42
  • AnonyX
    #1
    Tetszett a cikk..
    Én használom pl. az ICQ-t, MSN-t, Skype-ot meg Gmailon is vagyok... De mindezek közül számomra az ICQ az ászok ásza.. Rengeteg ismerősöm, barátom ezt használja így természetesen én is.. Sőt várom a 6 os verziót, ami érdekes és egyben hasznos újításokkal is fog szolgálni.
  • Tecnamo
    #2
    "internethasználatban szellemileg hátrányos helyzetű" :D :D :D
    És mennyire igaz, mert akikkel értelmesen lehet csvegni, azok nem használnak piktogramokkat.
    Grat a cikkírónak :)
  • Rage47
    #3
    én is icq-t használnék, de szinte minden ismerösöm MSN-t használ, igy átálltam arra :(
  • Gerygrey
    #4
    Én meg visszasírom a 2000-es ICQ-t, azóta csak egyre szarabbak, csicsásabbak az IM progik.

    de "valami" miatt a Microsoft igen buta kliense szimpatikusabb volt a tömegek számára.
    Teljesen egyetértek :)

    Az MSN egyik idegesítő funkciója, hogy bárki bármilyen karakterkombinációhoz köthet egyedi szmájlikat, ami megjelenik a túloldalon is,
    De ezt mér élvezik egyes retardáltak? Soha nem fogom megérteni :( Engem például rohadtul zavar, nem is szoktam válaszolni annak aki ismeretlenül szmájlizik (aki ismerős, arra meg rászólok hogy kapcsolja ki vagy nem írok vissza)

    A másik, számomra teljesen érthetetlen feature, az a rezgetés. Mi a búbánatnak kell egy ilyen fosadék funkció, mi az értelme, valaki árulja már el mert nem akarok hülyén meghalni! :)
    Mert ha nem vagyok a gépnél, hiába rezeg. Ha a gépnél vagyok, de nincs kedvem visszaírni, akkor is hiába rezeg mert leszarom, de benne van a pakliban hogy felidegesít és esetleg hirtelen felindulásból bannolom az illetőt. Ha meg a gépnél vagyok, és van is kedvem csetelni akkor is hiába rezeg, mert akkor meg úgyis észreveszem hogy írt... Nem értem.
  • GABOR16
    #5
    Én Gtalkot használom a legtöbbet. Szerintem a Skype mellett annak van a legjobb hangátvitele, és keveset fogyaszt.

    Furcsálom, hogy a multi kliensekről (gaim, miranda, Trillian, stb.) nem tettek említést, csak a webes alternatívákról.
  • GABOR16
    #6
    A smilek engem is idegesítettek, ezért alternatívát használok ellenük :D
    A miranda a multi chat programok között a leg kevésbé "csicsás" és több felület van. Azt használja a felhasználó amelyiket akarja. Ráadásul pendriveon hordoztató az egész chat beállításunk.
    Ahhoz hasonló még a Gaim ami szintén egyszerü, és linuxos verziója is van. Kicsit több memória kell neki, de picit többet is tud cserébe.
    Mind 2 program funkciói plug-in okkal bővíthetők.
  • Rage47
    #7
    én mindenféle hangot kivettem msn-ből, igy a rezgés sem idegesit...
  • Kobaljov
    #8
    A Skype mellett akkor már meg lehetne még említeni a Gizmo-t, esetleg az új Damakát VoIP szempontból. Ami még a Skype előnye a legtöbb konkurenshez képest, hogy több résztvevős konferenciahívást is natívan támogat, gép/hálózatteljesítménytől függően. A hátránya meg a zárt protokollja miatti átjárhatatlansága.
  • Cactus
    #9
    Én Trilliant használok évek óta, mert nem akarok választani icq és msn között. Bár az icq-t nem használják már az ismik. Az MSN sztem azért nyert ICQ-val szemben, mert csak egy mail cím kell hozzá és nem kell regelni.

    Egyébként azért jó még a Trillian, mert nem látom az msn-es béna smileykat, meg hülye animációkat. Na meg az a rezgetés és a hangok :) Azt sem értem meg, hogy mikro jönnek már rá MSN-ék, hogy 2-3 embernél többel nem lehet egyszerre chatelni a sok ablak miatt. Böngészéskor is már új lapot nyittok, nem ablakot....
  • chuckyX
    #10
    MSN 8 az gané
  • mathe
    #11
    msnplust telepítesz és máris lehet msn ablakokat is lapfülekként csoportosítani...régóta
  • Vorpal
    #12
    Na ne szóljuk azért annyira le azt a MSNt

    Ha valamit ki lehet benne kapcsolni, akkor az eleve nem trágya.
    és én pl maxi értékelem a sharing folder megoldást - nyomni át vele
    munkákat ügyfélnek minden pénzt megér.
  • ssdb
    #13
    MSN-t a cikkel teljes egyetértésben csak azért használom mer sok hülyének csak az van, am meg béna tök béna... rezgetés, egyedi hanguilatjelek meg minden ilyen hülyeség miatt...


    anno az ICQ 2000 és '99-es változata sokkalta jobb volt, használhatobb... de ma már senki nem használja kb fél éve 1x felraktam és beléptem... a 90 anno ismimből 1 volt online... MSN-n ez 15 a 100 ból... szal... na mind1...


