55
Gyerekkorunk kedvencei visszatérnek a filmvászonra!
  • Darkoo
    #1
    Már évek óta lebeg a levegőben, hogy a hamarosan bemutatásra kerülő Transformers mozifilm producere Lorenzo di Bonaventura filmet akar készíteni a nyolcvanas években fénykorát élő játékból, a G.I. Joe-ból. A korábbi kósza híresztelésekkel ellentétben végre most végre valamivel konkrétabb információk kerültek nyilvánosságra: Bonaventura Mark Wahlberg személyében megtalálta az egyik főszereplőt. A tégláért Oscar-díjra jelölt exrapper a neves producer elképzelései szerint a jók különítményének vezetőjét, Conrad "Duke" Hausert alakítaná. A különleges osztag kalandjait bemutató alkotás egészen a gyökerekig fog visszanyúlni, mely során megtudhatjuk, hogyan is jött létre a világ egyik leggonoszabb terrorszervezete, a COBRA. A pletykák szerint két gonosz terrorista, Destro és Stormshadow karaktere már biztosan feltűnik majd a mozifilmben.

    A Hasbro által kitalált G.I. Joe 1964-ben kezdte meg évtizedeken át tartó harcát a rossz ellen, majd néhány évtized múlva már képregény, folytatásos TV-sorozat, valamint egy egészestés rajzfilm formájában örvendeztette meg a kommandós játékokért bolondulókat.

    forrás:mozinet.hu

  • viizo
    #2
    kíváncsian várom, mi fog kisülni belőle, mert imádtam a rajzfilm-sorozatot.
    ellentétben az egész estés, mozikban játszott rajzfilmmel, aminek a dvd-je bár itt hever eredetiben a polcomon, de hihetetlen csalódás volt nekem.
  • Pheaper
    #3
    anno imádtam :P
  • Rage47
    #4
    én is imádtam^^
  • LasDen #5
    ki nem imádta??
    jó vót és kész :D
  • JonDavis
    #6
    Én is imádtam:D
    De azért remélem nem ilyen Street Fighter szinvonalú filmet fognak készíteni belőle.
    Habár, a Transformers producere és Mark Walberg neve garancia egy szinvonalas történetre.
    Várom izgatottam:)
  • lang14
    #7
    imádtam
    volt is olyan katonám ami benne volt a rajzfilmben és akkor tök büszke voltam magamra
  • Police88
    #8
    húú ovis koromban nagy rajongója voltam a rajzfilmnek :D
  • kék
    #9
    Ezzel én is így voltam. Ha belegondolok mennyi zsét elköltöttem figurákra és járművekre...
    :-)
  • Shiwo
    #10
    apropó... valakinek nincs meg a 2. season zenéje mp3-ban ?
    ez, csak esetleg jobb minőségben...
  • LasDen #11
    Az IESB.net információi szerint úgy tűnik megtalálták az élőszereplős G.I. Joe film rendezőjét.

    Stephen Sommers neve sokaknak lehet ismerős, hisz neki köszönhetjük a Múmia filmeket, valamint a Van Helsing mozit is. Ha hihetünk a forrásnak, akkor a Paramount ezt a rendezőt szerződtette a Transformers sikere miatt berendelt G.I. Joe mozifilm dirigálására.
  • praedarmon
    #12
    Sziasztok! elfekvő figurákat, járműveket keresek! ha van otthon még ilyen kérlek irj a köv cimre: [email protected]! Köszönettel: A. Peti
  • Prince23
    #13
    Trailer
  • bcrics
    #14
    ez vmi iszinyat brutál:D
  • tengeralattjaro
    #15
    A legújabb trailer, tegnapi a kicsike.
    http://film-addikt.freeblog.hu/archives/2009/05/01/GIJoe_-_Rise_of_Cobra/
  • Daza500
    #16
    Várom ezt a filmet...
  • STREEX
    #17
    Új Trailer!!
  • sandor8206
    #18
    egy kis ízelítő
  • FL Zoli
    #19
    Ez lesz a g.i.joe film? szomorú...
  • sandor8206
    #20
    nem tudom mit vártál egy gi joe filmtől?!
  • Daza500
    #21
    A rajzfilm is pont ilyen volt.
  • FL Zoli
    #22
    Nekem nem rémlik, hogy Power kapitány ruhában pókemberkedtek volna..de biztos..

    (Meg a szokásos francia utcákon autós üldözés--még csak 89 filmben van hasonló)
  • sandor8206
    #23
    nem, csak Power kapitány ruhája NÉLKÜL pókemberkedtek! Az jobb lenne?!
    + a nagy autósüldőzést amit említettél, én kereken egy autót vettem észre
  • sandor8206
    #24
    + a GI JOE nem = a 80-as évekbeli rajzfilm, hanem GI JOE=játékfigurák, 80-as évekbeli rajzfilm, rengeteg képregény + a 2006-os új rajzfilm sorozat a GI JOE Sigma 6, amire persze a mostani kosztümök is jobban hajaznak
    Ha nagyon akarnám biztos találnék neked olyan képet ahol pl: Duke van beöltözve valami páncélruhába, vagy robotba.
    A többi ok, ízlések és pofonok, kinek mi jön be.
    De ilyenekből (pl: robotruha) inkább előbb tájékozódj és utána fikázz.
  • FL Zoli
    #25
    Én csak az alap rajzfilmsorozatot ismerem +a filmet, abban nem voltak ilyen cuccok ,max jetpack meg hasonló ökörségek. Erről a sigmáról most hallotam előszőr..s arra tényleg hasonlít.
    Mellesleg azt fikázok amit éppen szeretnék..hamár nem tudnak normális filmet csinálni.
  • sandor8206
    #26
    "...Mellesleg azt fikázok amit éppen szeretnék..." akkor te egy fikagép vagy?!
  • FL Zoli
    #27
    Én csak a szerintem ócska filmeket fikázom le, még ha az a többség szerint az évtized mozija..akkor is. Egy halom speciális effekt egymás hátán, telenyomva másfél órányi klisével, belassított akciójelenetekkel engem (már) nem nyűgöz le.
  • sandor8206
    #28
    engem se nyűgöz le, csak tudom helyén kezelni a dolgokat és hogy mitől mit várjak.
    de te nem ezt említetted amit most, hanem a robotruhát, az meg felesleges fikázás
  • Suffering
    #29
    Most értem haza a vetitésről. Elég jo film lett elejétöl kezdve pörög végig szinte megállás nélkül. vége meg folytatásra utaló lett. És a film előtt Avatar trailert vetitenek.
  • Inquisitor
    #30
    "És a film előtt Avatar trailert vetitenek."
    Melyik ország, melyik város, melyik mozi? :D
  • sandor8206
    #31
    sztem a last airbenderre gondolt :-) avatar trailer elvileg 21 lesz csak
  • Suffering
    #32
    Azt nem mondtam hogy melyik Avatar trailert láttam :D Last Airbender is annak számít :D
  • Szolnokboy1
    #33
    G.I. Joe - Rise of the Cobra

