58
A laptop és PC DJ-k fóruma
  • Ice Cortez
    #1
    Ki szokott gépen keverni és ki mivel csinálja a mixeket?

    Láttam van pl.: Traktor DJ fórum, de én nem kimondottan arra gondoltam, mert azon kívűl van még rengeteg keverőprogram... Én személy szerint nem szeretem a Traktort!
  • sweech
    #2
    én nem.
  • [Walaki]D`Lair
    #3
    Hát ez mekkora szánalom...PC-n keverni lol...
  • neevous
    #4
    Ableton Live inkább, ha az igényesség felé akarsz hajlani-.-
  • fifi
    #5
    ajánlom egy nagyon jó barátom zenekarának, az Another way-nek a LaptopDJ
    című számát mindenkinek...
    pontosan lefesti ezt az egészet
  • gameplusz
    #6
    Esetleg valami link?

    (Amugy Ableton parti vagyok.)
  • Schwarz
    #7
    gépen mixelni... lál... főleg laptopon, még offline esetleg, olyat én is csinálok 2 évente kb...

    tuc tuc tuc .......... fizikai memória mentése 1%....
  • mila69en
    #8
    inkább eza hozzászólásod a szánalmas-.- nade mindegy
  • OPM
    #9
    szakértsetek.
  • mila69en
    #10
    nah akkor elmondom én miként szoktam szórakozni van egy keverőm numark viszont nincs cd játszóm sokszor nálam vannak havernak a cd-játszói akkor azokkal szórakozom viszont ha nincs itt akkor mp3-akat mixelek a keverővel és nincs benne semmi szánalom így is jól szórakozom, és eza lényeg.... majd ha lesz rá zsetonom akkor veszek cd játszókat... traktor nem rossz, mixvibes a legjobb:) az ableton meg nem keverő progi
  • kas123
    #11
    A Cool-on van 1 LaptopDJ nevű sorozat...

    Am sztem se a legjobb PC-n keverni...
  • MoSFeT
    #12
    Alcatech BPM Studio 4.9 Pro + RCP-2001-B


  • Daza500
    #13
    Ha jó pécés keverőt akarsz, akkor használj VTT-t.
    Az még a seggedet se nyalja ki.
  • SlayR
    #14
    Állj!! A lapTopDj-t nekeverjük a PCs Djzéssel ég és föld a kettő!
  • mila69en
    #15
    igaz hogy régi de profi
  • PiR8
    #16
    Az az igazság, hogy sokféle program van és mindnek megvan az előnye és hátránya. Akárcsak két CD vagy bakelitlejátszónak. Teljesen értelmetlen fikázni a másikat csak azért, mert esetleg nem értjük a másik dolog működését. Tapasztalatból tudom, hogy sok bakelites fúj a CD-s emberkékre, hogy gagyi, meg másolt ésatöbbi - mégis a zeneipar materiális megjelenésének 90%-a CD-n történik...
    Hasonlóan fog járni a CD is, mivel egyre több az online store, hamarabb jut el az emberhez a zene MP+-on keresztül, minthogy hónapokat várjon, mire megjelenik végre CD-n vagy bakeliten. Az információk világában járunk és nem árt éppen nyitott szemmel körbenézni - avagy néha nézzünk fel a DJpultból és kérdezzük meg az embereket: merre megyünk?

    Tapasztalatom szerint azért használ az ember számítógép nyújtotta DJ-szoftvereket, mert nincs pénze vasra vagy csak szórakozni akar a muzsikákkal vagy mert kevés a két CD/bakelit és többre vágyik, mint x percenként CD-t cserélni. Ha már túlvagy azon, hogy ismered a zenéket és a sebességet kb. 1-2 mozdulattal állítod be és a mixelés is korrigálás nélkül megy, akkor érdemes elgondolkozni a LAPTOPos dolgon. Tényleg más a PC-s és a laptopDJ téma. Én spec nagyon sokszor éreztem azt, hogy egy-egy zenébe teljesen jól szólna még egy acapella, loop/groove. Aztán rátaláltam az AbletonLive-ra...


    És elég hamar rájöttem, hogy kevés hozzá az apparát, ezért megépítettem a saját pultomat is, amit mostmár a spannal együtt használok:


    Aki esetleg ezekután még gazdagabb egy kérdőjellel, szívesen várom az Ableton Live magyar oldalán, fórumán vagy a saját oldalamon és töltheti le mixeimet, amit csak a Live-al készítettem.

