41
  • G_ArchAngel #1
    ISTENEK FEGYVERZETE

    Az első komolyabb teszt (hands-on-review)
    (itt találhatóak letölthető RAW-filek tesztelgetni a 14bites képeket)

    Hivatalos oldal, teszképekkel...
  • Markez
    #2
    NIKON 4 EVER :P
  • Berber
    #3
    Ilyet akarok!
  • smv
    #4
    Én is. :(
  • Möci
    #5
    Én is, de szerintem még pici vagyok hozzá.
  • mad mind
    #6
    Én megmaradok a régi gépemnél. Ezt nem tudnám kihasználni. Bár ha lenne ennyi felesleges pénzem 4000$(juj), akkor persze vennék.
  • Möci
    #7
    ÁÁÁ..., végiggondoltam... soha nem fogok felnőni hozzá, de azért kipróbálnám!
  • concrete
    #8
    én perpillanat egy használt 20D-nek is örülnék ...
  • Blasta
    #9
    Én egyedül talán a brotuális sorozatfelvételi képességét nem igen használnám ki, a sajátommal is elég ritkán sorozatozok, és nem azért, mert lassú lenne. Hájtek sportfotósoknak való az a funkció. De asszem én azért el tudnám fogadni :D:D:D
  • Godefroy
    #10
    Mennyia sorazat felvételi képessége, mert itt csak az van mennyit tud feldolgozni?
  • G_ArchAngel #11
    10kép/másodperc, a legjobb minőségű jpeg-ben 110 képig - azaz a 100m-es síkfutást végigfotózhatod vele:)

    sorozatlövés
  • Blasta
    #12
    Az attól függ, hogy kik a versenyzők :DDDD
  • G_ArchAngel #13
    nem arra gondoltam, hogy én vagy te, mert ahhoz 240perces VHS szalag kellene, és nem is paralimpiára...:)
  • Bigbiggie
    #14
    Még nem jelent meg, csak bejelentették, egyenlőre csak "pre-production sample" meg "prototype" fázisban van. Szépen nyomatják a ködöt a kanonnál, 22-én még a 1Dmk2N árán prognosztizálták áprilisra, pár nappal később már május végére irták 4500 usd körül, ami itthoni kiskerben már túl lenne a miskán. Kiváncsi vagyok, itthon mikor lesz elérhető - ha elérhető lesz egyáltalán nyár előtt, szvsz előre felvásárolja a sportfotós szakma... A hivatalos minták között amúgy van olyan, amit decemberben lőttek, szóval az a bizonyos elnemszólásszerződés elég jól működik a marketinggépezetükkel együtt. A nagyon okosok azt pedzegetik odakinn, hogy ősszel várható a 1dsmk3, miután minden befektetőkedvű újdonságmániás befektetett az 1d-be. Szép.
  • babajaga
    #15
    Egy jobb videokamerával értelmesebb művelet. Soha nem fogom megérteni minek kell 10 képet csinálni mp-enként. Ez a filmekben hozzánemértő rendezőknél divat, mert olyan jól kattog.Videónak túró a 10 kép, fotónak meg feleslegesen sok.
  • G_ArchAngel #16
    nem kell félni, lesz...
    nekem már Canon Hungáriások felajánlottak, hogy cseréljem le a mark II N-t, hoznak mark III-at...
    sőt a Tripontnál 1200e-ért bárki előrendelheti...
  • G_ArchAngel #17
    jaj istenem, azért kell mert a sportfotóban 3 dolognak kell megfelelni:
    1., meglegyen a nagybetűs PILLANAT
    2., meglegyen az eseményre jellemző éles, jól fókuszált hírkép
    3., Te legyél az első, aki átküldi a fotót az ügynökségnek