    Részemről nem sok mindent tudtam a G.I. Joe-ról, mielőtt beültem erre a filmre. A főbb karaktereket ismerem, de sosem voltak akciófiguráim, bennem nem idéződött fel semmilyen nosztalgikus emlék a vetítés közben, így ebből a szempontból nem tudom megmondani, hogy mennyire hasonlított ez arra, amit sokan G.I. Joe-ként ismernek. Nem voltak elvárásaim sem az idei botrányos felhozatal után (meg amúgy sem), csak arra számítottam, hogy a Múmia rendezője, egy ahhoz hasonlóan szórakoztató és látványos filmet tesz le elém. Ez megtörtént. Gyorsan leszögezném, hogy ez a mozi első ránézésre egyes helyeken felháborítóan gagyi. Másodikra is. De van valami báj ebben a gagyiságban, amit nem nagyon tudnék megmagyarázni. Ott vannak példának okáért az akció közben elsütött arcpirítóan rossz, abszolút oda nem illő egysorosok és párbeszédke, amik a szereplők száját elhagyják. Vagy a jócskán súlytalan, illetve felületesen kivitelezett CGI, ami elsősorban a repülő alkalmatosságok szerepeltetésénél látható igazán. Szeretném azt gondolni, hogy a gyanúsan a '87-es rajzfilmre hajazó dialógok, akciójelenetek szándékosan készültek amolyan hommage jelleggel, de erre nem tenném rá a kisujjamat. A másik változat a rossz írás, de belátható, hogy ehhez a címhez nem készülhet vérkomoly dráma és sztori. Igaz, azért annyi fáradtságot vehettek volna, hogy megváltoztatják annyira a Star Wars V történetét, hogy ne tűnjön fel a nyilvánvaló párhuzam az utolsó retardált kiskölöknek is. Az akciószcénák mellesleg ütnek, főleg a Párizsban játszódó, a poénok visszafogottak (és közel nem olyan infantilisek és idegesítőek, mint a Transformers 2-ben), a karakterek többségében jól eltaláltak, persze izgulni nem fogunk egyikükért sem. A színészekkel ugyanez a helyzet, Sienna Miller és Rachel Nichols elragadó, a férfiak kemények, igazi színészi alakítást viszont ne nagyon keressünk. Én azt mondom, hogy a G.I. Joe még többet is hozott, az elvártnál, blődsége és a fentiek ellenére köröket ver az idei blockbuster termés többségére, ami azért nem
    kicsit ciki rájuk (és úgy zusammen Hollywoodra) nézve. Már csak ezért is örülnék, ha nem bukna meg. Na, jó, nem tagadom, elviselnék egy folytatást is.

    Nem az eszemre, hanem a szívemre hallgatok:

    7.5/10
  • LasDen #34
    én is erősen gondolkodom rajta, hogy elmenjek-e....érdekel... de nemtom, hogy annyira hogy elmenjek moziba is :D
  • zoliii
    #35
    Én ma a Corvin moziban néztem meg.
    Nekem annyira nem jött be ez az agyon animációzott G. I. Joe film.
    A Delta 6-os gyorsító ruha ötletét, szerintem a Crysis játékból vették :D
    Ez jó duma volt a filmben: a nano robotok képesek elpusztítani a rákos sejteket. Itt már gyanús volt a film, hogy ez nem ígérkezik az év legjobb filmjei közé :D A látvány elmegy, bár ezek a mű repcsik elég gázosak voltak :D Nekem a története tetszett, de a látvány szerintem jobb is lehetett volna, meg kevesebb animáció kellett volna a filmbe.
  • Daza500
    #36
    Computer-animációk nélkül már nem lehet semmit eladni.

    Amit meg igen, az nem lesz sikeres.
  • zoliii
    #37
    Ezt én is tom! De akkor is elég gyengus egy film szerintem.
  • Daza500
    #38
    Szerintem a rajzfilm-képregény adaptációkat amúgy se kéne rőltetni.
  • Daza500
    #39
    Na, megnéztem én is máma.

    Én kellemesen csalódtam, rosszabbra számítottam.
    Dennis Quaid kiváló parancsnoki szerepre.

    A Cobra 11 rendezője biztos irigykedve bámulja a Párizsi jeleneteket. :D
    (Ha értitek, mire gondolok)

    Persze nem adok én se tízest, nálam erős 8-as a film.
  • Axlkenobi
    #40
    G.I. Joe: A Kobra Árnyéka kritika a Mozgókép Blog jóvoltából