    Kételkedni lehet... de nem érdemes ;)
  • Dexantreal
    #17
    Lol, király lehet. Ha van ilyen mütyürke gépre is, akkor linket pls, mert kipróbálnám.
  • Dexantreal
    #18
    Mert, hogy laptop és nem asztali...
  • mila69en
    #19
    lol ami ezeken a képen van az csak pár milla:DDD kapásbó a xone cucc fél misi:D de az ableton még mindíg nem egy szimpla keverő progi:)
  • mila69en
    #20
    amúgymeg hogy tisztába tegyük ezta laptopdj dolgot semmiféle ableton live azmár nem laptopdj


    ennyi és nem több
  • mila69en
    #21
    najó azért egy dvs-rendszer bejátszhat:DD
  • djlatino
    #22
    "Hát ez mekkora szánalom...PC-n keverni lol... "

    hát igen! paul van dijk, pete tong, meg tiesto is ilyen szánalmas palik. mert hogy ök is pc-röl dolgoznak, és csak a látvány kedvéért tapogatják a bakelitot. biztos fel se tudnák tenni a tüt.
  • neevous
    #23
    Én személy szerint még Sasha-t is idevenném.
  • mila69en
    #24
    na azért ez nem mondanám:) ber mindegyiknál megtalálható a laptop is, nem véletlenűl valamiről tolni kell a loopokat előszeretettel használják az abletont meg a NI-reaktor
  • djlatino
    #25
    tévedés! ök valoban pc-röl dolgoznak. söt ha rövid szettet játszanak, azt elöre meg is csinálják. aztán egy kicsit bohockodnak hozzá. egyébként arrafelé cd-t nem is igen látni discoban. ma már leginkább pc, és ritkábban bakelit, de az is inkább csak a feeling miatt. az csak magyarországon van az értelmifogyatékos dj-k között, hogy lenézik a pc-t. pedig nem az a lényeg hogy miröl, hanem hogy hogyan. és leginkább az hogy mit.
  • Doomista
    #26
    virtual dj,mixvibes,traktor dj-t pl már probiztam,kevertem,de jobb élöben,mint pc-n...sőt sokkal jobb...
  • Phat Smoker
    #27
    fincsi kis szerkezet!
  • mila69en
    #28
    naja, meg gondolom a minősége sem lehet sz@r:) lagalábbis a vestax nem arrol híres...meglesném közelről:)
  • Phat Smoker
    #29
    jah..pöpec lehet!
  • Ice Cortez
    #30
    Persze igazad van, tényleg jobb élőben keverni, de persze kölcségeseb is!
    Vágod én nem akarok fél millát cuccokra költeni hogy jó zenéket dobjak össze egy bulira! Persze ha vannak célok az ember elött, akkor hajrá, de aki csak szórakoztatni akarja magát, illetve a barátait az minek venne dj-s cuccokat, amikor feldob laptopra, vagy pc-re valami keverőprogramot és máris tudja nyomni!
    Amúgy valaki kérdezte hogy hol lehet kapni ilyen cuccokat laptophoz illetve géphez... hát keress rá, de egy csomó ilyen dj-s shopba vannak iylen cuccok!
    Pl.: zaj.hu
    Szerintem az egyik leg népszerübb shop és házhoz is hozzák a cuccokat aki nem tud érte bemenni! Nézzetek körül ott!
  • PrayerCook
    #31
    Cső ombréz!

    Itt egy trekkem, hallgassátok, véleményezzétek :) Igaz nem teljesen saját, de most ehhez volt kedvem.
    http://prayercook.extra.hu/Enya_-_Orinoko_Flow_(Vini_Breakbeat_Remix).mp3
  • Ice Cortez
    #32
    Te készítetted ezt a remixet?
  • PrayerCook
    #33
    Jajaa. Én csináltam. Enya kicsit szivatott, mert szeret két hangnemben énekelgetni. De hát ettől olyan jó :D
  • VinylToy #34


  • mila69en
    #35
    whhhááááóóó

    szerk:"Zenei stílusaim pedig : latin house, sláger remixek, Club house, tech-house, progressive, deep house, tribal, global underground, trance, és techno {ezeket játszom is}."--> tök jó hogy majdnem az összes stílust felsorolta
  • VinylToy #36
    A legszörnyűbb, hogy én mutattam meg neki mindent erről a "szakmáról", de most már inkább letagadnám.
  • mila69en
    #37
    :DDDDD pofátlanság, hogy nem említette meg a nevedet a bemutatkozásnál
  • VinylToy #38
    igen, ez fáj a legjobban
  • mila69en
    #39
    "Pizzicato Clubban Szombathelyen"--->qurva jó hely lehet, ide el kell mennem:D
  • VinylToy #40
    hoojjrrááá