honlapon is kint van a kamudátum.

    legalább vállalnák fel, ha simlisek.
  • Loverman
    #5
    nekem tök egyszerű, FTPről letöltés, kiírja hogy 65/sec-kel töltök. aztán egyszer csak észrevettem hogy 130/sec. ennyi
  • BiG G
    #6
    Nekem 8 mbit-re emeltek elvileg, helyette stabil 5 megabitet kaptam... lehet hogy én is megteszem a lépéseket, és visszaváltunk 4 megabitre.
  • bertino
    #7
    atomot ennek a gyík cégnek...
  • CyrSyS
    #8
    Nekem még a 4mbitet sem tudják biztosítani normálisan. Eddig maximálisan stabilan hosszasan csak 472kb/seccel töltöttem. Szerződésben 4500kbit/sec szerepel ami korántsem garantált mint tapasztaltam. Tehát hopp 100k valahogy eltünt :SSS Azért ehh. Ja és a távolságnak is utánajártam és semmi gond nincs vele. Tehát nem hogy a 8mbitet de még a 4mbitet sem tudják biztosítani.
  • InfectedMann
    #9
    Áldom az istent, hogy kábelnetre váltottam!
    Pokolra Trékommal :)
    Részvétem azoknak akik rávannak kényszerülve, hogy tőlük kapják netet!
  • nobook
    #10
    Már megint a kábelnetesek járnak jól... ;-)
  • temes69
    #11
    nekünk kébelnet van szegeden. régen 384/64 es volt a sebesség, most meg 512/96 de gyakorlatilag úgyanúgy 64kval töltök max mint a régi 384/64essel.
    duplázás gyorsulás semmi. de gondolom nem is fgonak semmit csinálni amikor még az ingyenhónapot is kifizetteték velünk. mocsok ez a cég és kész.
  • dotkom
    #12
    ez mar kicsit leragott csont. meg a cikk is megkesett..
  • dookie
    #13
    Én Enternetes vagyok (t-comon keresztül)és 1 mbites netem volt és most emeléssel 3,6-3,8 körüli lett :) nagyon probléma emelés óta nem volt (febr valahányadika)
    Engem ami dühít, hogy T-com azt mondja hogy "korlátlan" holott mégse:) 150 gigánál már xopatják az ügyfélt. Enternet elvileg tényleg korlátlan. Valamiféle pletykát halottam is ilyenről, hogy egy párszor már bajba kerültek emiatt. Valaki ezt meg tudja erősíteni hogy tényleg korlátlan? Nem szeretném hogy egyik nap kopogjanak :D
  • Faki
    #14
    Miért késett el? Üfsz azt mesélte hogy márc 31-ig tartanak a munkálatok, addig kussoljunk. Nekem 8mega helyett lett 4, de az se atomstabil. Betelefonálni nem akarok, mert kib*sznak velem azzal, hogy lekorlátoznak 2megára, aztán reklamálhatok ahogy akarok, elhajtanak. Annyi maradt, hogy várok pár hónapot, lejár a hűségem és elhúzok innen..
  • moon08
    #15
    Az Én szolgáltatóm meg lekorlátozta a torrentet,190 helyett csak 20 Kbit.
    Nem a T.
  • p00h
    #16
    Ez most tényleg nagyon aktuális sajnos, és PONTOSAN így van ahogy le van írva... Nemrégiben megemelték a sebességet és az eddigi 128kbyte/sec helyett 300-400ra fel is gyorsult a netem......... 3 NAPRA! Majd 3 nap elteltével visszaállt vmilyen ismeretlen erő késztetésének köszönhetően 128ra... A feltöltésem tényeg gyorsult 24ről 36ra, de semmi más, szal kb ugyanott vagyok mint sávszélességemelés előtt... Betelefonáltam reklamálni és pontosan a fent olvasható választ kaptam: a minimum garantált sebesség felett van a 128 magyarul le vagyok szarva és semmit nem tehetnek.
    Kérdeztem, hogy akkor miért lehet h 3 napig gyors voltam? Erre annyit mondtak, hogy valószinű az elsők között emelték meg a sebességem ami így érezhető is volt, de a későbbi emelések miatt leterhelődött a rendszer és így visszalassult... (amúgy ez annyiban fura, hogy 2-3 utcára lakó barátaimnak nincs ilyen problémájuk)
    érdekes módon viszont tényleg úgy tűnik letöltésnél mintha szó szerint le lennék korlátozva mert 1 dekával se akar 128 felé menni a sebességem... ebből lehetne összeesküvéselméletet szőni, de nincs értelme mit mond az ember mert leszarják...
  • avman
    #17
    első körben reseteld a modemet. meg a rútert, ha van.
  • Gyúrógép
    #18
    Én is bepróbáltam egy ilyen kis reklamálás félét
    aszonták nekem is min. speed megvan szal mehetek a levesbe.
    Arra a kérdésre meg hogy esetleg kisebb csomagba átmenni
    mer ugye olyan 3 ropival lenne ócsóbb az előfizetésem áááá
    de magának hsz-e van...
  • sirtomi
    #19
    Nekem is 8Mbitre emelték a sávszélességet, de 5-nál töbel nem jött. Szerencsémre a hűségnyilatkozatom lejárt, így könnyen tudtam csomagot váltani.

