24
4:3-as vagy 16:9-es képarányban jobb tv-zni?
  • Airbus A380
    #1
    Nálam a kis 37 centis tv-n mindkettő választható de mi értelme?


  • ColdFire
    #2
    szemeket a képernyőre, kezeket a paplan felé, koncentrálás
  • autoszimulator
    #3
    Mert ha nincs rajt ilyen választási lehetőség, akkor nemtudsz miről topikot nyitni.
  • hykao #4
    Az az értelme, hogy 4:3-os TV-vel 4:3-ot, 16:9-es TV esetében pedig a 16:9-es módot kell választani...hogy a képarány normális maradjon...

    Mivel a tévéadások jórészt még csak 4:3-osak, így csak tévézésre a 4:3-os képarányú tévék alkalmasabbak, de "szélesvásznú" filmnézésre (DVD, Xvid, DivX stb formátumok...), játékra a 16:9-ed jobb. (mivel a két szemünk ugye egymás mellett van, így vízszintesen nagyobb teret látunk be...)
  • Jagi
    #5
    Az első film az ezüst tó kincse volt amit 16:9-ben láttam :)

    Amúgy meg kit érdekel xD a Tv-met a PS-emhez használom meg néha egy két sorozat rendszetelen megtekintésére :P

    klóztopikplíz :)
  • Airbus A380
    #6
    Köszi.


    Bár én mostanába 16:9-ben nézem magát a tv-t is.
  • akyyy
    #7
    attól hogy te nemnézel tv-t, más se nézzen?
  • blazsa
    #8
    Aki tud nekem segiteni annak megköszönném, olyan filmeket keresek amlyeknél a Koroknai a narrátor, gondolom ismeritek, azért belinkelek egy videót amelyben ő beszél. Előre is köszi

    Koroknai a narrátor
  • Jagi
    #9
    Ezt írtam? Nem. Ne kötekedj.
  • akyyy
    #10
    de már az ötödik hsz-ben be akarod zárni a topikot.
  • SHADOWEYES7
    #11
  • ugot2know
    #12
    ez most rohadtul a témába vág...a csótányok élete!
  • Airbus A380
    #13
    Természetesen én nem dvd filmre és hasonlókra gondoltam a kérdés feltevésnél hanem normál tv adás nézésére.
  • Sir Quno Jedi
    #14
    Ja, dúrva, mert már az elsőnél zárni kellett volna! :D
  • Hydroceph
    #15
    :D
  • LordAdam911
    #16
    :D
  • Jagi
    #17
    kábé :)

    Akyyy: Full felesleges...
    Nyissak én is olyan topikot, hogy milyen színű cipőt vegyek feketét vagy fehéret?
    Vagy szerintetek a bal vagy a jobb kéz gépel gyorsabban?

    lol haggyámá'
  • Sadist
    #18
    Amatőrök, 100:1 az igazi, méghogy 16:9 pff -.-
  • Davidus
    #19
    be kell menjni a stúdióba és nézni a felvételt élőben. azt semmi nem übereli
  • Neoncsoves
    #20
    tv kapcs in dö hend, ugrás in dö bed, push dö bátön, end máj ájz tu dö tíví. disz iz máj... Ja nem is erről szól :D
  • zoolee
    #21
    16:9 es LCD a plafonon és END...
  • Sir Quno Jedi
    #22
    Amúgy nem mondassz hülyeséget, mert a mozifilmek 2.35:1 widescreen-ben vannak többnyire és ahhoz édeskevés a 16:9!
  • csgery
    #23
    Én azt mondom, hogy a mai filmek (DVD-k) mind 16:9 -es képarányúak, ezért jobban megéri olyat vanni. Az LCD, és plazma tévék többsége is 16:9 képaránnyal rendelekznek. Amikor a tévében nézzük a filemt, 4:3 ban látjuk, viszont ennek az a következménye, hogy az átalakítás során két csíkot levágnak a képernyő szélén. MIntha rá zoomolnánk a közepére...
  • banok
    #24
    én a 4:3 híve vagyok.