90


The Hills Have Eyes 2
  • Harly18
    #1

    A Nemzeti Gárda egy csoportját kiküldik az Új Mexikó-sivatagba, hogy hazavigyenek egy csoport tudóst, akik atomkísérleteket végeztek ott. Mikor megérkeznek, csend és hullaszag fogadja őket. Nem telik el sok idő, hogy rájöjjenek: bajban vannak. Az első részből megismert mutánsok ugyanis még mindig éhesek.

    Trailer
    Megjelenés: Március 23
  • InfectedMann
    #2
    Remélem a 2. rész lesz olyan jó mint az első.
    HD minőségben nagyon brutál a trailer
  • Voltan
    #3
    Mi tetszik az embereknek az első részben? Bűn rossz film.
  • Harly18
    #4
    Szerintem az utóbbi idők egyik legjobb horrorfilmje. Nem csak én mondom, hogy nagyon jó, hanem mások is. Ízlés kérdése.....Brutális film, van akinek ez bejön...
  • viizo
    #5
    hogy mi tetszett? izgalmas, egyedi, látványos, érdekes... fincsi mainstream horror.

    én is bízom benne, hogy hozza a második rész azokat a dolgokat, amik az első részt naggyá tették.
  • Voltan
    #6
    Szeretem a horrorokat, nagy fanatikus vagyok, de ez rém rossz volt. Nem csak én mondom, hanem mások is :D
    Például elég komoly probléma, ha a főhős már annyira elképesztően ellenszenves, hogy az ember a gyilkos mutánsoknak drukkol.
    Egyetlen elfogadható karakter sincs az egész filmben, mindegyik közhelyes sablon, vagy egyszerűen csak kretén :P
    A látványvilág mondjuk tényleg nem rossz, de az nekem kevés.
    Nálam az utóbi idők legjobb horrorja a Descent. A negatív csúcstartó a Motel, de rögtön utána ott kullog a Sziklák szeme.
  • Voltan
    #7
    Egyedi? Na ne. Először is, egy remake-nél ez már eleve kiesik, másrészt még ha nem is lenne remake, akkor is csak egy újabb tipikus slasher. A Texasi láncfűrészes, meg a Halálos kitérő és társai nyomdokain. Ez mondjuk még nem lenne baj, szeretem a stílust, de lásd alant.
  • viizo
    #8
    A Descent??? :D
    Ezen meg én nevettem fel, számomra értékelhetetlen túlhypeolt angol amatőrfilm. :D

    Igen, remake ide vagy oda, egyedi a film mert: nem hemzseg a filmszakma a hasonló hangulatú filmektől. Végre egy olyan horror, ahol nem azzal éri el a film a feszültséget, hogy a baromi sötétben felüvölt a hangfal, lásd pl pont a descent és társai. Hogy ellenszenves a főhös? Pont ez benne a poén, hidd el az első órában én is fel tudtam volna rúgni, de így felépítettek az antihősből egy a családjáért mindenre képes embert. ;)
    Nem sok horror képes az elejétől a végéig fenntartani a feszültséget, mert egy idő után komolytalanná válnak, de itt erről szó sincs, az utolsó percig ott van az a bizonyos feszültség.
  • Voltan
    #9
    Hát, akkor nem értünk egyet...
  • Cvd
    #10
    Az mondjuk pozitívum hogy a Nemzeti Gárdával akadnak össze. Először azt olvastam hogy valami speciális katonai alakulat akad össze vele (lehet persze hogy a hír magyarra fordításánál volt a bibi), már az is felháborító volt hogy egy összeszokott, 10-20 év gyakorlattal rendelkező, piszkosul felszerelt egységet meg tudna szivatni pár vidéki értelmi fogyatékos suttyó.:)
  • Harly18
    #11
    Nekem például tetszett a Descent nagyon is, csak az volt vele a bajom, hogy nagyon sötét volt, s voltak hosszú percek, amikor csak találgattam, hogy mi történik....A Sziklák Szeme egyértelműen a Láncfűrészes egyik klónja, de ettől függetlenül a jobbik fajtából való. Tetszik, hogy van "legendája", hogy hogyan váltak torz szörnyekké az emberek. A Descentben csak ott voltak a szörnyek és kész...
  • Axsys
    #12
    Énmeg maradok a Saw-oknál :)
    Nemolyan rossz film a sziklák szeme, de másolat. Ettől függetlenül azért a 2-re kiváncsi vagyok.
  • NEOreg3
    #13
    nagyon tetszett az első része, kétszer néztem meg

    egy nap alatt:D
  • Rage47
    #14
    első részhez van köze? csak mer nem láttam...
  • Kaplan
    #15
    Őszíntén szólva, nekem az utóbbi idők filmjei : Descent, Motel, Sziklák Szeme, egyik sem jött be. Viszont a 28 nappal később, és a Holtak Hajnala annál értékelhetőbb filmek voltak.