    Persze az is szemétség, hogy én aki több mint 2 éve ügyfele vagyok a T-Online-nak (kezdetben Axelero) még mindig ugyanannyit fizettem a csomagért mint 2 éve, az új belépők meg 3eFt-tal kevesebbet. Valahogy nem látom ebben a logikát, hogy akarják így megtartani az ügyfeleket?!
  • Gyúrógép
    #20
    Még annyi hogy ez a "némi fenyegetőzés" hsz-el rendelkezőknél mennyire válik be.Tehát mi az amivel rá lehet kicsit ilyeszteni a szolgáltatóra hogy mégis engedélyezze a kisebb és ócsóbb csomagba váltást ?
  • Zotya84
    #21
    Akkor én mákos vagyok: A madzagom 1,3km (tudom, mert lemértem a fatáv erre a célra létrehozott számán - köszi Laci!), és megy általában 6,5-7 között a 8megás le, és az 512es fel (saját tárhelyre feldobott 340megás anyag, ami aztán öcsém gépére visszahúzva TCvel), ami azért is jó eredmény, mert ezt a nap 20-22 órájában tartja, mindezt egy 6690kbpsre hitelesített Dialcom 1600as modemmel... (kipróbáltam DSL-380Tvel is, akkor vitte a 8megát - de sajna az csak kőccsiben volt nálam...)

    Ezt viszont nem értem: "Pacsirta út 20-tól távolabb már felejtős a maximum sávszélesség, hiszen az 900 méter, akik a Pozsonyi úton túl laknak, azok pedig a 8 megabitről is lemondhatnak, mert már elméletileg sem teljesíthető." A felette levő táblázat szerint a sebesség úgy 1800m körül kezd el esni.
  • p00h
    #22
    router nincs, modemet meg pont most kaptam újat, de amúgy próbáltam már resetelni, széthuzgáltm, mindent és semmi...
  • Space Wolf
    #23
    Az ADSL teszt szerint a
    - letöltési vonali sebességem: 10176.00kbps
    - feltöltési vonali sebességem: 32.00kbps

    Szóval a letöltés OK, csakhogy az oldalakat alig nyitja meg a feltöltési miatt... a T-Com meg nem csinál semmit.
  • Sanyix
    #24
    az a 472 kbyte/sec, az pont a max körül van, szal nincs miért hőbörögnöd.
    A linksebességed lehet max 4500 kbit/sec, vagyis inkább 4480 kbps, és akármilyen hihetetlen, de az adat nem talál el úgy nyersen a célig, létezik tcp fejléc, atm fejlész, visszaigazoló csomag, és ezek egyre nagyobb sávszélnél egyre több sávszélt foglalnak, a 4480 kbit/sec linksebességet azért kapod, hogy azzal a tényleges 4mbit-es számodra hasznos letöltési sebességet jól meg tudd közelíteni.
  • Space Wolf
    #25
    Még annyi, hogy ADSL Maximumom van, 8 Mbit.
  • Sanyix
    #26
    "Engem ami dühít, hogy T-com azt mondja hogy "korlátlan" holott mégse:) 150 gigánál már xopatják az ügyfélt."