    Ma már az MSN-n mellett Skype-t használok és tök yó tom mindenkiNET ajánlani :P

  • Feriboy
    #14
    az msn messengert ugyanazért használják sokan mint amiért az internet explorert: gyün a vindózzal együtt. ennyi. én is azt használom mert az összes ismerősöm is azt használja de a hangulatjeleket mindig kikapcsolom :D
  • PíszLávJuniti
    #15
    mikre nem derül fény.
    ezt hol állítod be?
  • benczurzs
    #16
    Nem tudom, mi a baj az MSN-nen.
    Ki lehet kapcsolni benne a rezgézt, így máris nem idegesít.
    Aztán ki lehet kapcsolni benne a smile-ket, így csak a karaktereket kapod meg.
    Be lehet menni a setup menübe is
    Nagyon sok minden része testreszabható
    "MSN+"-val meg főleg.
  • Munch
    #17
    Ez kb. sehogy nem jön ide, de hogy jött ki ez hogy " "MSN+"-val " ??? :D
  • GABOR16
    #18
    Hát nem tudom... régebben akárhogy kapcsoltam ki a smilekat, én akkor nem tudtam azokat írni, de a másokét mindig megkaptam.
    Persze lehet, hogy azóta javították (kb fél éve használtam utoljára MSN-t... bocs.. Live Messengert...). Jól elvagyok a mirandával csak 6MB memóriát eszik, és több hálózatot tud. Pluginokkal bővíthető, hordozható.
    Az MSN es ismerőseim észre sem veszik, hogy nem MSN-t használok. Csak mikor nem fogadja a gép a rezgetést vagy az animációkat. A smilekból meg semmit sem látok. Bár a smile még elmegy, engem a szöveg helyett megjelenő, villogó, csavarodó, csillogó-villogó, meg ugráló és tarka-barka szövegek idegesítenek. És mindenki küldi őket, hogy boldogítson... És még mernek visszakérdezni, hogy nekem miért nincsenek "ilyenek" az írásaimban.. Szegény Gábor a falat kaparja tőlük és még azt akarják, hogy én is csináljam... Inkább látni sem akarom. Az MSN hálózatát én is csak azért használom mert sok ismerős nem ismer mást.
    Egyébként a hang és videoátviteli minősége a legrosszabb az összes csevegőprogram közül.
  • sathinel
    #19
    skype rulez. Főleg ha megnézed hogy mennyibe kerül egy hívás a világ többi országába:D elég sok cég rajtavan. Várom mikor lessz ithon is fix havidíjas mobilnet. Akkor már csak egy skype futtató telcsó kell mint délkóreában.
  • sathinel
    #20
    Ha már chat, akkor skype helyett valami ami sok másik chatprogival tud kommunikálni. Pl kopette, miranda, stb. Van még valaki aki nem használ skype-t?
  • Gladiator
    #21
    mi az, hogy hogy jön ide? olvass vissza talán...
  • And5
    #22
    Szerintem azoknak jelent örömet az egyéni smiley funkció az MSN-ben akiknek kimaradtak egyes készségfejlsztő játékok.
  • Gerygrey
    #23
    Nekem nem volt a Win XP-hez MSN (de még a nemrég feltelepített Vistában sem találtam) csak valami windows messenger, ami nem is működött (a vistában már az sincs) Ugyanúgy letöltöttem, mint a Firefoxot - csak a foxot saját szabad akaratomból, az MSN viszont tényleg "muszájból", mert mindenkinek az van. Csak tudnám, ha mindenki muszájból használja, akkor hogyan terjedhetett el, mert először muszáj volt "sok embernek" feltelepíteni hogy aztán jöhessenek a "felrakom, mert sokaknak az van" típusú felhasználók...
  • Gladiator
    #24
    Én nem értek hozzá, de most olvastam itt egy "kis" korrigálást a cikkhez, hátha van valaki aki szivesen megvitatná. (legutolsó post 07/03/22 7:50, magyar idő szerint)

    http://csanad.blogspot.com/
  • Gladiator
    #25
    Amúgy nem értem mi ez a reklamálás, hogy mindenki csak muszájból telepíti fel az MSN-t. Chatelésre való nem? Azt tudsz vele. Lehet fileokat küldeni, megosztani mappát, webkamerázni ésatöbbi. Az hogy lassú vele a telefonálás meg sztem szubjektív. Én Malajziából 1 megás nettel simán tudtam egy olyan 15fps mellett videotelefonálni (vagy hogy hívják) Angliába. A rezgést, meg azokat a szaros piktogrammokat meg ki lehet kapcsolni. Átátható, könnyen kezelhető. Ahogy így olvasgattam a többi sem tud semmi olyat, amit az MSN ne tudna. Talán a naplófájlok amik gázak. Tehát ha mondjuk netkávézóból jelentkeztem be, utána már soha nem olvasom vissza otthon miket dumáltam.
  • Kobaljov
    #26
    a korrigálás meg kommentelve lett
  • TorrenteXY
    #27
    Én legjobban Gaim messengert szeretem, mikor Linuxos gép előtt ülök. Nem jönnek át a smileyk, de minden funkciója megvan.