    szerk. +fav
  • Kaplan
    #16
    Ellenben a második rész trailere, elégg üt.
  • Flower
    #17
    Jó film volt az első része, epedve várom a 2at!
  • Harly18
    #18
    A Holtak Hajnala nem volt rossz, de nem is mondanám annyira jónak. Teljesen középszerű zombis film volt... Már nem is emlékszem rá szinte.. Viszont a Sziklák Szemét 3-szor néztem meg 2 nap alatt.....
  • Gnome
    #19
    kíváncsivok ebbenis megerőszakolnak e vkit a nagy gonosz mutánsok....az a rész sztem naonnemkellettvolna az 1be
  • NEOreg3
    #20
    de ha egyszer kanosak, kevés szép nő jár arrafele:D
  • fifi
    #21
    valami jó csöcsök lesznek-e benne?
    vagy robotok...
  • #22
    De még igy is jobban sikerült , mint az eredeti Sziklák szeme.
  • #23
    Persze! Meg ninják, meg dinók is!
  • Harly18
    #24
    Annál egyértelműen jobb. Az első rész után néztem meg az eredetit és elég béna volt. Tudom, hogy a 70-es években egy jó horror volt, csak ma mást várnak el egy horrortól az emberek, mint akkor. Unalmas volt, mint egy amatőr film, de lehet, ha abban a korban éltünk volna, akkor imádtuk volna....
  • Flower
    #25
    Tizen-, huszon- vagy több éves korodban csak nem parázol be egy filmen.
  • Bokafix2
    #26
    nem tom, lehet én értek félre vmit, de ezekben a filmekben én egy sziklának se látok szemét...
  • Szaszura
    #27
  • Harly18
    #28
    Nem tudom, hogy mire érted. Épp elég horrort láttam már, hogy nem nagyon parázok már...
  • Flower
    #29
    ez az. kell egy olyan film, amin a legnagyobb horrorrajongók is teli gatyával mennek ki a moziból :D
    de erre még várnunk kell :(
  • Hajnalcat
    #30
    Hmm...nem is tudtam, hogy már megcsinálták a 2. részét is. Az első nagyon jó volt, de a 2. trailer-ét elnézve nem ígérkezik annyira érdekesnek. Így gagyi, hogy vannak a leendő áldozatoknál gépfegyverek, nem annyira izgalmas. Azért természetesen megnézem.
  • noral
    #31
    Egyetértek, azon a részen akadtam ki, undorító volt, valahogy rühellem az ilyesmit. A többi elég gyengus volt de ez akkor sem kellett volna. Sokkolt. Baromi gusztustalan volt és beteg. Húgom mellett csak ezért ültem ott amikor nézte. Éljen az egészséges társadalom.
  • viizo
    #32
    sosem értettem, minek néz horrorfilmet, aki nem bírja :S
  • noral
    #33
    Elárulnád mit bírjak azon hogy megerőszakolnak egy nőt? És ha rendesen végigolvastad volna láthatnád hogy azt írtam a többi gyenge. Ezek alapján a következtetésed eléggé helytelen.
    Más: ezt miért nem az eredeti második rész alapján dolgozzák fel?
  • Harly18
    #34
    Tényleg nem szép dolog ez az erőszakolós téma, de egy horrornak az a dolga, hogy az emberek elborzadjanak az abban lévő eseményektől. És ez egy olyan, hiszen te is ezen "akadtál ki" hogy csúnya szóval mondjam. Ezek nélkül nem érne semmit egy horror. Szerintem annyira nem volt durva, mert én másodjára vettem észre, hogy megerőszakolja, mert nem mutatták konkrétan, még az kellett volna, mert az tényleg undorító lett volna....
  • Harly18
    #35
    Gondolom, hogy nem látnak fantáziát az eredeti 2. részben. Meg ma más világot élünk, a horror filmek eltolódtak más irányba, amit régen horrornak neveztek, az ma már egy gyengácske thrillernek menne csak el vagy még annak sem....
  • viizo
    #36
    és azt bírod, hogy elevenen égetnek el egy embert a máglyán? vagy hogy németjuhászt esznek reggelire?
  • Harly18
    #37
    Na ezek is durvák voltak. Sok horror hibája az, hogy a félelemkeltést inkább undor kiváltásával helyettesítik, pedig én láttam már olyan horrort is, amiben nem halt meg senki, mégis nagyon félelmetes volt. Ettől még az ilyen fajta filmek is jók....
  • Harly18
    #38
    Nem tudom hogy vagytok vele, de ilyen szituban mindig a kutyákat és macskákat sajnálom legjobban :)
  • Harly18
    #39
    "10 milliós bevétellel debütált a Sziklák szeme című horror folytatása, amiben a mutáns kannibálok ártatlan családtagok helyett ezúttal profi katonákat és kutatókat esznek. Ezzel a film bőven alulmúlta az első rész 15,7 millió dolláros bevételét. A Fox azonban nem aggódik, a második részt mindössze 15 millióból forgatták..."

    Hát ettől még nem lehet olyan rossz. De az durva, hogy ilyen kevés pénzből forgatták (A Fűrészt sokkal kevesebből, ez is figyelemre méltó, hogy kis pénzből is lehet jót csinálni). Mondjuk nem sok dolog kellett hozzá. Egy sivatag, ami ingyen van ugye, meg még pár apróság :)
  • Pipör
    #40
    huu ilyen már van ?:O vagy csak lezs ?