    Picit utánanéztél volna látnád, hogy ez nem a t-comra, hanem a t-ONLINE-ra vonatkozik, ha meg nem t-online, és nem korlátos dsl-ed van akkor minden más szolgáltatótál full korlátlan az adatforgalom, de ezt le kell még írni 200-szor, úgy látom.
  • Aradebil2
    #27
    Chello-mat elvileg 3mbit-ről(tényleg annyi volt stabilan) 10re emelték,azóta 1.5/1-es a netem,csak a feltöltésem duplázódott meg
  • him13
    #28
    Hali!
    Sajnálattal látom hogy télleg képesek ezek a nagy cégek ilyen pofátlanságokra is.Amugy ez a T-com/T-online cgeken kívül más helyeken is előfordul?
    Nincs itt olyan akinek Invitel a szolgáltatója?
    Megmondhatná vki hogy Invitelnél hogy áll a helyzet!
    Előre is köszz! szevasztok
  • Zenty
    #29
    A képen lévő upc teszt szinte egyezik ( budapest):D
  • Feriboy
    #30
    ha már a rohadék szolgáltatóknál járunk. a upc a csekkel együtt küldött egy reklámanyagot amiben szép nagy vastag betűkkel kiemelik, hogy eltörölték a forgálmi korlátot, de ez úgy ahogy van hazugság mivel nem törölték el csak megemelték!!! (az viszont igaz, hogy nagyon, most 3 hónap átlaga nem mehet 250 fölé)
    ja és amit a dolgozónetesekkel/közalkalmazotti netesekkel csináltak az is kibaszás. csak mediumra emeltek és most 7190 ft-ról jött a csekk a sima mediumot pedig 6990 ft-ért reklámozzák, szóval akkor most kedvezménnyel többet fizetünk mint a nem kedvezményesek. szép mi :) (pontosan nem tudom, hogyan számolják ki hogy mennyivel kell kevesebbet fizetnünk szóval gondolom/remélem azért kell még ennyit fizetnünk mert még nem történt meg a teljes váltás)
    erről ennyit
  • menpe
    #31
    Invitelnél már megvolt az emelés. Nálam nem vettekvissza a sebességből párnap múlva, kb. 3km-re lakom a központtól, és a 4M sima ügy. Ismerőseimnél is ugyanez a helyzet, itt a Tré-Komos kábelesek sz.pnak inkább (Csongrád megye, HMVH)
  • Sanyix
    #32
    Persze hogy előfordul, pár éve tele voltak a fórumok a upc kábelneteknél akkor gyakran észlelhető gyakori szakadással, durva sávszélingadozással, óriási pingekkel (emléxem pár éve még az adsl-esek is útálták a upc-t, mert állandóan kiestek a upc-s játékosok egy egy online játékpartiból), és az ügyfélszolgálat szarságával. Azóta javult ez a helyzet, de bizonyos helyeken még most is előfordul ez a dolog. Invitelnél meg ugye a monopólium miatti brutális havidíjakról lehetett hallani pár éve, és ezek csak a nagyobb problémák. Szinte nincs olyan szolgáltató ami ne lenne bűnös valami köcsögségben.
    És ez persze annak köszöhető hogy ez magyarország, ahol a hatóságok leszarnak sokmindent, főleg ha kapnak egy kis kenőpénzt.
  • Dodo55
    #33
    Nekem Chello Extremem van.
    Március elején ketdték az emelést, a hálózat fejlesztését meg 1-2 hete fejezték be(itt fehérváron).
    Emelés után gyönyörűen jött a 10 megabit, aztán amikor már sok ember resetelte a modemet, akkor lement 8-9 megabire a sebesség, és az eddigi 10-15-ös pingjeim olyan 30-asok lettek. Megcsinálták a hálózatfejlesztést, és újra jön gyönyörűen 10 megabittel, és a pingem is újra nagyon jó.
    És mindössze pár óra kimaradás volt a fejlesztések miatt.

    Komolyan kezdem lassan sajnálni az ADSL-eseket.
    De hát nincs sajnos mindenhol Chello, de aki ezek után az ADSL-t választja olyan helyen, ahol Chello is van, az hülye.

    És nincs mit tenni, ugyanis nem lehet lecserélni több millió kilóméternyi telefonvezetéket valami jobbra.
    A coax kábel viszont eméletileg több gigabitet bír fizikailag.