    MSN egyszerűen azért lett népszerűbb mert XP telepítéskor felmászik, és régen nehéz volt leirtani. Olyxan mint az Explorer. Ezt kapjuk az oprendszerrel, így ezt használja mindenki. Nekem is tesóm miatt kell, mert ő szereti a smileykat, meg az összes ilyen lóf...t, egyébként én is Trilliánoznék vagy Gaimeznék Win alatt is. Tényleg az működik win alatt is? Sose próbáltam.

  • DjDano
    #28
    ennyi idióta MS divatfikázó hülyét... (beleértve a cikkírót is

    először is MSN már nincs, jobb helyeken WLM-nek hívják. Én inkább a többi Messenger programot hívnám butának, azon kívül hogy megpróbálják lekoppintani a WLM-et. Egyébként a Plus-al egy csomó funkció adható hozzá WLM-hez. Megjegyzem a 9-es Live Messenger már beépítve fogja tartalmazni a Plus-t!

    Van egy olyan érzésem, csak divatból fikáztok mindent amihez köze van a MS-nak... A szutyok klienseket meg ajnározzátok LOL
  • NEXUS6
    #29
    Kb ennyire intelligensek a M$ megoldásai, mint az alant látható hozzászólás, használjátok őket egészséggel!;))))
  • Atomy
    #30
    Én is akartam erre valami okosat írni de te már mindent elmondtál :)
  • BCs design
    #31
    azért van egy pár hátul ütője sokat zabál lassú, fura fájlokat pakol ki a vinyóra
    már ha be van kapcsolva , hogy látszanak a láthatatlan fájlok, erősen be van korlátozva mennyi szöveget írhatsz be, rengeteg funkció erősen bugos,
    a regisztrációnál az id már csak valami hotmailes név lehet, ami szintén nagy köcsögség

    és ezek csak az ami egyből feltűnik :)
  • assdf
    #32
    Csak úgy megemlitem hogy talán életedben egyszer használni is kellet volna az msn-t mielőtt nyilatkoznál róla...
    Ugyanis nem kell hotmailes emailcim a regisztrációhoz, én már idestova kb 5 éve használok msn-t és már akkor sem kellet...

    Egyébként az xp-s mnsennel már rég nem lehet msnezni, elavult, le kell tölteni netről, szóval ez is hülyeség hogy ezért használják ennyien.

    Egyébként én minden ilyen vitánál érdekesnek tartom, hogy sok technikai részlettel érvelő emberke soha nem gondol arra, hogy talán egy termék azért sikeres mert ő tudja a legjobban lefedni az emberek VALÓS igényeit.
    Hiába tud egy másik 100x annyit ha azt nem tudja (vagy nem úgy) ahogy arra az átlagembernek szükséges van.
  • BCs design
    #33
    akkor próbálj egy új felhasználót csinálni és majd meglátod hogy az id csak hotmailes lehet
  • Gladiator
    #34
    nekem vannak freemailes kapcsolataim is
  • GABOR16
    #35
    "Egyébként az xp-s mnsennel már rég nem lehet msnezni"
    Ez nem igaz. Amíg nem volt Live Messenger azzal is simán belehetett jelentkezni, csak pár funkció nem volt elérhető vele.
    Egyszóval: az MSN még akkor terjedt el mielött Live Messenger lett. Akkor még az alap windowsos is tudok kapcsolódni a hálózathoz.
  • assdf
    #36
    Tényleg? Akkor talán nézd meg ezt:

    msn account létrehozása

    Ugye vagy használod létező email cimed ami bármi lehet, vagy csinálhatsz magadnak hotmaileset. Azért azt ne várjuk már el a Microsoftól hogy pl készithessél az ő weboldalán pl freemailes email cimet... azonban ha van egy freemailesed akkor azt minden további nélkül használhatod. Szóval erről ennyit.
    Egyéb kérdés?
  • assdf
    #37
    Ha felpatchelted az xp-t akkor igen. De az original 2001-es windowsos msnennel már nem tudsz bejelentkezni.
    Egyébként amikor én elkezdtem az msn-t használni még rengetegen használtak ICQ-t, szóval fel lehet tenni a kérdést hogy miért terjedt el az msn... (lehetőleg ne szükitsük le a problémát arra hogy a szemét microsoft beintegrálta...)
  • assdf
    #38
    Ja igen, egyébként én még nem igazán láttam embert aki a windows beépitett msnjént használná...
  • sathinel
    #39
    Hot spot-okat valaki már próbálta skype-val? mert ha mennek, akkor pest belváros-ban elég jól lehetne telefonálni ingyé:D vagy olcsón:4Ft a vezetékes itthoni percenként:D
  • Gladiator
    #40
    na, akkor a nagy szidalmazók elárulnák, hogy miért is rossz az msn? nem kötekedni akarok, csak nem értek hozzá, és számomra például teljesen jó, és nem értem mi a baj vele.