    ha végigdarálsz - teszem azt 40 képet - egy támadást a BL-ben, és elkapod azt a pillanatot, mikor Rooney kidugott nyelvvel belefejel a labdába, ami elindul a kapu felé és látszik, hogy a levegőben úszó kapus már nem éri el, akkor van egy képed a következő WWP-re, a 2. és 3. pont minden sportriporternek rutin kötelezettség...
  • G_ArchAngel #18
    szerk: WPP
  • Bigbiggie
    #19
    mennyi? egykettő? azért remélem 1ből kijön, ha megjön...
  • G_ArchAngel #20
    én inkább a 16-35/2.8L mk II-re izgulok, most a régi van, és eléggé maszatol a széleken, az mk II pedig állítólag javítva van..., no, majd a review-kban meglátjuk:)
  • Bigbiggie
    #21
    Hááát az az MTF engem nem győzött meg, de ahogy mondod, meglátjuk... Fain nagylátóknál pangás van, úhogy nem árt a frissités, jöhetne néhány fix is nyugodtan...
  • G_ArchAngel #22
    igen, sajnos a 14/2.8L annyira drága, mint amennyire szar - ezt mutatja az is, hogy 600e-s objektív, de minap valaki 200e-ért adta el...
    24/1.4L a legkisebb használható pro objektív, de állítólag nem sokkal jobb, mint a 24-70/2.8L 24-es vége...
    nekem volt EF 20/2.8 USM-em is a hőskorban, de nagyon nem használtam, így eladtam, kicsit fájt a szívem, de most elég 3 zoom, nem jó befektetés a polcon porosodó lencse...:)
  • Blasta
    #23
    Bezony jöhetne, nagyon elkéne pár fix nagylátó a piacra, ami van a majdnem mind csokker halszem vagy zoom.
  • G_ArchAngel #24
    crop-ra ott a Tokina 12-24 és Canon EF-S 10-22 vagy Sigma 12-24, amelyek annyira nem szarok, a szívás a fullframe-n és APS-H vázon van...
    ott a 14L, ami szar, a Sigma 12-24, aminek a széle szar, illetve az L-es zoomok, amik nem olcsók...
  • Blasta
    #25
    Én csak a jobb képminőség miatt keresnék fix nagylátót, mert különösebben nem érzem fontosnak, hogy egy nagylátóval zúmoljak, ellenben a fix obik jobb képminősége a nagylátó tartományban kiemelten fontos (fontosabb mint egy 2-3szoros zúmátfogás, szvsz).
  • Blasta
    #26
    Valami jó kis, nem L-es, de fix nagylátónak nagyon örülnék, mondjuk 12-14mm környékén, egyefene F4-ről is indulhat :)
  • G_ArchAngel #27
    de ha nincs...!?:)
    Tokina AF 17mm f/3.5 AT-X Pro ami a legkisebb megfizethető fix, vagy a halszemek...

    Illetve Tamron 14/2.8 1000€ felett és Sigma 14/2.8 1000€ alatt
  • Blasta
    #28
    Jó, arról volt szó, hogy "jöhetne" :D
  • Bigbiggie
    #29
    24 mk2
  • G_ArchAngel #30
    az L-es azért 1.4 mellett is jó, nem kell belőle mk II...

    mondjuk én elvagyok a 16-35-tel, ami 20mm a vázon...
  • Grizzly87
    #31
    Hááát nem semmi a szerkezet! Bár én sem használnám ki a képességeit.
    Beérném egy Nikon D200-al is :) Egyébként kiváncsi leszek, más gyártók részéről a rekciókra.Kié lesz az új zászlós hajó??? :)
  • G_ArchAngel #32
    Mindig is a Canon-é volt a pro-kategória, Nikon most érte el az 1D mkII N szintjét, de a Canon megint ellépett:)
  • endrúdí
    #33
    Nem vagyok egy nagy fényképész de nem a hasselblad a jó? :D
  • G_ArchAngel #34
    de igen, műteremben sokkal jobb...
    ellenben riportra használhatatlan:)
  • G_ArchAngel #38
    simán jó egy 16 mpixeles 1Ds mark II és egy TS 24/3.5L objektív...
    nem kell idióta túlzásokba esni...
    van aki csodálatos épületfotókat csinál 5D-vel és egy jó printerrel A/2-ben kiteheti a falra...
  • BiG G
    #39
    a márkahűség itt már átcsap valami súlyosabba :))) kicsit már mókás is a dolog ^^
  • Blasta
    #40
    Gihi, mivolt itt?! :)
  • szilArt
    #41
    http://gameserver.gylcomp.hu/gepteszt/Canon_eos-1d_mark_III/