    Úgyhogy azt mondom, hogy aki tud, az amint teheti váltson Chellora, vagy valami más nem telefonvonalon jövő netre, mert az ADSL haldoklik...
  • mikloss
    #34
    Akkor én nemis szólok semmit nekem kis helyi szolgáltatótól jön a kábelnet 1mbit/s és stabilan jön a 950kbit/s a feltöltésem is 128kbit/s-ből kb 120kbit/s-el megy és én még azt hittem hogy nekem lassú de hálát adhatok ennek is úgylátom.
    Nyáron 4megás Externetre váltok arról mi a véleményetek?
  • Zotya84
    #35
    A korlát hála égnek tényleg csak az onlánynál van, nálam előfordult a havi 500G is ókor-ókor, mivel ketten vagyunk rá. (Egyébként én is IW-s vagyok)
  • Sanyix
    #36
    "A coax kábel viszont eméletileg több gigabitet bír fizikailag."

    Akkor te többet tudsz, mint a kábeles adatátvitel fejlesztői, mert ők még csak a 160mbit/120mbit/sec nél tartanak a docsis 3.0-nál, és ez a sávszélesség fejegységenként értendő, még mielőtt valaki azt hinné hogy minden felhasználónak egyenként ennyi lehet. Ezen a sávszélen osztoznak az egy fejegységen lévő felhasználók, akiknek száma általában jóval 10 fölött szokott lenni, persze ez nem gond ha nem tölt mindenki full sávszéllel, de ha igen akkor... na és itt jön a dsl előnye, ahol nincs ilyen osztozkodás. Hosszútávon ha a trékom hajlandó fejleszteni valószínűleg a dsl, majd az optika(majd egyszer talán) lesz nyerő. Nyugatabbra ez beigazolódni látszik.
  • Dodo55
    #37
    Igen, a szabvány 160 megabitnél tart.
    De a kábel fizikailag több gigabites sebességre képes.
  • Benoke
    #38
    Ez gyerekek a Balkán tojnak az ügyfelekre bármit is mondanak. Monopol helyzetben vannak és azt tesznek amit akarnak jelen esetben ezt. Lehúzni az embereket. Aztán jön az állambácsi csodálkozva hogy lassan terjed az internet. Akörnyező országokban jobban terjed. Hát ilyen bürokratikus és ótvar célggel nem is csoda hogy ilyenek vagyunk. Egy kollégámnak folyamatosan elutasítják az ADSL kérelmét mondván nincs elég végpont. Csakhogy előtte más szolgáltatónál próbálta megrendelni, akkor sokáig szórakoztak, mire kiderült hogy a t betart a cégnek azzal a mondókával hogy nincs végpont, de átmenve a t hez továbbra is itt tartunk. VAn t -s ismerősünk és egész véletlenül pontosan tudja hogy a központban van hely bőven és folyamatosan kötik az ügyfeleket. Erre azt válaszolta a t hogy abban az útcában biztos nem lehet. A bökkenő hogy minden szomszédnak fut már az ADSL.
  • ProClub
    #39
    Panaszkodni úgy lehet, hogy ha volt már magasabb föltöltésed és utána lekorlátozták, mivel akkor fennáll a szándékosság, nem pedig technikai probléma van. Egyébként meg a NHH-nál kéne egy kicsit szétnézni, hogy mit lehet tenni; sajnos még nem volt időm rá.

    Személy szerint azt tapasztalom, hogy van ugyan 6 és 8 mega között valami sávszél, de a legtöbb szerver nem tudja kimaxolni és van egy olyan gyanúm is, hogy bizonyos szolgáltatásokat (pl Youtube) szándékosan lekorlátoznak, mert más helyeken simán megy, csak a T-nél nem.

    Összességében én a föltöltés növekedésének örülök, mert nagyon szar volt, hogy valakinek akarok valamit küldeni és egy max áras csomag mellett is 10 percig megy a levélprogram rajta.
  • Sanyix
    #40
    Minden kábel képes szinte akármennyi gigabitre, ezt csak az elektronika érzékenysége határozza meg, szóval csak az a kérdés hogy mikor lesz képes erre, és hogy megéri-e. Valószínűleg ezért is terjed az optika, mert ott már most elérhető ez, és megéri.
    Egykor a telefonvonal is max 14,4 kbit/sec-re volt képes... most 50mbitre, sőt talán már többre is.